20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار در آلمان

امروزه یکی از روش های مهاجرت به آلمان، از طریق کار در آلمان می باشد. شما با کار در آلمان ، پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی آلمان می توانید به اقامت دائم این کشور دست یابید.

شرایط کار در آلمان

کشور های عضو اتحادیه اروپا تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در آلمان، باید آگهی به مدت سه ماه در کشور درج شده باشد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده یافت نشد، مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار می شود و اگر شخصی متقاضی شغل مورد نظر نباشد، این دعوت نامه به افراد خارجی می رسد. راه دیگری که می تواند شما را سریع تر به اخذ ویزای کار در آلمان نزدیک کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که برای جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید. کشور آلمان با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است و نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی مانند برق، کامپیوتر، الکترونیک، شیمی، الکتروتیکنیک، مکانیک، صنایع، فیزیک، آی تی، پزشکی، دارو سازی و ... می باشد. افرادی که در این رشته ها در حال تحصیل هستند و یا مدرک دارند از شانس بیشتری برای کار در آلمان برخوردار هستند. سن کمتر از 40 سال، سابقه کار خوب، مدارک فنی و حرفه ای، داشتن مدرک زبان آلمانی، داشتن مدرک آیلتس یا تافل برای دریافت ویزای کار در آلمان بسیار موثر هستند.

شرایط کار در آلمان برای نیروی متخصص

بسیاری از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های معتبر در کشور آلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود هستند. شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و شش ماه فرصت جهت یافتن کار دارید و اگر پیشنهاد شغلی مناسب را دریافت کنید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و موفق به اخذ Blue Card کشور آلمان می شوید. میزان استخدام در غرب آلمان خیلی بیشتر از شرق آلمان می باشد. شهر های برلین و مونیخ از این قاعده مستثنی هستند، همچنین این موضوع را در نظر داشته باشید که داشتن مدرک زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان کافی نیست و اگر قصد کار در آلمان را دارید باید مدرک زبان آلمانی B1 را داشته باشید. مدت اعتبار ویزای کار آلمان 4 سال می باشد و قابل تمدید نیز می باشد.
 
 

مزایای کار در آلمان

شما به عنوان یک کارمند در آلمان می توانید تا پایان اعتبار اجازه اقامت خود، در این کشور کار کنید. اگر کارفرمای شما تمایل داشته باشد که همکاری خود را با شما پس از انقضای مجوز کار ادامه دهد، می توانید برای تمدید مجوز خود تقاضا کنید و یا بعد از دوره معین برای اخذ اقامت دائم درخواست کنید. از دیگر مزایای کار در آلمان، زندگی در یکی از بهترین کشور های دنیا، امکان سفر به کشور های عضو اتحادیه اروپا، امکان به همراه بردن خانواده به کشور آلمان و امکان اشتغال اعضای خانواده می باشد.

شرایط دریافت بلو کارت آلمان (Blue Card)

شرایط برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به صورت زیر می باشد:
 • شما باید فارغ التحصیل دانشگاه معتبر که مورد تائید آلمان باشد، باشید.
 • شما باید قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود با کمپانی یا شرکت آلمانی داشته باشید.
 • حقوق دریافتی شما باید در قرارداد با شرکت ذکر شده باشد که این مبلغ می تواند در سال حداقل 45000 یورو باشد.

 

مزایای بلو کارت آلمان

بلو کارت که از سال 2012 به اجرا در آمده، در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا می توانند زندگی و کار کنند. بلو کارت یک نوع ویزا کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دائم کشور آلمان را دارد. دارندگان این کارت اجازه کار و زندگی در کشور آلمان را دارند و می توانند همسر و یا فرزندان خود را همراه داشته باشند. با داشتن بلو کارت دیگر نیازی به شرایط و اولویت هایی که در مراتب استخدامی در نظر گرفته می شود نیست و کارفرمایان می توانند بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمایند.

شرایط درخواست ویزای کار در آلمان

به سفارت یا کنسولگری آلمان در محل زندگی تان مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار در آلمان استعلام بگیرید، کامل نبودن مدارک شما باعث تاخیر در پروسه ویزا می شود. مبلغ مورد نیاز جهت دریافت ویزا را پرداخت کنید و از سفارت وقت بگیرید. در زمانی که به شما وقت داده شده در سفارت حضور یابید و فرم تقاضا و مدارک مورد نیاز را ارائه نمایید و منتظر تاییدیه سفارت بمانید. معمولا بین 2 تا 10 روز کاری طول می کشد که درخواست ویزای شما مورد پردازش قرار بگیرد و اگر سفارت از شما درخواست مصاحبه کند، ممکن است این پروسه طولانی تر شود. توصیه می کنیم مدارک خود را یک ماه قبل از ترک کردن کشور به سفارت ارائه نمایید.

شرایط اقتصادی آلمان

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار مجربی بوده و موجودی سرمایه در آن بسیار بالا می باشد، سطح پایین فساد و سطح نوآوری در آلمان باعث شده که بی اندازه برای سرمایه گذاری و کار مناسب باشد.اقتصاد کشور آلمان در رتبه چهارم در جهان قرار دارد. تولید ناخالص آلمان در سال 2015 بر اساس آمار ها 3 تریلیون یورو و رشد تولید این کشور 1.7 درصد بوده است. سرانه تولید در این کشور 37.200 یورو و تقریبا 53 میلیون نفر نیروی کار دارد. میانگین درآمد در سال 42000 یورو می باشد و صنایع اصلی این کشور آهن و فولاد، زغال سنگ، سیمان، سوخت های معدنی و خودرو می باشد. صادرات کشور آلمان در سال 2014 بر اساس آمار ها 1.5 تریلیون دلار و واردات این کشور 1.3 تریلیون دلار بوده است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان

 • تکمیل فرم تقاضای کار
 • اصل شناسنامه و پاسپورت و کپی از صفحات آن
 • ارائه دو قطعه عکس
 • ارائه تمکن مالی به سفارت
 • ترجمه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ترجمه رزومه کاری به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • بیمه نامه

مشاغل مورد نیاز آلمان

پزشک
مهندسی خودرو و فلزات
 
جراح
 
مهندسی مکانیک
 
ارتوپدی
 
مهندسی انرژی و الکترونیک
 
توانبخشی
 
تحقیقات فنی و توسعه علم
 
شنوایی شناسی
 
مهندسی ساخت و ساز تجهیزات و ابزار
 
مهندسی الکترونیک
 
مهندسی فناوری و اطلاعات
 
تکنولوژیست صنعت
 
بهداشت، درمان و مراقبت
 
مدرس اتوماسیون صنعتی
 
مهندسی جوشکاری
 
مهندسی اتوماسیون صنعتی
 
مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 
رباتیک
 
تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 
الکترونیک با گرایش انرژی و ساختمان
 
مهندسی برق
 
الکترونیک، سیستم های ساخت و ساز
 
مهندسی ساختمان
 
الکترونیک، ماشین آلات و تکنولوژی درایو
 
متخصص فن آوری فلزی
 
الکترونیک، مهندسی صنایع
 
مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان
 
مدیریت برق
 
لوله کشی، گرمایشی، تهویه مطبوع
 
سنگ تراشی
 
مشاغل مرتبط با کوره و سیستم های گرمایش هوا
 
ردیابی خودرو
 
نرم افزار
 
مهندس تجهیزات بهداشتی
 
برنامه نویسی
 
کشاورزی
 
لوکومتیو
 
مهندسی کامپیوتر
 
پرستاری
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0