20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی

اسلوونی یک کشور کاملاً پیشرفته که به دلایل زیادی مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است و همچنین توجه مهاجران را به خود بیش از پیش جلب کرده است. اقامت اسلوونی به عنوان یکی از کشورهای اروپایی و عضو شینگن می‌تواند به شما اجازه دریافت اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا و همچنین زندگی در کل منطقه شینگن را بدهد. کشور اسلوونی در اروپای مرکزی قرار گرفته است و با کشورهای ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان دارای مرز مشترک است. راه‌های متفاوتی برای مهاجرت به اسلوونی وجود دارد که در زیر آنها را بررسی می‌کنیم.
 

مهاجرت به اسلوونی از طریق ثبت شرکت

آسان ترین راه برای گرفتن اقامت اسلوونی، مهاجرت تجاری است. در واقع این راه تنها راه ممکن برای اخذ اقامت اسلوونی به صورت دائم می باشد. اقامت اسلوونی از این روش ابتدا یک ساله است اما با رعایت نکات و شرایط لازم به اقامت 5 ساله منجر می‌شود. پس از 5 سال اقامت، می‌توان درخواست اقامت دائم اسلوونی را نمود. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی به دو طریق انجام می‌شود:

ثبت شرکت با سرمایه ثابت 50000 یورو

این مدل سرمایه گذاری باید شرکتی که ثبت می‌شود حداقل سرمایه اولیه 50000 یورویی شروع به کار کند و در این روش ظرف مدت 3 ماه اقامت صادر می‌گردد. این سرمایه گذاری در قسمت‌های صنعت، خدمات استراتژیک، تحقیق و توسعه و فن آوری‌های سبز امکان پذیر می‌باشد. با این نوع سرمایه گذاری به شخص و خانواده وی اقامت اسلونی داده می‌شود.

ثبت شرکت با گردش مالی 10000 یورو

در این نوع سرمایه گذاری شرکت باید فعال بوده و برای مدت 6 ماه گردش مالی ماهیانه 10000 یورو داشته باشد. اخذ اقامت اسلوونی در این روش کمی طولانی می‌باشد و ممکن است بین 8 تا 9 ماه زمان نیاز داشته باشد.
 

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلوونی از این روش امکان‌پذیر است ولی با تحصیل در اسلوونی به صورت مستقیم نمی‌توان اقامت اسلوونی را بدست آورد. اما اگر پس از تحصیل کار پیدا کنید و مشغول به کار شوید می‌توانید بعد از 5 سال، اقامت دائم اسلوونی و بعد از آن تابعیت و پاسپورت اسلوونی را اخذ نمایید. شهروندان خارجی و افراد غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در سیستم تمام وقت باید شهریه پرداخت کنند. دانشگاه لیوبلیان ازمعتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اسلوونی می‌باشد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

جهت کاریابی در اسلوونی می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی این کشور شغل مورد نظر خود را یافته و پس از جلب رضایت کارفرما و گرفتن درخواست نیروی کار برای خودتان اقدام به اخذ ویزای کار اسلوونی نمایید. در این روش ویزا در ابتدا برای مدت یکسال صادر می‌شود و امکان تمدید آن وجود دارد. بعد از 5 سال اقامت کاری در اسلوونی می‌توانید اقامت دائم را بدست آورید. در صورتی که بتوانید مجوز کار کارت آبی اسلوونی را دریافت نمایید، در صورتی که 2 سال کامل در این کشور حضور داشته باشید می‌توانید اقامت دائم اسلوونی  را اخذ نمایید. دقت داشته باشید که مدرک تحصیلی در جذب به کار بسیار موثر می‌باشد. اشخاصی که از طریق ویزای کاری برای اقامت اقدام می‌کنند برای آنها بیمه‌هایی نظیر بهداشت و درمان، حوادث و عمر وجود دارد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اسلوونی ازدواج با یکی از شهروندان این کشور می‌باشد. در صورت ازدواج، اقامت موقت برای فرد به مدت 2 الی 3 سال صادر می‌شود. در صورتی که در این مدت زمان ازدواج آنها به طلاق منجر شود، اقامت موقت باطل شده و شخص باید به کشور خود برگردد. در غیر اینصورت اقامت دائم برای شخص صادر می‌شود. البته برای دریافت اقامت موقت یکسری مدارک از قبیل خلاصه ای از زندگی شخصی شما، چگونگی آشنایی با شخص مورد نظر، زمان آشنایی، محل مورد نظر برای سکونت پس از ازدواج و میزان توانایی مالی شما برای ادامه زندگی را به سفارت تحویل دهید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0