20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت اوکراین

آشنایی با کشور اوکراین

کشور اوکراین در شرقی‌ترین قسمت قاره اروپا قرار دارد که بعد از جنگ جهانی دوم از شوروی سابق جدا شد. اوکراین به دلیل داشتن منابع طیبعی غنی به عنوان پرستار اروپا معروف می‌باشد. این کشور در زمره کشورهای صنعتی خصوصاً در بخش کشاورزی می‌باشد. اوکراین یکی از کشورهای وسیع اتحادیه اروپا می‌باشد که دارای 49 میلیون جمعیت است. رشد جمعیت درکشور اوکراین در سال‌های گذشته منفی بوده است، همین امر باعث شده است که این کشور در سیاست‌های خود موضوع مهاجرت را در دستور کار قرار دهد.

شرایط عمومی اخذ اقامت اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از هر طریقی محدودیت سنی ندارد و شما در هر سن و سالی که باشید می‌توانید به اوکراین مهاجرت نمایید. شرایط عمومی گرفتن اقامت اوکراین که برای تمامی کشورها مورد نیاز است، داشتن صحت و سلامت پزشکی و همچنین داشتن گواهی عدم سوء پیشینه است. اگر به دنبال اقامت کشورهای مختلف هستید، می‌توانید اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری ، اقامت لیتوانی ، اقامت دائم مالتا از طریق سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اوکراین می‌تواند به شیوه‌های مختلفی انجام شود که بتوانید اقامت این کشور را به دست آورید. شما می‌توانید با راه اندازی کسب و کار در اوکراین و ثبت شرکت در این کشور اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری را به دست آورید. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می‌باشد، که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد.

اقامت اوکراین از طریق کار

کار در یک شرکت اوکراینی پیشنه­ادی مطمئن برای تبعۀ خارجی می­سازد تا موفق به دریافت اقامت موقت اوکراین شود. مجوز اقامت، امکان سکونت در خاک اوکراین را فراهم می­کند و ورودهای مکرر و روند ساده شدۀ عبور از مرز را در طول مدت اعتبار مجوز کار اولیه تضمین می­کند. افزون بر این اعضای خانوادۀ تبعۀ خارجی نیز می­توانند مجوز اقامت موقت دریافت کنند. مجوز کار با اعتبار یک ساله با توجه به شرایط قرارداد استخدام مربوطه و برای سمتی ویژه در فقط یک شرکت صادر می­شود.

شرایط کاری در اوکراین

فسخ قرارداد استخدام منجر به فسخ مجوز کار می­شود. هربار تبعه­ خارجی محل کار خود را در اوکراین تغییر دهد، باید یک مجوز کار جدید باید دریافت کند. اقامت اوکراین و اخذ اقامت کاری این کشور نیازمند داشتن کارفرما یا پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا فردی در اوکراین برای ورود به این کشور می باشد. در صورتی که کارفرمای فوق در مدت 3 ماه آگهی کار در اوکراین بدهد و نتواند فردی با شرایط مورد نیازش جذب کند، می‌تواند برای درخواست نیروی کار خارجی اقدام کرده و با وی قرار داد کاری امضا نماید.
 

اقامت اوکراین از طریق ازدواج

ازدواج بین شخص اکراینی و یک خارجی بنابر مادۀ قانونی تشکیل خانواده در اکراین صورت می‌گیرد. ضمانت اقامت دائم به شخص خارجی که با یک شهروند اکراینی ازدواج می‌کند، توسط قانون دولت در ارتباط با وضعیت قانونی شهروندان خارجی داده می‌شود. برای ازدواج با شهروند اکراینی، شخص خارجی باید یک پاسپورت معتبر که دارای مهر دفتر اسناد رسمی باشد و ترجمه شده داشته باشد و در صورتی که قبلا ازدواج کرده، سند طلاق برای تایید جداییش نشان دهد. طبق قانون اوکراین یک خارجی باید حداقل ۵ سال متوالی در خاک اوکراین زندگی کند تا بتواند تقاضای شهروندی دهد، اما در صورت ازدواج با شهروند اوکراین و زندگی با او در خاک اوکراین این زمان به ۲ سال کاهش می‌یابد و بعد از دو سال می‌تواند شهروند اوکراین شود.

قوانین اوکراین برای زوجین

با توجه به قوانین دولت اوکراین در خصوص روابط خانوادگی، متقاضیان اقامت به واسطۀ ازدواج‌های سوری و یا واقعی، باید این موضوع را در نظر داشته باشند که به محض امضای قرارداد ازدواج، زن و مرد در کلیه دارایی‌های یکدیگر شریک می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود که در این روش اخذ اقامت اوکراین حتماً امور مربوطه را به یک وکیل متبحر واگذار کنید. 
 

اقامت اوکراین از طریق تحصیل

تحصیل در اوکراین به دلیل هزینه‌های نسبتاً پایین و شرایط مساعد برای زندگی دانشجویی، علاقمندان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. همچنین وجود دانشگاه‌های معتبر در اوکراین سبب شده که این کشور به مکانی مناسب برای تحصیلات آکادمیک تبدل شود. زبان آموزش در کشور اوکراین در سه زبان اوکراینی ، روسی و انگلیسی می‌باشد. دانشجویان در صورتی که نتوانند در رشته مورد نظر خود به زبان انگلیسی تحصیل کنند، می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان روسی که مدت آن ۹ ماه می باشد، شرکت کنند و بعد از پایان دوره در رشته مورد نظرشان که به زبان روسی است مشغول به تحصیل شوند. جالب است بدانید در این دوره‌ها کشور اوکراین برای رفاه حال دانشجویان خوابگاه و بیمه دانشجویی در نظر گرفته است .

اقامت اوکراین از طریق حضانت

اوکراین یکی از کشورهایی است که یک فرد خارجی می‌تواند با قبول حضانت یک اوکراینی مستحق که دادگاهی در اوکراین، نیازمند بودن وی را تایید کرده، اقامت اوکراین را دریافت کند. واضح است که این راه پیچیدگی ها و فراز و نشیب‌های خود را داراست.
 

مزایای اقامت دائم اوکراین

 • داشتن تمامی حقوق یک شهروندی اوکراینی به جزعدم امکان شرکت درانتخابات
 • بدست آوردن پاسپورت اوکراینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • دریافت اجازۀ کار دائم
 • دریافت تسهیلات بانکی و وام
 • تسهیل در دریافت ویزا برای سفر به کشورهای دیگر اروپایی و امریکا
 • وجود موقعیت‌های مناسب سرمایه گذاری
 • امکان دریافت اقامت برای خانواده درجه یک بدون هزینه اضافی

مزایای اقامت موقت اوکراین

 • ورود بدون روادید به کشور اوکراین برای شهروندان خارجی
 • امکان اقامت نامحدود در اوکراین
 • امکان کار٫ فعالیت اقتصادی و افتتاح حساب بانکی
 • عدم نیاز به بیمه پزشکی در طول مدت اقامت در اکراین
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 5 | کل دیدگاه های تایید شده: 0