20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که در سال 1997 به عضویت در اتحادیه اروپا در آمد، این کشور سومین کشور بزرگ اروپایی و دومین کشور بزرگ از لحاظ جمعیت در اتحادیه اروپا بعد از آلمان است، فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس می‌ باشد.

فرانسه به واسطه اقتصاد بسیار قوی جزو قدرتهای برتر اقتصادی، سیاسی و نظامی در دنیا است که یک اقتصاد پویا درآن درجریان است، همچنین این کشور در صنعت لوازم آرایشی، عطر و ادکلن، صنعت خودروسازی، صنعت هواپیما سازی، اسلحه سازی، صنعت گردشگری و... در بین بهترین های جهان قرار دارد.

تعداد زیادی از مردم دنیا به ویژه مردم کشور عزیزمان ایران، به دنبال سفر یا زندگی در این کشور هستند. لذا تیم تخصصی حامی مهاجر به وسیله کارشناسان زبده خود میتواند شما را در راه سفر یا اقامت کشور فرانسه یاری کند.

در این مقاله تلاش کردیم که برخی از شرایط ویزای فرانسه و همچنین مشکلاتی که گاها باعث ریجکت شدن ویزا شما میشود را بیان کنیم به امید اینکه مورد توجه شما قرار بگیرد لازم به ذکر است این مقاله صرفا بخشی از قوانین و مقرارتی است که اگر رعایت شود به هیچ عنوان ویزای شما ریجکت نمیشود.

توضیح: اگر ویزای شما ریجکت شده باشد قبل از درخواست تجدید نظر خود با مطالعه دقیق شرایط ذیل متوجه میشوید اشکال یا نقص مدراک شما چه بوده است.

دلایل ریجکت شدن ویزا فرانسه

  • عدم توجیه درست از برنامه سفر
  • عدم بودجه کافی برای تأمین هزینه سفر و مدت اقامت در فرانسه
  • عدم وجود بیمه سفر مناسب
  • هدف بازدید مشخص نیست
  • اسناد مسافرتی نامعتبر است
  • داشتن سابقه کیفری

عدم توجیه درست از برنامه سفر

در نظر داشته باشید که اگر یک برنامه مناسب از سفر خود را ارائه نکنید، ویزای فرانسه شما مورد تایید قرار نخواهد گرفت. بنابراین، در حالی که درخواست ویزای خود را انجام می‌دهید، مطمئن شوید که مدارک پروازی خود را ارائه می‌دهید، همه جا به صورت انلاین رزرو بلیط سفر و برنامه سفر مناسب شما را نشان می‌دهد که قرار است در چه تاریخی و از کدام مکان‌ ها می ‌خواهید بازدید کنید.

عدم بودجه کافی برای تأمین هزینه سفر و مدت اقامت در فرانسه

دلیل دیگر عدم پذیرش ویزای کشور فرانسه عدم ارائه اثبات بودجه کافی برای مدت زمان سفر شما است. بنابراین، هنگام درخواست ویزای خود، باید بودجه کافی در حساب های بانکی خود داشته باشید. ارائه صورت های بانکی (منعکس کننده مانده بانکی کافی) برای 6 ماه گذشته و اظهارنامه مالیات بر درآمد برای 3 سال گذشته شانس تأیید ویزا شما را افزایش می دهد.

عدم وجود بیمه سفر مناسب

داشتن یک بیمه سفر معتبر در هنگام سفر به کشور فرانسه بسیار مهم است. در صورت عدم پوشش مناسب بیمه سفر، درخواست ویزا شما قابل رد است. بیمه نامه باید در کشورهای عضو شینگن معتبر باشد. مبلغ بیمه سفر باید مدت زمان اقامت شما درکشور فرانسه و همچنین بازگشت شما به کشور خود را پوشش دهد.

هدف بازدید مشخص نیست

اگر هدف سفر خود را توجیه نکرده اید سفارت فرانسه می تواند درخواست ویزای شما را رد کند. دلیل سفر شما به کشور فرانسه باید با مدارکی که ارائه می دهید همخوانی داشته باشد. اسناد شامل اثبات اسکان ، برنامه سفر ، نامه قرار ملاقات، میزان حقوق و نامه تأیید کارفرمای شما (اگر شاغل هستید) می باشد. (سفارت فرانسه می خواهد اطمینان حاصل کند که شما در هنگام داشتن ویزای توریستی قصد ندارید در کشور فرانسه یا کشورهای عضو شینگن مشغول به کار شوید یا به دنبال شغل باشید).

اسناد مسافرتی نامعتبر است

در صورت ارائه اسناد مسافرتی نامعتبر، ویزای فرانسه شما تأیید نمی شود. این اسناد مسافرتی شامل: گذرنامه آسیب دیده، گذرنامه قدیمی تر از 10 سال، گذرنامه ای که حداقل 3 ماه پس از بازگشت از بازدید در منطقه شینگن معتبر نیست، گذرنامه ای که دو صفحه خالی ندارد و اسنادی که با آنها مطابقت ندارد.

داشتن سابقه کیفری

اگر متقاضی درگیر فعالیت های غیرقانونی یا جنایی باشد، سفارت یا کنسولگری فرانسه درخواست ویزای شما را رد می کند. چنین متقاضی تهدیدی برای امنیت و ثروت عمومی فرانسه و كشورهای شینگن محسوب می شود و از این رو اجازه ورود به منطقه شینگن، مجاز نخواهد بود.

در نهایت لازم به ذکر است که موسسه حامی مهاجر با سابقه طولانی و درخشان در امر مهاجرت آماده پاسخگویی به شما می باشد. در صورت وجود هرگونه از موارد و سعی در رفع آنها با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر تماس حاصل نمائید. ما در اسرع وقت و بصورت تخصصی پاسخ گوی نیاز شما خواهیم بود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0