50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت لتونی

درباره کشور لتونی

لتونی یک کشور اروپایی است که در شمال شرق این قاره واقع شده است. در سال های اخیر و با گذشت چندین سال از استقلال لتونی از شوروی این کشور تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری اروپا شده است. لتونی یکی از کشورهای حوزه  بالتیک است. هوا در اغلب روزها در لتونی سرد است و این نه تنها از میزان گردشگران به لتونی نکاسته بلکه به یکی از جاذبه های کشور لتونی تبدیل شده است. لتونی عضو حوزه شنگن است و برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای شنگن دارید.

سفارت لتونی

برای تعیین وقت از سفارت لتونی مانند دریافت وقت از سفارت سایر کشورها معمولا ابتدا باید به صورت غیر حضوری اقدام کرد. پس از پرداخت هزینه ی مربوطه تاییدیه ای برای رزرو وقت دریافت می شود.

 برای ورود به خاک لتونی حتما باید از سفارت خود این کشور ویزای شنگن را دریافت کنید زیرا لتونی در ایران سفارت ندارد و برای اخذ ویزای این کشور باید به ترکیه یا امارات سفر کنید و در سفارت لتونی در یکی از این کشورها حاضر شوید. همچنین چون کشور لتونی در ایران سفارت ندارد با ویزای شنگنی که از سفارت لتونی در ترکیه یا امارات دریافت می کنید برای سایر کشورهای حوزه شنگن مورد استفاده نخواهد بود.

ثبت درخواست ویزای لتونی

برای ثبت درخواستتان به صورت آنلاین ابتدا باید اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی، شماره تماس، نشانی محل زندگیتان و همچنین هدفتان از سفر به لتونی را مطرح کنید. پس از آن که هزینه ی تعیین وقت از سفارت لتونی را پرداخت کردید لیستی از زمان های موجود در سفارت برای شما نمایش داده می شود که می توانید از بین آن ها آن زمانی که برای شما راحت تر است را انتخاب کنید. اما انجام این مراحل به این معنی نیست که با درخواست شما موافقت شده است بلکه باید منتظر دریافت ایمیل تایید از طرف سفارت لتونی بمانید. فرمی که اطلاعاتتان را وارد کردید باید اسکن کنید و به همراه اسکن از صفحات گذرنامه تان و اسکن دعوت نامه یا رزرو هتل را برای تعیین وقت به سفارت لتونی بفرستید.

برای وقت سفارت لتونی چه مدت منتظر خواهید بود؟

برای بررسی درخواست شما در سفارت لتونی ممکن است بین 1 تا 3 هفته زمان لازم باشد. همچنین حدود یک الی دو ماه مدت زمانی است که برای اخذ ویزا نیازممند هستید. بنابراین بهتر از مدتی قبل تر از سفرتان به لتونی برنامه ریزی کرده باشید که به مشکل برنخورید.

وقت فوری سفارت لتونی

معمولا وقت فوری برای حضور در سفارت لتونی به این معناست که شما باید از طرف فردی که در لتونی است دعوت نامه داشته باشید. در اکثر موارد کسانی که دعوت نامه دارند روند کوتاه تری را در اخذ وقت و ویزا از سفارت لتونی طی می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

  • مدرک شناسای ( شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی)
  • عکس جدید
  • گذرنامه و کپی از آن
  • گواهی تمکن مالی و گردش حساب
  • بیمه مسافرتی

این مدارک باید به همراه ترجمه رسمی از دارالترجمه باشد.

هزینه ی اخذ ویزا برای افراد بزرگسال از سفارت لتونی 60 یورو می باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0