20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در ایرلند

ازدواج در ایرلند

از نوامبر 2008 هر کس که در ایرلند ازدواج کند (صرف نظر از اینکه شهروند ایرلندی یا یک ملیت خارجی است) باید 3 ماه قبل از ازدواج در ایرلند درخواست خود را اعلام کند و هزینه اطلاع رسانی 200 یورو می باشد. شما باید شخصا درخواست خود را به هر ثبت کننده ارائه کنید. روش های مختلف قانونی برای ازدواج در ایرلند وجود دارد که شامل ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی هستند.
 

شرایط ازدواج در ایرلند

شرایط مذاهب مختلف ممکن است متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که تاریخ مورد نظر شما در دسترس باشد. عروسی کاتولیک معمولا در روز یکشنبه انجام نمی شود، اما معمولا به خوبی در هر روز دیگر هفته است. عروسی های مدنی فقط می تواند در طول هفته انجام شود و هرگز در آخر هفته ها برگزار نمی شود.

مراحل ازدواج در ایرلند

ابتدا باید قصد ازدواج خود را حدود 3 ماه قبل به دفاتر ثبت اسناد اطلاع دهید. همچنین اطلاع دهید که در حال برنامه ریزی چه نوع عروسی هستید. حداقل 5 روز قبل از مراسم عروسی با ثبت کننده اسناد، ملاقات کنید. این ملاقات تاریخ عروسی شما را تایید کرده و فرم ثبت ازدواج در ایرلند را به شما ارائه می دهند. این فرم را حتما باید پر کنید، در غیر این صورت ازدواج شما قانونی نخواهد بود و این فرم باید توسط دو شاهد شما امضاء شود.

قوانین ازدواج در ایرلند

به طور خاص برای مراسم عروسی کاتولیک باید به قوانین کلیسا احترام گذاشت. به طور مثال بسیاری از محله ها اجازه ازدواج در روز یکشنبه یا خارج از منزل را نمی دهند. ازدواج به وسیله یک کشیش یا دیوکان انجام می شود که خود توسط محله انتخاب شده است. پس از ازدواج ، مقام مذهبی یا ثبت کننده رسمی، ازدواج را ثبت می کند و شما گواهی ازدواج را دریافت خواهید کرد.

الزامات ازدواج در ایرلند

الزامات قانونی برای ازدواج در ایرلند بسیار ساده است. مردم از سراسر جهان به خاطر تپه های سبز، سنت های شاعرانه، فرهنگ گرم، جشن های موسیقی و اجتماعی پر جنب و جوش تصمیم می گیرند در ایرلند ازدواج کنند. جزیره زمرد برای افرادی که میراث ایرلندی دارند یا فقط می خواهند یک تجربه ایرلندی داشته باشند، انتخاب خوبی برای برگزاری مراسم عروسی است. هر دو مراسم مذهبی و مدنی در ایرلند به طور قانونی شناخته شده اند و از سال 2015 ازدواج همجنسگرایان در ایرلند قانونی می باشد.

قوانین ازدواج در ایرلند

زوج باید قصد ازدواج خود را چه مدنی و چه مذهبی در نزدیک ترین دفتر ثبت اسناد ثبت کنند. علاوه بر این هر دو طرف باید حداقل 18 ساله باشند تا به طور قانونی در ایرلند ازدواج کنند. اگر شما یک زوج خارجی هستید، باید 3 ماه قبل از ازدواج به دفاتر مربوطه اطلاع رسانی کنید و برای سرعت بخشیدن به این کار بسیاری از دفاتر ثبت کننده به شما این اجازه را می دهند که با تلفن همراه خود انجام دهید، بنابراین لازم نیست که برای این کار حضور داشته باشید. اگر شما ملیتی خارجی دارید و می خواهید با شهروند ایرلند ازدواج کنید، نیازی نیست که شما شهروند ایرلند باشید.

هزینه ازدواج در ایرلند

برای ازدواج در ایرلند شما باید انتظار داشته باشید، برخی از هزینه های اداری را از پیش پرداخت کنید که به شرح زیر می باشند:
 • هزینه اطلاع رسانی: 200 یورو
 • هزینه صادر کردن گواهی ازدواج: 20 یورو
 • اهدا برای وزیر مذهبی عروسی شما حدود 200 یورو پیشنهاد می شود.
هزینه ازدواج در ایرلند می تواند بسیار بالا باشد، اما بستگی به سبک برگزاری شما دارد. عروسی ها در ایرلند دو نوع هستند که از نوع بزرگ، باورنکردنی و شاد، و از نوع کوچک، صمیمی و دوستانه می باشند. در جدول زیر به برخی از هزینه های ازدواج در ایرلند اشاره شده است:
ازدواج در ایرلند
 
هزینه ازدواج در ایرلند
 
محل عروسی
 
5000 €
 
برگزار کننده عروسی
 
1500 €
 
گروه موسیقی
 
2000 €
 
عکاس
 
1500 €
 
لباس
 
1000 €
 
آرایش و جواهرات
 
700 €
 
گل و تزئینات
 
630 €
 
دی جی
 
275 €
 
نوشیدنی (برای هر نفر)
 
60 €
 
غذا (برای هر نفر)
 
50 €
 
کیک
 
100 €
 

مدارک لازم ازدواج در ایرلند

 • پاسپورت و گواهی تولد زوج
 • گواهی تاهل (حکم طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی) (در صورت لزوم)
 • ارائه گواهی که قصد ازدواج مدنی یا مذهبی دارید.
 • اطلاع رسانی تاریخ و محل برگزاری عروسی
 • پر کردن فرم ازدواج در ایرلند
 • شماره خدمات عمومی شخصی
 • زوجین حداقل باید 5 روز قبل از مراسم ازدواج با شخص ثبت کننده دیدار کنند.
عروسی مذهبی ممکن است علاوه بر مدارک بالا، مدارک بیشتری نیاز داشته باشد:
 • یک فرم تحقیق پیشگیرانه که توسط والدین ارائه شود
 • غسل تعمید و تایید نامه آزادی ازدواج مذهبی برای افراد غیر ایرلندی
 • ارائه نامه ای، اگر یکی از زوج ها کاتولیک نیست
 • مدارک تکمیل دوره آمادگی ازدواج

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0