20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت اسپانیا

در رابطه با اخذ اقامت اسپانیا باید بگوییم که راههای متعددی برای کسب اقامت و مهاجرت به این کشور وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم. کشور اسپانیا بر خلاف دیگر کشورهای غرب اروپایی دارای مقررات سخت و دست و پا گیر نمی‌باشد و شرایط مساعد و مطلوبی را برای ادامه زندگی و کار شهروندان خود و سایر کشورها به طور مساوی فراهم آورده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

این نوع اقامت به کسانی اعطا می‌شود که توان مالی قابل توجهی داشته و نیاز به اشتغال در کشور اسپانیا ندارند. در روش تمکن مالی که در حال حاضر سفارت اسپانیا در تهران از آن‌ استقبال می‌کند شخص متقاضی می بایست قادر به اثبات درآمد کافی‌ در ایران باشد و این درآمد نباید به صورت حقوق ثابت باشد. به این گونه که متقاضی اقامت اسپانیا باید بتواند بدون حضور حداقل شش ماه در ایران درآمد کافی‌ برای زندگی‌ در اسپانیا را داشته باشد.

نوع درآمد

هرگونه درآمدی مانند سود حاصل از سپرده بانکی‌، سند ملک و اجاره‌ نامه رسمی‌، سود سهام شرکت و یا کارخانه در این روش میتواند مفید باشد. لازم به یاد آوریست که منبع درآمد شما نباید وابسته به حضور فیزیکی‌ شما در ایران باشد(حقوق ثابت) و شما چون درخواست اقامت اسپانیا را دارید و بنا بر قانون می‌بایست ۱۸۴ روز( شش ماه) در اسپانیا باشید، در نتیجه بدون حضور در ایران و بدون کسب و کار در اسپانیا بتوانید به راحتی‌ امرار معاش کنید. توجه داشته باشید که متقاضیان هر دو روش باید حداقل یک ملک در هر جای کشور خود به نام خودشان داشته باشند ( یعنی ملک ۱۰۰ درصد به نام خودشان باشد و سند قطعی هم داشته باشد).

روش اول: درآمد 2500 یورو در ماه

روش اول : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که بتوانند نشان دهند در کشور مبداء خود درآمد مستند و محکمی معادل ۲۵۰۰ یورو در ماه و برای هر یک از اعضای خانواده ۵۵۰ یورو اضافه دارند. این درآمد می‌تواند حاصل اجاره خانه، حقوق بازنشستگی، حقوق دریافتی از بخش دولتی یا خصوصی و مواردی دیگری از این دست باشد. در این روش متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است.

روش دوم: حساب بانکی 70 هزار یورویی

روش دوم : به آن دسته از متقاضیانی تعلق می‌گیرد که درآمد ثابتی برای نشان دادن به دولت اسپانیا ندارند اما می‌توانند اثبات کنند که در طول یک سال گذشته، مبلغ مناسبی را در حساب بانکی خود به عنوان میانگین موجودی حساب،‌ نگهداری کرده‌اند. حساب بانکی باید به نام خود شخص متقاضی باشد و حداقل میانگین موجودی حساب مبلغ ۷۰ هزار یورو می‌باشد. این مبلغ باید در هر لحظه، بلافاصله قابل برداشت باشد.

مدت اعتبار ویزا

مدت اولیه مجوز اقامت تمکن مالی برای یک سال است که می‌تواند برای دو سال تمدید شده و سپس برای دو سال دیگر نیز تمدید شود. پس از زندگی در اسپانیا به مدت پنج سال، شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت اجازه اقامت دائم اقدام کند. در صورت رعایت شرایط اقامت در اسپانبا در انتهای پنج سال دوم، متقاضی امکان اخذ پاسپورت کشور اسپانیا را خواهد داشت.
 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار

برای اخذ اقامت اسپانیا از راه کار حتما متقاضی باید کارفرما و job offer داشته باشد تا برای ایشان دعوت نامه کاری ارسال شده و بتواند از این طریق وارد کشور اسپانیا شده و مشغول به کار شود. پس از ۳ الی ۵ سال کار و پرداخت مالیات، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را نماید. البته این امر سخت به نظر میرسد. زمانیکه کارفرما بخواهد برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید باید ابتدا آن شغل مورد نظر را در کشور خود ۳ ماه اگهی نموده اگر شخص مورد نظر پیدا نشد، می‌بایست ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و اگر در این بازۀ زمانی ۶ ماهه شخص مورد نظر برای شغل پیدا نشد آن زمان می‌تَواند برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو به بالا (ویزای طلایی)

در این روش متقاضی باید بدون بهره گیری از وام بانکی‌ در بخش ملک سرمایه گذاری نماید، این خرید می‎تواند در قالب خرید یک یا چند ملک باشد که می‌بایست مجموعه خرید بالاتر از پانصد هزار یورو گردد. از مزایای این روش سرعت بالای اخذ اقامت اسپانیا (۳ هفته) و عدم شرط حضور شش ماهه در اسپانیاست. اقامت اخذ شده، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا بوده که با کارت اقامتی دریافتی، امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن را خواهید داشت.

خرید ملک با متراژ کافی به ازای تعداد اعضای خانواده

در روش دوم که متداول‌تر می‌باشد متقاضی می‎بایست متناسب با تعداد اعضا خانواده خود ملک با فضای کافی‌ خریداری نماید، یعنی‌ در این روش، به جای قیمت، متراژ ملک مهم می‌باشد. همچنین متقاضی می‎تواند از وام بانکی‌ نیز استفاده نماید. جهت اخذ اقامت اسپانیا به منظور اثبات امکان تامین هزینه زندگی بدون کمک دولت، می‎بایست مدارک مالی کافی به سفارت اسپانیا در تهران ارائه گردد. به طور مثال یک خانواده ۴ نفری به یک آپارتمان دو خوابه با متراژ حداقل ۸۰ متر نیاز دارند. زمان لازم جهت اخذ این نوع اقامت یک تا سه ماه می‌باشد، اقامت اخذ شده بدون اجازه کار بوده و هر زمان که متقاضی شرایط و امکانات لازم را جهت کار مهیا داشته باشد می‎تواند تقاضای اجازه کار نماید.
 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا برای اشخاص ایرانی در تمامی مقاطع امکان پذیر می‌باشد، دانشگاههای موجود در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی برای دانشجویان خدمات ارائه می‌دهند. البته افراد دانشجو در اسپانیا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت می‌نمایند و در صورتی که پس از تحصیل در اسپانیا به کاری مشغول شده و مالیات بپردازند می توانند کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.  یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا عدم محدودیت سنی برای اخذ این ویزاست. 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از گزینه‌های ممکن در خصوص اخذ اقامت اسپانیا ، اقامت اَز راه ثبت شرکت و کارآفرینی در اسپانیا می‌باشد. این نوع اقامت از مهمترین و موثرترین روشهای اقدام برای شروع زندگی جدید در اسپانیا بوده که متقاضی پس از انجام مراحل ثبت شرکت، تهیه و به ثبت رساندن پلن تجاری خود برای اجرایی کردن آن قادر به کسب اقامت اسپانیا به روش ثبت شرکت در کشور اسپانیا خواهد بود. عمده شرکتهای اسپانیا به شکل شرکت با مسولیت محدود ثبت می‌شوند. در این روش اعضای خانواده متقاضی هم این امکان را دارند که اقامت این کشور را همزمان با متقاضی اصلی درخواست و دریافت نمایند. در اسپانیا انگیزه‌های زیادی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار دیده شده است که یکی از آنها کاهش مالیات در شرایط خاص است. مثلا شرکت های تازه تاسیس در اسپانیا برای دو سال ابتدایی تنها ۱۵ درصد باید مالیات پرداخت نمایند. ولی بعد از این دو سال مالیات با نرخ ۲۵ درصد محاسبه خواهد شد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا ۳۰۰۰ یورو می‌باشد.

 اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در صورت ازدواج با شخص تبعه اسپانیا اقامت و تابعیت اسپانیا به فرد اعطا می‌گردد. در این زمینه متقاضی و فرد خارجی پس از ۵ سال می‌تَواند اقامت دائم اسپانیا و پس از آن پاسپورت اسپانیا را اخذ نماید. در صورتی شخص تبعه اسپانیا می‌تواند برای همسر خود درخواست اقامت نماید که بتواند به طور کامل هزینه‌ها و مخارج وی را تأمین نماید. سن متقاضی می‌بایست بالای ۱۸ سال باشد. بنابراین اخذ اقامت اسپانیا اَز طَریق ازدواج یکی از آسان ترین روشهای مهاجرت به اسپانیاست البته در صورتیکه متقاضی قصد واقعی برای ازدواج داشته باشد و ازدواج شما سوری نباشد زیرا در این صورت اعتماد دولت سلب خواهد شد و با درخواست ویزا موافقت نخواهد شد.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا

شما به محض دریافت اقامت اسپانیا ، می‌توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه، افتتاح حساب در بانک‌های معتبر بین المللی، خرید ملک، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره‌مند شوید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اسپانیا ، به سهولت انجام می‌شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
ناشناس
خوبی عالی اوای
ناشناس
سلام و عرض ادب ممنون از مطالب خوبتون...خواستم بدونم کسی که در ایران مغازه قطعات الکترونیک داره و همچنین خونه از خودش داره با درآمد ماهانه 10 میلیون آیا میتونه اقامت 6 ماهه یا یک ساله اسپانیا رو بگیره ممنونم
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

اقامت توریستی اسپانیا نسبت به باقی کشور های اروپایی آسان تر هست، پیشنهاد میکنم با پشتیبانی حامی مهاجر تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.