20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در اتریش

ازدواج در اتریش

اگر فردی قصد ازدواج در اتریش را داشته باشد، می تواند پس از ازدواج با شهروند اتریشی و ارائه درخواست و گذشت مدت زمان معین اقامت دائم اتریش را کسب کند و در نهایت دارای تابعیت اتریش شود. ازدواج در اتریش قانونی است و توسط دولت های بین المللی به رسمیت شناخته شده است و باید بدانید که فقط مراسم های مدنی در کشور اتریش قانونی هستند.
 

ویزای خانوادگی اتریش

به طور کلی، برای ازدواج در اتریش اگر همسر شما در حال حاضر در اتریش زندگی می کند و شهروند اتریش محسوب می شود، می توانید با ویزای اعضای خانواده اقدام به مهاجرت به اتریش نمائید. ازدواج در اتریش برای هر یک از طرفین ازدواج، در صورت ازدواج با فردی که دارای تابعیت اتریش باشد، طبق قوانین اتریش می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. این در صورتی امکان پذیر است که فرد متقاضی ازدواج در اتریش شرایطی را رعایت کند.

شرایط ازدواج در اتریش

 

شرط اول ازدواج در اتریش

شرط اول ازدواج در اتریش این است که طرفین ازدواج باید بالای 18 سال سن داشته باشند. علاوه بر ارائه مدارک شناسایی، باید ثابت شود که ازدواج در اتریش سوری نبوده و طرفین باید مدارکی را برای اثبات ازدواج به سفارت اتریش ارائه دهند. مدارک می تواند شامل سند ازدواج، مدارک مربوط به آشنایی قبلی طرفین (با استفاده از عکس های مشترک و ...). هر کدام از طرفین ازدواج که دارای تابعیت کشور دیگری است، پس از گذشت 6 سال از ازدواج و زندگی، می تواند شهروندی اتریش را کسب کند. زوجین باید حداقل 5 سال از این 6 سال را در یک خانه در اتریش زندگی کرده باشند. اگر در این مدت 6 سال، متقاضی دریافت شهروندی اتریش کمتر از 5 سال در اتریش زندگی کرده باشد، طبق قوانین اتریش، پس از 10 سال اقامت قانونی می تواند تابعیت اتریش را دریافت کند.

مراحل ازدواج در اتریش

اولین قدم این است که درخواست تقاضای ازدواج را از طریق اداره کل ثبت ازدواج در اتریش ارائه کنید. اگر هیچ کدام از طرفین ازدواج، شهروند اتریش نباشند باید این کار را در شهر وین انجام دهند، ولی اگر یکی از طرفین ازدواج در اتریش شهروند این کشور باشد، می توانند خارج از شهر وین هم ازدواج را ثبت نمایند. می توانید فرم درخواست ازدواج در اتریش را تا شش ماه قبل از عروسی ثبت کنید و پس از آن مدت 2 تا 6 هفته زمان لازم است تا، تاریخ ازدواج مشخص شود. فرم درخواست ازدواج در اتریش باید به طور مشترک توسط طرفین پر شود.
 

مدارک لازم ازدواج در اتریش

 • گذرنامه و شناسنامه طرفین
 • فرم ثبت محل اقامت و اثبات اقامت
 • گواهی تاهل
 • گواهی طلاق (در صورت وجود)
 • گواهی فوت همسر
مدارک شما باید توسط یک مترجم رسمی به زبان آلمانی ترجمه شوند.

هزینه های ازدواج در اتریش

 

 1. برای تعیین زمان ازدواج: 50 یورو
 2. برای صدور سند رسمی خارجی ازدواج: 130 یورو
 3. ثبت ازدواج در یک دفتر اداری تائید شده: 5.45 یورو
 4. ثبت ازدواج در یک دفتر اداری خارج از زمان اداری: 10 یورو
 5. هزینه های مربوط به ازدواج و خدمات: 300 یورو

مزایای ازدواج در اتریش

 

 • امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت اتریش
 • امکان سفر به تمام کشورهای عضو شینگن
 • قدرت خرید بالا و زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی
 • امکان دریافت پاسپورت اتریش
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0