کشور نروژ

منطقه شینگن یکی از مناطق قاره اروپا است که در آن 26 کشور اروپایی، با قوانین مشترک برای کنترل مرزهای خارجی، مبارزه با جرم و جنایت، تقویت سیستم قضایی مشترک و همکاری با پلیس، ایجاد رفت و آمد آزاد و بدون محدودیت برای مردم، باهم همکاری می­کنند. کشور نروژ یکی از کشورهای منطقه شینگن می­باشد. بسته به هدف از سفر خود به نروژ، انواع مختلف ویزا وجود دارد. شما می­توانید برای ویزای شینگن نروژی از سال 2001، زمانی که نروژ به عنوان یک عضو انجمن تجارت آزاد اروپا EFTA و به عنوان یک کشور عضو منطقه شینگن پذیرفته شد، اقدام کنید.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا نروژ

 • در مرحله اول، فرم درخواست آن را دانلود کنید و کاملا و با صداقت آن را پر کنید. شما همچنین می توانید فرم درخواست ویزا شینگن نروژ را الکترونیکی پر کنید و سپس نسخه قابل چاپ را پرینت بگیرید.
 • ارائه گذرنامه (دارای اعتبار حداقل 3 ماه از تاریخ بازگشت) و کپی ویزاهای قبلی خود مورد نیاز هستند. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. هنگام درخواست ویزا باید گذرنامه خود را ارسال کنید. برای اینکه ورود و خروج شما مشخص شود حداقل باید دو صفحه آخر گذرنامه را خالی بگذارید. کپی­های گذرنامه­های قبلی شما، در صورت امکان، می­توانند همراه با گذرنامه نیز درج شوند. شما باید اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما حداقل برای سه ماه از تاریخ بازگشت شما از نروژ معتبر باشد. همچنین باید دو عکسی که در اندازه پاسپورت گرفته شده است همراه با مدارک گذرنامه درج کنید.
 • عکس­ها باید ضمیمه شود. عکس باید از نوع گذرنامه باشد.
 • نسخه ای از رزرو بلیط برگشت خود را کپی کنید. توصیه نمی­شود قبل از اخذ ویزا بلیط را خریداری کنید.
 • تأییده بیمه سفر حداقل به مبلغ 30،000 € که نروژ و کل منطقه شینگن را پوشش می­دهد، ارائه کنید.
 • نامه ای که هدف از بازدید از نروژ و برنامه سفر را بیان می کند. سفارت نروژ باید جزئیات سفر شما را بداند. بنابراین، توصیه می کنیم Cover letter را که تمام جزئیات لازم در مورد سفر، از جمله طول مدت اقامت شما، مکان­هایی که قصد بازدید از آنها را دارید و ترتیباتی که برای اسکان و حمل و نقل خود در نظر گرفته­ اید را درج کنید. به یاد داشته باشید که نامه را قبل از ارسال امضا کنید.
 • رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز که ورود و خروج از نروژ را مشخص می کند. هربار که قصد بازدید از نروژ یا یک کشور شینگن را دارید، سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه اغلب شما را به عنوان یک اتباع خارجی که به ویزا شینگن احتیاج دارند، می­شناسند و از شما می­خواهد که یک برنامه سفر از رزرو پرواز را اثبات کنید. بعضی اوقات، حتی ممکن است از شما بخواهند بلیط اصلی پرواز را برای مقصد مورد نظر خود ارسال کنید.
 • اثبات اسکان در کل مدت اقامت در نظر گرفته شده در نروژ.

اثبات حمل و نقل و اسکان

 اگر شما به مواردی که برای اقامت و مسافرت خود انجام داده ­اید، اشاره کرده­ اید، باید اثبات­ها و مدارک بعدی آنها را ارسال کنید. به عنوان اثبات سفر برای ورود به مقصد و بازگشت خود، می­توانید جزئیات پرواز و تاریخ ورود و عزیمت خود از نروژو یا یک برنامه سفر پرواز را از آژانس مسافرتی خود دریافت کنید و آنها را ارائه دهید. به جای بلیط رزرو شده، توصیه می­کنیم برنامه پرواز را تهیه کنید، زیرا رزرو بلیط قبل از اخذ ویزا کار به صرفه­ای نیست.

شرایط اقامت شما در نروژ را می­توان با دریافت رزرو هتل­ها به اثبات رساند. اگر قصد دارید در محل اقامت خویشاوندان، دوست یا حامی مالی خود اقامت داشته باشید، می توانید نامه دعوت نامه را با شماره و آدرس تماس آنها به عنوان اثبات ارائه کنید.

اثبات وضعیت مدنی

 اثبات وضعیتی مدنی شامل گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، شناسنامه فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود. همچنین لازم است مدارکی را ارائه دهید که حاکی از وضعیت تأهل شما باشد. اگر ازدواج کرده ­اید می توانید سند ازدواج، شناسنامه همسر، شناسنامه فرزند، شناسنامه یا کارت سهمیه خود را ارائه دهید. برای متقاضیان ازدواج نکرده، شناسنامه به تنهایی کافی خواهد بود.

مشخصات عکس برای ویزای شینگن

 • ارائه دو عکس یکسان. بیشتر از شش ماه از گرفتن آنها نگذشته باشد.
 • اندازه عکس: 3.5 در 4.5
 • عکس­ها باید رنگی باشند. سیاه و سفید نباشد.
 • صورت و سر فرد باید 70-80٪ از عکس را بگیرد.
 • دارای زمینه رنگی روشن باشد. خاکستری روشن الگوی پیشنهادی نیست.
 • متقاضی باید مستقیم به دوربین نگاه کند.
 • چهره به صورت خنثی باشد.( بدون لبخندی و با دهان بسته).
 • از پوشیدن لباس با رنگ متناسب با پس زمینه خودداری کنید.

الزامات بیمه ویزا شینگن

بیمه پزشکی ویزای شینگن باید معیارهای زیر را داشته باشد.

 • حداقل پوشش به مبلغ 30،000 یورو.
 • این بیمه باید کلیه کشورهای عضو منطقه شینگن را در برگیرد.
 • هزینه­های احتمالی مربوط به بازگشت به کشور را به دلایل پزشکی، نیاز فوری به مراقبت­های بهداشتی و یا معالجه اورژانس بیمارستان یا مرگ را پوشش دهد.

گواهی بیمه

دو شرکت بیمه مسافرتی Europ Assistance و AXA گواهی بیمه اجباری لازم را هنگام درخواست ویزای شینگن ارائه می­دهند. هر دو شرکت توسط سفارتخانه ­ها و کنسولگری­ های اروپا در سراسر جهان پذیرفته شده ­اند. در صورت ارائه مدرکی مبنی بر رد ویزای شما، می­توانید آن را به طور رایگان فسخ کنید. حتی اگر بیمه درمانی مسافرتی برای تمام مسافران به اروپا ارزش داشته باشد، همه افراد ملزم به داشتن آن نیستند. بیمه نامه سفر فقط برای مسافرانی که نیاز به درخواست ویزای شینگن دارند الزامی است. این گروه از مسافران همیشه موظف هستند بدون توجه به اینکه برای تجارت، گردشگری، تحصیل، تعطیلات یا به دلایل دیگری به این کشورها سفر می­کنند، پوشش بیمه مورد نیاز خود را برای کل دوره اقامت خود در اروپا داشته باشند.

نحوه اثبات اسکان در مدت اقامت به کنسولگری

 • ارائه مدارکی از مکانی که برای اقامت در نظر دارید، مانند رزرو هتل.
 • ارائه دعوت نامه از میزبان با کپی گذرنامه خود (اثبات حامی مالی).
 • ارائه مدارکی از یک تور و ارائه مدرکی مبنی بر پیش پرداخت با جزئیات مربوط به پرداخت شما به اپراتور تور.

درخواست مصاحبه

وقتی همه مدارک مورد نیاز ویزا را در پرونده خود جمع آوری کرده­اید ، یکبار دیگر اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از اسناد را از دست نداده اید. توصیه می­شود هنگام حضور در مصاحبه، تمام مدارک را در یک پاکت قرار دهید. اگر نتوانید هیچ یک از این موارد ویزای نروژ را ارسال کنید، درخواست ویزا شما با تأخیر روبرو می­شود و یا حتی رد می شود.

پیشنهاد حامی مهاجر

پیشنهاد می­کنیم به جای ارسال آنلاین، پاکت نامه را در طول مصاحبه ارسال کنید. یادتان باشد که نام، آدرس و شماره تلفن تماس خود را در پاکت بنویسید. پس از پرداخت هزینه درخواست ویزا، باید در سفارت نروژ یا کنسولگری در کشور خود یک قرار ملاقات رزرو کنید. هنگام حضور در مصاحبه ویزا، باید لباس رسمی پوشیده باشید. همچنین، برای آماده بودن در مصاحبه، تمام مدارک قبل از جلسه بررسی کنید و از آنها اطمینان حاصل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای شنگن، میتوانید مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2