50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بازدید شفق‌های قطبی با ویزای شینگن نروژ

ویزای توریستی نروژ؛ شرایط، مدارک و هزینه (2024)

از دوران کودکی تصاویری در ذهن ما نقش بسته که شاید بعضی از آن‌ها در همین سن و سال نیز در ذهنمان جا مانده باشند. چه‌قدر با این عکس‌ها در رویاهایمان زندگی کردیم و با خود گفتیم هر زمان که بزرگ شدیم، باید به این شگفتی‌های خیره‌کننده سفر ‌کنیم. و چه افسوس‌هایی خوردیم که کاش در آن لحظه جای فلان شخصیت‌ کارتونی بودیم و هم‌چون او حس خوب آن لحظه را تجربه می‌کردیم. 
اما امروز به این‌جا آمدیم تا به شما نشان دهیم که می‌توانید، حس و حال خوش آن لحظات رویاپرداز را در زندگی واقعی نیز تجربه کنید. چطور؟ این‌طور که با دریافت ویزای شینگن نروژ و سفر به این کشور، تمام این لحظات را تجربه خواهید کرد!قطعا در دوران خردسالی، انیمیشن‌هایی دیدیم که در آن، کارکترهای عروسکی با گوزن‌های شمالی سافاری سوار شدند یا با سگ‌های بامزۀ سفید سورتمه‌سواری کردند.
حتی در بعضی مواقع شخصیت‌هایی را دیدیم که با قطار از طبیعت سرسبز و خوش‌آب‌و‌رنگی عبور کردند. خوب حس لمس هر یک از این رویدادها فقط در کشور نروژ امکان‌پذیر است.
دیگر وقتش رسیده که  آن تصاویر ثبت شده در ذهن‌هایتان را کنار بگذارید و تمام این وقایع را در زندگی واقعی نیز تجربه کنید.

ویزای توریستی نروژ

نروژ، کشوری بی‌حدومرز برای ثبت خاطرات خوش و شیرین شما. با ورود به این کشور، بیش‌ترین چیزی که چشمان شما را درگیر می‌کند، کوه‌ها و آب‌دره‌های خیره‌کننده است.
تصور کنید! چشم های خود را باز کردید و جای این‌که در فضایی تاریک و کسل‌کننده باشید نورهای رنگین و متحرکی را می‌بینید که در آسمان شب به شکل‌های مختلفی حرکت می‌کنند. تنها لازمۀ بازدید از همین شفق‌های قطبی سفری کوتاه به نروژ است.

ویزای توریستی نروژ
شرکت در مسابقات المپیک‌زمستانی، خوردن  بهترین وافل‌های قلبی‌شکل دنیا، حس لمس روباه‌های بامزه قطبی و  ... بخش کوچکی از تجربیات جذاب شما از این سفر خواهد بود.
حال! شما برای سفر به این کشور دوست‌داشتنی، باید درخواست ویزای توریستی  شینگن بدهید. زیرا نروژ یکی از 28 کشور تحت حوزۀ شینگن می‌باشد و برای ورود به این کشور به ویزای شینگن نیاز خواهید داشت. برای اخذ این ویزا، یک‌سری شرایط و مراحلی وجود دارد که باید انجام داد. 
پس بهتر است بیش‌ از این وقت را از دست ندهیم و ببینیم تمام اطلاعات و مراحل لازم برای اخذ ویزای شینگن چیست تا هرچه سریع‌تر اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

اهداف سفر به نروژ چه می‌توان باشد؟ 

در راستای اولین اقدام خوب است هدف خودتان را از اخذ ویزای کوتاه مدت نروژ تعیین کنید. با این‌‍ کار در ادامۀ مباحث، دچار سردرگمی نخواهید شد. بطور کلی ما 6 نوع هدف داریم و شما بر اساس شرایط خود، هدف از سفر را مشخص می‌کنید. در تصویر پایین انواع اهداف سفر به نروژ را به شما گفته‌ایم.

اهداف سفر به نروژ

انواع ویزای کوتاه مدت نروژ

حالا که هدف از سفر مشخص شد، نوبت می‌رسد به نوع ویزای گردشگری نروژ شما. قطع به یقین شخصی که برای درمان به کشوری‌می‌رود با شخصی که به‌عنوان توریست سفر می‌کند، نمی‌توانند یک نوع ویزا درخواست دهند چون هدف از سفرشان متفاوت است، پس درخواست ویزا نیز مسلما متفاوت خواهد بود.
مثل هدف از سفر ما 6 نوع ویزای شینگن داریم. همراه‌مان باشید که می‌خواهیم توضیح هر نوع ویزا را به شما بدهیم.

 • ویزای فرهنگی شینگن: افرادی می‌توانند ویزای فرهنگی شینگن را درخواست کنند که قصد شرکت در یکی فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی یا فیلم‌سازی کشوری را داشته‌باشند.
 • ویزای درمانی شینگن: اگر شخصی صلاح بداند که برای درمان بیماری خود به کشوری دیگر سفر کند که تحت حوزه شینگن است، ویزای خود را باید از نوع ویزای درمانی شینگن بگیرد.
 • ویزای توریستی شینگن: می‌توان گفت مرسوم‌ترین نوع ویزا، ویزای توریستی شینگن است. برای تعطیلات، خرید، گشت‌وگذار و تفریح باید ویزای توریستی شینگن نروژ را درخواست دهیم. 

انواع ویزای کوتاه مدت نروژ

 • ویزای تجاری شینگن: اگر هدف ما از سفر، جلسات‌کاری، بازدید از رویدادها و  یا هر هدفی مرتبط با تجارت باشد، ویزایی که به ما تعلق می‌گیرد، ویزای تجاری شینگن است.
 • ویزای بازدید کنندۀ شینگن: خب! موضوع کوچکی این‌جا وجود دارد. شما اگر به قصد بازدید از دوستان یا اقوام خود به نروژ یا هر کشوری تحت حوزۀشینگن سفر کنید. باید ویزای بازدیدکنندۀ شینگن بگیرید و نمی‌توانید با همان ویزای‌ توریستی با هدف بازدید از آشنایان سفر کنید.  
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن: سفر به بعضی کشورها این‌گونه است که هواپیمای شما مستقیم به کشور مقصد فرود نمی‌آید و ابتدا در کشوری تحت حوزۀ شینگن فرود می‌آید و سپس به کشور موردنظر می‌رود. در این هنگام شما برای سفرتان نیازمند ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن خواهید شد.

مراحل درخواست ویزای شینگن نروژ

بعد از انتخاب نوع ویزا و هدف از سفرتان، وقت می‌رسد به مراحل ثبت درخواست ویزای شینگن. در ادامه تمام مراحلی که شما باید برای درخواست ویزا طی کنید را می‌گوییم.

مراحل درخواست ویزای شینگن نروژ

 1. تمام مدارک مورد نیاز را آماده کنید.

 2. در فرم درخواست ویزا، هدف سفر خود را مشخص کنید.(گردشکری و...)

 3. تعیین کنید به چه میزان وروردی نروژ نیاز دارید.

 4. فرم درخواست خود را پر کنید.

 5. قرار ملاقات ویزای شینگن خود را تعیین کنید.

 6. درخواست ویزای شینگن نروژ را ارسال کنید. (حداقل 15 روز قبل از سفر باید این‌کار را انجام دهید.)

شاید الان با خودت بگویید، این مراحل به نسبت ساده و آسان به‌نظر می‌رسد. اما به این نکته توجه کنید، یک اشتباه کوچک، امکان کند شدن روند درخواست ویزای شما را در پی دارد.
پس بهترین راه انتخابی شما این است، تمام اقدامات لازم برای اخذ ویزای شینگن را به حامی مهاجر بسپارید تا به‌صورت رایگان تمام مراحل را برای شما انجام دهد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی نروژ

مدارک لازم برای ویزای شینگن نروژ به شرح زیر است:

 • پاسپورت با مدت اعتبار سه یا شش ماهه

 • اسناد هویتی (شناسنامه، کارت ملی،...)

 • داشتن گواهی بیمۀ درمانی مسافرتی 

 • فرم درخواست ویزای توریستی

 • گواهی رزرو بلیط پرواز برگشت

 • مدارک اقامت در نروژ 

 • بیمۀ مسافرتی معتبر

 • مدارک تمکن مالی

 • دعوت‌نامه

 • داشتن کپی از صفحات استفاده شده پاسپورت و ویزای قبلی‌تان

 • تصاویر در اندازۀ پاسپورت‌تان باید مطابق با شرایط عکس ویزای شینگن باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن 

شرایط ویزای توریستی نروژ 

تا این‌جای کار تمام مراحل لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور نروژ را به شما توضیح دادیم. اما نکته‌ای وجود دارد که شاید خیلی افراد به آن توجه نکنند. شما اگر شاغل، بازنشسته یا دانشجو باشید، علاوه بر مدارک گفته شده به چند مدارک دیگر نیز نیاز دارید. 
ولی اصلا نگران نباشید، ما این‌جا هستیم تا تمام اطلاعات لازم را به شما دوستان بدهیم تا حین انجام کار با هیچ‌گونه مشکلی مواجه نشوید.

 • شما اگر شاغل هستید، باید برگۀ اشتغال به کار، صورت‌حساب‌بانکی در سه ماه گذشته و برگۀ مرخصی کار نیز داشته‌باشید.
 • برای دانشجویان، گواهی دانشگاه یا مدرسه نیاز است.
 • بازنشستگان عزیز، در کنار تمامی مدارک، گواهی بازنشستگی‌ خود را نیز به‌همراه داشته‌باشید.
 • برای خردسالان، شناسنامه خردسال، کپی پاسپورت والدین یا قیم‌قانونی و رضایت‌نامۀ امضا شده از والدین یا قیم‌قانونی نیاز است.
 • اگر برای دیدار با یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان به نروژ سفر می‌کنید، نیازمند دعوت‌نامه از یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان هستید.شرایط درخواست ویزای نروژ

حالا وقت خبر خوش است. اگر شما دعوت‌نامه نداشتید به هیچ‌عنوان آشفته نشوید، حامی مهاجر حتی بدون دعوت‌نامه، تمام کارهای ویزای شینگن شما را انجام خواهد داد.

 • اگر سفرتان کاری است، به دعوت‌نامۀ شرکت نروژی (ذکر هدف،مدت سفر و همچنین نام شرکت)، نامه‌‌ای از شرکت خودتان (قید کردن دلیل و مدت سفر)، نامۀ ثبت هردو شرکت‌، صوت‌های بانکی شرکت‌ها و اظهارنامۀ مالیاتی شرکت‌ها برای مالیات‌های سال قبل نیازمند هستید.

حواستان به این دومورد نیز باشد:

 1. تمام مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 2. در تمام اسناد شما اعم از: شناسنامه باید مهر آپستویل درج شده‌باشد.

گرفتن وقت سفارت نروژ

مدارک آماده شد، شرایط لازم گفته‌شد، مرحله به مرحلۀ ثبت درخواست هم توضیح دادیم. نوبتی هم باشد نوبت رزرو وقت سفارت نروژ است.
رزرو وقت برای سفارت نروژ، تماما به عملکرد و سیستم‌کاری هر سفارت بستگی دارد.  با این حال شما به چند صورت می‌توانید برای سفارت وقت رزرو کنید.
ساده‌ترین راه برای گرفتن وقت، از طریق تماس تلفنی یا ارسال ایمیل است. برخی سفارت‌ها با این روش موافق هستند و شما برای انجام این‌کار نیازی به حضور در سفارت ندارید. درحالی که در بعضی سفارت‌ها شما باید به‌صورت حضوری مراجعه کرده و وقت خود را رزرو کنید.
با این حال مجدد امکان دارد، شما در حین رزرو وقت دچار مشکل شوید. در این‌جاست که می‌توانید از حامی‌مهاجر کمک بگیرید و ویزای شینگن خود را در سریع‌ترین زمان دریافت کنید.
در مرحله بعد از رزرو نوبت، شما باید در روز تعیین شده با اصل و فتوکپی مدارک خود به سفارت نروژ بروید.

رزرو وقت سفارت نروژ

در آن‌جا افسر ویزا  پس از چک کردن مدارک‌تان، سوالاتی مرتبط با سفر شما می‌پرسد.

سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود شامل: هدف شما از سفر به نروژ، تاریخ ورود‌و‌خروج، مکان‌هایی که قصد بازدید از نروژ دارید، است.
بعد از تکمیل تمام مراحل و آماده‌شدن ویزا، از شما خواسته می‌شود تا برای دریافت پاسپورت و ویزای خود اقدام فرمایید.

اطلاعات سفارت نروژ تهران

آدرس

تهران، فرمانیه، نبش خیابان سنبل، پلاک54

تلفن

22291333 021

فکس

22292776 021

کدپستی

1953694483 

روز و ساعت‌کاری

شنبه تا چهارشنبه، ساعت 8:30 تا 15:30

آدرس وب‌سایت

www.norway-iran.org

آدرس  پست الکترونیکی

[email protected]

هزینه ویزای شینگن نروژ

اینک باید بر اساس قیمت‌ گفته‌شده، هزینه‌ای برای ویزای شینگن خود در نظر بگیرید. فقط حواس‌تان باشد هزینه‌های ذکر شده در جدول زیر فقط برای انجام کارهای سفارت از شما گرفته‌می‌شود.

ویزای توریستی نروژ

قیمت ویزای شینگن

برای بزرگسال

80 یورو

برای کودکان (6_12 سال)

40 یورو

برای کودکان زیر 6 سال

هزینه ای پرداخت نمی‌شود

تمام شد!
درخواست ویزای شینگن نروژ خود را ثبت کردید و فقط باید منتظر تاییدیه سفارت نروژ بمانید.
موضوعی نیست که باید می‌دانستید و ما به شما نگفته‌ایم. ریز نکات، مراحل، مدارک همۀ این موارد گفته‌ شد. الان تنها کاری که باید انجام دهید این است، چمدان لباس‌هایتان آماده کنید، برنامه سفر خود را بچینید تا ویزای شینگن نروژ شما آماده‌شود. آن لحظه است که سفر شما با سافاری گوزن‌های شمالی شروع می‌شود.
یادت نرود تیم حامی‌مهاجر اینجاست تا هر زمان نیاز به مشاوره داشتید به شما کمک کند. کافی است با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا علاوه بر اخذ هرگونه مشاوره، تمام مراحل اخذ ویزای شینگن شما را به‌صورت رایگان انجام دهیم.

سوالات متداول درمورد ویزای شینگن نروژ

حال! چند مورد از رایج‌ترین سوالاتی که امکان دارد برایتان پیش بیاید را در بخش پایین پاسخ داده‌ایم. اگر سوالاتی جزء سوالات مطرح شده برای شما پیش آمد، سریعا در کامنت با ما به اشتراک بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ آن‌ را دریافت کنید.

برای تکمیل فرم درخواست ویزای نروژ به کجا مراجعه کنم؟

تمام اقدامات لازم برای درخواست ویزای نروژ به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

اخذ ویزای توریستی نروژ چقدر طول می کشد؟ 

معمولا ظرف مدت 15 روز پس از ثبت درخواست شما، نتیجه توسط سفارت اعلام خواهد شد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی نروژ چقدر است؟

ویزای توریسستی نروژ، 90 روز در هر دوره 180 روزه (سه ماه) اعتبار دارد.

آیا با ویزای شینگن نروژ اجازه کار و تحصیل داریم؟

خیر. شما با ویزای شینگن تنها می‌توانید برای گردش، بازدید از اقوام، امور درمانی و ... دارید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0