20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای شینگن برای کودکان: آیا واقعا لازم است؟

ویزای شنگن برای کودکان

یکی از سوال برانگیزترین مسائل در فرآیند دریافت ویزای شینگن و سفر به این منطقه، مربوط به کودکان است. بسیاری از افراد درباره دریافت ویزای شینگن برای فرزندان خود سردرگم هستند. آیا کودکان نیاز به ویزای شینگن دارند؟ کودکان چه نوع ویزای شنگنی باید دریافت کنند؟ شرایط دریافت ویزای شنگن برای کودکان چیست؟ آیا افراد زیر سن قانونی به تنهایی می‌توانند سفر کنند؟ این‌ها بخشی از سوالات و نگرانی‌های مسافرانی است که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند.
حقیقت این است که کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی نیز برای سفر به کشورهای عضو منطقه شینگن نیاز به ویزا دارند. این افراد همان ویزایی را دریافت می‌کنند که بزرگسالان و سایر افراد دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر، کودکان به نوع خاصی از ویزای شینگن نیاز ندارند.
در این مقاله، درباره شرایط دریافت ویزای شینگن برای کودکان صحبت خواهیم کرد. در ابتدا، شرایط سفر به منطقه شینگن برای کودکان را بررسی خواهیم کرد. سپس، لیستی از مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا ارائه خواهیم داد. همچنین، هزینه‌های پردازش ویزای شینگن برای کودکان را نیز بررسی خواهیم کرد.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در زمینه ویزا و مهاجرت، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

شرایط دریافت ویزای شینگن برای کودکان

دریافت ویزای شینگن برای افراد زیر سن قانونی نیازمند رعایت شرایط و ارائه مدارک اضافه است. بنابراین، بر خلاف ادعاهای متداول، کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی نیز برای سفر به کشورهای عضو شینگن نیاز به ویزای شینگن دارند و روند و مراحلی که برای بزرگسالان اعمال می‌شود، باید دنبال شود. با این حال، کودکان بین سنین 6 تا 12 سال باید هزینه کمتری برای گرفتن ویزای شینگن پرداخت کنند، در حالی که کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.
همچنین باید بدانید که افراد زیر سن قانونی برای درخواست ویزای خود باید همراه والدین یا قیم قانونی خود باشند. آنها باید به‌صورت حضوری به سفارت یا کنسولگری مربوطه مراجعه کنند و درخواست را با امضای خود تأیید کنند. این اقدام به منظور اطمینان حاصل کردن از موافقت والدین یا قیم قانونی با سفر فرزندشان به کشورهای عضو شینگن است.
علاوه بر این، برخی شرکت‌های حمل‌ونقل ممکن است رویه‌های متفاوتی را برای افراد زیر سن قانونی اعمال کنند. به عنوان مثال، در برخی خطوط هوایی، حضور یک همراه برای کودکان زیر سن معین (مانند زیر 12 سال) الزامی است. این تدابیر به‌منظور تضمین ایمنی و راحتی کودکان در طول سفر به کار می‌روند.

همچنین بخوانید: انواع ویزای شینگن 

شرایط سفر به منطقه شینگن برای افراد زیر سن قانونی 

شرایط سفر به شینگن برای افراد زیر سن قانونی

شرایطی که در آن افراد زیر سن قانونی اجازه سفر به منطقه شنگن را دارند عبارتند از:

 • تنها 

افراد زیر سن قانونی می‌توانند تحت شرایط مشخص و با رعایت مقررات و قوانین ورود به منطقه شنگن، به تنهایی سفر کنند.

 • همراه با پدر و مادر 

افراد زیر سن قانونی می‌توانند به همراه پدر و مادر خود به منطقه شنگن سفر کنند.

 • به همراه فقط یکی از والدین 

اگر افراد زیر سن قانونی قصد سفر به منطقه شنگن به همراه فقط یکی از والدین خود را داشته باشند، در صورت ارائه مدارک و مستندات لازم، امکان دریافت ویزای شینگن و سفر به این منطقه را دارند.

 • به همراه بزرگسالانی که قیم قانونی آنها نیستند 

افراد زیر سن قانونی امکان سفر با بزرگسالانی که قیم قانونی آنها نیستند ولی مسئولیت قانونی آن‌ها را تأیید ‌می‌کنند، دارند.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن برای کودکان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن برای کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزا که توسط پدر و مادر امضا شده است
 • دو قطعه عکس جدید 
 • پاسپورت معتبر (پاسپورت باید حداقل سه ماه پس از خروج کودک از منطقه شنگن معتبر باشد)
 • پاسپورت‌های قدیمی همراه با ویزای شینگن (درصورت وجود)
 • بلیط پرواز رفت و برگشت
 • بیمه مسافرتی شینگن با پوشش حداقل 30000 یورو
 • مدارک اقامت
 • نامه حمایت مالی (افراد زیر سن قانونی باید نامه حمایت مالی را به‌عنوان مدرکی مبنی بر تمکن مالی ارائه دهند. نامه حمایت باید شامل صورت حساب بانکی 6 ماه آخر حامی کودک و کپی شناسنامه یا پاسپورت حامی باشد. برخی از سفارت ها نیز از حامی کودک می خواهند که فیش حقوقی اخیر خود را ارسال کند.)
 • مدارک پرداخت هزینه ویزای شینگن
 • اصل شناسنامه و کپی شناسنامه تایید شده
 • حکم دادگاه خانواده، اوراق فرزندخواندگی یا گواهی فوت (در مواردی که فقط یکی از والدین حضانت کامل کودک را بر عهده دارد.)
 • اجازه‌نامه والدین (گفتنی است اگر والدین حضانت قانونی مشترک داشته باشند اما کودک فقط با پدر یا مادر خود سفر کند، برای خروج او از کشور، اجازۀ طرف مقابل نیز موردنیاز است.)
 • کپی شناسنامه و پاسپورت پدر و مادر
برای اطلاع مقاله تمدید ویزای شینگن را بخوانید.

هزینه ویزای شینگن برای کودکان

هزینه ویزای شینگن برای کودکان

هزینه‌های مربوط به پردازش درخواست ویزای شینگن براساس سن متقاضی متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید این هزینه‌ها را مشاهده کنید:

متقاضی ویزای شینگن 

هزینه (یورو)

افراد بالای 12 سال

80

کودکان 6 تا 12 سال

40

کودکان زیر 6 سال 

رایگان

 

سخن پایانی
در این مقاله، به سوالی که برای بسیاری از افراد سردرگمی ایجاد می‌کند، یعنی آیا کودکان نیاز به ویزای شینگن دارند یا خیر، پاسخ دادیم. برخی افراد ممکن است فکر کنند که کودکان به‌عنوان همراهان بزرگسالان بدون نیاز به ویزا می‌توانند به منطقه شینگن سفر کنند، اما واقعیت این است که کودکان و نوجوانان زیر سن قانونی نیز برای سفر به کشورهای عضو شینگن نیاز به ویزا دارند.
در این مقاله، شرایط دریافت ویزای شینگن برای کودکان بررسی شده است و روشن شده است که کودکان باید همان نوع ویزایی را دریافت کنند که بزرگسالان دریافت می‌کنند. این شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن برای کودکان نیز تشریح شده است.
بنابراین، اگر شما قصد سفر به منطقه شینگن با کودکان را دارید، باید به دریافت ویزای شینگن برای آن‌ها فکر کنید. امیدواریم که این مقاله پاسخگوی سوالات شما در این زمینه بوده باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0