20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار در قطر

کار در قطر در سال های اخیر ، به دلیل نزدیکی به ایران ، متقاضیان زیادی از کشور ما داشته است. قطر یکی از کشور های ثروتمند در حاشیه ی جنوبی خلیج فارس می باشد که درآمد اصلی آن از فروش نفت و گاز می باشد. این کشور در سال های اخیر گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است و همین امر اعث افزایش کار در قطر شده است. به خصوص که جام جهانی 2022 نیز در این کشور برگزار خواهد شد و کارگران و مهندسان زیادی در این کشور مشغول کار و ساخت و ساز هستند.

شرایط کار در قطر

قطر کشوری کوچک در خلیج فارس است که شغل اصلی و سنتی مردم آن ماهیگیری و فروش مروارید می باشد. ولی امروزه با توجه به درآمد های کلان نفتی و گازی به یک کشور مدرن و صاحب تکنولوژی تبدیل شده است و همین امر موجب افزایش کار در قطر شده است. در سال های اخیر ساختمان ها و برج های عظیمی در این کشور ساخته شد که طبیعتا با توجه به نبود نیروی کار کافی ، افراد زیادی برای شرکت در این پروژه ها به عنوان ویزای کار در قطر اقدام کردند. بیشترین مهاجرانی که برای ویزای کار قطر اقدام کردند از کشور های جنوب شرقی آسیا به ویژه هند ، پاکستان ، بنگلادش ، سریلانکا ، مصر و ایران می باشند.

دریافت مجوز کار در قطر

برای کسب مجوز کار در قطر، باید پاسپورت، گواهینامه را از کشور صادرکننده و آخرین مدرک و گواهینامه آموزشی خود را پس از ترجمه ارسال کنید. تمام مستندات باید از طریق سفارت قطر در کشوری که از آن درخواست کرده اید تایید شود. برای تکمیل این پروسه، متقاضیان باید معاینه پزشکی نیز انجام دهند. پس از اخذ مجوز اقامت کار در قطر ، مطمئن شوید که قرارداد کاری خود را در وزارت توسعه اداری، کار و امور اجتماعی ثبت کرده اید و قرارداد شامل عنوان شغل، ساعات کار، حقوق و سایر امتیازات است.

ویزای کار در قطر

افرادی که خواهان دریافت ویزای کار در قطر هستند می توانند به نزدیکترین سفارت قطر مراجعه کنند و درخواست خود را ارائه دهند. اعتبار ویزای کار در قطر یک ماهه می باشد. یک نوع ویزای تجاری نیز موجود هست که اعتبار 72 ساعته دارد و 72 ساعت دیگر نیز قابل تمدید می باشد و بیشتر برای تاجران می باشد. همه افراد مهاجر اجازه ورود خانواده های خود به قطر را ندارند. تنها کسانی که بیش از ۱۰،۰۰۰ QR در ماه درآمد کسب می کنند، مجاز به انجام این کار هستند.  بعد از دعوت خانواده به قطر و اقامت آانها در شهر های قطر ، همسر شما می تواند در قطر کار کند، اما پس از طی مراحلی و ثبت نام در اداره استخدام وزارت امور اداری این کار انجام خواهد شد.

درخواست الکترونیکی کار در قطر

یکی از بهتریت اقدامات دولت قطر درخواست الکترونیکی ویزای کار در قطر می باشد که افراد می توانند از طریق سامانه Qatar Visa Online برای این نوع ویزا اقدام کنند که پاسخ آن نهایتا ظرف یک هفته ارسال خواهد شد. افراد باید در هنگام درخواست ،  حداقل 6 ماه اعتبار پاسپورت و یک دعوتنامه از سوی کار فرما و یا کفیل خود به همراه رزرو هواپیما و هتل داشته باشند.

زندگی کاری در قطر

پس از دریافت ویزای کار در قطر باید به فکر مسکن و اقامت در قطر باشید. در این کشور نیز ساختمان های ویلایی و آپارتمان های بزرگ و کوچک وجود دارد که مطابق با هر سلیقه ای می باشد. با توجه به مساحت کم کشور قطر انتخاب های زیادی نخواهید داشت و قیمت ها به دلیل وارداتی بودن کالا ها ، بیشتر از آن چیزی که ارزش داشته باشد بالا هستند. یکی دیگر از مزایای اصلی اجازه اقامت این است که به کارکنان اجازه می دهد شخصا از خانواده های فامیل خود (همسر، پسران، دختران) خود برای پیوستن به آنها و زندگی در قطر حمایت کنند. ولی باید به ازای هر نفر از افراد خانواده میزان مشخصی در آمد داشته باشید. این ویزا را می توان برای مدت 1 تا 5 سال دریافت کرد و در گذرنامه هر یک از اعضای خانواده مهر می شود. متقاضیان موظف به ارائه تعدادی از اسناد و مدارک، از جمله ازدواج و گواهینامه تولد، اسناد بدون اظهارنامه و گواهی حقوق و دستمزد از کارفرمای خود هستند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0