20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های بلژیک

کشور بلژیک در غرب قاره اروپا واقع شده است این کشور دارای طبیعت خیره کننده و دارای موضوعات زیادی برای سرگم کردن گردشگران از سراسر دنیا دارد که یکی از این موضوعات موزه های خاص و منحصر به فرد این کشور می باشد که بر گرفته از تاریخی است که بیش از دو هزار سال پیش، در ناحیه‌ای که اینک بلژیک نام برده می ‌شود شکل گرفته است. در قدیم این کشور دارای جمعیت زیادی بوده و تنش‌ های فرهنگی و سیاسی فراوانی را شاهد بوده ‌است. این قدمت تاریخی در کنار فضای مدرن امروز بلژیک موزه های بی نظیری را شکل داده که ما تعدادی از آنها را برای شما معرفی می‌کنیم.

موزه اتم ، بروکسل

موزه اتم در شهر بروکسل کشور بلژیک واقع شده است که یک ساختمان عجیب و غریب، شبیه یک اتم غول پیکر است. این مکان ابتدا برای نمایشگاه (اکسپو58) جهانی بروکسل در سال 1958 ساخته شده بود، اما اکنون این مکان برای منظره چشمگیر خود از بالای بروکسل، بازدید کننده های زیادی را از تمام نقاط جهان به سمت خود جلب می کند. این ساختمان از 9 حوزه عظیم فولاد ضد زنگ به قطر 18 متر (59 فوت) ساخته شده و توسط لوله های فولادی به هم متصل شده است. پیشنهاد می کنیم از پنج بخش این موزه که شامل سالن های نمایشگاهی هستند بازدید کنید.

موزه هورتا بروکسل

در این موزه خلاقیت های ویکتور هورتا معمار معروف بلژیکی را میبینید، خلاقیت هایی از جمله مبلمان ، وسایل آشپزخانه و نقشه های معماری و همچنین اسناد مربوط به زندگی و کار معمار به نمایش گذاشته شده است و در پشت طرح ها حس انسانی زیبایی به شما القا می کند.

موزه سازهای موسیقی

موزه سازهای موسیقی با مجموعه گسترده ای از آلات موسیقی، از موزیسین ها و دوستداران موسیقی پذیرایی می کند. می توانید تاریخ موسیقی بلژیک، سنت های موسیقی اروپا و سازهای غیر اروپایی را که همه آنها در چهار طبقه سازماندهی شده اند، کشف کنید.
پیشنهاد می کنیم از زیرزمین این موزه بازدید کنید. برای نمایشگاهی از سازهای سیمی و صفحه کلیدها به راه خودتان در این مکان فوق العاده ادامه دهید. طبقه بالا این موزه به آدولف ساکس، نوازنده بروکسلی اختصاص داده شده است که ساکسیفون را اختراع کرده است.

موزه شکلات ، بروژ

در موزه شکلات، شما نه تنها شکلات های مختلفی را تماشا خواهید کرد بلکه در مورد فواید سلامتی شکلات نیز یاد خواهید گرفت. این موزه متعلق به یک پدر و پسری است که مالک بلکولاد نیز هست. بلکولاد یک شرکت شکلات سازی است که شکلات های بلژیکی با کیفیت بالا تولید می کند.
در نمایشگاه های موزه بگردید تا متوجه بشوید که چگونه دانه های کاکائو به شکلات تبدیل می شوند و در مورد تمدن هایی که امروزه در تشکیل شکلات کمک کرده اند، اطلاعات کسب کنید. تاریخچه غذاهای خوشمزه را در کتابخانه موزه بخوانید که شامل همه چیزهایی است که می توانید در مورد کاکائو و شکلات بدانید. در این کتبخانه توجه ویژه ای به شکلات بلژیکی شده است.

موزه های رویال هنرهای زیبا بلژیک ، بروکسل

طیف گسترده ای از هنر، از جمله آثار استادان بلژیکی را در این موزه میتوان یافت، این مجموعه از چهار موزه شکل گرفته است که دو موزه در مرکز شهر بروکسل قرار دارند، موزه هنرهای مدرن و موزه هنرهای باستانی. این موزه ها با تأمین مالی پادشاه لئوپولد دوم ساخته شد و آثار هنری را در گالری های بزرگ به نمایش می گذارد. دو موزه دیگر در چند کیلومتری مرکز شهر قرار دارند. موزه کنستانتین مونیر و موزه آنتوان ویترتزاین دو موزه برای ورود و گشت و گذار رایگان هستند.

موزه سلطنتی نیروهای مسلح و نظامی

موزه سلطنتی نیروهای مسلح و تاریخ نظامی در پارک قدیمی بروکسل واقع شده است. هواپیماها ، سلاح ها ، لباس و وسایل نقلیه از تمام کشورهایی که در جنگ های جهانی اول و دوم شرکت کرده اند ، قرار دارد. در نظر بگیرید که سفر خود را به موزه با سفر به پارک ترکیب کنید. قرار است سالنی که آثار باستانی در آن قرار دارد موقت باشد، اما با یک سقف شیشه ای گنبدی به راحتی قابل مشاهده است و از اکثر مناطق این پارک میتوان به کل موزه تسلط داشت.

موزه گروینژ

بیش از 600 سال از نقاشی بلژیکی و فنلاندی را در این مکان بهشتی و رویایی در شهر بروژ کشف کنید و از تماشای آنها در حین مبهوت شدن به این اثار، لذت ببرید. تاریخ هنر با هنر فنلاندی آغاز می شود و به هنر مدرن پس از جنگ ختم می شود. این موزه شامل کارهایی از مشهورترین هنرمندان منطقه مانند جان ون ایک است.

موزه مگریت

موزه مگریت، که به مطالعه و نمایش اثر رنه مگریته اختصاص دارد، آموزش و پرورش را با نمایشگاه ها ترکیب می کند. این مجموعه یکی از بزرگترین و متنوع ترین کارهای مگریته است که سال ها طول کشید و کمک های بسیاری برای جمع آوری آن انجام گرفت تا نقاشی ها، پوسترها و کارهای تبلیغاتی مگریت با تصاویر سورئال دیوارها را پر می کند. این آثار هنری به ترتیب دوره ای در سه طبقه از 1898 تا 1967 و دوره های بعدی "دامنه مسحور" مگریت مرتب شده اند. بازدید از این موزه به یک سینما ختم می شود که هر دو فیلم را با الهام از کار مگریت و فیلم هایی که از او لذت می برد به نمایش می گذارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0