20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

ویزای کار آفرینی و ثبت شرکت

غالب افرادی که در صدد مهاجرت به نیوزلند از طریق ثبت شرکت هستند با استفاده از ویزای  کارآفرینی برای اخذ اقامت نیوزلند اقدام می‌کنند. این ویزا، مهاجرت و راه اندازی کسب و کار در کشور نیوزلند را میسر می‌سازد. پس از شش ماه یا دو سال می‌توان تحت گروه ویزای اقامتِ کارآفرینی درخواست اقامت نیوزلند را داد. این نوع ویزا یک مقیاس امتیازبندی دارد و متقاضیانی که حداقل ۱۲۰ امتیاز لازم را از نظر سرمایه، سن، سابقه کاری و مدیریتی، سطح زبان انگلیسی و ... کسب کنند موفق به دریافت آن خواهند شد.
 

مزایای ثبت شرکت در نیوزلند

با ثبت شرکت در نیوزلند، امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود ندارد. فقط با راه اندازی شرکت ثبت شده و شروع به کارآفرینی در این کشور، امکان اخذ اقامت دائم نیوزلند برای مدیر اصلی شرکت و همچنین همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی امکان پذیر است. اگر واجد شرایط این نوع اقامت نیوزلند نیستید، می‌توانید اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری ، اقامت اوکراین ، شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری را بررسی کنید.

انواع ثبت شرکت در نیوزلند

شرکت انحصاری

یک بازرگان به صورت فردی و تنها شروع به انجام کسب و کار می‌کند و او می‌تواند از شهروندان کشور مربوطه برای شرکت خود استخدامی داشته باشد، اما خودش صرفاً به تنهایی باید مسئولیت مدیریت و کنترل شرکت و همچنین  حق تمام سود را داشته باشد. همچنین شخصاً مسئول تمام مالیات و بدهی‌های شرکت تجاری خود می‌باشد. عمدتاً ثبت شرکت از این طریق بدون نیاز به هیچ گونه کار اداری و کاغذ بازی اداری انجام پذیر است. بسیاری از شرکت‌های موجود در نیوزلند ابتدا به صورت sole trader به ثبت رسیده سپس رفته رفته با پیشرفتی که می‌کنند به شرکت با مسئولیت محدود تبدیل می‌شوند.

مشارکتی

ثبت شرکت از این طریق بیشتر برای افراد حرفه‌ای و صنایع کشاورزی شایع می‌باشد. مشارکت یک راه مؤثر در زمینه شراکت در هزینه‌ها و عملیات تجاری می‌باشد. به عنوان مثال چندین فرد و چندین حرفه با هم شروع به کار می‌کنند. مسئولیت شرکت میان شرکا تقسیم می‌شود. هیچ مالیات شرکتی برای این نوع ساختار وجود ندارد چون سود شرکت میان شرکا تقسیم می‌شود؛ شرکا به صورت شخصی مشمول مالیات می‌شوند.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع ثبت شرکت ار بهترین  و نوع راه اندازی کسب و کار در نیوزلند می‌باشد زیرا یک شرکت حقوقی رسمی و قانونی می‌باشد و از سهامداران و صاحبان آن جدا نیست. مسئولیت سهامدار برای ضرر و زیان، محدود به میزان سهم خودشان در مالکیت شرکت می‌باشد و این روند زمانی که شرکت روبه ورشکستگی و خطر باشد اعمال می‌شود.
 
 

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نیوزلند

فرآیند ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در نیوزلند بسیار ساده است. آژانسی که شرکت‌ها را به ثبت می‌رساند، اداره شرکت های نیوزلند (NZCO) است. متقاضی باید در وهله نخست یک نام شرکتی را رزرو کند که این کار به صورت آنلاین هم امکان پذیر است. نام شرکت باید متمایز بوده و تا ۲۰ روز کاری آن را رزرو کند. برای ثبت شرکت، متقاضی باید نام رزرو شده، حداقل ۱ سهم، ۱ سهامدار، ۱ رئيس، یک دفتر ثبت شده و یک نشانی برای خدمات در اختیار داشته باشد.

تکمیل فرم های لازم

سپس فرم‌های لازم توسط متقاضی تکمیل می‌شود. این کار نیز به صورت آنلاین امکان‌پذیر است. پس از پردازش درخواست، متقاضی ایمیلی حاوی فرم‌های رضایت رئیس و سهام دار دریافت می‌کند. سپس متقاضی باید فرم‌ها را ظرف بیست روز کاری که مدت انقضاء درخواست است به امضاء رسانده و به NZCO فکس کند. مدرک ثبت چند دقیقه پس از ارسال آخرین فرم رضایت ارسال خواهد شد.

ویزای کارِ کارآفرینی نیوزلند

این ویزا یک اقامت سه ساله است که طی دو مرحله سازمان دهی می‌شود:
مرحله راه اندازی: در صورت تایید درخواست، در ابتدا یک ویزای کار ۱۲ ماهه صادر می شود که امکان خرید یا ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار را در اختیار فرد قرار می دهد.
مرحله تعادل: پس از تایید انجام مراحل برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در نیوزلند، ۲۴ ماه اعتبار دیگر برای ویزا اعطا می‌شود.

شرایط ویزای کارآفرینی

شرایط اخذ این نوع ویزا به این قرار است:
  • حداقل میزان سرمایه NZ$100,000 (به جز سرمایه کار)
  • ۱۲۰ امتیاز یا بیشتر، با امتیازاتی که برای فاکتورهایی در رابطه با موفقیت کسب و کار و ارزش آن برای نیوزلند اعطا می شود
  • طرح تجاری روشن
  • عدم سوء سابقه از نظر ورشکستگی، شکست کسب و کار و فریبکاری
  • شرایط لازم از نظر سلامت، شخصیت و زبان انگلیسی

 

اقامت نیوزلند برای کارآفرین

گروه اقامت کارآفرین به فرد امکان میدهد تا در صورت تثبیت یک کسب و کار رو به رشد و نوآورانه با پتانسیل صادراتی در نیوزلند اقامت دائم این کشور را کسب کند. دو راه برای احراز شرایط این روش اقامتی وجود دارد. برای هر دو گزینه، فرد باید شرایط سلامتی، شخصیتی و تسلط بر زبان انگلیسی را احراز کرده و امتیازات لازم را کسب نماید.
  • گروه اقامت کارآفرین 2 ساله که فرد را ملزم می‌سازد تا حداقل به مدت ۲ سال کسب و کاری را به طور موفق در نیوزلند تاسیس یا خریداری کرده باشد و در آن تجارت خود اشتغال باشد و این کسب و کار برای نیوزلند سود قابل توجهی به همراه داشته باشد.
  • گروه اقامت کارآفرین 6 ماهه، این گزینه مسیر اقامتی را فراهم می‌سازد در صورتی که فرد حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار نیوزلند در کسب و کار خود سرمایه گذاری کرده و حداقل 3 شغل تمام وقت برای اتباع یا افراد مقیم در نیوزلند ایجاد کرده باشد.

اقامت نیوزلند برای خانواده

همسران و فرزندان وابسته نیز در صورت همراهی دارنده ویزای کار کارآفرینی نیوزلند از ویزای کاری و تحصیلی بهره مند می‌شوند. آنها همچنین می‌توانند در درخواست ویزای اقامت کارافرینی گنجانده شوند.

نکته مهم

یکی از مهمترین نکاتی که متقاضیان ثبت شرکت در نیوزلند باید به آن توجه کنند این می‌باشد که باید حتماً دو سال در کشور خود تجارتی را راه اندازی کرده باشند، تا بتوانند ثبت شرکت در نیوزلند را انجام دهند. این سابقه دو ساله در تجارت می‌تواند با ایجاد یک کارگاه، فروشگاه و یا شرکت و کارخانه انجام گیرد، که این موضوع را باید بتوانند اثبات نمایند و اثبات این موضوع می‌تواند از طریق ثبت در دفاتر اسناد رسمی انجام گیرد. موضوع دیگر این است که در کنار این فروشگاه، شرکت و یا دفتر، متقاضی باید یک حساب بانکی معتبر با گردش مالی 300 میلیون داشته باشد .
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0