20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در استرالیا

دانستن هزینه تحصیل در استرالیا به طور متوسط از نکات مهم جهت تامین مالی می باشد. در این مقاله سعی شده است اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما قرار گیرد. کشور استرالیا با اینکه یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی در جهان است، اما متاسفانه یکی از پر هزینه‌ترین کشورهای جهان می‌باشد. شهریه دانشگاه‌های استرالیا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی، به طور قابل توجهی متغیر خواهد بود.

 

هزینه‌های تحصیلی

هزینه‌ تحصیل در استرالیا به موسسه و سطح مطالعاتی که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. طبق قوانین استرالیا، دانشجویان خارجی می‌بایست شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازند. همچنین دانشجو ممکن است هزینه‌های جانبی مضاعف بر شهریه دوره پرداخت نماید که این هزینه‌ها برای مواردی چون تجهیزات و وسایل مورد نیاز برخی از دروس و همچنین استفاده از امکانات موسسه می‌باشد. 

هزینه تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف 

  • هزینه‌های مدرسه دولتی بین 10 هزار تا 18 هزار دلار استرالیا در سال و مدارس خصوصی بین 25 هزار تا 60 هزار دلار استرالیا در سال است.
  • هزینه‌های مطالعات زبان انگلیسی بین ۳۰۰ تا 400 دلار درهفته بسته به طول دوره محاسبه می‌شود.
  • هزینه‌هایِ گواهینامه های I تا IV، دیپلم و فوق دیپلم از ۵ هزار تا ۲۵ هزار دلار می‌باشد.
  • هَزینه‌های مقطع کارشناسی از ۱۵ هزار تا ۳۵ هزار دلار است.
  • هزینه‌ هایِ دوره کارشناسی ارشد از ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار لار می‌باشد
  • هزینه های دورۀ دکترا از ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار دلار است.
  • هزینه های پزشکی و دندانپزشکی (طول دوره بین 4 تا 7 سال) بین 45 هزار تا 70 هزار دلار استرالیا در سال است.

 

بیمه دانشجویی استرالیا (OSHC)

هزینه بیمه دانشجویی اجباری است و قبل از ورود به خاک استرالیا برای طول تحصیلی باید خود را بیمه نمایید. هزینه بیمه برای یک شخص مجرد سالانه 600 دلار استرالیا و برای یک زوج 3 هزار دلار و خانواده 5 هزار دلار استرالیا می‌باشد.

هزینه زندگی دانشجویی

اداره مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا هزینه زندگی دانشجویی لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را از تاریخ اول جولای 2016 برای یک دانشجوی مجرد 19830 دلار در سال میداند. دانشجویان متأهل باید سالانه 7000 دلار به ازای همسر و 4000 دلار به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه نمایند. یک دانشجوی خارجی هر هفته به طور متوسط مبلغی معادل 360 دلار استرالیا برای خوابگاه، غذا، پوشاک، تفریحات، حمل و نقل و تلفن می‌پردازد. البته این مبلغ با توجه به شیوه زندگی و محل زندگی شما متفاوت خواهد بود.

کمک هزینه تحصیل در استرالیا و بورسیه‌ها

کمک هزینه تحصیل و بورسیه‌های تلاش و کوشش کشور استرالیا، بیشتر برای تحصیلات مقاطع ارشد و دکترا و دوره‌های تحقیقاتی هستند. از 4 فاند موجود برای متقاضیان بین‌المللی، یک مورد کمک هزینه تحقیقاتی کوتاه مدت برای دانشجویان لیسانس و ارشد (حداکثر مبلغ 24 هزار و 500 دلار برای تحصیلات تا سقف شش ماه)، یک مورد برای آموزشهای تخصصی (حداکثر مبلغ 18 هزار و 500 دلار برای تحصیلات تا سقف 4 ماه) و یک مورد برای آموزش و پرورش حرفه‌ای برای دوره‌های دیپلم و یا مدارک فنی حرفه‌ای که تا سقف 6500 دلار در هر ترم را برای سقف دو سال و نیم پرداخت می‌کند.

فاند تحصیلی در مقاطع ارشد و دکتری

دانشجویان ارشد بین‌المللی که به دنبال بدست آوردن فاند کامل برای دورۀ ارشد و دکترای خود هستند باید برای بورسیه تلاش و کوشش تحصیلات تکمیلی، که مبلغ 15 هزار دلار برای هر ترم را در طول دو سال و نیم تحصیل ارشد و 4 سال دورۀ دکترا پرداخت می‌کند، اپلای کنند (حداکثر مبلغ جایزه برای دوره ی ارشد 14,500 دلار و برای دکترا 272,500 دلار می باشد).

اگر دانشجوی فارغ التحصیل کشور انگلستان هستید، می‌توانید برای بورسیه فارغ التحصیلان نورث کوت از انجمن انگلیس - استرالیا اپلای نمایید. این فاندها هزینه سفر رفت و برگشت از آنجا، شهریه و همچنین مقرری پایه به مدت سه سال در حین تحصیل را پوشش می‌دهد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0