20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت روسیه

کشور روسیه یکی از کشورهای با اهمیت در قاره آسیا و اروپا می باشد. سالانه افراد بسیاری به دنبال دریافت اقامت روسیه و مهاجرت به این کشور هستند. شرایط زندگی در روسیه مناسب است و سطح رفاه مردم به میزان قابل قبولی بالا است، به همین دلیل مهاجرت به روسیه در سال های گذشته به میزان چشمگیری افزایش یافته است. اخذ اقامت روسیه پس از اخذ ویزا صورت می‌گیرد. اخذ اقامت روسیه ملزم به رعایت اصول مختلفی است. در نظر داشته باشید که شما برای اینکه بتوانید به نتیجه مطلوبی دست یابید، باید پروسه را به درستی تکرار نمایید. لازم به ذکر است که خرید خانه در روسیه منجر به گرفتن اقامت روسیه نمی‌شود و اقامت روسیه با اجاره خانه تنها یک روش کمک کننده خواهد بود.

اقامت موقت روسیه

اجازه اقامت موقت (TRP) به شهروندان خارجی حق اقامت در روسیه را قبل از اخذ مجوز اقامت دائم می‌دهد. این نوع مجوز حدود 6 ماه طول می‌کشد تا بدست آید و برای 3 سال معتبر است، هر چند که هر سال ادارۀ مهاجرت روسیه باید آن را تایید کند. یک شهروند خارجی که به طور موقت اقامت دارد نمی‌تواند محل اقامت در منطقه‌ای را که در آن TRP به دست آورده است، تغییر دهد.

اقامت دائم روسیه

افرادی که اقامت موقت کشور روسیه را دارند معمولاً می‌توانند پس از گذشت 1 سال از اقامت خود، برای دریافت اقامت دائم خود در کشور روسیه اقدام کنند که مدت اقامت دائم ۵ سال است. البته برای دریافت اقامت دائم افراد باید دارای شرایط و معیار های خاصی باشند. افراد می‌توانند مجوز اقامت دائم روسیه برای خود را که ۵ سال اعتبار دارد به تعداد نامحدود تمدید نمایند. اگر فردی، برای یک دورۀ شش ماهه روسیه را ترک کند، اقامت دائم روسیه برای او لغو خواهد شد.

اقامت روسیه از طریق کارآفرینی

شما برای سرمایه گذاری در کشور روسیه باید یک طرح تولیدی خوب داشته باشید. دقت نمایید که طرح تولید شامل واردات، صادرات و دلالی (واسطه گری) نمی‌شود. سپس می‌بایست بر روی طرح تولیدی خود مجوز اخذ نمایید و به این ترتیب شرکت ثبت نمایید. ثبت شرکت در روسیه در لیست مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری قرار می‌گیرد. حال باید در شرکت تأسیس شده بین 10 الی 100 درصد سهام به شما تعلق بگیرد و سود سهام سالیانه نیز ده میلیون روبل در نظر گرفته شود. در نظر داشته باشید که در مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری، باید در طول یک سال حداقل دو میلیون روبل مالیات پرداخت نمایید. در این روش می‌توانید ابتدا اقامت دائم (VNZh) و بعد از ۳ سال، تابعیت روسیه را بگیرید.

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

یک شرکت ثبت می‌کنید. شرکت مسئولیت محدود حتی با یک نفر هم قابل ثبت است. یک ایرانی می‌تواند مالک ۱۰۰ درصدی شرکت خودش باشد و نیازی به شریک روس ندارد. اما، تا قبل از اخذ جواز کار، نمی‌تواند مدیر عامل باشد و حق امضا ندارد. بنابراین، به طور موقت (برای حدود ۳ ماه) یک مدیر عامل روس استخدامی (بدون سهام در شرکت) معرفی می‌شود تا مقدمات اخذ جواز کار را فراهم کند. بعد از صدور جواز کار، مدیر عامل روس عزل و مدیر عامل ایرانی (که جواز کار گرفته) منصوب می‌شود. اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت در مقاله‌ای جداگانه توضیح داده شده است.

 

اقامت روسیه از طریق کار

شرایط کارکردن در روسیه برای افرادی که دارای مهارت‌های خاص و حرفه‌ای و دارای سوابق کاری معتبر هستند فراهم می‌باشد. شخص متقاضی در این روش ویزای کار در روسیه را دریافت کرده و می‌تواند به این کشور وارد شود. نکته مهم برای این افراد تسلط داشتن به زبان روسی است. روسیه دارای شرایط اقتصادی مناسبی است و کار کردن در این کشور با دریافت حقوق و مزایای مساوی در میان کارکنان، صرف نظر از ویژگی‌های قومی، مذهبی و ملیتی همراه است. افرادی که اقامت روسیه از طریق کار را کسب می‌کنند قادرند سالهای سال بدون نیاز به خروج از کشور، همراه با همسر و فرزندان خود در روسیه سکونت کنند. ویزای کار روسیه به صورت مولتی می‌باشد یعنی به دفعات قابل استفاده خواهد بود و فرد می‌تواند بین کشور خودش با روسیه در رفت و آمد باشد. دو نوع ویزای کار به صورت ۱ ساله و ۳ ساله در روسیه وجود دارد.

انواع ویزای کار روسیه

به وسیله ویزای نیروی کار معمولی نیز می‌توان ویزا و اقامت روسیه موقت ۱ ساله دریافت کرد. اما این نوع ویزا، فقط ویزاست و به تابعیت منجر نمی‌شود. همچنین به وسیلۀ جواز کار نیروی متخصص، ویزای سه ساله گرفت و اقامت موقت به مدت سه سال داشت. این ویزا به نوعی است که می‌توان در رفت و آمد بود. به وسیله این ویزا، خانواده فرد به عنوان همراه می‌توانند اقامت روسیه دریافت کنند. ویزای جواز کار نیروی متخصص پس از ۳ تا ۶ ماه می‌تواند اقامت موقت روسیه را تبدیل به اقامت روسیه به صورت دائم کند.

 

اقامت روسیه از طریق ازدواج

اگر با یک شهروند روس ازدواج کنید، می‌توانید اقامت بگیرید. در صورت اقدام و تسلیم مدارک، بعد از حدود ۹ ماه اقامت موقت (RVP) می‌دهند که ۳ سال اعتبار دارد و به شکل یک مهر داخل پاسپورت است. بعد از یکسال از اخذ اقامت موقت درخواست اقامت دائم می‌دهید و بین ۳ تا ۶ ماه اقامت دائم می‌گیرید. بعد از یکسال از اخذ اقامت دائم، درخواست تابعیت می‌دهید و در صورت دارا بودن شرایط، تابعیت و پاسپورت روسی می‌گیرید. کل این پروسه، از زمان ازدواج تا اخذ تابعیت روسیه، در کمترین حالت ۴ سال زمان می‌برد. داشتن فرزند، پروسه را تسهیل می‌کند. داشتن ملک، چه به نام همسر چه به نام خود، در گرفتن "پراپیسکا" (آدرس رسمی) تاثیر مثبت دارد. هر سال باید حداقل ۶ ماه را در روسیه بمانید.

 

اقامت روسیه از طریق تحصیل

یکی از روش‌های مهاجرت به روسیه، مهاجرت تحصیلی به روسیه است. در این نوع مهاجرت فرد متقاضی باید به یکی از دانشگاه‌های مورد نظر درخواست بفرستد و در صورت پذیرش و دریافت دعوت نامه از این دانشگاه، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید. این ویزا که فقط برای خود فرد صادر می‌شود دارای اعتبار است و باید به صورت مرتب تمدید شود. این کشور به دلیل داشتن دانشگاههای معتبر و مدرک بین المللی، سالانه مهاجران زیادی را از این روش می‌پذیرد .تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است و به زبان انگلیسی امکانپذیر می‌باشد، در بعضی از تخصص‌ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است.

 

اقامت روسیه از طریق سهمیه

سهمیه (Kvota) به نوعی شبیه سیستم لاتاری آمریکاست. به این روش دل خوش نکنید. اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق سهمیه، برای ایرانیان عملاً غیر ممکن است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0