20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه زندگی در اذربایجان

با توجه به اینکه بسیاری از مردم از این کشور شگفت انگیز بازدید می‌کنند و به نوعی مجذوب آن می شوند، تصمیم گیری برای انتقال زندگی به آذربایجان تصمیمی عادی نیست و نباید به عنوان اشتباه از آن یاد کرد.

درباره کشور آذربایجان

مردم جمهوری اذربایجان به زبان ترکی اذربایجانی صحبت میکنند. این کشور در شرق اروپا و در کنار دریای خزر است. پایتخت آنشهر باکو است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کناره دریای خزر است. جمعیت آذربایجان در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ میلیون نفر بوده ‌است.
برای کسانی که در اذربایجان زندگی می کنند، هزینه زندگی در آذربایجان متفاوت خواهد بود، زیرا سبک زندگی آنها متفاوت است و زندگی روزمره ساکنان این کشور متفاوت است.
با این حال و به طور کلی، قیمت ها می توانند در مقایسه با بسیاری از مقصد های دیگر نسبتاً بالا باشند و آنچه حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است، هزینه های زندگی در سالهای اخیر رو به افزایش است.

هزینه رستوران ها در آذربایجان

غذا خوردن در بیرون از منزل همیشه جذاب است و توریست‌ها از آن خوششان می‌آید، چون غذاهای رستوران برای کسانی که در کشورهای توسعه‌یافته بیشتر دست‌مزد می‌گیرند، گران‌قیمت نیستند.
از سوی دیگ، کارگران با حداقل دستمزدها در رستوران‌ها، از کار در آن لذت نمی‌برند چرا که با حداقل دستمزدهایی که در این کار دریافت میکنند همیشه با کسری بودجه در زندگی خود مواجه میشوند.

هزینه کالاها در آذربایجان

وقتی صحبت از غذا می شود ، قیمت ها مقرون به صرفه هستند ، اما فقط برای آن دسته از کالاهایی که در خود کشور تولید می شود و می توان آنها را در بازارهای محلی یافت. محصولات وارداتی در دسترس هستند اما بسیار گران هستند.
قیمت نان در جمهوری آذربایجان دارای قیمت بسیار کمی است.

هزینه حمل و نقل در آذربایجان

دارندگان خودرو و رانندگان از قیمت بنزین در آذربایجان بسیار راضی خواهند بود. خرید یک گالن بنزین با قیمت نیم دلار بیش از بیش مقرون به صرفه است. به همین دلیل است که حمل و نقل عمومی در آذربایجان ارزان است و شما می‌توانید یک پاس ماهیانه به قیمت ۹ دلار داشته باشید.

هزینه های روزمره در آذربایجان

مسکن احتمالا بزرگ‌ترین هزینه در آذربایجان و بالاتر از تمام خدمات مصرفی است. تعرفه تلفن همراه کم و بسیار مقرون به صرفه است. برای تمام خدمات دیگر، از جمله آب، برق و دسترسی به اینترنت، باید حدود ۵۰ دلار را در ماه کنار بزارید که مردم کشورهای توسعه ‌یافته این قیمتها را پایین و ارزان در نظر می‌گیرند.

ورزش و اوقات فراغت در آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری است که دیدن آخرین نسخه های سینمایی با قیمت کمتر از 5 دلار در آن ممکن است و از این لحاظ مقرون به صرفه است. از طرف دیگر انجام ورزش در ورزشگاه به دلیل دستمزد پایین مردم برای آنها  بسیار گران است. اجاره زمین تنیس نیز بسیار بالا است.

هزینه پوشاک در آذربایجان

تعداد زیادی از خارجیانی که به این کشور مهاجرت می کنند، لباس را مقرون به صرفه می دانند. با این وجود، قیمت پوشاک در رابطه با حقوق ماهیانه مردم معقول نیست. داشتن دستمزد ماهیانه 60 دلار و خرید کفش با قیمت 80 دلار ، قطعاً کار غیر منطقی و غیرممکن است.

اجاره در هر ماه

هنگامی که در جمهوری آذربایجان هستید، می توانید مکانی برای زندگی تهیه کرده یا اجاره کنید. از آنجا که نرخ بهره وام مسکن بالا است و حقوق‌ها کم است، پیدا کردن و پرداخت مسکن در آذربایجان دشوار و پرهزینه است. قیمت آپارتمان‌های با اندازه یک سان بسته به منطقه شهری که در آن واقع شده‌است، متفاوت است.

هزینه های متوسط زندگی در آذربایجان

قیمت متوسط رستوران

غذا (رستوران ارزان قیمت)

5.87 دلار

نوشابه (0.5 لیتر)

0.88 دلار

آب (0.33 لیتر)

0.21 دلار

 

قیمت متوسط کالاهای ضروری

شیر (1 لیتر)

0.84 دلار

قرص نان (500 گرم)

0.28 دلار

تخم مرغ (12)

1.20 دلار

 

قیمت متوسط حمل و نقل

بلیط یک طرفه

0.18 دلار

بنزین

0.54 دلار

 

قیمت متوسط خدمات

پایه (آب ، برق ، زباله ، گرمایش ، خنک کننده)

40.27 دلار

1دقیقه تعرفه موبایل

0.04 دلار

اینترنت (داده های نامحدود، کابلADSL )

14.29 دلار

 

قیمت متوسط اوقات فراغت

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال

31.16 دلار

اجاره زمین تنیس (1 ساعت)

12.43 دلار

سینما، 1 صندلی، نسخه بین المللی

4.11 دلار

 

قیمت متوسط لباس

1عدد شلوار جین

39.66 دلار

1لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای

40.21 دلار

1 جفت کفش پیاده روی آدیداس (رده متوسط)

81،00 دلار

 

قیمت متوسط اجاره آپارتمان

آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر

289.77 دلار

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

151.80 دلار

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

581.93 دلار

 

چگونه یک فرد متوسط پول خود را در جمهوری آذربایجان خرج می کند؟

متوسط هزینه های زندگی در جمهوری آذربایجان نسبت به سایر کشورها کمتر است. بازار مسکن و حمل و نقل برای افرادی که در کشورهای خود حقوق می گیرند و در آذربایجان زندگی می کنند بیش از بیش مناسب است. به همین دلیل حرکت به سمت باکو می تواند هزینه های روزمره زندگی شما را کاهش دهد.
بیشترین هزینه برای غذا صرف می شود و خرید سبزیجات و میوه در بازارهای محلی می تواند وضعیت بودجه شما را به جای خرید مواد غذایی در سوپر مارکت ها بهبود بخشد.

جمهوری آذربایجان: متوسط حقوق ، حداقل دستمزد

حقوق در جمهوری آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه هنوز هم نسبتاً پایین است و غیرممکن است که به کسی فقط 65 دلار برای کار ماهانه خود پرداخت شود.
اما در اینجا خیلی غیرمعمول نیست زیرا بسیاری از کارگران کارخانه فقط به امکانات حداقلی می رسند.
بنابراین قیمت ها نسبت به سایر کشورها پایین تر است، اما هنوز در مقایسه با چنین دستمزد اندکی باز هم مقرون به صرفه نیست.
کسانی که حقوق متوسط ماهانه خود را دریافت می کنند می توانند شرایط عادی زندگی را تحمل کنند، اما باز هم اگر یک آپارتمان اجاره کنند، تقریباً کل حقوق به صاحبخانه داده می شود.

متوسط حقوق و بهره وام های بانکی در جمهوری اذربایجان

متوسط حقوق

279.22 دلار

حداقل دستمزد

65.5 دلار

نرخ بهره وام

8/44 درصد

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0