20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
برنده شدن در لاتاری؛ 4 راه برای افزایش شانس شما

در روزهایی که تب‌وتاب لاتاری همه‌جا را گرفته، بسیاری از متقاضیان ثبت نام در لاتاری می‌پرسند آیا راهی وجود دارد که با آن، بتوانیم شانس خود را برای برنده‌شدن در لاتاری بیشتر کنیم؟

معمولا در پاسخ به این سوال می‌گویند که برای برنده شدن در این برنامۀ مهاجرتی، شانس همۀ مردم برابر است؛ اما در واقعیت امر، راهکارهایی هم برای بیشترکردن شانس بردن لاتاری وجود دارد.

در این مطلب به همین راهکارها می‌پردازیم. همراهمان باشید.

لاتاری Green Card آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا یا همان Green Card Lottery، نام یکی از برنامه‌های مهاجرتی آمریکاست که ویژه‌ترین برنامۀ مهاجرتی این سرزمین هم محسوب می‌شود. به این خاطر که شرکت در آن خرج زیادی ندارد، همه شانس برنده‌شدن دارند و با آن می‌توان به ایالات متحده رفت!

حالا اینکه اصلا چرا چنین برنامه‌ای تدوین شده، به هدف دولت‌مردان آمریکایی بازمی‌گردد که می‌خواهند گوناگونی نژادی را در دل آمریکا حفظ کنند تا این سرزمین با مشکلاتی مانند پیری جمعیت، نبود نیروی کار و امثال آن روبه‌رو نشود.

شیوۀ کار نیز به این صورت است که افراد با ثبت نام در لاتاری، خود را به قرعه‌کشی‌ای راه می‌دهند که به‌دست سیستم کامپیوتری صورت می‌گیرد. حالا سوال اینجاست که اگر کامپیوتر این قرعه‌کشی را برگزار می‌کند، پس چطور می‌توان شانس بردن لاتاری را افزایش داد؟ در ادامه می‌گوییم.

راهکارهایی برای برنده شدن در لاتاری 2025

آنچه در ادامه بیان می‌شود، راهکارهایی است که تاثیرش را بر ارتقای شانس بردن لاتاری اثبات کرده‌اند؛ پس همراهمان باشید تا این راه‌حل‌ها را به‌تفکیک بررسی کنیم.

نام‌نویسی اصولی در برنامۀ لاتاری گرین کارت

برخلاف آنچه به‌ظاهر می‌رسد، شرکت در برنامۀ لاتاری چندان هم آسان نیست؛ چرا که خطاهای جزئی در ضمن نام‌نویسی، می‌تواند تاثیرات ترسناکی داشته باشد؛ از جمله اینکه اطلاعات فرد به‌اشتباه ثبت شود یا در بدترین حالت، پروندۀ وی از فرایند لاتاری کنار گذاشته شود.

البته همان ثبت اطلاعات اشتباه هم در نهایت به نابودی شانس فرد منجر می‌شود. به این دلیل که اگر او برندۀ لاتاری شود و بخواهد برای مصاحبه به سفارت آمریکا برود، هیچ شانسی برای دریافت ویزا ندارد؛ زیرا افسر سفارتی بعد از اینکه ناهماهنگی بین اطلاعات هویتی وی را مشاهده کند، بلافاصله ریجکتش خواهد کرد.

ضمنا این موضوعی نیست که به‌ندرت پیش بیاید؛ چرا که هرساله، عده بسیاری در فرم ثبت‌نامی دچار اشتباه می‌شوند و شانس خود را از بین می‌برند؛ بنابراین بدیهی است که در چنین حالتی، آن‌هایی شانس زیادتری برای بردن لاتاری دارند که به کمک افراد باتجربه، ثبت‌نامشان را به درستی انجام می‌دهند.

ثبت‌نام هریک از زوجین در لاتاری

یکی از راه‌هایی که می‌تواند شانس بردن لاتاری را ارتقا بدهد، این است که هر یک از زوجین، جداگانه در لاتاری نام‌نویسی کنند. به این صورت که یک مرتبه خانم به‌عنوان گزینۀ اصلی ثبت‌نام کند و آقا زیرمجموعۀ او شود و بار دیگر، جایشان را با هم عوض شود.

گفتنی است در چنین حالتی، چه آقا برنامۀ لاتاری را ببرد و چه خانم، فرقی ندارد؛ زیرا به سبب اینکه آن‌ها به‌عنوان زیرمجموعۀ یکدیگر قرار گرفته‌اند، با برنده‌شدن یکی، دیگری هم می‌تواند ویزای لاتاری خود را دریافت کند و به آمریکا برود.

نکتۀ مهم اینکه علاوه بر زن‌ومرد، آن‌ها می‌توانند بچه‌های مجرد کمتر از 21ساله خود را هم به ایالات متحده ببرند.

ثبت نام دوشانسه لاتاری

نام‌نویسی افراد مجرد کمتر از 21سال در برنامۀ لاتاری گرین کارت

راه دیگر بردن لاتاری این است که یک فرد مجرد زیر 21سال، نه‌تنها خود در لاتاری شرکت کند، بلکه پدرومادرش را هم قانع کند همراه با او در برنامۀ لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند؛ زیرا در صورت وقوع چنین اتفاقی، وی 3 بار شانس دارد نامش به‌عنوان برندۀ لاتاری مطرحش شود.

به این شکل که یک مرتبه به‌عنوان زیرمجموعۀ پدرش می‌تواند برندۀ خوش‌شانس لاتاری لقب بگیرد، یک بار به‌عنوان زیرمجموعۀ مادرش و یک مرتبه هم به‌عنوان گزینۀ اصلی ثبت‌نام.

تولد در کشورهای پرشانس لاتاری 2025 آمریکا

برنده‌شدن در برنامه Green Card Lottery به این صورت است که برای دست‌یابی به آن، حتما باید در کشوری زاده شده باشید که مجاز است در لاتاری شرکت کند؛ زیرا تعدادی از کشورهای دنیا، حق حضور در Lottery را ندارند؛ به‌عنوان مثال، اهالی هند و چین چون جمعیتشان در ایالات متحده زیاد است، اجازه ندارند در لاتاری گرین کارت نام‌نویسی کنند؛

اما در سمت مقابل، کشورهایی مانند ایران و مصر و نپال، سهمیه‌شان برای بردن لاتاری از تمام کشورهای دنیا بیشتر است؛ بنابراین از جمله خوش‌شانسی‌های مردم ایران است که به‌سبب متولدشدن در این کشور، بیشترین شانس را برای بردن لاتاری دارند. تنها کافی است که با نام‌نویسی درست و اصولی در این برنامۀ مهاجرتی، شانس خود را حفظ کنند و منتظر اعلام نتیجه لاتاری باشند.

خلاصۀ کلام

برنامۀ مهاجرتی لاتاری گرین کارت ایالات متحده، از جمله روش‌های مهاجرتی پرطرفداری است که هرساله توجه عدۀ زیادی از مردم دنیا را به خود جلب می‌کند. طوری که چند میلیون نفر با نام‌نویسی در آن، علاقۀ خود را نسبت به این برنامۀ مهاجرتی اعلام می‌کنند.

در این مطلب، گفتیم که چطور می‌توان شانس بردن لاتاری را افزایش داد و از ظرفیت‌های موجود برای برنده‌شدن در این برنامۀ مهاجرتی، بیشترین استفاده را کرد. لازم‌به‌ذکر است حامی مهاجر، در خصوص لاتاری و موضوعات پیرامونش، همیشه آمادۀ کمک به افراد بوده است. بنابراین اگر سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌تماس 02191344330، آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0