20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سهمیه و اسامی ایرانیان در لاتاری سال های گذشته

با توجه به نزدیک بودن روزهای اعلام نتایج لاتاری آمریکا، باز هم این بحث داغ شده است که سهمیه ایرانی ها در لاتاری امسال آمریکا چقدر است و شانس برنده شدن در لاتاری چه میزان است؟ در این مطلب با مرور آمارهای رسمی مربوط به سهمیه و اسامی ایرانیان در لاتاری سال‌های گذشته، جواب این سوال را بررسی کرده و سهمیه ایران در لاتاری 2025 را پیش‌بینی خواهیم کرد.

در این مطلب همچنین به موضوعاتی همچون سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری، قیمت فروش امتیاز لاتاری و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری نیز خواهیم پرداخت. در ضمن طبق آمارهای سال‌های گذشته بررسی خواهیم کرد که چند نفر از ایران در لاتاری ثبت نام می‌کنند. در صورتی که با برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا آشنایی ندارید، مقاله لاتاری چیست و چگونه در آن ثبت نام کنیم را بخوانید.

حامی مهاجر به عنوان کارگزار رسمی ویزا در ایران، متخصص در اموری همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، مهاجرت تحصیلی به آمریکا بدون مدرک زبان و مشاوره در زمینه مهاجرت به آمریکاست. متقاضیان شرکت در لاتاری، می‌توانند پروسه ثبت‌ نام لاتاری آمریکا و پیگیری امور خود بعد از برنده شدن لاتاری را به کارشناسان مجرب حامی مهاجر بسپارند. جهت دریافت مشاوره برندگان لاتاری و استفاده از خدمات حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل کنید.

سهمیه ایرانیان در لاتاری

سهمیه ایرانی ها در لاتاری

معمولا در هر برنامه لاتاری حدود 50000 ویزا برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته می‌شود. با توجه به آمار برنامه‌های لاتاری سال قبل، سهمیه ایرانی ها در لاتاری حدود 3000 الی 3800 ویزاست. همیشه تعداد برندگان لاتاری از تعداد ویزاها کمتر است. چرا که برنده لاتاری می‌تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد و امکان دارد به ازای یک برنده لاتاری، چند ویزا از سهمیه لاتاری کم شود.

بنابراین برنده شدن در لاتاری فقط 50 درصد از پروسه مهاجرت به آمریکاست و 50 درصد دیگر به انجام درست مراحل بعد از برنده شدن لاتاری بستگی دارد. تعداد ویزاها محدود است و سرعت انجام مراحل بسیار مهم است. اگر پرونده شما در روند اداری خود دچار تاخیر شود، امکان از دست دادن شانس ویزا وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که در روند اخذ ویزای لاتاری خود از افراد باتجربه کمک بگیرید.

موسسه حامی مهاجر با داشتن تجربه و تخصص بسیار بالا درباره انواع ویزای آمریکا و سابقه طولانی در اخذ ویزای لاتاری آمریکا، می‌تواند در تمام مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، خدمات کاملی را به برندگان لاتاری ارائه کند. خدمات ما برای این برنامه مهم مهاجرتی، شامل مشاوره برندگان لاتاری، تکمیل فرم‌های کنسولی و سفارتی، برگزاری ماک سفارتی، دریافت وقت مدیکال، برگزاری تور سفارتی و خدمات همراهی کامل برای برندگان لاتاری است.

آمریکا در ایران سفارت ندارد و انجام امور اداری در یک کشور خارجی و آشنا نبودن به روند اداری و قانون‌های آن کشور، می‌تواند دردسرهای زیادی را برای یک برنده لاتاری ایجاد کند که در نهایت موجب تاخیر در رسیدگی به پرونده می‌شود. حامی مهاجر با برگزاری تور سفارتی این مشکل را برای برندگان برطرف کرده است. در تورهای سفارت ما، علاوه بر اینکه پروازها و محل هتل با توجه به نیاز مشتری رزرو می‌شود، خدمات همراهی کامل نیز ارائه می‌شود. در تمام مراحل، کارگزار موسسه همراه شما خواهد بود و با تجربه خود، مشکلات احتمالی را برطرف خواهد کرد.

سهمیه ایران در لاتاری

سهمیه ایران در لاتاری 2025

تغییر سهمیه کشورها در برنامه‌های لاتاری، بستگی به میزان جمعیت مهاجران آن کشور در آمریکا دارد. به طور مثال اگر جمعیت مهاجران انگلیسی در آمریکا افزایش یابد، در برنامه لاتاری بعدی سهمیه کمتری به کشور انگلیس اختصاص خواهد یافت. بنابراین با توجه به آنکه جمعیت ایرانیان مهاجر در آمریکا تغییر قابل توجهی نکرده است، پیش‌بینی می‌شود که سهمیه ایران در لاتاری 2025 همانند سال‌های گذشته باشد.

البته گفتنی است که به علت موانع به وجود آمده در لاتاری‌های 2020 و 2021، تعداد کمی از ایرانی‌ها در این برنامه‌ها موفق به اخذ ویزای لاتاری و ورود به آمریکا شدند. دلیل این اتفاق را در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد، اما باید بدانید که این مشکلات مربوط به لاتاری‌ 2025 آمریکا نمی‌شود و به احتمال زیاد روند آن به صورت عادی پیش خواهد رفت.

عوامل موثر در تعیین سهمیه لاتاری

 سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری

همانطور که در بخش قبل هم توضیح دادیم، سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری وابستگی شدیدی به میزان جمعیت مهاجر آن‌ها در آمریکا دارد. با توجه به جمعیت کم ایرانیان مهاجر در آمریکا، سهیمه لاتاری ایران نسبت به سایر کشورها در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد.

به طور مثال کشورهای بزرگی همچون چین، هند و پاکستان هیچ سهمیه‌ای در لاتاری آمریکا ندارند. کشور بزرگی همچون آلمان نیز فقط 600 الی 700 سهمیه ویزای لاتاری دارد. کشور ایتالیا کمتر از 200 سهمیه ویزا دارد و این در حالی است که کشورهایی مثل ایران، نپال، ازبکستان و مصر با اخذ حدود 3000 الی 3800 ویزا در هر برنامه لاتاری، بالاترین سهمیه‌ لاتاری در میان کشورهای مختلف را دارا هستند. بنابراین می‌توان گفت که ایرانیان از شانس بیشتری برای دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا بهره‌مند هستند.

برندگان لاتاری 2020 به دلیل محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ و برندگان لاتاری 2021 به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا نتوانستند به صورت کامل از سهمیه ویزاها استفاده کنند و به همین دلیل در این سال‌ها آمار تعداد ویزاهای صادر شده برای ایرانیان کاهش زیادی داشت، اما در سال‌های جدید این مشکل برطرف شده و در حال حاضر برندگان 2022 ویزاهای خود را بدون مشکل خاصی دریافت می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود که روال کار برای برندگان لاتاری 2025 هم به این شکل باشد.

سهمیه کشورهای مختلف در لاتاری

چند نفر از ایران در لاتاری ثبت نام می‌کنند

بسیاری از شرکت‌کنندگان ایرانی در لاتاری آمریکا علاقه‌مند به دانستن این موضوع هستند که هر سال چند نفر از ایران در لاتاری آمریکا ثبت نام می‌کنند. هدف این است که با مقایسه تعداد ثبت نام‌ها و تعداد برندگان، میزان شانس برای برنده شدن در لاتاری را بسنجند، اما این کار روش خوبی برای سنجیدن میزان شانس نیست.

سایت وزارت امورخارجه آمریکا، آمار رسمی برنامه های لاتاری را با تاخیر منتشر می‌کند و هیچ آمار جدیدی از تعداد ثبت نام کنندگان برنامه های لاتاری وجود ندارد. آخرین آمار مربوط به تعداد ثبت نام کنندگان لاتاری از ایران ، مربوط به لاتاری 2021 است که ثبت نام آن در سال 2019 (سال 98) بوده است. در این سال به دلیل محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ آمار ثبت نام ایرانیان در لاتاری بسیار پایین آمده است و با توجه به شرایط جدید نمی‌توان از این آمار استفاده چندانی کرد.

با توجه به آمار ثبت نام لاتاری در موسسه حامی مهاجر، می‌توان گفت که بعد از برداشته شدن محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ، ثبت نام ایرانیان در برنامه‌های لاتاری افزایش یافته است، بنابراین مسلما آمار جدید منتشر نشده، بسیار بیشتر از آمارهای قدیمی است. ولی به دلیل آنکه دیدگاهی نسبت به آمار ایرانیان ثبت نام کننده در لاتاری داشته باشید، جدولی از آمارهای رسمی را در این قسمت آماده کرده‌ایم که می‌توانید آمارهای جدید را با آن تخمین بزنید و پیش‌بینی کنید که در سال جدید چند نفر از ایران در لاتاری ثبت نام می‌کنند.

آمار رسمی ثبت نام ایرانیان در لاتاری آمریکا

آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری 2021 (ثبت‌نام در سال 2019)

آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری 2020 (ثبت‌نام در سال 2018)

آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری 2019 (ثبت‌نام در سال 2017)

759903 نفر

1354444 نفر

864568 نفر

قیمت فروش امتیاز لاتاری

واقعیت این است که امتیاز برنده شدن در لاتاری کاملا مربوط به شخص برنده و غیرقابل انتقال است. چنانچه برنده لاتاری شوید، تا پایان سال مالی آن برنامه مهلت دارید که مراحل ادارای دریافت ویزا را طی کنید و وارد آمریکا شوید. چنانچه سال مالی برنامه لاتاری تمام شود، پرونده برندگان آن برای همیشه بسته می‌شود و امکان پیگیری آن وجود نخواهد داشت.

فروش امتیاز لاتاری به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست، بنابراین عنوان کردن قیمت فروش امتیاز لاتاری هم یک دروغ است. مواظب باشید که کلاهبرداران با سو استفاده از این قضیه شما را فریب ندهند. تنها کسی که می‌تواند از امتیاز استفاده کند برنده لاتاری است و امکان فروختن امتیاز خود را ندارد.

از آنجا که برنده لاتاری می‌تواند همسر و فرزندان خود را نیز به آمریکا ببرد، برخی برندگان نیز به فکر سو استفاده از این قضیه می‌افتند و پیشنهاد می‌دهند که در ازای دریافت پول با یک فرد دیگر ازدواج کنند. این نیز به نوعی فروش امتیاز لاتاری با ازدواج است و قیمت‌هایی نیز برای آن مطرح می‌شود، اما توصیه ما این است که از این طریق هم برای خرید امتیاز لاتاری اقدام نکنید. افسران سفارت به راحتی متوجه ازدواج‌های سوری و غیرواقعی برندگان لاتاری خواهند شد. در صورتی که این قضیه مشخص شود، امکان دارد برای همیشه از ورود شما به آمریکا جلوگیری شود.

بعد از برنده شدن لاتاری

انتخاب شدن در برنامه لاتاری تنها 50 درصد از پروسه مهاجرت به آمریکا را تشکیل می‌دهد و 50 درصد دیگر، انجام درست مراحل بعد از برنده شدن لاتاری است. این مراحل شامل موارد زیر است :

  • تکمیل فرم برندگان لاتاری (DS-260)
  • دریافت نامه دوم دعوت به مصاحبه در سفارت آمریکا
  • انجام آزمایشات پزشکی یا مرحله مدیکال لاتاری
  • مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا
  • اخذ ویزای لاتاری آمریکا

توجه داشته باشید که همواره تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای صادر شده است و به این معنی است که تمام برندگان لاتاری نمی‌توانند وارد خاک آمریکا شوند. بنابراین انجام درست مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری بسیار مهم است و کوچک‌ترین اشتباه در یکی از مراحل باعث می‌شود که پرونده شما از لحاظ زمانی با تاخیر مواجه شود.

از آنجا که هر برنامه لاتاری دارای یک محدودیت زمانی است، تاخیر در پروسه پرونده می‌تواند موجب از دست دادن شانس ویزای لاتاری شود. در نتیجه بسیار مهم است که این مراحل حساس را با مشاوره و کمک کارشناسان باتجربه انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، پیشنهاد می‌کنیم که تجربیات برندگان لاتاری از دریافت ویزای لاتاری را بخوانید.

بعد از برنده شدن در لاتاری

اسامی برندگان لاتاری

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می‌شود، فقط آماری برندگان لاتاری از ایران است.

بنابراین اگر به دنبال اسامی برندگان لاتاری 2021 از ایران هستید، باید بگوییم که به دلیل حفظ حریم شخصی کاربران، هیچگاه نمی‌توانید چنین لیستی را پیدا کنید، اما اگر به دنبال راهی برای استعلام نتیجه لاتاری خود هستید، می‌توانید مقاله نحوه بررسی نتیجه لاتاری را بخوانید.

سوالات متداول درباره سهیمه ایران در لاتاری

اگر پاسپورت دو کشور را داشته باشم، می‌توانم از سهمیه کشورهای گوناگون استفاده کنم؟

در ثبت‌نام لاتاری، کشور محل تولد ملاک است. بنابراین اگر شما در ایران به دنیا آماده باشید، از سهمیه ایران در لاتاری استفاده خواهید کرد.

سهمیه ایرانی ها در لاتاری آمریکا چقدر است؟

جالب است بدانید که ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین سهمیه را در لاتاری آمریکا دارد و در هر برنامه تقریبا حدود 3000 الی 3800 ویزای لاتاری برای ایرانیان صادر می‌شود. حتی برای کشورهای اروپایی نیز این تعداد ویزای لاتاری صادر نمی‌شود.

اسامی برندگان لاتاری در ایران 2020 را از کجا مشاهده کنیم؟

به دلیل حفظ حریم خصوصی کاربران، هیچ لیست رسمی از اسامی برندگان لاتاری 2020 ایران وجود ندارد. هر کدام از ثبت‌نام کنندگان فقط می‌توانند نتیجه خود را بر روی سایت اعلام نتایج لاتاری بررسی کنند

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 56 | کل دیدگاه های تایید شده: 17
امیرباقر امراللهی فرضی
سلام علیکم. سئوال داشتم ممنون میشم کسی جوابگو باشد. ایا امکان اینکه فردی بنام دیگری ثبت نام کند و برنده لاتاری شود؟ و از وی پنهان و اشخاص دیگر با جعل شناسنامه و افراد بانفوذ وارد امریکا شوند و بدین گونه حقوق فردی را پایمال کنند. امیرباقرامراللهی فرضی
کارشناس حامی مهاجر

سلام همراه عزیز؛

این امکان اصلا وجود ندارد. چون تمامی مدارک با دقت هر چه تمام بررسی و راستایی آزمایی می شود و در صورت وقوع چنین جرم مشهودی تبعات جبران ناپذیری در پی دارد. 

جواد ابوالحسنی
سلام میتونید برای ثبت نام کمکم کنید ممنون
کارشناس حامی مهاجر

دوست عزیز با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید تا در اسرع وقت راهنماییتون کنند. 

ثبت نام در لاتاری رو می‌توانید هم بصورت حضوری و هم غیرحضوری با موسسه حامی مهاجر انجام دهید.

ماندانا
سلام روزبخیر اگر متارکه کرده باشیم میتونیم دونفر مادر وفرزندان به صورت جداگانه ثبت نام کنیم فرزند 14 ساله
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت شما هم بخیر.

اگر طلاق شما بصورت رسمی ثبت شده باشد و شناسنامه مهر طلاق داشته باشد، شما بصورت جداگانه ثبت نام می کنید و فرزندتون زیرمجموعه شما قرار می گیرد.

جواد گرامی
سلام. پس از برنده شدن لاتاری.هزینه خدمات حامی مهاجر تا اتمام کار چقدر میشود؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام.

دوست عزیزم با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید تا به‌طور کامل راهنماییتون کنند.

محمد امین
با سلام آیا ایران جزو سهمیه های لاتاری ۲۰۲۵ هست ؟
کارشناس حامی مهاجر

بله دوست عزیز. مطابق سال های گذشته ایران جزء سهمیه های لاتاری 2025 است.