20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آموزش ثبت نام لاتاری 2024 در سایت لاتاری

این مقاله فقط برای آموزش ثبت نام لاتاری تهیه شده است و تمامی مراحل دریافت گرین کارت لاتاری به این سادگی نیست. اگر از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری کنید، از هزینه های کارگزاری معاف خواهید بود و در صورت برنده بودن در قرعه کشی لاتاری ما در کنار شما خواهیم بود و شما را در مراحل دریافت گرین کارت همراهی خواهیم کرد.  

ثبت نام لاتاری 2024 در 13 مهر 1401 شروع می‌شود و در 17 آبان ماه به پایان می رسد.

آموزش کامل کردن فرم ثبت نام لاتاری 2024

شما باید تمام اطلاعات زیر را برای تکمیل ثبت نام خود فراهم کنید. عدم رعایت دقیق تمام اطلاعات مورد نیاز منجر به رد صلاحیت فرم شما خواهد شد.

 

1. نام و نام خانوادگی، نام میانی (ایرانی ها نام میانی یا middle – name ندارند)، اگر فقط نام خود را می دانید، باید در قسمت فامیلی نیز نام خود را وارد کنید.

 

2. جنسیت – مرد یا زن

 

3. تاریخ تولدماه، روز، سال

 

4. شهر تولد

 

5. کشور تولد

 

6. کشور واجد شرایط برای برنامه لاتاری – شما برای ثبت نام لاتاری باید در یکی از کشورهای واجد شرایط به دنیا آمده باشید. خوشبختانه امسال ایران جزو کشورهای واجد شرایط است.

 

7. عکس – عکس هایی که در مدت کمتر از 6 ماه از خودتان، همسرتان و فرزندانتان گرفته شده است، معتبر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله شرایط عکس لاتاری بازدید کنید. نیازی نیست که یک عکس برای همسر یا کودکی که در حال حاضر شهروند آمریکایی یا یک ساکن دائمی قانونی است، بارگذاری کنید. اما اگر این کار را انجام دهید، تنبیه نخواهید شد.

 

8. آدرس پستی – خط آدرس 1- خط آدرس 2- شهر/کشور- منطقه/کشور/استان/ایالت- کد پستی- کشور

 

9. کشوری که در حال حاضر زندگی می کنید

 

10. شماره تلفن (اختیاری)

 

11. ایمیل یا نشانی پست الکترونیکی – ایمیلی که به آن دسترسی مستقیم دارید را وارد فرم کنید و بعد از اینکه نتایج اعلام می شود، به دسترسی مستقیم آن نیاز خواهید داشت.

 

12. بالاترین مدرک تحصیلی که دریافت نموده اید را باید وارد فرم کنید. 1) مدرسه ابتدائی 2) بدون دیپلم – مقطعی از دبیرستان 3) دیپلم دبیرستان 4) دیپلم هنرستان – 11 ساله 5) برخی دوره های دانشگاه 6) مدرک تحصیلی دانشگاهی 7) مدرک لیسانس 8) مدرک فوق لیسانس 9) برخی از دوره های دکترا 10) مدرک دکترا.

 

13. وضعیت تاهل فعلی – 1) مجرد 2) ازدواج کرده ام و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده نیست 3) ازدواج کرده ام و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده است 4) طلاق 5) بیوه 6) از لحاظ قانونی جدا شده. در صورت متاهل بودن اطلاعات همسر را مانند خودتان پر کنید.

 

14. تعداد فرزندان – نام فرزندان، تاریخ تولد، جنسیت، شهر و کشور تولد فرزندانی که مجرد و زیر 21 سال هستند را می توانید وارد کنید. برای هر یک از فرزندان باید عکس منحصر به فرد ارائه کنید. فرزندان مجرد بالای 21 سال باید به صورت تکی اقدام به ثبت نام کنند.

 

پس از تائید کامل ورودی گرین کارت، یک صفحه تائید شامل نام و نام خانوادگی، شماره تائید منحصر به فرد را خواهید دید. از تاریخ 16/02/1399 شما قادر خواهید بود وضعیت لاتاری خود را در وب سایت (dvlottery.state.gov) به همراه اطلاعات شخصی و شماره تائید منحصر به فرد چک کنید.

 

Confirmation Number خود را حفظ کنید

بسیار مهم است که صفحه تائید و شماره تائید منحصر بفرد (Confirmation Number) خود را حفظ کنید. بدون این اطلاعات شما قادر نخواهید بود به سیستم آنلاین اعلام نتایج دسترسی داشته باشید. مراقب باشید که کسی این اطلاعات را برای شما نگه دارد. شما همچنین باید به ایمیلی که هنگام ثبت نام از آن استفاده کرده اید دسترسی داشته باشید.

می توانید فرم ثبت نام خود (DS - 5501) را در وب سایت (dvlottery.state.gov) به صورت آنلاین پر کنید و با تائید این فرم آن را به (KCC) ارسال کنید. دقت کنید که این وب سایت ثبت نام های ناقص را قبول نخواهد کرد.

لطفا در هنگام ارسال درخواست خود از یک مرورگر به روز استفاده کنید؛ مرورگرهای قدیمی تر (به عنوان مثال اینترنت اکسپلورر 8) احتمالا با مشکلات سیستم آنلاین مواجه خواهند شد.

امسال نیز مانند هر سال می توانید از طریق موسسه حامی مهاجر چه از طریق حضوری و چه از طریق وب سایت ما اقدام به ثبت نام نمائید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 146 | کل دیدگاه های تایید شده: 17
علی ایزدی
سلام وقت بخیر ببخشید میخاستم بدونم که واسه لاتاری ۲۰۲۵کی ثبت نام کنم و از چه سایتی مرسی باتشکر
کارشناس حامی مهاجر

<p>درود بر شما&nbsp;</p> <p>برای اطلاع از تاریخ دقیق شروع ثبت نام لاتاری 2025 لطفا از سال اینده وب سایت حامی مهاجر دنبال کنید درباره ثبت نام لاتاری 2025 اطلاع رسانی خواهد شد .</p>

سحر علومی
سلام وقت بخیر ثبت نام جدیدش کیه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. سال بعد می‌توانید در لاتاری ثبت نام کنید.

م.ش
سلام این امکان وجود داره که من برای ثبت نام تمام اعضا خانواده ایمیل خودمو بدم؟ یا باید برای هر فرد ایمیل مجزا وارد شود؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. این امکان وجود داره، ولی بهتره که این کار را انجام ندهید. چرا که اگر به احتمال کم، چند نفر از اعضای خانواده همزمان برنده لاتاری شوند، در آن صورت با مشکل مواجه خواهید شد.

محمد رنجبریان
سلام خسته نباشید برای ثبت نام لاتاری زبان انگلیسی رو فول باشی تافل یا ایلتس داشته باشی ؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خیر. برای مهاجرت با لاتاری آمریکا اصلا نیازی به داشتن مدرک زبان یا تسلط بر زبان انگلیسی نیست.

امیر
سلام وقتتون بخیر ببخشید من تو فیلد آدرس لاین دوم که اپشنال هستش هنگام نوشتن آدرس از دو کاما استفاده کردم به این صورت Ahmadi St, , Kashani Sq آیا امکانش هست حذف بشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. این قضیه مشکلی نیست. نگران نباشید.