لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

آموزش ثبت نام لاتاری

پیش ثـبـت نـام لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا شروع ثبت نام لاتاری 2024

این مقاله فقط برای آموزش ثبت نام لاتاری تهیه شده است و تمامی مراحل دریافت گرین کارت لاتاری به این سادگی نیست. اگر از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری کنید، از هزینه های کارگزاری معاف خواهید بود و در صورت برنده بودن در قرعه کشی لاتاری ما در کنار شما خواهیم بود و شما را در مراحل دریافت گرین کارت همراهی خواهیم کرد.  

لاتاری 2023 در اوایل مهر 1400 شروع میشود و در اواسط آبان ماه به پایان می رسد.

آموزش کامل کردن فرم ثبت نام لاتاری 2023

شما باید تمام اطلاعات زیر را برای تکمیل ثبت نام خود فراهم کنید. عدم رعایت دقیق تمام اطلاعات مورد نیاز منجر به رد صلاحیت فرم شما خواهد شد.

1. نام و نام خانوادگی، نام میانی (ایرانی ها نام میانی یا middle – name ندارند)، دقیقا مانند پاسپورت باید نوشته شود. اگر فقط نام خود را می دانید، باید در قسمت فامیلی نیز نام خود را وارد کنید.

آموزش ثبت نام لاتاری - قسمت اول

2. جنسیت – مرد یا زن

آموزش ثبت نام لاتاری 2021 - قسمت دوم

3. تاریخ تولدماه، روز، سال

قسمت سوم

4. شهر تولد

قسمت چهارم

5. کشور تولد

قسمت پنجم

6. کشور واجد شرایط برای برنامه لاتاری – شما برای ثبت نام لاتاری 2021 باید در یکی از کشورهای واجد شرایط به دنیا آمده باشید. خوشبختانه امسال ایران جزو کشورهای واجد شرایط می باشد.

قسمت ششم

به تازگی برای لاتاری 2023 پاسپورت برای ثبت نام الزامی است. شماره پاسپورت، کشور صادر کننده و تاریخ انقضا معتبر فرد متقاضی نیاز است. این الزام تنها برای داوطلب اصلی صدق می کند، نه افراد وابسته. شما باید اطلاعات پاسپورت مسافرتی معتبر وارد کنید، مگر اینکه بدون تابعیت باشید. مانند کشوری که تحت کنترل یک کشور کمونیست است و مردم آن نمی توانند از دولت پاسپورت دریافت کنند.

7. عکس – عکس هایی که در مدت کمتر از 6 ماه از خودتان، همسرتان و فرزندانتان گرفته شده است، معتبر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله شرایط عکس لاتاری بازدید کنید. نیازی نیست که یک عکس برای همسر یا کودکی که در حال حاضر شهروند آمریکایی یا یک ساکن دائمی قانونی است، بارگذاری کنید. اما اگر این کار را انجام دهید، تنبیه نخواهید شد.

قسمت هفتم

8. آدرس پستی – خط آدرس 1- خط آدرس 2- شهر/کشور- منطقه/کشور/استان/ایالت- کد پستی- کشور

قسمت هشتم

9. کشوری که در حال حاضر زندگی می کنید

قسمت نهم

10. شماره تلفن (اختیاری)

11. ایمیل یا نشانی پست الکترونیکی – ایمیلی که به آن دسترسی مستقیم دارید را وارد فرم کنید و بعد از اینکه نتایج اعلام می شود، به دسترسی مستقیم آن نیاز خواهید داشت.

قسمت یازدهم

12. بالاترین مدرک تحصیلی که دریافت نموده اید را باید وارد فرم کنید. 1) مدرسه ابتدائی 2) بدون دیپلم – مقطعی از دبیرستان 3) دیپلم دبیرستان 4) دیپلم هنرستان – 11 ساله 5) برخی دوره های دانشگاه 6) مدرک تحصیلی دانشگاهی 7) مدرک لیسانس 8) مدرک فوق لیسانس 9) برخی از دوره های دکترا 10) مدرک دکترا.

قسمت دوازدهم

13. وضعیت تاهل فعلی – 1) مجرد 2) ازدواج کرده ام و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده نیست 3) ازدواج کرده ام و همسرم مقیم یا شهروند ایالات متحده است 4) طلاق 5) بیوه 6) از لحاظ قانونی جدا شده. در صورت متاهل بودن اطلاعات همسر را مانند خودتان پر کنید.

قسمت سیزدهم

14. تعداد فرزندان – نام فرزندان، تاریخ تولد، جنسیت، شهر و کشور تولد فرزندانی که مجرد و زیر 21 سال هستند را می توانید وارد کنید. برای هر یک از فرزندان باید عکس منحصر به فرد ارائه کنید. فرزندان مجرد بالای 21 سال باید به صورت تکی اقدام به ثبت نام کنند.

قسمت چهاردهم

پس از تائید کامل ورودی گرین کارت، یک صفحه تائید شامل نام و نام خانوادگی، شماره تائید منحصر به فرد را خواهید دید. از تاریخ 16/02/1399 شما قادر خواهید بود وضعیت لاتاری خود را در وب سایت (dvlottery.state.gov) به همراه اطلاعات شخصی و شماره تائید منحصر به فرد چک کنید.

تائیدیه ثبت نام لاتاری

Confirmation Number خود را حفظ کنید

بسیار مهم است که صفحه تائید و شماره تائید منحصر بفرد (Confirmation Number) خود را حفظ کنید. بدون این اطلاعات شما قادر نخواهید بود به سیستم آنلاین اعلام نتایج دسترسی داشته باشید. مراقب باشید که کسی این اطلاعات را برای شما نگه دارد. شما همچنین باید به ایمیلی که هنگام ثبت نام از آن استفاده کرده اید دسترسی داشته باشید.

می توانید فرم ثبت نام خود (DS - 5501) را در وب سایت (dvlottery.state.gov) به صورت آنلاین پر کنید و با تائید این فرم آن را به (KCC) ارسال کنید. دقت کنید که این وب سایت ثبت نام های ناقص را قبول نخواهد کرد.

لطفا در هنگام ارسال درخواست خود از یک مرورگر به روز استفاده کنید؛ مرورگرهای قدیمی تر (به عنوان مثال اینترنت اکسپلورر 8) احتمالا با مشکلات سیستم آنلاین مواجه خواهند شد.

امسال نیز مانند هر سال می توانید از طریق موسسه حامی مهاجر چه از طریق حضوری و چه از طریق وب سایت ما اقدام به ثبت نام نمائید.

 


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 29
مهندس جاویدان
سلام آیا هنوز یشود برای لاتاری ۲۰۲۳ ثبت کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. در حال حاضر باید برای لاتاری 2024 (لاتاری امسال) ثبت نام کنید. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

هادی
سلام. اگر فرض مثال بنده ثبت نام کنم و برنده لاتاری باشم آیا همسرم نیز به تبعیت از من میتواند گرین کارت دریافت کند؟ یعنی من ثبت نام میکنم برنده میشوم آیا میتوانم به همراه همسرم به آمریکا مهاجرت کنم یا باید برای همسرم شرایط دیگری طی شود؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله تمام زیر مجموعه های شما (همسر و فرزندان زیر 21 سال) همراه شما ویزا می‌شوند و پس از ورود به آمریکا گرین کارت دریافت خواهند کرد.

مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
تجربه کاری 2 ساله در مشاغل مورد برنامه گرین کارت لاتاری

تجربه کاری 2 ساله در مشاغل برنامه گرین کارت لاتاری، هر شغلی در کشور آمریکا یک کد شغلی (OCA) دارد که در ایم مقاله جدول مربوط به مشاغل از این کده ...

ادامه مطلب
پنجشنبه 15 اردیبهشت 1401
بررسی نمونه جواب های لاتاری + جزئیات و مراحل بعد از آن

قصد داریم تا با بررسی نمونه جواب لاتاری شامل نمونه جواب مثبت لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری، مراحل برنده شدن لاتاری و موارد دیگر آگاهی شمارا در این زمینه بالا ببریم. ...

ادامه مطلب
پنجشنبه 19 فروردین 1400
اگر لاتاری برنده شویم و نرویم چه می‌شود ؟

هیچ مشکلی در خصوص ثبت نام در قرعه کشی لاتاری سال بعد وجود ندارد و متقاضی می‌تواند مجددا شرکت کند و عدم استفاده از حق وی در مرحله قبل در قرعه کشی سال جدید محاسبه نمی‌گردد ...

ادامه مطلب