20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تاریخ ثبت نام لاتاری 2024 و نحوه ثبت نام در آن

زمان ثبت نام لاتاری 2024 و نحوه ثبت نام در آن 

لحظه‌ای که تصمیم به ثبت‌نام در لاتاری می‌گیرید، یعنی یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به آمریکا را انتخاب کرده‌اید! لاتاری آمریکا، ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش دریافت گرین کارت آمریکا و اقامت در این کشور فوق پیشرفته است. ثبت‌نام در این قرعه‌کشی جهانی قوانینی دارد که باید آنها را بدانید تا بتوانید شانس برنده شدن در لاتاری را داشته باشید. 
درخصوص لاتاری نیز باید گفت، هر ساله 55.000 گرین‌کارت برای تقسیم میان برندگان لاتاری در دسترس است. از آنجا که ممکن است برخی از برندگان لاتاری نتوانند ویزا دریافت کنند، تعداد افراد انتخاب شده (برندگان لاتاری) بیش از تعداد ویزای لاتاری است. 
اما یک لحظه صبر کنید؛ فکر می‌کنید ثبت‌نامی‌ بعدی برای چه سالی است؟ لازم است بدانید ثبت‌نام لاتاری همه ساله مربوط به دو سال جلوتر است! یعنی لاتاری 2024 در سال 1401 برگزار شد و تاریخ ثبت‌نام لاتاری 2025 نیز در مهر ماه 1402 انجام شد و نتایج آن در اردیبهشت 1403 اعلام خواهد شد. 

ثبت نام لاتاری 2025

در ادامه به دلیل این نوع زمان‌بندی برای ثبت‌ نام در لاتاری می‌پردازیم. 

زمان ثبت نام لاتاری 2024

همانطور که گفته شد، زمان ثبت نام لاتاری 2024 گذشته است! عموم افراد فکر می‌کنند که تاریخ ثبت نام لاتاری در همان سال میلادی که هستند، نامگذاری شده اما باید بدانید این یک اشتباه محض است! لاتاری آمریکا، تنها یک بار در سال ثبت‌نام می‌شود و حدود 6 ماه بعد، نتایج آن اعلام می‌شود. 

زمان ثبت نام لاتاری

سال ثبت نام لاتاری مربوط به زمانی است که متقاضی در صورت برنده شدن در لاتاری، در آن سال وارد خاک آمریکا شود؛ زیرا مهلت انجام پروسه دریافت ویزای DV آمریکا (ویزا از نوع لاتاری) حدودا 16 ماه یعنی 1 سال و 4 ماه است. در نتیجه زمانی که فرد در لاتاری ثبت‌نام می‌کند، اگر برنده شود، تا 2 سال بعد از آن زمان، مهلت دارد تا وارد خاک آمریکا شود. 
پرونده مالی برندگانی که در مهلت لاتاری 2024 ثبت‌نام کرده بودند، تا شهریور سال 1402 باز بوده و اگر در این مدت فرایند لازم را انجام ندهند، شانس رفتن به آمریکا و اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق لاتاری را از دست می‌دهند و باید در سال‌های بعد مجددا ثبت‌نام کنند. 

تاریخ ثبت نام لاتاری 2024

برنامه لاتاری آمریکا در سال 1401، لاتاری 2024 آمریکا نام دارد و همانطور که توضیح داده شد، زمان ثبت نام لاتاری 2024 به وقت ایران، 14 مهر 1401 ( 6 اکتبر 2022) آغاز شد و تا 18 آبان ماه 1401 ادامه داشت. ثبت‌نام لاتاری 2025 نیز در سال 1402 انجام شد و در اردیبهشت‌ماه نتایج آن اعلام خواهد شد. پس مهلت ثبت نام لاتاری 2025 هم تمام شده است!

تاریخ ثبت نام لاتاری

نگران نباشید! سال بعدی ثبت‌نام برای شما امکان‌پذیر است. تاریخ ثبت نام لاتاری گفته شده معمولا ثابت است؛ اما شما می‌توانید برای اینکه از ثبت نام لاتاری 2026 جا نمانید؛ از طریق صفحه اینستاگرام حامی مهاجر تاریخ دقیق را ببینید. 
البته متقاضیان ثبت نام در لاتاری آمریکا که قصد دارند از خدمات حامی مهاجر برای ثبت نام در لاتاری استفاده کنند، نیازی به صبر کردن تا زمان شروع ثبت نام لاتاری ندارند و می‌توانند از همین حالا به وسیله فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، اطلاعات خود را وارد کنند تا کارشناسان ما با شروع ثبت‌نام در سایت اصلی آمریکا، ثبت‌نام را برایشان انجام دهند.

مهلت ثبت نام لاتاری 2024

به‌طور تقریبی مهلت ثبت نام لاتاری 33 روز است و از اواسط مهر تا اواسط آبان ماه انجام می‌شود. معمولا روز دقیق شروع ثبت‌نام چند روز قبل از شروع دوره، اعلام می‌شود و اگر تغییری در شرایط ثبت نام لاتاری وجود داشته باشد نیز در همین تاریخ اعلام می‌شود. 
مهلت ثبت نام در لاتاری 2024 نیز همانند دوره‌های گذشته، 33 روز بود و تا 18 آبان 1401 (9 نوامبر 2022) ساعت 20:30 ، فرصت لاتاری 2024 باز بود. 

مهلت ثبت نام لاتاری

به این نکته مهم توجه داشته باشید که مهلت ثبت نام در لاتاری تمدید نخواهد شد، چنانچه متقاضیان در مدت یک ماهه تعیین‌شده ثبت نام نکنند، مهلت ثبت‌ نام لاتاری 2024 یا هر سال دیگر را از دست خواهند داد و برای ثبت نام مجدد در لاتاری باید تا سال بعد صبر کنند. 
بنابراین توصیه می‌کنیم که به‌منظور فراموش نکردن زمان ثبت لاتاری و هم به منظور اینکه کارشناسان ما در حامی مهاجر اطلاعات ثبت‌شده توسط شما را با دقت و فرصت بیشتری بررسی کنند، از همین الان به وسیله فرم آنلاین حامی مهاجر در لاتاری آمریکا ثبت نام نمایید.

آخرین مهلت ثبت نام لاتاری 2024

همانطور که گفته شد آخرین زمان ثبت نام لاتاری 2024، در آبان ماه 1401 بوده و ثبت نام بعدی لاتاری در سال 1403 و مربوط به لاتاری جدید است. همچنین حامی مهاجر در اخذ ویزای توریستی آمریکا نیز می‌تواند همراه شما باشد. 

آخرین مهلت ثبت نام لاتاری

پس از ثبت نام در مدت زمان لاتاری 2024 باید تاییدیه‌ای حاوی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. حائز اهمیت است بدانید که داشتن این دو هیچ دلیلی بر ثبت نام صحیح نیست. شما اگر یک عکس نامرتبط درون فرم ثبت‌نام لاتاری آپلود کنید و به جای تمام اطلاعاتتان عدد 1 بزنید؛ باز هم پس از تکمیل فرم کدهای تاییدیه را دریافت می‌کنید. دریافت کد تاییدیه فقط به معنای پایان تکمیل فرم است و دلیلی بر ثبت نام صحیح در لاتاری نیست.  

زمان قرعه کشی لاتاری 2024

از زمان ثبت نام لاتاری 2024 تا زمان اعلام نتایج لاتاری 2024، حدودا 6 ماه زمان است. در زمان قرعه کشی لاتاری 2024، حدود 7درصد از سهمیه کلی برندگان، مخصوص به ایرانیانی است که در لاتاری ثبت نام کرده‌اند؛ یعنی حدود 6500 نفر در لاتاری 2024 برنده خواهند شد و از این تعداد حدود 3500 نفر ویزای آمریکا را دریافت خواهند کرد.
زمان قرعه کشی لاتاری 2024 در اردیبهشت 1402 بوده و افرادی که در لاتاری 2024 برنده شده‌اند، باید هرچه زودتر پرونده خود را شروع کرده و فرم DS-260 را تکمیل نموده و سابمیت آن را انجام دهند. سپس باید مدارک لازم را جمع‌آوری کرده تا در صورتی که به سفارت دعوت شدند، در روز معین شده به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای اطراف مانند ترکیه، دبی یا ارمنستان مراجعه کنند و در صورت قبولی در مصاحبه با افسر مهاجرتی آمریکا، ویزا دریافت کنند. 
پرونده مالی افرادی که در زمان ثبت نام لاتاری 2024 اطلاعات خود را وارد کرده و برنده شده‌اند، حدود 1 سال و 4 ماه باز است و در این بازه زمانی باید تمامی فرایندهای لازم را انجام داده و به خاک آمریکا وارد شوند. در غیر این صورت اگر در این بازه زمانی تعیین شده اقدامات لازم را انجام ندهند، شانس خود را از دست داده و دیگر اجازه ورود به آمریکا را نخواهند داشت و می‌توانند مجدد در سال آینده در لاتاری شرکت کرده و شانس خود را امتحان کنند. 

مزایای ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا با حامی مهاجر 

یکی از سوالاتی که متقاضیان ثبت نام لاتاری در هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب خدمات ما با آن مواجه هستند، این است که چرا باید از خدمات موسسه حامی مهاجر برای ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا استفاده کنیم. بنابراین در این قسمت قصد داریم به بیان مزایای ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا با حامی مهاجر بپردازیم.

مزایای ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا با حامی مهاج

از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

خدمات کارگزاری رایگان برندگان لاتاری 2024
کسانی که از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام به ثبت نام لاتاری 2024 میکنند، بعد از برنده شدن از هزینه های آتی کارگزاری معاف خواهند بود.
اطلاع رسانی به موقع نتایج لاتاری
نهاد اصلی برگزارکننده لاتاری آمریکا، هیچگونه اطلاع رسانی در زمینه اعلام نتایج لاتاری از طریق ایمیل با پیامک ندارد. اما نتایج لاتاری شما توسط موسسه حامی مهاجر بررسی خواهد شد و از طریق پیامک، تماس و ایمیل در جریان نتیجه خود قرار خواهید گرفت. 
صحت ثبت نام لاتاری
کارشناسان حامی مهاجر اطلاعات مربوط به متقاضیان ثبت نام در لاتاری آمریکا را بررسی می‌کنند و سپس بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا وارد می‌کنند. 
آرشیو اطلاعات ثبت نام لاتاری
اطلاعات ثبت نامی شما توسط ما آرشیو خواهد شد و هرگز نگران فراموشی یا گم کردن آن نخواهید شد.

آرشیو اطلاعات ثبت نام لاتاری

ارائه خدمات ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا به دو صورت آنلاین و حضوری
همانطور که گفتیم متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا می‌توانند به دو صورت ثبت نام آنلاین از طریق سایت حامی مهاجر و ثبت نام حضوری با مراجعه به دفتر شرکت، از خدمات موسسه حامی مهاجر استفاده کنند و هیچ محدودیتی در ارائه خدمات ما وجود ندارد.
ارائه خدمات عکاسی لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر
کسانی که به صورت حضوری برای ثبت نام لاتاری آمریکا مراجعه می‌کنند، می‌توانند از خدمات عکاسی لاتاری در دفتر موسسه استفاده کنند.
تخصص و تجربه در زمینه ثبت نام لاتاری
موسسه حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا و کاناداست. تخصص و کار ما امور مربوط به مهاجرت است. 
پاسخگویی پایدار و پشتیبانی همیشگی از مشتریان
برخی از متقاضیان شرکت در لاتاری، ثبت نام خود را در کافی نت ها و یا سایت هایی انجام می‌دهند که فقط یک ماه خدمات ثبت نام لاتاری را انجام می‌دهند و پس از اتمام دوره ثبت نام لاتاری هیچ پاسخی به مشتریان خود نمی‌دهند
سخن پایانی 
با توجه به مقاله بالا، دانستید که نه‌تنها زمان ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید؛ بلکه پرونده مالی برندگان این دوره از لاتاری نیز بسته شده و کسانی که توانستند دعوت به مصاحبه از طرف سفارت دریافت کنند و ویزا برایشان صادر شد، باید در حال حاضر در خاک آمریکا باشند تا گرین کارت برای آنها آماده تحویل شود. 
لازم به ذکر است علاوه‌بر اینکه همه ساله می‌توانید در لاتاری شرکت کنید، می‌توانید دوبار هم در لاتاری ثبت نام کنید! البته این فقط مخصوص افراد متاهل است! به این شیوه که یک بار آقا متقاضی اصلی باشد و مشخصات خانم و فرزندان در بخش همراهان درج شود و یک بار خانم متقاضی اصلی باشد و مشخصات آقا و فرزندان در بخش همراهان درج شود. (یا اینکه می‌توانید از گزینه ثبت نام دو شانسه در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر استفاده کنید.)
اگر می‌خواهید صفر تا صد پروسه ثبت نام لاتاری سال آینده، اعلام نتایج لاتاری، مشاوره لاتاری، پروسه بعد از برنده شدن در لاتاری، دریافت تور سفارتی لاتاری، تکمیل فرم DS-260 و کلیه کارهای مهاجرت با لاتاری آمریکا را با کارشناسان باتجربه حامی مهاجر بگذرانید، با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با ما در ارتباط باشید. 

سوالات متداول درباره زمان ثبت نام لاتاری 2024

سوالات شما عزیزان برای ما مهم است و پاسخگویی به آنها وظیفه ماست. در ادامه به سالات پرتکرار پاسخ داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر، با شماره بالا تماس گرفته یا در قسمت دیدگاه برایمان بنویسید. 

تاریخ ثبت نام لاتاری کی هست؟

زمان ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا از روز چهارشنبه 6 اکتبر 2022 ( 14 مهرماه 1401) ساعت 20:30 شروع خواهد شد و مهلت ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا تا روز سه شنبه 9 نوامبر 2022 ( 18 آبان 1401 ) ساعت 20:30 خواهد بود.

در صورت برنده شدن در لاتاری می‌توانم خانواده ام رو همراه خودم ببرم؟

بله. در صورت برنده شدن در لاتاری، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را نیز همراه خود به آمریکا ببرید. خاطر نشان می‌کنیم نمی‌توانید مادر یا خواهر یا سایر بستگان را به عنوان زیرمجموعه خود همراه کنید.

اگر درخواست ویزا تحصیلی داشته باشیم می‌توانیم لاتاری ثبت نام کنیم؟

بله. چنانچه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را ارسال کرده‌اید هم می‌توانید در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید. همچنین با ثبت نام در لاتاری آمریکا، هیچ مشکلی برای ثبت نام در اکسپرس اینتری کانادا ایجاد نمی‌شود.

من دانشجو هستم و هنوز سربازی نرفته‌ام، می‌توانم در لاتاری آمریکا ثبت نام کنم؟

بله. اگر پاسپورت دارید، می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

من اقامت دائم کانادا دارم، می‌توانم در لاتاری ثبت نام کنم؟

در صورتی که در ایران متولد شده باشید، می‌توانید در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید. اشخاصی که در ایران متولد شده‌اند، حتی با داشتن اقامت دائم یا پاسپورت کشورهای دیگر باز هم می‌توانند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

آیا یک شخص می‌تواند در یک برنامه لاتاری دو بار ثبت نام کند؟ 

هیچ کس نباید بیش از یک مرتبه متقاضی اصلی در ثبت نام لاتاری باشد. مثلا اگر شما یک پسر 20 ساله و ازدواج نکرده هستید، میتوانید هم در ثبت نام پدر و هم در ثبت نام مادر به عنوان همراه باشید و یک بار هم به عنوان متقاضی اصلی خودتان ثبت نام کنید اما اجازه ندارید برای بار دوم به عنوان متقاضی اصلی باشید.

من هنوز دیپلم ندارم، میتونم خودم متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری باشم؟ 

در عمل این موضوع شدنیه، سفارت آمریکا توان استعلام مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ایرانیان رو نداره و خیلی‌ها بعد از برنده شدن از مدارک مجعول استفاده میکنن و ویزا هم میگیرن اما در قانون این یک تخلفه و ما به شما اصلا این کار رو توصیه نمی‌کنیم.

من پاسپورت ندارم، هیچ راهی برای ثبت نام در لاتاری 2024 نیست؟ 

ممکن است شرط داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری سال آینده حذف شود و بدون پاسپورت هم بتوانید ثبت نام کنید (مانند ثبت نام لاتاری 2024 و 2025).

من ازدواج کردم، جدا شدم و شناسنامه ام سفیده. باید مجرد بزنم یا همسر جدا شده؟ 

ملاک شناسنامه شماست. شما مجرد هستید.

برای عکاسی لاتاری به کجا مراجعه کنیم؟ 

برای تهیه عکس لاتاری می‌توانید به دفتر موسسه حامی مهاجر مراجعه کنید. در دوره ثبت نام لاتاری، موسسه حامی مهاجر خدمات ثبت نام حضوری لاتاری ارائه می‌دهد که شامل عکاسی لاتاری نیز می‌شود. مقاله مشخصات عکس لاتاری را نیز می‌توانید مطالعه کنید.

چگونه می ‌توانیم از ثبت نام خود در سایت حامی مهاجر مطمئن شویم؟

پس از ثبت نام موفقیت آمیز لاتاری در سایت حامی مهاجر، رسید ثبت نام خود را دریافت خواهید کرد و نتیجه ثبت نام نیز از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
سمیه خسرونژاد
سلام خسته نباشید خیلی ممنون از اطلاعات کاملتون🌹. ی سوال دارم اونم اینکه من الان مجردم اگه بعد ثبت نام لاتاری ازدواج کنم و برنده بشم اونوقت همسرم نمیتونه همراه من بیاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز.

ازدواج کردن پس از برنده شدن در لاتاری هیچ مشکلی برای همسرتان ایجاد نمی‌کند. همسرتان زیرمجموعه شما قرار می‌گیرد. 

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ازدواج و طلاق در فرآیند لاتاری مراجعه کنید.

داود رافتی
سلام وقت بخیر من متاهل هستم برای شانس بیشتر میتونم هم خودم و هم همسرم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

بله دوست عزیز، افراد متاهل می‌توانند دو شانس در لاتاری داشته باشند و افراد مجرد زیر 21 سال نیز می‌توانند، سه شانس برای برنده شدن در لاتاری داشته باشند.