20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
افتتاح حساب بانکی در آمریکا برای برندگان لاتاری

اگر به عنوان یک برنده لاتاری وارد ایالات متحده شده‌اید، احتمالاً از خود پرسیده اید که آیا می توانید یک حساب بانکی برای خود باز کنید؟ پاسخ کوتاه بله است؛ شما می‌توانید یک حساب بانکی به عنوان دارنده گرین کارت باز کنید. اگر 18 سال یا بیشتر دارید، می توانید برای یک حساب جاری درخواست دهید.

ما دراین مقاله قصد داریم تا درباره افتتاح حساب بانکی برای برندگان لاتاری صحبت کنیم. توضیحی درباره دلایل افتتاح حساب بانکی در آمریکا و نحوه افتتاح حساب بانکی در آمریکا خواهیم داد. همچنین به بررسی سیستم بانکی در آمریکا می‌پردازیم و به بزرگترین بانک‌های آمریکا اشاره خواهیم کرد و درباره انواع حساب بانکی در آمریکا نیز توضیح خواهیم داد. علاوه براین، مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا را بررسی خواهیم کرد و درباره دریافت شماره SSN ، ITIN و افتتاح حساب بانکی بدون داشتن SSN صحبت خواهیم کرد. در آخر نیز به بهترین بانک ها برای تازه واردان به آمریکا اشاره خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر با داشتن تخصص و سابقه‌ای طولانی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا، مشاوره درباره اخذ ویزا و اقامت آمریکا، مشاوره برندگان لاتاری و پیکاپ ویزای آمریکا می‌تواند دراین مسیر همراه شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، می‌توانید از طریق شماره 02191344330 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

دلایل افتتاح حساب بانکی در آمریکا

افتتاح حساب بانکی در آمریکا

دلایل زیادی وجود دارد که باز کردن یک حساب بانکی در ایالات متحده می تواند برای شما مفید و حتی ضروری باشد. اولین مورد امنیت است. وقتی پول خود را به حساب بانکی واریز می کنید، خیالتان راحت است که در دزدی منزل یا در یک رویداد فاجعه بار مانند آتش سوزی یا سیل گم نمی شود زیرا بانک وجوه شما را بیمه می کند. یکی دیگر از دلایل باز کردن حساب بانکی این است که تاریخچه مالی ایجاد می کند که بعداً می تواند برای نشان دادن حسن نیت در درخواست وام، گرفتن کارت اعتباری، خرید خانه و غیره استفاده شود. علاوه بر این، داشتن یک حساب بانکی به شما این امکان را می دهد که با استفاده از ابزارهای انتقال آنلاین و همچنین چک های نقدی صورتحساب های خود را پرداخت کنید.

سیستم بانکی درآمریکا

تعداد بانک در ایالات متحده بسیار زیاد است و خدمات بانکی ارائه شده بسیار متنوع هستند. علاوه بر حدود ده بانک بزرگ منطقه ای و بیش از 5000 موسسه محلی، چهار بانک بزرگ ملی نیز وجود دارد.

در اکثر موارد، به ویژه برای تازه واردان، انتخاب یکی از بانک های بزرگ و با سابقه برای حساب بانکی در ایالات متحده، می‌تواند بسیار سودمند باشد. آنها نه تنها شبکه گسترده ای از شعب دارند، بلکه برای مشاوره به مشتریان بین المللی نیز آمادگی خوبی دارند.

سیستم بانکی درآمریکا

بزرگترین بانک های آمریکا

چهار بانک بزرگ ایالات متحده به شرح زیر می‌باشد:

 1. بانک JPMorgan & Chase:

این بانک بزرگترین بانک در ایالات متحده آمریکا است که در شهر نیویورک واقع شده است و مجموع دارایی های آن بیش از 2821 میلیارد دلار در سال 2020 بوده است. مجله تجاری فوربس JPMorgan & Chase را به عنوان سومین شرکت بزرگ جهان فهرست شده در بورس رتبه بندی می کند.

 1. بانک Bank of America:

دومین بانک قدیمی در ایالات متحده آمریکا در شارلوت، کارولینای شمالی است و همچنین دومین بانک بزرگ ایالات متحده است که مجموع دارایی های آن 2182 میلیارد دلار در سال 2020 گزارش شده.

 1. بانک Wells Fargo Bank:

بانک ولز فارگو در کالیفرنیا، با مجموع دارایی های 1824 میلیارد دلاری در سال 2020، در رتبه سوم در میان بانک های بزرگ ایالات متحده قرار دارد.

 1. بانک Citibank:

این بانک مستقر در نیویورک اولین بانک بزرگ آمریکایی بود که بخش خارجی داشت. در سال 2020، با مجموع دارایی های 1634 میلیارد دلاری، در بین بانک های ایالات متحده رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

انواع حساب بانکی در آمریکا

 • حساب جاری

ابتدایی ترین نوع حساب بانکی، حساب جاری است. برای اکثر مردم، حساب جاری،حسابی است که حقوق آنها واریز می شود، صورتحساب ها از آنجا پرداخت می شود و پولی را که باید به سرعت به آن دسترسی داشته باشند، در آنجا نگه می دارند.

 • حساب پس انداز

یک حساب جاری و حساب پس انداز مکمل یکدیگر هستند و اگر شما یکی را راه اندازی می کنید، ممکن است دیگری را نیز راه افتتاح کنید. حساب پس انداز دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد یعنی مکانی برای قرار دادن پول خود که می خواهید پس انداز کنید. این یک حساب عالی برای وجوهی است که شما فوراً به آنها نیاز ندارید.

 • حساب بازار پول

حساب‌های بازار پول (MMA) ویژگی‌های حساب‌های پس‌انداز و حساب‌های جاری را در یک حساب سپرده واحد ترکیب می‌کنند. یک حساب بازار پول معمولاً به شما امکان می دهد تا سود موجودی را به دست آورید و همچنین می تواند چک نویسی و دسترسی به کارت بدهی را برای هزینه ها یا پرداخت صورتحساب ارائه دهد.

 • حساب سپرده(CD)

حساب سپرده (CD) یک حساب سپرده مدت دار است. حساب CD، برای این است که پس انداز خود را برای یک دوره زمانی مشخص در بانک بگذارید. این مدت سررسید نامیده می شود و در این مدت، سود موجودی خود را دریافت خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا(برای دارندگان گرین کارت)

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا

اینکه چه مدارکی برای افتتاح حساب بانکی در ایالات متحده نیاز دارید به بانک و نوع حسابی که افتتاح می کنید بستگی دارد. اما به طورکلی، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • مدارک هویتی: گرین کارت، گواهینامه رانندگی، پاسپورت یا کارت شناسایی
 • مدارک مهاجرت: ویزا، گرین کارت، مجوز کار
 • اثبات آدرس: معمولاً قرارداد اجاره یا قبض آب و برق فعلی پذیرفته می شود
 • عکس
 • سپرده (مبلغ بسته به بانک متفاوت است)
 • شماره تامین اجتماعی(SSN) یا شماره شناسایی مالیات دهنده (ITIN)   
 • اسنادی که ثابت می کند پول شما به طور قانونی به دست آمده است(در صورت سپرده گذاری‌های زیاد)

دریافت شماره تامین اجتماعی (SSN)

دریافت شماره تامین اجتماعی (SSN)

نوع استاندارد شماره شناسایی که بانک ها درخواست می کنند، شماره تامین اجتماعی(SSN) شما است، اما می توان یک حساب بانکی بدون شماره SSN نیز در برخی بانک های واجد شرایط باز کرد. برای دانستن اینکه بانکی که می‌خواهید حساب خود را در آنجانآ باز کنید، این را می‌پذیرد یا خیر، بهتر است مستقیماً با آنها تماس بگیرید و سؤال کنید.

به عنوان دارنده گرین کارت ، شما واجد شرایط دریافت شماره تامین اجتماعی هستید. برای درخواست شماره SSN می توانید به دفتر تامین اجتماعی مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه دریافت SSN آمریکا و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن مقاله SSN  آمریکا را مطالعه فرمایید.

افتتاح حساب بانکی بدون داشتن SSN

اگر واجد شرایط دریافت SSN نیستید، ممکن است بپرسید که چه گزینه هایی برای افتتاح حساب بانکی دارید. خبر خوب این است که راه دیگری برای ارائه یک شماره شناسایی به بانک وجود دارد و آن شماره شناسایی مالیات دهنده (ITIN) است. این می تواند بدون توجه به وضعیت مهاجرت شما صادر شود و معمولاً حدود شش هفته پس از درخواست در IRS دریافت می شود.

با این حال، اگر این مسیر را انتخاب می کنید، بهتر است از بانکی استفاده کنید که شعبه فیزیکی دارد، زیرا بانک های آنلاین ممکن است فقط با شماره تامین اجتماعی، هویت شما را تأیید کنند.  

درخواست برای دریافت شماره شناسایی مالیات دهنده(ITIN)

IRS شماره شناسایی مالیات دهندگان یا به اصطلاح ITIN را به اتباع خارجی که در ایالات متحده زندگی می کنند و مالیات می پردازند اختصاص می دهد. شما می توانید همزمان با ثبت مالیات فدرال به IRS برای این شماره درخواست دهید. برای ارسال درخواست شماره شناسه مالیات دهنده خود، باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • فرم تکمیل شده W-7
 • مدارک هویتی که تاریخ آنها منقضی نشده باشد و عکس داشته باشند مانند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت منقضی نشده.
 • مدرک ارتباط با کشور خارجی شما مانند پاسپورت منقضی نشده
 • اظهارنامه مالیاتی فدرال تکمیل شده

بهترین بانک‌ها برای برندگان لاتاری

تعدادی از بهترین بانک ها برای تازه واردان به ایالات متحده به شرح زیر است:

بهترین بانک‌ها برای برندگان لاتاری

 • بانک Chase Total Checking

بانک‌ها اغلب به مشتریان جدید برای افتتاح حساب جاری و برآورده کردن الزامات خاص، پاداشی ارائه می‌دهند. این بانک برای افتتاح حساب به شما 300 دلار می‌دهد. این بالاترین پاداش افتتاح حساب موجود نیست اما بااین حال پاداش بسیار خوبی است.

علاوه بر این، اگر یک حساب پس انداز باز کنید، 15000 دلار ظرف 20 روز کاری واریز کنید و موجودی 15000 دلاری را برای 90 روز نگه دارید، می توانید 200 دلار درآمد کسب کنید. و اگر هم حساب جاری و هم حساب پس انداز را انجام دهید، 100 دلار اضافی نیز دریافت می‌‌کنید و درمجموع شما 600 دلار پاداش دریافت می کنید.

 • بانک Schwab Bank High Yield Investor Checking Account

حساب بانکی در Schwab Bank High Yield Investor Checking یک گزینه محبوب برای افرادی است که عاشق سفر هستند. این بانک هیچ گونه کارمزد برداشت از دستگاه خودپرداز دریافت نمی کند و همه هزینه های خودپرداز را هر ماه بازپرداخت می کند. اگر قصد سفرهای مکرر به خارج از ایالات متحده را دارید، این بانک می تواند گزینه خوبی برای شما باشد، زیرا سایر بانک ها ممکن است هزینه های بیشتری را برای استفاده از دستگاه خودپرداز در خارج از ایالات متحده دریافت کنند.

 • بانک Varo Money

اگر به دنبال یک بانک مبتنی بر اپلیکیشن هستید، Varo Money کارمزد کمی و نرخ بهره بالایی را در حساب پس‌انداز خود ارائه می‌دهد. با این حال، برای افتتاح حساب Varo Bank باید یک مقیم دائم با SSN باشید. این یکی از بهترین حساب بانکی‌های آنلاین برای مهاجران است.

در حالی که حساب شما در یک برنامه تلفن همراه فعال است، همچنان یک کارت نقدی دریافت خواهید کرد و با استفاده از تلفن یا ایمیل به پشتیبانی مشتری دسترسی خواهید داشت. با کارت نقدی خود، می‌توانید به صورت رایگان از دستگاه‌های خودپرداز، پول نقد برداشت کنید. این کارت همچنین برای خریدهای خارج از ایالات متحده هزینه ای برای تراکنش خارجی دریافت نمی‌کند.

افتتاح حساب بانکی در آمریکا

سخن پایانی

داشتن حساب بانکی در آمریکا برای برندگان لاتاری که تازه وارد آمریکا می‌شوند، بسیار ضروری است. ما دراین مقاله سعی کردیم تا اطلاعات جامع و مفیدی درباره افتتاح حساب بانکی در آمریکا برای برندگان لاتاری به شما عزیزان ارائه دهیم. بررسی کردیم که دارندگان گرین کارت برای افتتاح حساب بانکی به چه چیزهایی نیاز دارند. همچنین درباره دریافت SSN و افتتاح حساب بانکی بدون داشتن شماره SSN توضیحاتی دادیم. در آخر نیز به چند تا از بهترین بانک ها برای تازه واردان به ایالات متحده اشاره کردیم.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، می‌توانید از طریق شماره 02191319191 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره افتتاح حساب بانکی در آمریکا

آیا بدون داشتن SSN و ITIN می‌شود حساب بانکی باز کرد؟

اگر SSN یا ITIN ندارید، برخی از بانک ها شماره پاسپورت، کارت شناسایی کنسولی یا سایر شماره های شناسایی صادر شده توسط دولت را می پذیرند. اما تعداد این بانک ها بسیار محدود است.

برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا به چقدر پول نیاز است؟

برخی از بانک های آمریکا به مبلغی برای افتتاح حساب نیاز ندارند. ولی به طورکلی بسیاری از بانک ها حداقل سپرده افتتاحیه 25 دلاری برای فعال کردن حساب بانکی می‌خواهند.

آیا برنده لاتاری حتما باید شهروند آمریکا بشه تا حساب بانکی باز کنه؟

خیر، متقاضیان برای افتتاح حساب بانکی نیاز نیست که حتما شهروند آمریکا باشند و با گرین کارت می‌توانند برای افتتاح حساب بانکی درخواست دهند.

برنده لاتاری چه زمانی می‌تواند در آمریکا حساب بانکی باز کند؟

برندگان لاتاری پس از ورود به ایالات متحده می‌توانند در هرزمان که مایل باشند، برای افتتاح حساب بانکی اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برنده لاتاری برای افتتاح حساب بانکی چیست؟

مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا شامل مدارکی از جمله مدارک هویتی، مدارک مهاجرتی و سایر مدارکی که در متن مقاله به آنها اشاره کردیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
amir
عالی بود لطفا مقاله درباره ی آمریکا زیاد بزارید
کارشناس حامی مهاجر
<p>دورد امیر عزیز&nbsp;</p> <p>مفتخریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده&nbsp;</p>