20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
تحصیل فرزندان برندگان لاتاری در آمریکا

یکی از نگرانی‌های افراد پس از برنده شدن در لاتاری تحصیل فرزندانشان است. سوالاتی که برای آن‌ها پیش می‌آید این است که آیا فرزندانشان می‌توانند در مدارس آمریکا تحصیل کنند؟ به چه زبانی باید تحصیل کنند؟ آیا امکان معادل سازی مقطع تحصیلی وجود دارد یا باید از اول شروع به تحصیل کنند؟ ما دراین مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم ‌داد و تمام نکات مورد نیاز برای تحصیل فرزندان در آمریکا را دراین مقاله بررسی خواهیم‌ کرد. ابتدا به بررسی سیستم آموزشی آمریکا و تقویم آموزشی مدارس آمریکا می‌پردازیم. در ادامه انواع مدارس در آمریکا را توضیح می‌دهیم. همچین درباره وضعیت تحصیل فرزندان برندگان لاتاری در آمریکا و بهترین مدرسه برای فرزندان برنده لاتاری صحبت خواهیم کرد. در آخر نیز درباره نحوه معادل سازی مقطع تحصیلی ایران در آمریکا توضیحاتی خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر، با داشتن تخصص و تجربه‌ای طولانی و درخشان در زمینه اموری همچون مشاوره تخصصی برندگان لاتاری، اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس و دانشگاه‌های آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا، می‌تواند دراین مسیر همراه شما باشد. برای دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید از طریق شماره 02191344330 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سیستم آموزشی مدارس آمریکا

سیستم آموزشی ایالات متحده نیز مانند ایران 12 سال است. مقاطع تحصیلی آمریکا به شرح زیر است:

مقطع تحصیلی

سطح کلاس

سن

پیش‌دبستانی (Preschool)

پیش دبستانی

2-5 سال

دبستان (Elementary school)

کلاس اول تا پنجم

5-10 سال

راهنمایی (Middle school)

کلاس ششم تا هشتم

11-13 سال

دبیرستان (High school)

کلاس نهم تا دوازدهم

14-18 سال

 

تقویم آموزشی مدارس آمریکا

در ایالات متحده، تقویم آموزشی از آگوست یا سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه می یا ژوئن ادامه می‌یابد. به طورکلی، سال تحصیلی در آمریکا از دو ترم(Semester) تشکیل شده است. ترم اول از سپتامبر تا دسامبر است و پس از آن یک تعطیلات کوتاه بین ترم ها وجود دارد. ترم دوم نیز از ژانویه تا می است. معمولا تعطیلات زمستانی 2-3 هفته و تعطیلات تابستانی 10-12 هفته طول می کشد.

انواع مدرسه در آمریکا

انواع مدرسه در آمریکا

سیستم مدارس آمریکا به دو دسته آموزش دولتی و خصوصی تقسیم می شود. چند تفاوت کلیدی بین مدارس دولتی و خصوصی وجود دارد:

  • شهریه

مدارس دولتی رایگان هستند زیرا از طریق مالیات و همچنین ترکیبی از بودجه محلی، ایالتی و فدرال تامین می شوند. مدارس خصوصی شهریه دریافت می کنند زیرا هیچ بودجه دولتی دریافت نمی کنند.

  • تعداد دانش‌آموزان

مدارس دولتی تمایل دارند به دانش‌آموزان در محله‌های خاص، با اندازه کلاس‌های بزرگ‌تر و جمعیت دانش‌آموزی از نظر نژادی و قومی متفاوت‌تر از مدارس خصوصی خدمت کنند. در مقایسه، مدارس خصوصی دارای اندازه کلاس‌های کوچک‌تر هستند.

  • برنامه تحصیلی

مدارس دولتی برنامه درسی استاندارد و ثابتی دارند. مدارس خصوصی استقلال بیشتری دارند و می‌توانند برنامه درسی خود را بر اساس اولویت‌های مدرسه، مانند آموزش دینی یا برنامه‌هایی که به زمینه‌های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) می‌پردازند، هدایت کنند.

همچنین سیستم آموزشی ایالات متحده دو نوع مدرسه دیگر را نیز ارائه می دهد:

مدرسه چارتر(charter school):

این مدارس مانند یک مدرسه دولتی از دولت بودجه دریافت می کند، اما مستقل از استانداردهای دولتی عمل می کنند. برخی از مدارس چارتر برای خدمت به جوامع محروم و ارائه تجربه یک مدرسه خصوصی اما بدون پرداخت شهریه طراحی شده اند.

مدرسه خانگی(Home school):

خانواده ها می توانند انتخاب کنند که به دانش آموزان در خانه یا مکان های خارج از خانه آموزش دهند. دروس توسط والدین، معلم خصوصی یا معلم آنلاین برگزار می شود و باید الزامات ایالتی و محلی را برای برنامه درسی داشته باشد.

تحصیل فرزندان مقیم آمریکا

تحصیل فرزندان مقیم آمریکا

شهروندان و افرادی که مقیم دائم آمریکا هستند، می‌توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی آمریکا بهره‌مند شوند. این امکان تنها برای شهروندان و دارندگان گرین کارت امکان پذیر است و دانش‌آموزان خارجی که برای تحصیل با ویزای غیرمهاجرتی به آمریکا می‌آیند یا فرزندان دارندگان ویزای غیرمهاجرتی، نمی‌توانند از این شرایط بهره‌مند شوند و تنها در مدارس خصوصی می‌توانند تحصیل کنند.

مدرسه ایرانی در آمریکا

در برخی از کشورها مانند کشور ترکیه مدارس ایرانی نیز وجود دارد. در گذشته، در ایالات متحده نیز مدارس ایرانی وجود داشت اما اکنون به دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا و نداشتن سفارت و کنسولگری، مدارس ایرانی در آمریکا وجود ندارد. با این حال، مهاجران ایرانی می‌توانند در مدارس و دانشگاه‌های ایالات متحده تحصیل کنند و هیچ مانعی برای تحصیل آن‌ها وجود ندارد.

نحوه معادل سازی مقطع تحصیلی ایران در آمریکا

یکی از نگرانی‌های برندگان لاتاری این است که آیا فرزندان آن‌ها می‌توانند در مدارس آمریکا به تحصیل خود ادامه دهند یا خیر. لازم به ذکر است که بگوییم فرزندان برندگان لاتاری می‌توانند مدارک خود را تطابق داده و به تحصیل خود در مدارس آمریکا ادامه دهند. اکثر مدارس آمریکا یک آزمون ورودی برای ارزیابی دانش و مهارت دانش‌آموزان دارند و دانش‌آموزان پس از قبولی در آزمون می‌توانند به تحصیل بپردازند. همچنین باید بگوییم که دانش‌آموزان در مدارس به زبان انگلیسی آموزش می‌بینند. اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا دانش‌آموزان می‌توانند در دوران تحصیلشان زبان انگلیسی را آموزش ببیند و همچنین در برخورد با دانش‌آموزان انگلیسی زبان و زندگی دراین محیط به مرور زبان انگلیسی را کاملا یاد می‌گیرند.

بهترین مدارس آمریکا

بهترین مدارس آمریکا

نام مدرسه

نوع مدرسه

مقطع تحصیلی

ایالت

شهریه(سالانه)

Trinity school

خصوصی

1-12

نیویورک

47,965

Harvard-westlake school

خصوصی

7-12

کالیفرنیا

42,600

St.Mark’s school of texas

خصوصی

1-12

تگزاس

35,821

The Davidson Academy

دولتی

6-12

نوادا

-

Payton college preparatory high school

دولتی

9-12

ایلینوی

-

Tomas Jefferson high school for science & technology

دولتی

9-12

ویرجینیا

-

 

سخن پایانی

ما دراین مقاله به بررسی تحصیل فرزندان برندگان لاتاری پرداختیم. گفتیم که فرزندان برندگان لاتاری می‌توانند رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند. همچنین وضعیت تحصیل فرزندان برندگان لاتاری و معادل سازی مقطع تحصیلی ایران در آمریکا را توضیح دادیم و به بهترین مدارس آمریکا اشاره کردیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی از طریق شماره 02191344330 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره تحصیل فرزندان برندگان لاتاری در امریکا

دانش‌آموزانی که انگلیسی نمی‌توانند صحبت کنند، امکان ثبت نام در مدارس آمریکا را ندارند؟

خیر. دانش آموزانی که دانش انگلیسی کمی دارند یا اصلاً صحبت نمی کنند، حق دارند در مدارس دولتی شرکت کنند و به طور مساوی با سایر دانش آموزان در آموزش خود شرکت کنند. این کودکان ممکن است این گزینه را داشته باشند که در کلاس های دو زبانه یا کلاس های انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) شرکت کنند. در ESL زبان انگلیسی به طور فشرده و فقط به زبان انگلیسی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

دانش‌آموزان ایرانی می‌توانند مقطع تحصیلی ایران خود را در آمریکا ادامه دهند یا باید از اول شروع به تحصیل کنند؟

همانطور که در مقاله به آن اشاره کردیم، دانش آموزان ایرانی می‌توانند مقطع تحصیلی خود را تطابق دهند و در مدارس آمریکا به تحصیل خود ادامه دهند.

آیا مدارس آمریکا برای مهاجران رایگان است؟

مدارس دولتی آمریکا برای دارندگان گرین کارت و شهروندان آمریکا رایگان است. افرادی که با ویزای تحصیلی برای تحصیل به آمریکا می‌آیند نمی‌توانند از تحصیل رایگان بهره‌مند شوند و باید در مدارس خصوصی تحصیل کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0