پشتیبانی ثبت نام لاتاری

فرم برندگان لاتاری: راهنمای تکمیل فرم ds-260 ( تعیین تکلیف برندگان لاتاری )

پس از اعلام نتایج لاتاری، اولین کاری که برندگان لاتاری باید انجام دهند، تکمیل فرم DS-260 است. فرم DS-260 که به فرم برندگان لاتاری نیز معروف است، یک فرم مهاجرتی و حقوقی است که همه برندگان لاتاری باید قبل از مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا آن را تکمیل کنند. در حقیقت تکمیل آنلاین فرم دی اس 260 اولین قدم برای شروع کارهای اداری برندگان لاتاری است. نحوه تکمیل فرم DS-260 برندگان لاتاری، بسیار مهم است؛ چرا که در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرم برندگان لاتاری و ورود اطلاعات غلط، امکان از دست رفتن شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد.

توجه کنید که تعداد برندگان لاتاری همواره زیادتر از تعداد ویزاهای لاتاری است و به همین دلیل تضمینی نیست که همه برندگان لاتاری بتوانند وارد خاک آمریکا شوند. عامل مهم و تعیین کننده‌ای که باعث دریافت ویزا و ورود موفق یک برنده لاتاری به خاک آمریکا می‌شود، تکمیل صحیح فرم برندگان لاتاری (DS-260) است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم راهنمای کامل تکمیل فرم DS-260 لاتاری را ارائه کنیم. در این نوشته بخش های مختلف فرم DS-260 به صورت کامل توضیح داده می‌شود و شما می‌توانید با نمونه فرم برندگان لاتاری آشنا شوید.

فرم برندگان لاتاری (Ds-260) یک فرم مهاجرتی حقوقی است، در این مقاله مثال هایی از سوالات فرم DS-260 برای شما ذکر خواهیم کرد که نشان می‌دهد، صرفا با داشتن دانش زبان و یا مشاهده نمونه فرم پر شده لاتاری ۲۰۲۲ نمی‌توان این فرم را تکمیل کرد و نحوه تکمیل فرم DS-260 و پاسخ به سوالات آن با توجه به شرایط شخصی هر فرد کاملا متفاوت است. بنابراین به برندگان لاتاری توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از هرگونه مشکل، فرم DS-260 را به کمک افراد مجرب و متخصص تکمیل نمایند.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، تکمیل فرم DS-260 برندگان لاتاری،  اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در حامی مهاجر فرم DS-260 برندگان لاتاری، تحت نظارت کارشناسان با تجربه و متخصص تکمیل می‌شود، در صورت نیاز برای استفاده از این خدمت می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 

فرم DS-260  یا فرم برندگان لاتاری

هر فرد در حالت عادی برای مهاجرت از طریق برنده شدن در لاتاری و دریافت ویزای تنوع نژادی ( ویزای دایورسیتی ) به تکمیل دو فرم نیاز دارد. اولین فرم، DS-5501 یا فرم ثبت نام لاتاری است. متقاضیان شرکت در لاتاری می‌توانند با تکمیل فرم DS-5501 در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنند. پس از اعلام نتایج لاتاری، چنانچه جز برندگان لاتاری باشید، برای شروع مراحل اداری ویزای لاتاری، باید حتما فرم DS-260 یا فرم برندگان لاتاری را تکمیل کنید. فرم DS-260 دارای بخش ‌های گوناگونی است که اطلاعات هویتی، محل زندگی، سابقه کاری و سابقه تحصیلی برنده لاتاری و خانواده همراه او را به طور کامل دریافت می‌کند. همچنین این فرم دارای سوالاتی امنیتی است که پاسخ درست به این سوالات بسیار پراهمیت و حساس است و چنانچه در جواب به این سوالات دچار خطا شوید، پرونده شما رد خواهد شد و شانس برنده شدن در لاتاری را از دست خواهید داد.

DS-260 یک فرم آنلاین است و باید به صورت آنلاین تکمیل گردد، بنابراین دانلود فرم لاتاری DS-260 عملی نیست؛ چرا که فرم آنلاین DS-260 است، به گونه‌ای طراحی شده است که با توجه به جواب‌های شما، ممکن است اطلاعات اضافه‌تری را از شما بخواهد، بنابراین تکمیل آفلاین و دانلود فرم DS-260 چندان کاربردی نخواهد بود. تکمیل برخی از اطلاعات خواسته شده در فرم DS-260 اجباری است و بدون تکمیل آن‌ها نمی‌توانید فرم را ارسال کنید؛ ولی تکمیل برخی از اطلاعات درخواست شده در فرم اختیاری است و می‌توانید آن‌ها را تکمیل نکنید. البته ما همواره به برندگان لاتاری توصیه می‌کنیم که تمام اطلاعات درخواست شده در فرم DS-260 را به طور کامل تکمیل نمایند.

با این کار شفافیت پرونده شما بیشتر خواهد شد و فرآیند رسیدگی به درخواست ویزای لاتاری سریع‌تر پیش خواهد رفت. توصیه دیگر ما به برندگان لاتاری این است که در تکمیل اطلاعات خود صادقانه عمل کنند، ولی توجه کنید در برخی موارد بهتر است از دادن اطلاعات اضافی خودداری شود، چرا که برخی از این اطلاعات اضافه ممکن است بر طبق قوانین آمریکا برای شما دردسرساز شوند.

بنابراین همانطور که قبلا گفتیم، تکمیل فرم DS-260 علاوه بر دانش زبان، نیاز به تجربه و تخصص حقوقی نیز دارد. تمام فرم های مهاجرت به شکل حقوقی طراحی شده‌اند و پاسخ به سوالات این فرم ها مسئولیت حقوقی به دنبال دارد. چنانچه در تکمیل فرم های مهاجرت (همچون DS-260) صادق نباشید و یا آنکه در تکمیل آن خطا داشته باشید، کمترین عواقب آن از دست دادن شانس برنده شدن در لاتاری است و این عواقب می‌تواند حتی به محرومیت دائم شما از ورود به آمریکا منجر شود. همچنین توجه داشته باشید حتی اگر بتوانید با اطلاعات غلط و اشتباه وارد آمریکا شوید و گرین کارت بگیرید، در هر زمان در معرض خطر باطل شدن گرین کارت و اخراج از آمریکا خواهید بود.

در نتیجه سعی کنید، هر دو فرم مربوط به لاتاری (یعنی فرم DS-5501 و فرم DS-260 ( را با کمک افراد مجرب و متخصص تکمیل نمایید. حامی مهاجر هر دو خدمت ثبت نام در لاتاری (تکمیل فرم Ds-5501) و تکمیل فرم برندگان لاتاری (یعنی فرم DS-260) را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. جهت ثبت نام در لاتاری 2023 آمریکا می‌توانید از طریق فرم آنلاین ثبت نام در لاتاری سایت حامی مهاجر اقدام نمایید و برندگان لاتاری نیز می‌توانند جهت بهره‌مندی از مشاوره لاتاری و تکمیل فرم DS-260 با شماره 02148406 تماس حاصل کنند.

راهنمای تکمیل فرم DS-260 برندگان لاتاری

در این بخش به آموزش نحوه تکمیل فرم DS-260 برندگان لاتاری خواهیم پرداخت. در این قسمت تمام بخش‌ های فرم DS-260 توضیح داده خواهد شد. آگاهی داشته باشید که فرم DS-260 آنلاین و هوشمند است و با توجه به جواب‌های شما ممکن است، اطلاعات جدیدی از شما درخواست شود. بنابراین مطالعه نمونه فرم‌ های تکمیل شده لاتاری ۲۰۲۲ و یا خواندن یک راهنمای تکمیل فرم DS-260 نمی‌تواند تضمین کند که برندگان لاتاری به تنهایی قادر به تکمیل فرم خود هستند. استثناهای زیادی در این فرم وجود دارد و هر برنده لاتاری با توجه به شرایط شخصی خود، امکان دارد دچار ابهام ها و تردیدهای زیادی شود، برخی کلمات این فرم تعریف حقوقی خاص خود را دارند و امکان خطا را بالا می‌برند.

در توضیح بخش های فرم DS-260 درباره این ابهام ها و خطاها مطالب کامل تری بیان خواهیم کرد و نشان خواهیم داد که تکمیل فرم برندگان لاتاری تا چه حد می‌تواند چالش برانگیز باشد. به دلیل حساسیت موضوع همواره به برندگان لاتاری توصیه می‌کنیم که در تکمیل فرم خود از تجربه افراد متخصص بهره ببرند و بر روی شانس برنده شدن در لاتاری ریسک نکنند.

اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم DS-260

برای ورود به فرم برندگان لاتاری و شروع فرآیند تکمیل فرم DS-260 به اطلاعات زیر نیاز دارد :

 • کیس نامبر : کیس نامبر یک رشته از اعداد و حروف است که می‌توانید آن را در برگه برنده شدن در لاتاری مشاهده کنید. (2022AS00033252 نمونه ای از یک  کیس نامبر است.)   
 • نام خانوادگی  : باید به زبان انگلیسی نوشته شود و املای آن دقیقا همانند چیزی باشد که در هنگام ثبت نام لاتاری وارد کرده اید.
 • تاریخ تولد : باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد نمایید.
 • کانفرمیشن نامبر : یک کد رهگیری است که پس از ثبت نام لاتاری آن را دریافت می‌کنید و برای استعلام نتایج لاتاری نیز از آن استفاده می‌کنید. چنانچه کانفرمیشن نامبر خود را گم کرده‌اید یا از آن آگاهی ندارید، می‌توانید از طریق فرم بازیابی کد تاییدیه ثبت نام لاتاری (کانفرمیشن نامبر) اقدام نمایید.

پس از تکمیل فرم DS-260 نیز، به منظور امضای دیجیتال، به کیس نامبر و شماره پاسپورت خود نیاز خواهید داشت.

اقدامات پیش از تکمیل فرم DS-260

پیش از آنکه اقدام به تکمیل فرم برندگان لاتاری کنید، باید چند اقدام زیر را انجام دهید :

 • اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم DS-260 را آماده کنید. اطلاعات مورد نیاز را در قسمت قبل بیان کردیم.
 • چنانچه تاریخ اعتبار پاسپورت شما و یا خانواده همراه شما منقضی شده است یا کمتر از شش ماه از اعتبار آن باقی مانده است، ابتدا نسبت به تمدید و دریافت پاسپورت جدید اقدام نمایید و سپس در هنگام تکمیل فرم DS-260  از اطلاعات پاسپورت جدید استفاده نمایید.
 • از آنجا که آمریکا در ایران سفارت ندارد، باید برای انجام مراحل اداری برندگان لاتاری به یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه کنید. با توجه به وضعیت شخصی خود درباره محل مصاحبه خود تصمیم‌گیری کنید، چرا که اولین کاری که در تکمیل فرم DS-260  باید انجام دهید، تعیین سفارتی است که برای مصاحبه باید به آنجا مراجعه کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم که برای تعیین محل سفارت حتما از مشاوره کارشناسان با تجربه حامی مهاجر استفاده کنید.

بخش های فرم DS-260 برندگان لاتاری

 1. خواندن قوانین تکمیل فرم و تعیین محل سفارت برای مصاحبه

تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری با این بخش آغاز می شود. در ابتدای این بخش قوانین مربوط به تکمیل فرم نوشته شده است که باید به منظور ادامه فرآیند تکمیل فرم، این قوانین را بخوانید و موافقت خود با این قوانین را با زدن تیک نشان دهید. در این بخش همچنین می‌توانید محل انجام مصاحبه لاتاری خود را تعیین کنید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، محل پیش فرض مصاحبه لاتاری برای ایرانیان، سفارت امریکا در آنکارا ترکیه تعیین شده است که شما می‌توانید آن را تغییر دهید و کشور دیگری را به منظور مصاحبه لاتاری انتخاب کنید.

 نحوه تغییر محل سفارت در فرم DS-260

 1. اطلاعات  هویتی برنده لاتاری

یکی از بخش های مهم تکمیل فرم DS260 تکمیل اطلاعات هویتی برندگان لاتاری است. اطلاعات هویتی باید با زبان انگلیسی و مطابق با پاسپورت وارد شوند. با اینکه تکمیل اطلاعات این قسمت ساده به نظر می‌رسد، اما برخی از قسمت های این بخش دارای عبارت های حقوقی است که برنده لاتاری را دچار ابهام می‌کند، به طور مثال در قسمت تعیین وضعیت تاهل، با دو وضعیت Divorced و Legally seprated مواجه هستیم که از لحاظ معنای زبانی هر دو به معنای طلاق گرفتن و جدا شدن هستند، ولی از لحاظ حقوقی معنای این دو با یکدیگر متفاوت است. یکی دیگر از ابهام ها نیز این است که اگر شناسنامه شما توضیحات داشته باشد و قبلا نام یا نام خانوادگی خود را عوض کرده باشید، در کدام قسمت باید این موضوعات را توضیح دهید؟ بنابراین مانند قبل توصیه می‌کنیم که از افراد مجرب و متخصص برای تکمیل فرم Ds260 کمک بگیرید.

در این قسمت اطلاعات دیگری همچون شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضای پاسپورت، ملیت فعلی یا ملیت های دیگر شما و تاریخ تولد و ... نیز از شما درخواست می‌شود. دقت کنید که تاریخ تولد خود را باید به صورت میلاد و مطابق با پاسپورتتان وارد نمایید.

 1. آدرس، اطلاعات تماس و اطلاعات شبکه های اجتماعی

وقت گیرترین بخش تکمیل فرم DS260 برای برندگان لاتاری اینجاست؛ مخصوصا برای کسانی که در طی سال‌های گذشته چندین بار محل زندگی خود را عوض کرده‌اند. در این بخش باید آدرس تمام محل های زندگی خود از 16 سالگی تا به امروز را وارد کنید و به دقت تعیین کنید که از چه سال تا چه سالی در آن خانه زندگی کرده‌اید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید که هر محلی که شما در آن اقامت داشتید حتی برای یک ماه باید ذکر شود. البته از ذکر مسافرت ها و احیانا اقامت های بسیار کوتاه مانند اقامت در یک هتل، خوابگاه دانشگاه، محل خدمت سربازی و ... خودداری کنید.

در این قسمت اطلاعات دیگری همچون شماره تلفن شخصی و شماره محل کار و آدرس ایمیل نیز پرسیده می‌شود. همچنین از شما آدرسی در ایالت متحده آمریکا درخواست می‌شود که پس از ورود شما به امریکا، گرین کارت شما به آن آدرس ارسال خواهد شد. البته نگرانی زیادی در مورد این آدرس نداشته باشید، چرا که در هنگام ورود به آمریکا می‌توانید آن را عوض کنید.

در این بخش همچنین باید اطلاعات کاربری خود در شبکه های اجتماعی که در پنج سال اخیر از آنها استفاده نموده‌اید، وارد کنید. این اطلاعات کاربری فقط شامل نام شبکه اجتماعی و نام کاربری شما در آن شبکه است و نیازی به ورود رمز کاربری نیست. دقت کنید که شبکه های اجتماعی شامل فیس بوک، اینستاگرام و ... می‌شوند و تلگرام، واتس اپ و ... جز پیام رسان ها محسوب شده و نیازی به ورود اطلاعات کاربری پیام رسان ها نیست.

 1. اطلاعات هویتی و آدرس اعضای خانواده برنده لاتاری

در تکمیل فرم DS-260 اطلاعات اعضای خانوادتان را نیز باید وارد کنید. در این بخش باید اطلاعات هویتی و آدرس تمام اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، همسر فعلی، همسر سابق، فرزندان (شامل تمامی فرزندان بیولوژیکی، فرزند خوانده و فرزندان همسر) را وارد کنید. در وارد کردن این اطلاعات بسیار دقت کنید. بی احتیاطی یا حدس و گمان ممکن است در آینده برای شما دردسر هایی حتی در حد مجازات در خاک امریکا در پی داشته باشد.

در این قسمت باید وضعیت حیات پدر و مادر خود را مشخص کنید و در صورتی که در قید حیات نیستند باید تاریخ فوت آن ها را ذکر کنید. همچنین در قسمت فرزندان باید تعیین کنید هر فرزند همراه شما به آمریکا خواهد آمد یا خیر و در صورتی که جواب شما خیر است، سوال دیگری از شما پرسیده می‌شود که آیا فرزند شما قرار است بعدا به شما ملحق شود یا خیر. در این قسمت نیز ابهام ها و سوالاتی وجود دارد که نیاز به راهنمایی یک فرد مجرب و متخصص دارید.در این قسمت می‌توانید به برخی از سوالات پاسخ ندهید، ولی توصیه می‌کنیم به منظور شفافیت بیشتر به همه سوالات پاسخ مناسب بدهید.

 1.  اطلاعات سفرهای قبلی به آمریکا

این بخش از فرم DS260 مربوط به سفرهای گذشته شما به آمریکا، ویزاهای دریافتی آمریکا، انواع ویزای دریافتی از سفارت یا کنسول آمریکا، دلیل رد شدن تقاضای ویزا و مسائل مشابه دیگر است. در صورتی که قبلا تقاضای ویزای آمریکا را داشته‌اید و درخواست شما رد شده است، باید علت را به صورت واضح توضیح دهید. در صورتی که قبلا در آمریکا اقامت داشته اید نیز، باید زمان ورود به کشور آمریکا و مدت زمان اقامت در آمریکا را مشخص کنید و تعیین کنید که قبلا برای شما شماره مهاجرت صادر شده است یا خیر.

 1.  اطلاعات شغلی و تحصیلی برنده لاتاری

در این قسمت از فرم DS260 باید اطلاعات شغل فعلی خود و اطلاعات شغل های قبلی خود را تکمیل کنید. در بخش اطلاعات شغلی بسیار دقت کنید. اگر شغل شما در لیست مشاغل با امتیاز SVP بزرگتر از 7 و JobZone امتیاز 4 به بالاست باید تشریحی از شغلتان را در فرم اظهار کنید. در بخش شغل های سابق خود باید تعیین کنید که از چه سال تا چه سالی مشغول فعالیت بوده اید.

در این بخش همچنین باید مدارک تحصیلی خود را مشخص کنید. همه مدارکی که تاکنون گرفته‌اید و یا در گرفتن آن ناموفق بوده‌اید، باید ذکر شوند و موسسه آموزشی هر مقطع و بازه زمانی که در هر کدام تحصیل کرده‌اید، باید به طور کامل ذکر شوند. برندگان لاتاری در بخش تعیین مدارک تحصیلی خود نیز با ابهام هایی روبرو می‌شوند و در هنگام تعیین مدرک تحصیلی خود با عنوان هایی همچون Vocational School ، Advanced degree ، University degree برخورد می‌کنند که باز هم نشان می‌دهد، تکمیل فرم DS-260 فقط با تسلط بر زبان انگلیسی و مراجعه به نمونه فرم پر شده لاتاری ۲۰۲۲ ممکن نیست.

در این بخش همچنین یک سری اطلاعات اضافی نیز شما پرسیده می‌شود، که سوالات بسیار حساسی هستند و جوابگویی نامناسب به برخی از آن‌ها، امکان دارد شما را به دردسر بیندازد. مثلا در یکی از سوالات پرسیده می‌شود که آیا تاکنون در نیروهای نظامی خدمت کرده‌اید یا خیر؟ جواب به این سوال آن دسته از برندگان لاتاری که به خدمت سربازی رفته‌اند را دچار ابهام می‌کند و بیشتر آنان نحوه درست پاسخگویی به این سوال را نمی‌دانند. سایر اطلاعاتی که در این قسمت از شما پرسیده می شود، شامل سفرهای خارجی پنج سال گذشته شما و سوال در مورد زبان‌هایی است که به آن‌ها مسلط هستید.

 1. پاسخ سوالات امنیتی و حفاظتی

حساسترین قسمت فرم DS-260 بخش Security and Background است. این قسمت مربوط به سوالاتی است که مستقیما به امنیت ملی آمریکا مربوط است و حساسیت بسیار زیادی بر روی پاسخ این سوالات وجود دارد. کوچکترین اشتباه در پاسخ به این سوالات مساوی با از دست دادن ویزای لاتاری و شانس برنده شدن در لاتاری است. سوالات صریح و واضح و پاسخ های دو گزینه ای بله یا خیر هستند. این سوالات در چند دسته سوالات مربوط به وضعیت پزشکی، اطلاعات جنایی، اطلاعات امنیتی، جرایم مهاجرتی و سوالات متفرقه دسته‌بندی می‌شوند و بیشتر سوالات مربوط به مسائل تروریستی، آدم ربایی، پول شویی و ... می باشد.

ابهام در برخی از این سوالات بسیار زیاد است، به طور مثال یکی از سوال‌ها این است که آیا طبق قوانین ایالت متحده واکسیناسیون کرده‌اید یا خیر؟ بیشتر برندگان لاتاری نمی‌دانند باید به این سوالات چه پاسخی بدهند. این سوالات جنبه تخصصی فرم DS260  را بیش از پیش آشکار می‌کنند. این سوالات باید صادقانه پاسخ داده شوند.

مجددا تاکید می‌کنیم که این سوالات بسیار حساس و مهم هستند و اگر به این سوالات اشتباه پاسخ دهید ممکن است برای همیشه از ورود شما به خاک آمریکا جلوگیری شود. بنابراین توصیه ما این است که در تکمیل فرم DS-260 حتما از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص بهره ببرید و بر روی شانس بزرگ برنده شدن در لاتاری ریسک نکنید. در حامی مهاجر فرم DS-260 برندگان لاتاری، تحت نظارت کارشناسان با تجربه و متخصص تکمیل می‌شود، در صورت نیاز برای استفاده از این خدمت می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 1. اطلاعات مربوط به شماره تامین اجتماعی آمریکا ( Social Security Number )

فرم DS-260 در این بخش به پایان می‌رسد و برندگان لاتاری در این بخش به سه سوال پاسخ می‌دهند. دو سوال اول مربوط به شماره تامین اجتماعی آمریکا (Social Security Number) و سومی مربوط به ارسال اطلاعات شما به سازمان امنیت ملی داخلی ایالات متحده آمریکاست. شماره تامین اجتماعی آمریکا (Social Security Number) که به سوشیال نیز معروف است، مهم ترین چیزی است که پس از ورود به خاک آمریکا باید آن را دریافت نمایید، بدون داشتن سوشیال اجازه کار، باز کردن حساب بانکی و تحصیل در آمریکا را نخواهید داشت.

یکی از کارهای مهم برندگان لاتاری پس از ورود به آمریکا، پیگیری صدور سوشیال است. پس بسیار مهم است که به این سه سوال پاسخ صحیح و مناسب بدهید. چنانچه علاقه مند به خواندن مطالب بیشتر در زمینه کارهای اداری یک برنده لاتاری در آمریکا هستید، می‌توانید مقاله بررسی جامع شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

اشتباه در تکمیل فرم  DS-260و چگونگی اصلاح

پس از آنکه تمام اطلاعات خواسته شده در فرم DS-260 را تکمیل کنید، باید این فرم را به وسیله وارد کردن کیس نامبر و شماره پاسپورت خود، امضا کنید. پس از انجام امضای دیجیتال، فرم DS-260 قفل (لاک) خواهد شد. برخی اشتباهات در هنگام تکمیل فرم DS-260 قابل اصلاح خواهد بود و فرم DS-260 پس از امضا کردن و ارسال الکترونیکی قابل آنلاک کردن است. اما به شما شدیدا توصیه می‌کنیم اگر کیس شما کارنت شده و شماره کیس شما نسبتا بالاست به هیچ عنوان ریسک آنلاک کردن فرم DS-260 را نکنید.

 آنلاک کردن فرم DS-260  باعث به تعویق افتادن وقت مصاحبه خواهد شد و با توجه به محدودیت زمانی و البته تعداد کمتر ویزا نسبت به تعداد برنده ها احتمال از دست دادن ویزا برای شما بسیار بالا می‌رود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در صورت بروز اشتباه در تکمیل فرم DS-260، حتما با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت کنید و بدون مشاوره فرم DS-260 را آنلاک نکنید. در صورتی که در تکمیل فرم DS-260 خود دچار اشتباه شدید و نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید و با کارشناسان مجرب حامی مهاجر مشورت نمایید.

سخن پایانی

برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بسیار بزرگی است و احتمال اینکه یک فرد دوبار برنده لاتاری شود، بسیار پایین است. بنابراین برندگان لاتاری باید با حساسیت زیادی مراقب شانس خود باشند و به هیچ عنوان بر روی آن ریسک نکنند. تکمیل فرم DS-260 یا فرم برندگان لاتاری، اولین قدم برای انجام امور اداری بعد از برنده شدن در لاتاری است. تکمیل این فرم اگرچه به ظاهر ساده به نظر می‌رسد، ولی در صورت بروز اشتباه امکان از دست رفتن شانس برنده شدن در لاتاری وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم شما را به کلیات فرم DS-260  و نحوه تکمیل آن آشنا کنیم، ولی مجددا تاکید می‌کنیم که فرم برندگان لاتاری یک فرم حقوقی است و توصیه می‌کنیم برای تکمیل آن از مشورت افراد مجرب و متخصص استفاده نمایید تا بتوانید از شانس خود به بهترین شکل استفاده کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، تکمیل فرم DS-260 برندگان لاتاری،  اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در حامی مهاجر فرم DS-260 برندگان لاتاری، تحت نظارت کارشناسان با تجربه و متخصص تکمیل می‌شود، در صورت نیاز برای استفاده از این خدمت می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول تکمیل فرم DS-260

فرم  Ds-260 کجاست؟

جواب :  سامانه تشکیل پرونده الکترونیک کنسولی آمریکا جایی است که باید برای تکمیل فرم برندگان لاتاری به آنجا مراجعه کنید.

با استفاده از نمونه تکمیل شده فرم برندگان لاتاری می‌توانیم فرم DS260 خود را تکمیل کنیم؟

جواب :  شرایط هر شخص در پرونده لاتاری با شخص دیگر متفاوت است و فرم DS-260 باید با توجه به شرایط شخصی برنده لاتاری تکمیل گردد، بنابراین استفاده از نمونه تکمیل شده فرم برندگان لاتاری به هیچ وجه کار درستی نیست و امکان دارد برنده لاتاری را به دردسر بیندازد.

فرم DS-260  را چه زمان باید تکمیل کنیم؟

جواب : زمان تکمیل فرم DS260 بستگی زیادی به کیس نامبر برنده لاتاری دارد. چنانچه ردیف کیس نامبر برنده لاتاری پایین است، به این معناست که زودتر برای مصاحبه به سفارت آمریکا دعوت خواهد شد. این دسته از برندگان لاتاری باید در سریع ترین زمان فرم DS-260 خود را تکمیل نمایند.

آیا به محض برنده شدن در لاتاری باید فرم DS-260 را تکمیل کنیم؟

جواب : آن دسته از برندگان لاتاری که ردیف کیس نامبر آن ها زیر 1000 است، باید به محض مطلع شدن از نتیجه خود، کار تکمیل فرم DS260 خود را آغاز کنند؛ اما توجه داشته باشید که سرعت در تکمیل فرم DS-260 به این معنا نیست که باید با عجله و بدون دقت این فرم را تکمیل کنید.

دانلود فرم لاتاری  Ds-260 از چه طریق ممکن است؟

جواب : فرم DS-260 یک فرم هوشمند است که باید در یک بستر آنلاین تکمیل گردد، بنابراین تکمیل آفلاین و دانلود فرم DS-260 امکانپذیر نیست، اما در صورت استفاده از خدمات حامی مهاجر، پیش نویس‌های فارسی این فرم در اختیار شما خواهد گرفت.

اشتراک مطلب
نظرات شما

عالی هستین

ادمین در پاسخ گفته است :

<p>درود بر شما</p> <p>از لطف شما سپاسگذارم</p>


تا حامی مهاجر هست مشکلی پیش نمیاد کارتون درسته .<br /> موفق باشید

ادمین در پاسخ گفته است :

<p>درود بر شما</p> <p>بابت قوت قلبی که به ما میدید از شما سپاسگذاریم.</p>


سعید

سلام وقت بخیر،من ثبت نام لاتاری در شرکت شما ثبت کردم،درصورت برنده شدن ،شما در پر کردن این فرم ها به صورت صحیح به من کمک میکند? و اینکه این خدمات رایگان هست یا شامل هزینه جدا میشود?

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

پس از برنده شدن در لاتاری موسسه حامی مهاجر به طور کامل خدمات به برندگان لاتاری ارائه می کند.

تکمیل فرم DS-260 ، مشاور به برندگان لاتاری و انجام امور برندگان لاتاری شامل هزینه می باشد. برای اطلاع از هزینه ها بایستی با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.


سارا

سلام من لاتاری مرحله اول برنده شدم لیکن فرم ds260 رو از کحا باید دانلود کنم؟

ادمین در پاسخ گفته است :

سلام. تبریک می‌گیم که جز برنده های خوش شانس لاتاری هستید. فرم Ds-260 باید به صورت آنلاین تکمیل بشه و قابل دانلود نیست. شما باید با اطلاعات هویتی خودتون وارد سامانه آنلاین بشید و فرم را تکمیل کنید. (مثل ثبت نام کنکور و...)  در صورتی که به راهنمایی و مشاوره در زمینه این فرم نیاز دارید یا نیاز به نمونه فرم های فارسی برای تکمیل این فرم دارید، می‌تونید با شماره 02148406 تماس بگیرید، همکارانم شما رو راهنمایی می‌کنند.


سارا

با تشکر از شما که درخواست قبل رو پاسخ گفتین آیا ففط فرم ds260رو باید پر کرد؟ و چرا هیچ سوالی در مورد سفرهایی که داشته ایم نکرده فقط سفر در پنج سال اخیر رو پرسیده<br /> ممنون میشم راهنمایی کنید

ادمین در پاسخ گفته است :

حساسیت بیشتر بر روی سفرهای قبلی به کشور آمریکاست که به صورت جداگانه باید در مورد هر کدام توضیح دهید. برای سفر به کشورهای دیگر 5 سال اخیر کفایت می‌کند. فرم DS-260  یک مرحله از تکمیل اطلاعات است و شما باید تصویر مدارکتون رو هم در مراحل بعدی ارسال کنید. 


ارین

برای کسانی که در امریکا نیستند و در حال حاضر در ایران سکونت دارند اونها چطور می توانند ادرس خیابان یا ایالت در امریکا داشته باشند.

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

همونطور که در مقاله توضیح داده شده پر کردن فرم DS-260 جزئیات زیادی داره بهتره شما با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا پاسخ سوال خودتون رو دریافت کنید.


ثبت دیدگاه

رضایت مشتریان حامی مهاجر