20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

نکات اساسی برای ذخیره پول در هنگام مسافرت به استرالیا

دلایل بسیار زیادی برای زندگی در استرالیا وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.اگر نور خورشید و آفتاب گرفتن، موج‌سواری و غواصی و آب وهوای گرم درطول سال ، برای شما جذاب باشد احتمالا در استرالیا احساس خوبی خواهید داشت .استرالیا در حال حاضر دوازدهمین کشور جهان به لحاظ هزینه های زندگی است.اگر بر این باورید که هزینه ها دراین کشوربیشترازآن چیزی است که تصورمی کردید پس سعی کنید که تا حد امکان در طی این سفر صرفه‌جویی کنید. خوشبختانه، نکاتی وجود دارد که می‌توانید  با رعایت کردن آنها با هزینه ی مقرون به صرفه به استرالیا سفر کنید.برای این منظورمقاله زیر را بخوانید تا راههای پس‌انداز پول را یاد بگیرید.

در مواردی که نیاز ندارید پول نقد استفاده نکنید

ممکن است به نظر برسد که  استخدام movers (پیشنهاد دهنده،مشاور) ارزش هزینه کردن را دارد که اینکار موجب  صرفه جویی در زمان شما خواهد شد.اما این می‌تواند باعث شود هزینه های شما  برای جمع کردن وسایل تان بطورچشمگیری افزایش یابد در حالیکه شما به راحتی و بدون صرف هیچ هزینه ای می توانید اینکار را انجام دهید. بنابراین برای اینکه کارتان سریع‌تر وآسان‌تر پیش رود، از دوستان یا اعضای خانواده خود کمک بگیرید. بستن چمدان شما را تشویق خواهد کرد که چیزهای ضروری که واقعا  در این سفرموردنیاز می باشد را به همراه داشته باشید ، که اینکار مقدمه ای برای گام های بعدی شما خواهد بود.

 اسباب خود را بفروشید و کار خود را تمام کنید

چیزی را که واقعا به آن نیاز ندارید را جمع نکنید، زیرا این کار موجب از دست دادن (هدر رفتن) پول و زمان شما خواهد بود.به جای آن، پیش از سفر از شر اثاثیه و لوازم خود خلاص شوید، به خاطر داشته باشید که  این تنها چیزی است که وقتی به خانه جدید خود در استرالیا می‌رسید می‌توانید به راحتی آن را تعویض کنید.در واقع خلاص شدن از تمام اشیاء برای شما یک تجربه آزاد کننده را تلقی خواهد کرد، و البته شما می‌توانید بعضی از ایتم ها مانند عکس های خانوادگی که از نظر احساسی برای شما مهم بوده و جایگزین ناپذیر هستند  را در حین سفر با خود به همراه داشته باشید و یا می توانید آنها را به یک فامیل یا خانواده قابل اعتماد سپرده و یا درمکانی امن نگه دارید.

آخرین صورت حساب خود را فراموش کرده اید؟

در صورتی که قرار است صورت حسابی را پرداخت کنید قبل از سفر اقدام به این کار نمائید. با انجام دادن کمی برنامه‌ریزی بیشتر زندگی خود را سروسامان دهید. مطمئنا اگر این صورت حساب به  مجموعه شما فرستاده شود برای شما هزینه خواهد داشت.برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ کدام از این اقدامات را فراموش نکرده‌اید.  بی شک کیف پول شما در اینباره به کمک تان خواهد آمد.

لیستی تهیه کنید

گام اول این است که کمی زمان بگذارید تا بنشینید و یک لیست مناسب برای حرکت خود تهیه کنید. سعی کنید در مورد تمام چیزهایی که نیاز به انجام دادن آن دارید فکر کرده و سپس آن را انجام دهید.با اینکار مطمئن می شوید که چه چیزهای را فراموش کرده و یا از آنها چشم پوشی کرده اید.

بودجه‌بندی کنید

زمانی که لیست تان انجام شد، هزینه هر مورد مانند قبض‌های پرداخت‌نشده و هزینه‌های جابجا شده را تخمین بزنید.با این کار شما بجای داشتن ایده ی بهترکه مثلا چه مقدار هزینه در هنگام جابه جا شدن خرج خواهید کرد می توانید یک بودجه برای حرکت خود ایجاد نمائید.

عضویت باشگاه ورزشی در autopay؟

باید در نظر داشته باشید که در صورت فراموش کردن انصراف از اشتراک (لغو اشتراک)این هزینه هر ماه از حساب شما کسر می شود.مطمئن شوید که قبل از سفر مجلاتی که به آدرس قدیمی شما پست می‌شدند و یا خدمات پخش مانند هولو که خارج از ایالات‌متحده در دسترس نیستند را لغو نمائید.

زمان مهم است

پیدا کردن خانه در پایان ماه، یا پاییزیعنی زمانی که دانش آموزان در حال رفتن به مدرسه هستند، گران‌تر است. از آنجا که افراد بیشتری در حال سفر هستند، خانه کمیاب می‌شود، به این معنی که شما به خاطرکمبود گزینه‌ها  مجبور به انتخاب یک خانه گران‌قیمت می شوید. پس بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها در وسط ماه اقدام به سفر نمایید.

یک ماشین‌حساب متحرک آنلاین داشته باشید

تخمین هزینه یک سفر بین‌المللی می‌تواند دشوار باشد، اما ماشین‌حساب آنلاین در این باره می تواند کمک شایانی به شما بکند.

مطمئن شوید که پول دارید

باز کردن حساب بانکی در استرالیا دشوار نیست، اما وقتی به آنجا سفرمی‌کنید، ممکن است بعضی از اسناد نیاز به پیگیری بیشتر از طرف بانک مربوطه داشته باشند. در این میان شما باید راه‌های دیگری برای دسترسی به پول خود داشته باشید. همیشه می‌توانید از دستگاه‌های خود پرداز پول نقد برداشت کنید، اما ممکن است  در این میان مجبور به پرداخت جریمه شوید. پس مراقب دستگاه‌های خود پردازی که این معامله را به جای دلار استرالیا انجام می‌دهند  باشید.این معمولا یک هزینه تبدیل ارز پویا (DCC)است، به این معنی که این بانک میزان مبادله را به نرخ تبدیل انتخاب خود تغییر داده و تفاوت را به عنوان یک سود نگه می‌دارد. خوشبختانه، اجتناب از آن آسان است فقط هنگامی که می خواهید تراکنش خود را تکمیل کنید دلار استرالیا را به عنوان پول رایج انتخاب و تبدیلات خود را محاسبه کنید. این کار ریاضی بیشتر طول می‌کشد، اما در نهایت باعث صرفه‌جویی در پول می‌شود. گزینه دیگری برای اطمینان از اینکه پول شما در زمان ورود به استرالیا در دسترس است، استفاده از یک حساب بدون محدودیت چند ارزی است که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید درواحد پول جهانی  قادربه نگهداری و مدیریت از چند واحد پول باشید. سپس می‌توانید زمانی که به آن نیاز دارید، پول را به حساب بانکی واریز کنید، یا از کارت بدهی مصرف‌کننده بدون مرز(بدون محدودیت) استفاده کنید، که تا سال ۲۰۱۸ برای دارندگان حساب بدون مرز در دسترس خواهد بود.

بودجه‌بندی برای تضمین پشتیبانی در صورت نیاز

برخی از انواع ویزای استرالیا مستلزم تضمین حمایت از یک مقیم استرالیا است که می‌تواند بین ۵۰۰۰ تا 7۰۰۰ دلار آمریکا هزینه داشته باشد.بدین منظور بهتر است با اداره مهاجرت استرالیا هماهنگ کنید تا ببینید آیا لازم است  تضمین پشتیبانی ازسفر خود داشته باشید، و اگر شما جزو آن دسته هستید،پس بودجه اضافی را فراموش نکنید.

یک مکان مبله پیدا کنید و یا به انبار دست دوم برای پیداکردن اثاثیه مراجعه کنید

اجاره مبله در استرالیا زیاد رایج نیست، اما می‌توانید چنین مواردی را پیدا کنید،اما باید در نظر داشته باشید که اجاره ی این خانه ها نسبت به خانه های بدون اثاثیه پرهزینه  ترخواهند بود. اگر یک خانه بدون اثاثیه اجاره کنید و یا یک خانه بخرید، به دنبال مبلمان در فروشگاه‌های دست‌دوم باشید، جایی که می‌توانید در آن  از قطعات و وسایل مناسب و کم مصرف برای کم کردن هزینه های خود استفاده نمائید.

چک کردن قیمت پروازها

پروازها به مقصد استرالیا بسیار پرهزینه هستند. به خاطر داشته باشید که این بخش از سفر شما متحمل هزینه ی گزافی  بالغ بر 700 دلار یا بیشترخواهد بود.

خودروی خود را با خودتان نبرید

هزینه حمل و نقل اتومبیل تان به استرالیا از یک کشور دیگر بسیار گران است. علاوه بر آن  شما باید بابت وارد کردن خودرو مالیات نیز پرداخت کنید، که این مورد می تواند به نوع وسیله نقلیه شما نیزبستگی داشته باشد. بنابراین بهتر است برای هر سفر بین‌المللی، خودروی خود را در کشور خود به فروش برسانید و زمانی که به کشور جدید خود می‌رسید از این پول برای خرید محصول جدید(خودرو جدید) استفاده کنید.

قرنطینه حیوانات خانگی

 فراموش نکنید که اگر قصد بردن حیوان خانگی خود به این سفررا دارید به اقداماتی که قرار است در اینباره انجام دهید نیز بیاندیشید. زمان قرنطینه برای هر کشوری متفاوت می باشد. این کشور دارای دو مرکز قرنطینه، یکی در سیدنی و یکی در ملبورن است.باید در نظر داشته باشید در صورتی که حیوان خانگی شما در قرنطینه باشد، هزینه انتقال حیوان خانگی تان از مرکز قرنطینه به خانه برعهده خود شما خواهد بود.با دانستن این نکات، سفر به استرالیا باید برای شما راحتتر باشد.پس برای شما به جهت صرفه جویی در هزینه و همچنین داشتن زندگی جدید در استرالیا  آرزوی موفقیت می کنیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0