20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا انواع گوناگونی دارد که در صورت احراز شرایط می‌توانید برای اخذ هر یک از آنها اقدام کنید. در تمام کشورها یکی از سریع‌ترین روش‌ها در بحث گرفتن اقامت دائم، اخذ ویزای کار می‌باشد و این به دلیل مالیات و بیمه‌ای است که به آن کشور پرداخت می‌کنید. در کشور استرالیا به علت اینکه نفرات زیادی خواهان مهاجرت به آن هستند، باعث شده افراد متقاضی زمان طولانی‌تری نسبت به سایر کشورها در صف انتظار اخذ ویزا بمانند.

انواع ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از روش ویزای کاری امکان پذیر است، که در زیر انواع ویزای کار استرالیا نام برده شده است:
سه ویزای 189 استرالیا، ویزای 190 استرالیا و ویزای 489 استرالیا تحت عنوان مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و مهارت توضیح داده شده است. در اینجا سایر ویزای کار استرالیا را بررسی می‌کنیم.

ویزای کار استرالیا (ویزای 186)  

ویزای 186 استرالیا یک ویزای اقامت دائم برای افراد متخصصی است که توسط کارفرمای مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا اسپانسر شده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد از طریقِ یکی از روش‌های زیر در استرالیا کار کنید:

از طریق تبدیل اقامت موقت استرالیا (TRT)

این تغییر اقامت برای افرادی است که ویزای 457 استرالیا را داشته‌اند و کارفرمای آنها در همان شغلی که قبلا اسپانسر آنها شده است و آنها نیز به‌مدت دو سال کار کرده‌اند، مایل به اسپانسر کردن ایشان است.

از طریق ورود مستقیم (DE) 

افرادی که برای اقدام از طریق تغییر اقامت موقت واجد شرایط نیستند (هرگز در استرالیا کار نکرده‌اند یا مدت کارشان کوتاه بوده است)، همچنین افرادی که دارای اقامت موقت استرالیا هستند و شرایط لازم برای اقدام از طَریقِ تبدیل اقامت موقت را ندارند یا افرادی که درخواست خود را قبل از ۱ ژانویه ۲۰۱۲ ثبت کرده‌اند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. در این روش الزاما نیاز به ارزیابی مدرک یا داشتن ۳ سال سابقه کار مرتبط نیست.

از طریقِ توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص (LA)

این ویزا برای افرادی است که کارفرمای آنها تمایل دارد برای اقامت دائم اسپانسر ایشان شود و این کارفرما قردادهای خاصی با دولت استرالیا دارد.
 
 

ویزای کار استرالیا (ویزای 187) 

ویزای طرح مهاجرت با اسپانسر منطقه‌ای  یا ویزای ساب کلاس ۱۸۷ استرالیا، یک ویزای اقامت دائم می‌باشد که برای نیروی متخصصی که توسط کارفرمای واقع در مناطق کم جمعیت استرالیا اسپانسر شده صادر می‌گردد. این ویزا به شما اجازه  می‌دهد از 3 روش در استرالیا کار کنید(مانند ویزای 186 استرالیا که در بالا گفته شد).

ویزای کار استرالیا (ویزای 400) 

ویزای 400 استرالیا برای افرادی است که قصد دارند وارد استرالیا شوند و در آن جا تا سه ماه مشغول کاری بسیار تخصصی شوند یا به دعوت یکی از سازمان‌های استرالیایی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شرکت کنند یا در یکی از فعالیت‌ها یا مشاغل مورد توجه کشور استرالیا شرکت کنند.

ویزای کار استرالیا (ویزای 476) 

ویزای 476 استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشتۀ مهندسی از مؤسسات مورد تأیید استرالیا اجازه می‌دهد تا سقف ۱۸ ماه در این کشور در زمینۀ تخصصی خود کار کنند. با در دست داشتن ویزای ۴۷۶ استرالیا هر زمانی که امتیازهای لازم برای اقامت دائم استرالیا را به‌ دست‌ آوردید، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در حال حاضر دانشگاه‌های ایرانی مورد تأیید استرالیا برای این ویزا دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و دانشگاه تهران هستند.
 
 

ویزای کار استرالیا (ویزای 485) 

ویزای 485 استرالیا برای افرادی است که اخیرا از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد بعد از اتمام دورۀ تحصیلی، به ‌طور موقت در استرالیا زندگی کنید، درس بخوانید و کار کنید. دانشجویان فقط یک بار اجازۀ استفاده از ویزای ۴۸۵ را به‌ عنوان درخواست‌ کنندۀ اصلی دارند.

Graduate Work stream

این نوع ویزا در حقیقت اقامت موقت فارغ ‌التحصیلی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که اخیراً با مهارت و شایستگی‌هایی که ارتباط زیادی با یکی از مشاغل لیست MLTSSL دارد، فارغ ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به مدت ۱۸ ماه از زمان صدور اعتبار دارد.

Post-Study Work stream

این نوع ویزا برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که صرف‌ نظر از رشتۀ تحصیلی‌ شان، اخیراً با مدرکی واجد شرایط از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. مدت این اقامت متغیر است و به بالاترین مدرک تحصیلی فرد متقاضی که با آن برای این ویزا اقدام کرده بستگی دارد:
  • کارشناسی، کارشناسی ارشد با پایان‌نامه یا مدرک کارشناسی ارشد (طولانی مدت): ۲ سال
  • کارشناسی ارشد پژوهش‌محور: ۳ سال
  • دکتری: ۴ سال
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0