50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شهرهای فرانسه

در این مقاله تلاش بر این است که شهر های فرانسه را به شما علاقه مندان به این کشور معرفی کنیم. جاهای دیدنی فرانسه در شهرهای مختلف این کشور قرار گرفته‌اند و هر شهری زیبایی‌های منحصر به فردی دارد که توصیه میکنیم تماشای آن‌ها را از دست ندهید.

شهر پاریس

 پاریس، پایتخت فرانسه، در میان شهرهای فرانسه دارای مقام اول است. همچنین عروس شهرهای جهان لقب گرفته و با 2.2 میلیون نفر جمعیت، با فاصله بزرگ‌ترین شهر فرانسه محسوب می ‌شود. پاریس در شمال کشور فرانسه و در اطراف رودخانه سن قرار دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی‌اش دارای آب‌وهوای مرطوب با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم می‌باشد. راه ارتباطی پاریس با لندن بوسیله تونل و با سایر شهرها نیز بوسیله فرودگاه‌های بین‌المللی مهم در ارتباط است. فرانسه هرساله پذیرای بیش از 16 میلیون توریست می ‌باشد. برج ایفل، موزه لوور، کلیسای نتردام، تاق پیروزی، شانزه لیزه، کاخ ورسای، پانتئون، باغ لوکزامبورگ، گالری لافایت، پل نئوف، کلیسای سکره‌کرمونمارتر، دیزنی‌لند پاریس، را می‌توان به عنوان مهم‌ترین جاذبه ‌های گردشگری این شهر نام برد.
 
 

شهر لیون

لیون که در 300 مایلی پاریس و نزدیک مرز سوییس قرار گرفته لقب شهر دوم فرانسه را به خود اختصاص داده و با 500 هزار نفر جمعیت سومین شهر پرجمعیت فرانسه است. همچنین این  شهر "هزارمزه" به عنوان پایتخت آشپزی فرانسه شناخته می‌شود و شب‌های پرجنب‌وجوش، مراکز خرید بزرگ، موزه‌های هنر و نقاشی و دانشگاه‌ها و ... لیون را به یک شهر زنده تبدیل کرده‌ است. مرکز باستانی این‌شهر، قدیمی، اصیل و از محبوب‌ترین مکان ‌های توریستی است که باعث شده لیون به عنوان یکی از شهرهای مهم فرانسه و از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته شود.
 
 

شهر نیس

 نیس پنجمین شهر پرجمعیت و سنتی‌ترین شهر ساحلی فرانسه است که در میان دریای مدیترانه و کوه‌ها در چند مایلی مرز ایتالیا واقع شده است. قدمت نیس به 350 سال پیش از میلاد بازمی‌گردد و با توجه به موقعیت جغرافیایی‌اش دارای آب‌وهوای ملایم، روزهای بلند و آفتابی، و چشم‌اندازهای زیباست. همچنین سواحل زیبا و شگفت‌انگیز آن در آب‌های نیلگون، این شهر را به یکی از شهرهای مهم فرانسه تبدیل کرده است.
 
 

شهر مارسی

مارسی از شهرهای فرانسه که قدیمی‌ترین شهر کشور فرانسه و همچنین یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپای غربی است که قدمت آن به 2600 سال پیش از میلاد برمی‌گردد. قرار گرفتن مارسی در کنار دریای مدیترانه باعث شده تا به یک شهر بندری مهم تبدیل شود. امروزه مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه و بندر مهم تجاری و کشتیرانی محسوب میشود. در دهه های اخیر مارسی به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده و هر ساله 4 میلیون نفر را به سمت خود می‌کشاند. مارسی دارای سواحل زیبا، آب‌وهوای دلپذیر، و غذاهای عالی و جمعیتی چندفرهنگی است. موزه‌ها، کلیساها، و بندرگاه‌ها از جذابیت‌های توریستی این شهر زیبا به شمار می‌روند.
 
 

شهر بوردو

 بوردو، شهر شراب و شامپاین، یکی از زیباترین شهرهای فرانسه است که در جنوب غربی فرانسه و در کنار رود گارون واقع شده است. این‌شهر از نظر مساحت بزرگ‌ترین شهر فرانسه و همچنین یکی از بزرگ‌ترین شهرهای اروپاست، از این رو یکی از شهرهای مهم فرانسه محسوب می‌شود. بوردو یک شهر آزاد و آرام است و در آن هیچکس شما را بخاطر گرایش‌های سیاسی، مذهبی، و جنسیتان قضاوت نخواهد کرد. این شهر از نظر فرهنگی، هنری، و موسیقی بسیار پویا و سرزنده است و به دلیل یافته‌ها و آثار باستانی، سازمان یونسکو آن را در سال 1998 به عنوان یک میراث جهانی ثبت کرد.
 
 

شهر تولوز

تولوز یکی از شهرهای فرانسه واقع در جنوب غربی این کشور است و به دلیل وجود بناهایی متشکل از آجرهای قرمز روشن که از گِل سرخ رنگ رود گارون ساخته شده‌اند به "شهر سرخ" معروف است. از جاذبه‌های توریستی تولوز می‌توان به کانال میدی، بلندترین کانال فرانسه، اشاره کرد که یکی از قدیمی‌ترین سازه‌های بشر با منظره‌ای بسیار زیبا وچشم‌نواز است. تولوز در فاصله حدود 600 کیلومتری شهر پاریس و بین اقیانوس مدیترانه و اطلس واقع شده است. بیشتر شهرت این2شهر به دلیل وجود صنعت هواپیمایی ایرباس، مراکز فضایی CNES، و سیستم‌های ماهواره‌ای واقع در شهر است. سفر به تولوز بسیار ساده است و از سه راه زمینی، هوایی، و دریایی میسر می باشد.
 
 

شهر استراسبورگ

استراسبورگ در شمال شرق فرانسه واقع شده و یکی از مقاصد محبوب گردشگران در فرانسه است. این شهر که یکی از شهرهای فرانسه است، در منطقه فرهنگی و تاریخی آلزاس قرار دارد و به دلیل هم‌مرز بودن با آلمان بسیاری از مردم این منطقه با نوعی لهجه آلمانی صحبت می‌کنند. استراسبورگ آب‌وهوای نیمه‌قاره‌ای دارد. زمستان‌های آن بسیار سرد و غالبا برفی است وتابستان‌های آن گرم و سنگین میباشد. استراسبورگ از سال 1949 مقر اصلی شورای اروپا، از سال 1992 مقر مجلس اروپا و از سال 1998 مقر دادگاه حقوق بشر اروپا در کاخ حقوق بشر است. از این رو به آن لقب "پایتخت اروپا" را داده اند. شهر استراسبورگ نهمین بخش پرجمعیت فرانسه و از مهم ترین قطب های اقتصادی شمال شرقی این کشور است. موزه‌ها، کلیساها، خانه‌های باستانی، و کاخ‌ها از جاذبه‌های گردشگری استراسبورگ محسوب می‌شوند که هرساله مسافران زیادی را به خود جذب میکنند.
 
 

شهر مون پلیه

مون‌ پلیه، شهر آفتاب‌های درخشان، هفتمین شهر بزرگ فرانسه، یکی از شهرهای فرانسه، و شگفت‌انگیزترین شهر در جنوب این کشور است که در 10 کیلومتری دریای مدیترانه قرار دارد. رشد جمعیت مون‌پولیه به دلیل افزایش تعداد دانشجویان است به طوری که یک سوم جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند. مون‌ پلیه آب‌وهوایی مدیترانه‌ای دارد؛ به گونه‌ای که زمستان‌های آن ملایم و مرطوب و تابستان‌های آن گرم و خشک است. فرهنگ در مون‌ پلیه جایگاه ویژه‌ای دارد و کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها، و جشنواره‌ها در تمام طول سال باعث پویایی، رشد، و زنده ماندن فرهنگ در این  شهر می ‌شوند.
 
 

شهر دیژون

شهر دیژون در شرق فرانسه واقع شده و یکی از پایتخت‌های شراب این کشور محسوب می‌شود. دیژون از نظر معماری بسیار غنی است اما بیشتر شهرت آن به دلیل وجود خردل است. قدمت دیژون به دوران نوسنگی بازمی‌گردد و وجود موزه‌ها، کاخ‌ها، و مجسمه‌های قدیمی گواهی بر این مدعاست. این  شهر در دوران رومیان تقاطعی بین اروپای شمالی و دریای مدیترانه بوده و اکنون به یکی از مقاصد زیبای گردشگران و از شهرهای مهم فرانسه تبدیل شده است.
 
 

 شهر نانت

نانت در غرب فرانسه و شمال رودخانه لوئر واقع شده است. این شهر تعادل قابل توجهی بین آثار تاریخی، نوآوری، سبک زندگی، اقتصاد، و فرهنگ برقرار کرده است و نفوذ اقتصادی آن باعث شده تا سومین شهر صنعتی و دومین شهر موفق از نظر رشد اشتغال محسوب شود و در لیست شهرهای مهم فرانسه قرار بگیرد. نانت دارای میراث معماری منحصربه‌فرد مانند کلیساها و قلعه‌های باشکوه است و در سال 2013 به عنوان پایتخت سبز اروپا انتخاب شد. اما نانت تنها یک شهر پر جنب‌وجوش، جوان، و بزرگ نیست، بلکه شهری است که به معنای واقعی کلمه، در تمام جنبه‌های ممکن با هنر درآمیخته و مصداق واقعی این جمله است که "هنرمندان می‌توانند یک شهر را زیرورو کنند."
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0