20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاهای دیدنی ایتالیا

حدود 53 مورد از جاهای دیدنی ایتالیا به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. کشوری که با پیشینه‌ای قوی و درخشان در زمینه‌های گوناگون، همچون آهن ربایی قدرتمند، گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند.

ساحل آمالفی Amalfi Coast

ساحل آمالفی یک خط ساحلی 50 کیلومتری در امتداد لبه جنوبی شبه جزیره سورنتین ایتالیا در منطقه کامپانیا است. در این ساحل 50 کیلومتری ۱۳ شهر کوچکی ساحلی در کنار هم قرار دارند که همگی توسط بزرگراه  SS163  به هم متصل شده‌اند، مسیری که یکی از زیباترین جاده‌های دنیاست. شلوغ‌ترین بخش این ساحل قسمتی است که بین شهرهای آمالفی و پوزیتانو قرار دارد، در این منطقه فرسایش قسمتی از مناطق ساحلی را از بین برده و سواحلی کوچک و اختصاصی را پدید آورده است. آمالفی، تاریخچه‌ای پر فراز و نشیب دارد. طی قرون یازده و دوازده، آمالفی منطقۀ دوک نشینی بود که شهری به همین نام، مرکزیت آن را برعهده داشت. بعداً این شهر تحت سیطرۀ قلمرو شاهزاده نشین سالِرنو(Salerno) قرار گرفت. از جاذبه‌های ساحل آمالفی می‌توان به شهر پوزیتانو، شهر آمالفی و شهر آترانی اشاره کرد.
 
 

کانال بزرگ ونیز Grand Canal

کانال بزرگ به نوعی خیابان اصلی شهر ونیز و یکی از اصلی‌ترین جاهای دیدنی ایتالیا است. یک طرف کانال بزرگ به تالاب نزدیک ایستگاه راه آهن Santa Lucia و طرف دیگر به آبگیر St. Mark  می‌رسد. بین این دو نقطه از شهر، کانال، مانند یک S وارونه از میان مناطق داخلی عبور می‌کند. کانال بزرگ 3.8 کیلومتر طول و 30 تا 90 متر عرض دارد. عمق متوسط کانالِ بزرگ 5 متر است. در این کانال اتوبوس‌های آبی، تاکسی‌های آبی و یا گوندولاهای معروف مشغول به کار هستند. همچنین سه پل معروف در اینجا وجود دارد به نام‌های پل ریالتو، پل پولته دگلی اسکالزی (پل پابرهنه) و پل پونته دلاکادمیا (پل مشروعیت) و البته اخیراً یک پل جدیدتر در نزدیکی اسکالزی ساخته شده که پل کالاتراوا نام دارد.
 
 

شهر فلورانس Florence

یکی از زیباترین شهرهای تاریخی جهان و پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی محسوب می‌شود که معماری‌ها، گالری‌ها و آثار هنری زیبایی در آن به چشم می‌خورد. فلورانس در واقع شهری است که روح رنسانس و هنر در آن موج می‌زند و به زیبایی هر چه تمام‌تر شما را مجذوب خود می‌کند. فلورانس را ژوليوس سزار امپراتور نامدار دوم در سال 59 پيش از ميلاد بنا نهاد. آنجا محل استقرار سربازانش بود. در آغاز به آن فلورنتينو می‌گفتند كه آن را به سبك اردوگاه‌های نظامي با خيابان‌های اصلي ساختند. اين شهر در مسير اصلي رم و شمال ايتاليا و در دره حاصلخيز آرنو قرار دارد. فلورانس خيلی زود به يك مركز مهم بازرگانی تبديل شد. در فلورانس وقتی از هنر خیابانی حرفی گفته می‌شود، نام کلت آبراهام از آن دسته هنرمندانی است که به وفور اسمش به زبان رانده می‌شود و آرتیستی است که برای خلق آثارش از استیکرهای چسبی استفاده می‌کند. تاثیرگذار بودن آثار کلت آبراهام به قدری هست که بعد از دیدن آنها برای اولین بار، دیگر تصویر هنر او براحتی از ذهن انسان پاک نمی شود. از بهترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به تعمیدگاه سان جیوانی، دومو-کلیسای جامع فلورانس، موزه آثار کلیسای جامع، گالری اوفیتزی، کلیسای سانتا ماریا نووِلا، پونته وچیو، باغ‌های بابولی، موزه ملی بارگلو اشاره کرد.
 
 

جزیره سیسیل Sicily

جزیره سیسیل از جزایر فوق العاده دیدنی در کشور ایتالیا می‌باشد که اصل وجودی خود را مدیون گدازه‌های آتشفشانی است . سیسیل در بخش مرکزی دریای مدیترانه و در جنوب شبه جزیره ایتالیا واقع شده و تنگه باریکی به نام تنگه مسینا آن را از شبه‌ جزیره ایتالیا جدا می‌کند. مشهورترین جاذبه‌های این جزیره، دره معابد، کوه اِتنا، آمفی تئاتر یونانی تائورمینا، کلیسای جامع پالرمو، گورستان پانتالیکا، سلینیونت،  ویلا رومانا دل کاساله می‌باشد.
 
 

کلیسای جامع میلان Milan Cathedral

کلیسای جامع میلان ایتالیا جایگاه اسقف اعظم میلان است. سبک معروف گوتیک در این بنا و دکوراسیون آن بیشتر یادآور سبک‌های فرانسوی است تا سبک ایتالیایی. بنیان گذار این سبک، اسقف اعظم آنتنیو سشلزو در سال 1386 بود. زمان شروع کار همزمان با رخدادهای تاریخی بسیاری بود که از جمله می‌توان به تخت نشینی گایان گازلو ویسکانتی را نام برد. این بنا برنده یکی از بزرگترین جایزه‌های نوبل شد. در جلوی ساختمان ۵ درب برنزی هست که در فاصله سالهای ۱۸۹۶ تا ۱۹۶۵ ساخته شده‌اند و بر روی هر کدام از آن ها نقش و نگارهای مذهبی حک شده است. درب مرکزی با ۳۷ تن وزن از از ۴ درب دیگر بزرگ تر است و با نقش و نگارهایی از گل‌های زیبا و با موضوع داستان‌هایی از زندگی حضرت مریم به شیوۀ گوتیک حکاکی شده است.
 
 

شهر پمپی Pompeii

در سال ۷۹ پس از میلاد، قلۀ آتشفشان وزوو (Vesuvius) که در ایتالیا واقع شده است، فورانی سخت را تجربه کرد. فاجعه‌ای که متعاقب آن دو شهر پمپی  و هراکولانیوم از میان رفته و بسیاری از ویلاها و ساختمان‌های حومه شهر نیز با خاک یکسان شد. در این میان پمپی سرنوشتی تلخ و مرگ‌بار داشت، چرا که شهر به همراه ساکنانش در زیر چندین متر (۴ الی ۶ متر) از خاکسترهای آتشفشانی مدفون شد. اجساد قربانیان حادثه آتشفشان بعد از کشف در میان قالب‌های گچی آرام گرفتند تا با کمترین آسیب ممکن، گوشه‌ای از حقایق قدیمی این شهر را به نمایش بگذارند.
 
 

قلعه سنت آنجلو  Castel Sant'Angelo

قلعۀ سنت آنجلو یکی دیگر از جاهای دیدنی ایتالیا است که آن را با نام آرامگاه هادریان نیز می‌شناسند. این قلعه استوانه‌ای شکل است و نزدیک دولت‌ شهر واتیکان در رم ایتالیا و در شرق کلیسای سن پیتر قرار دارد. این قلعه بر این اساس آنجلو یعنی فرشته نامگذاری شده است که: طاعون در اواخر قرن 6 بعد از میلاد، شهر رم را فرا گرفت و شدت این بیماری به حدی رسید که هزاران نفر به آن مبتلا شده و اجساد مردم در گوشه و کنار خیابان‌ها افتاده بود. بنابراین مردم و پاپ گرگوری یکم که به "گرگوری کبیر" نیز شناخته می‌شود، دور هم جمع شدند تا از خداوند بخواهند از جان بازماندگان بگذرد و به آن‌ها رحم کند. وقتی پاپ سرش را بالا آورد، تصویر درخشانی از فرشتۀ میکائیل را دید که شمشیرش را پایین آورده و آن را در غلاف می‌گذارد. این داستان به این شکل تعبیر شد که خدا به آن‌ها معرفت نشان داده و طاعون به زودی پایان خواهد یافت. امروزه مجسمۀ فرشته‌ای که می‌بینید بال‌هایش را در بالای ساختمان این آرامگاه باز کرده، یادبودی از همان فرشتۀ میکائیل می‌باشد و یادآور این است که رحمت خداوند حتی در بدترین شرایط هم خودش را به نوعی نشان خواهد داد.
 
 

پنج سرزمین  Cinque Terre

پنج سرزمین شامل پنج روستا و شهرک کوچک است که در شمال غرب ایتالیا در ساحل دریای لیگوریا واقع‌اند و به دلیل قرار گرفتن از سمتی بین کوهها و سمت دیگر در کنار رودخانه صدها سال پیش به سختی با دنیای بیرون در ارتباط بودند و فقط به یکدیگر متصل بودند که شاید همین امر باعث نامگذاری این پنج شهرک زیبا شده باشد. پنج سرزمین که از جاهای دیدنی ایتالیا به شمار می‌رود، در کنار دریاچه‌ای در استان لااسپزیا قرار دارد. از مشخصات آن چشم اندازهای بسیار زیبا شامل صخره‌های با شیب تند و تراسهای شراب ( باغهای انگور منظم  بر سطح‌های شیبدار) که صدها سال قدمت دارند. مونته روسو آل ماره، ورنزا، Corniglia، مانارولا و ریوماگیوره نام این پنج روستا هستند. خانه‌های پلکانی ساخته شده بر روی هم که رنگبندی زیبایی نیز دارند، از شباهت‌های بین این پنج روستا با هم می‌باشد.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0