50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای جامع ویزای شینگن اتریش 2024

ویزای شینگن اتریش 2024؛ شرایط، مدارک و قیمت

اتریش، کشوری که بین کوه های سر به فلک کشیده آلپ قرار گرفته است، یک مقصد تعطیلات ایده‌آل با مناظر مسحورکننده، آبشارهای وسیع و موسیقی طبیعت است. همچنین این کشور دارای بزرگ‌ترین غاره یخی جهان است که افراد زیادی را از سراسر دنیا برای بازدید از این غاره شگفت‌انگیز به خود جذب می‌کند.
برای بازدید از این کشور زیبا، باید ویزای شینگن این کشور را دریافت کنید. اما برای کدام نوع ویزای شینگن باید اقدام کنید و مراحل آن چیست؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط، مراحل، هزینه‌ها و انواع این نوع ویزا آشنا شوید.
برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان شینگن، فقط کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید. در مشاوره شنگن، کارشناسان مجرب حامی مهاجر ابتدا با بررسی شرایط شما، شانس دریافت ویزا را می‌گویند و بهترین کشور یا بهترین مسیر را برای شما درنظر می‌گیرند تا شانس دریافت ویزا را به حداکثر برسانند.

ویزا شینگن اتریش

کشور اتریش از سال 1997 به‌عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، به عضویت منطقه شنگن درآمد و از آن پس مسافران خارجی می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی آن اقدام کنند. 
ویزای توریستی اتریش، مجوز ورود و اقامت کوتاه‌مدت در این کشور است. دارندگان این نوع ویزا می‌توانند 90 روز در یک دوره 180روزه در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین شرایط اخذ ویزای شینگن برای افراد با اهداف سفر مختلف و ملیت آن‌ها متفاوت است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

شرایط ویزای شینگن اتریش

اما شرایط ویزای شینگن چیست و چه کسانی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند؟ 
در پاسخ باید بگوییم که اتباع کشورهای ثالثی که به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شینگن نرسیده‌اند باید برای ورود به اتریش، ویزای این کشور را داشته باشند. همچنین اتباع کشورهای ثالثی که با کشورهای شینگن به توافق‌نامه آزادسازی ویزا دست یافته‌اند، اما پیش از این از ورود آن‌ها به اتریش یا هر کشور دیگر شنگن مخالفت شده است نیز برای ورود به ویزا نیاز دارند.

شرایط ویزای شینگن اتریش
یکی از شرایط مهم برای اخذ ویزا، تعیین هدف از سفر به اتریش است. در ادامه به انواع ویزای اتریش و اهداف مختلف سفر به این کشور می‌پردازیم. همچنین متقاضیان این نوع ویزا، باید ثابت کنند که توانایی مالی کافی برای سفر به اتریش و مدت اقامت خود در این کشور را دارند.

انواع ویزای شینگن اتریش

اگر قصد دارید برای یک اقامت کوتاه‌مدت (حداکثر 90 روز) به اتریش سفر کنید، باید برای دریافت ویزای کوتاه‌مدت اتریش که به‌عنوان ویزای نوع C نیز شناخته می‌شود، اقدام کنید. بسته به هدف خود از ورود به اتریش، می‌توانید یکی از انواع ویزای شینگن را دریافت کنید:

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش 

این نوع ویزا مختص افرادی است که قصد سفر به یکی از کشورهای خارج از منطقه شینگن را دارند؛ ولی برای رسیدن به مقصد خود، باید از یکی از فرودگاه‌های اتریش عبور کنند تا به کشور مقصد خود برسند.

ویزای اتریش برای اهداف فرهنگی، ورزشی و فیلم

درصورتی که شما یکی از اعضای یک رویداد فرهنگی، ورزشی و مذهبی هستید یا از اعضای گروه فیلم‌برداری هستید، باید برای ورود به اتریش این نوع ویزا را دریافت کنید.

ویزای شینگن اتریش برای رویدادهای فرهنگی ورزشی

ویزای توریستی/بازدیدکننده اتریش 

این نوع ویزای اتریش برای کسانی است که قصد سفر به اتریش برای تعطیلات، تفریح، دیدار با دوستان یا اعضای خانواده دارند.

ویزای تجاری اتریش

افرادی که قصد ورود به اتریش به‌منظور شرکت در جلسات تجاری، معاملات یا سایر فعالیت‌های تجاری دارند، باید برای دریافت این نوع ویزای اتریش درخواست دهند.

ویزای اتریش برای بازدید رسمی

افرادی که به‌عنوان نماینده رسمی یا اعضای یک هیئت رسمی خارجی برای شرکت در مذاکرات، جلسات یا بازدیدهای رسمی به اتریش دعوت شده باشند، باید برای دریافت ویزای بازدید رسمی یا نمایندگان رسمی درخواست دهند.

ویزای پزشکی اتریش 

افرادی که برای دریافت خدمات و درمان پزشکی، قصد سفر به اتریش دارند، باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. این افراد به گزارشی نیاز دارند که توسط پزشک، کلینیک یا بیمارستانی در کشور خودشان صادر شده است و تایید می‌کند که برای درمان باید به اتریش سفر کنند.

ویزای شینگن تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش 

دانشجویانی که مایل به شرکت در یک دوره حداکثر سه ماهه یا گذراندن دوره کارآموزی دارند، باید برای این نوع ویزا درخواست دهند. این دانشجویان باید نامه‌ای مبنی بر عدم مخالفت موسسه آموزشی که اکنون در آن مشغول تحصیل هستند داشته باشند.

نحوه درخواست ویزای شینگن اتریش

مراحل دریافت ویزای کوتاه مدت اتریش، به ترتیب زیر است:

 • با توجه به هدف خود از سفر به اتریش، برای یکی از انواع ویزای اتریش درخواست دهید.
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای اتریش را جمع‌آوری کنید. اطمینان حاصل کنید که مدارک لازم برای نوع ویزای اتریشی که برای آن درخواست می‌کنید، جمع‌آوری کرده‌اید و همه آنها با معیارهای تعریف شده توسط سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور محل اقامت شما مطابقت دارند.
 • از سفارت، کنسولگری اتریش یا مرکز درخواست ویزا در کشور محل اقامت خود وقت ویزا بگیرید.
 • پس از انجام مصاحبه یا بایومتریک در سفارت، کنسولگری یا دفاتر VAC اتریش، منتظر پردازش ویزا و دریافت آن باشید.

ویزای شینگن آلمان برای شرکت در یورو 2024

مدارک ویزای شینگن اتریش

مدارک اصلی ویزای شنگن اتریش که برای هرنوع آن مورد نیاز است، به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای اتریش
 • دو قطعه عکس با فرمت پاسپورتی
 • پاسپورت (داشتن حداقل 3 ماه اعتبار پس از تاریخ خروج از اتریش و کل منطقه شنگن)
 • کپی ویزای شینگن قبلی (در صورت وجود)
 • cover letter که در آن هدف از سفر خود به اتریش را بیان می کنید و برنامه سفر مفصلی را ارائه می دهید.
 • بلیط پرواز
 • مدارک اقامت در اتریش
 • اثبات وضعیت مدنی (می‌تواند گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره باشد.)
 • اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در اتریش
 • بیمه مسافرتی شینگن (با پوشش حداقل 30000 یورو)

مدارک اضافی ویزای شینگن اتریش براساس وضعیت اشتغال

علاوه‌بر مدارک اصلی که ذکر کردیم، باید برخی مدارک دیگری نیز به سفارت یا کنسولگری اتریش ارائه دهید که ثابت کند براساس وضعیت شغلی خود، شرایط دریافت ویزا و سفر به اتریش را دارید. این مدارک عبارت‌اند از:

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن اتریش

در صورت شاغل بودن:

 • قرارداد استخدام
 • صورت حساب جاری بانکی (6 ماه اخیر)
 • نامه‌ای از جانب کارفرما مبنی بر عدم مخالفت او برای مرخصی و ترک کار در مدت سفر
 • فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR) یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده از حقوق

در صورت خوداشتغالی:

 • یک کپی از مجوز کسب و کار 
 • صورت حساب بانکی کسب‌وکار (6 ماه اخیر)
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

اگر مشغول تحصیل هستید:

 • مدرک ثبت نام
 • گواهی عدم اعتراض از مدرسه یا دانشگاه

در صورت بازنشستگی:

 • صورتحساب بازنشستگی (6 ماه اخیر)

مدارک ویزای شینگن اتریش برای افراد زیر سن قانونی

مدارک اضافی ویزای اتریش برای افراد زیر سن قانونی که قصد سفر به اتریش دارند، به شرح زیر است:

 • شناسنامه 
 • پاسپورت
 • فرم درخواست ویزای اتریش با امضای پدر و مادر
 • حکم دادگاه خانواده (در مواردی که فقط یکی از والدین حضانت کامل فرزند را بر عهده دارد)
 • پاسپورت پدر و مادر
 • اجازه‌نامه محضری والدین برای سفر فرزند خود به اتریش (درصورتی که فرزند به همراه شخص دیگری سفر کند)

گفتنی است هنگام درخواست در سفارت یا کنسولگری اتریش، قیم قانونی یا پدر و مادر باید همراه فرزند خود در آنجا حضور داشته باشند.

وقت سفارت اتریش

برای انجام مراحل ویزای توریستی اتریش، باید به دفاتر VAC مراجعه کنید. برای دریافت وقت، باید از طریق سایت رسمی VAC اقدام نمایید. در این مراکز، خدمات بایومتریک (انگشت‌نگاری و عکاسی) انجام می‌شود.
آدرس دفتر VAC در ایران:
تهران. میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز خرید هروی

مصاحبه ویزای شینگن اتریش

دریافت ویزای شینگن اتریش مصاحبه ندارد و تنها برای انجام خدمات بایومتریک به دفاتر vac مراجعه می‌کنید. با این حال، در برخی مواقع ممکن است از شما سوالاتی در زمینه هدف سفرتان پرسیده شود. این سوالات با توجه به نوع ویزایی دریافت می‌کنید متفاوت هستند. 

مدت زمان اخذ ویزای شینگن اتریش

زمان دریافت ویزای شینگن اتریش در شرایط عادی ممکن است تا 15 روز طول بکشد. با این حال در برخی موارد، به دلیل تعداد بالای درخواست‌هایی که سفارت یا کنسولگری اتریش دریافت می‌کنند یا شرایط پرونده شما، ممکن است این مدت تا 30 روز یا حتی بیشتر تمدید شود.

مدت زمان اخذ ویزای شینگن اتریش
توجه داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است این زمان خیلی طولانی‌تر شود و چند ماه زمان ببرد. به همین دلیل است که به شما توصیه می‌شود در اسرع وقت برای ویزای اقامت کوتاه اتریش خود اقدام کنید. گفتنی است که زودترین زمانی که می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید، 3 ماه پیش از تاریخ سفرتان به اتریش است.

قیمت ویزای شینگن اتریش

هزینه ویزای شینگن اتریش به شرح زیر است:

متقاضی ویزا

هزینه (یورو)

ویزای اتریش برای بزرگسالان

80

ویزای اتریش برای کودکان 6 تا 12 سال

40

ویزای اتریش برای کودکان زیر 6 سال

رایگان

 

سخن پایانی
در این مقاله به معرفی جامع ویزای شنگن اتریش پرداختیم و انواع آن را بررسی کردیم. گفتیم که هدف سفر برای دریافت این نوع ویزا بسیار مهم است و افراد با چه اهدافی می‌توانند ویزای شنگن دریافت کنند و وارد این کشور شوند.
همچنین به مدارک لازم و هزینه‌های آن نیز اشاره کردیم. در آخر نیز باید بگوییم که احتمالا عنوان «اخذ ویزای شینگن اتریش تضمینی» را بسیار زیاد شنیده‌اید. بسیاری از افراد سودجو برای تبلیغات از این عنوان به معنای دریافت ویزای شینگن تضمینی تحت هر شرایطی استفاده می‌کنند. اما بهتر است بدانید که اخذ ویزای شینگن با داشتن هر شرایطی به‌صورت تضمینی و صددرصد وجود ندارد!
ویزای شینگن تضمینی در حامی مهاجر بدان معناست که کارشناسان حامی مهاجر تمام تلاش خود را می‌کنند تا با بررسی شرایط شما ابتدا شانس دریافت ویزا را به شما بگویند و بهترین کشور یا بهترین مسیر را برای شما درنظر بگیرند تا شانس دریافت ویزا را به حداکثر برسانند.

سوالات متداول درباره ویزای شینگن اتریش

مدت اعتبار ویزای شینگن اتریش چقدر است؟

اعتبار این نوع ویزا، 90 روز در یک بازه 6 ماهه است.

برای تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اتریش به کجا مراجعه کنم؟

این فرم به‌صورت آنلاین است و از طریق سایت schengenvisainfo می‌توانید این فرم را دریافت کنید. توجه داشته باشید که تکمیل این فرم به دقت زیادی نیاز دارد که درصورت نیاز، کارشناسان حامی مهاجر می‌توانند در تکمیل این فرم شما را یاری کنند.

دریافت ویزای شینگن اتریش چقدر طول می‌کشد؟

زمان دریافت ویزای اتریش به هدف سفر، شرایط متقاضی، شرایط سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور شما بستگی دارد که به مدت زمان تقریبی آن در این مقاله اشاره کردیم.

برای درخواست آنلاین فرم ویزای شینگن اتریش به چه مدارکی نیاز دارم؟

برای تکمیل فرم ویزای شینگن به مدارکی نیاز ندارید؛ اما پس از تکمیل فرم و انجام مراحل ویزا، باید تمام مدارکی که در این مقاله ذکر کردیم را داشته باشید.

آیا می توانم با ویزای شینگن اتریش به تمام کشورهای اروپا سفر کنم؟

طبق قوانین شینگن، با داشتن ویزای یکی از کشورهای منطقه شینگن، می‌توانید به تمام کشورهای این منطقه سفر کنید. 

آیا امکان دریافت ویزای رایگان شینگن اتریش وجود دارد؟

بله. این ویزا برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. همچنین اتباع برخی کشورها، از پرداخت هزینه ویزای اتریش معاف هستند. توجه داشته باشید که شهروندان ایرانی جزء این دسته نیستند و تنها برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

ویزای کوتاه مدت اتریش چه محدودیت هایی دارد؟

دارندگان ویزای شینگن نمی‌توانند بیش از 90 روز در این منطقه اقامت داشته باشند. همچنین در زمان اقامت خود نباید در فعالیت‌های غیر مجاز شرکت کنن. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله حقوق و تعهدات مسافران با ویزای شینگن را بخوانید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0