20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای دریافت ویزای تضمینی شینگن 2024

ویزای شینگن تضمینی و فوری 2024؛ شرایط، مدارک، هزینه

شما هم همین‌طورید؟ این‌طور که شب‌به‌شب، دربارۀ سفر به کشورهای اروپایی رویاپردازی می‌کنید؟! خوب ما آمده‌ایم بگوییم رویا کافی است! چون قرار است با هر موقعیتی، ویزای شینگنمان را گرفته و به قلب سوئیس و هلند و فرانسه سفر کنیم؛ یعنی همان چیزی که به‌عنوان ویزای شینگن تضمینی می‌شناسیم!

منظور چیست؟ اینکه حتی اگر وضعیت حساب‌بانکی یا سابقۀ سفرمان هم تعریف چندانی ندارد، مهم نیست! سابقۀ ریجکتی چه؟ آن هم اهمیت ندارد! چرا؟ چون حامی مهاجر کنارمان است! البته باید حواسمان باشد که این حرف‌ها، به‌معنی 100درصدی‌بودن اخذ ویزایمان نیست؛ چون دربارۀ این موضوع، فقط‌وفقط سفارت است که تصمیم می‌گیرد!

منتها منظورمان از ویزای تضمینی شینگن این است که با حامی مهاجر، هیچ خطری شانس دریافت ویزایمان را تهدید نخواهد کرد! چرا؟ چون به‌واسطۀ سال‌ها تخصص و تجربه، کارشناسان حامی مهاجر با تمام زیروبم‌های این مسیر آشنا هستند و می‌دانند رعایت چه مواردی، می‌توانند گزارۀ «ویزای شینگن تضمینی» را محقق کنند!

پس بیایید ببینیم قصه چیست!

اخذ ویزا شینگن تضمینی

بگذارید یک سوال مهم را مطرح کنیم. آن هم اینکه اصلا اولین قدم برای گرفتن ویزای شنگن چیست؟!

خوب راستش را بخواهید، قدم اول این است که دربارۀ وضعیتمان مشورت کنیم؛ چون با همین مشورت اولیه است که کارشناسان به ما می‌گویند شانسمان برای اخذ ویزا چقدر است و کدام راه‌ها برایمان مناسب‌ترند.

حالا بعدش چه؟ بعدش باید با همکاری متخصصان واحد شینگن حامی مهاجر، برخی مدارک ضروری را آماده کرده و خودمان را برای ارائۀ آن‌ها آماده کنیم. در نهایت هم باید این اسناد را به کاشناسان سپرده و منتظر تصمیم سفارت بمانیم.

اما اصلا جدا از این موضوع، چه شرایطی ما را در اخذ ویزای تضمینی شینگن یاری می‌کنند؟ بگذارید در ادامه توضیح بدهیم.

شرایط گرفتن ویزا شینگن تضمینی

ببینید! واقعیت این است که تمامی کشورهای حوزۀ شینگن، قوانین و مقررات یکپارچه‌ای برای صدور ویزا دارند؛ پس شرایطشان هم تقریبا مشابه است.

بگذارید یکی‌یکی دربارۀ این شرایط و موقعیت‌ها صحبت کنیم.

شرایط ویزا شینگن تضمینی

ویزای شینگن تضمینی بدون مدارک

وقتی از شرایط دریافت ویزای شینگن بدون مدارک حرف می‌زنیم، قطعا منظورمان مدارک هویتی یا امثال آن نیست؛ دلیلش هم واضح است! چون بدون همچین مدارکی، حتی نمی‌توانیم از شهر خودمان به یک شهر دیگر برویم! چه برسد به اینکه از کشوری به کشور دیگر جابه‌جا شویم.

خوب پس منظور از «بدون مدارک» چیست؟ مقصودمان مدارکی مانند دعوتنامه یا سابقه سفر هستند که الان راجع‌به آن‌ها حرف می‌زنیم.

ویزای شینگن بدون دعوتنامه

نمی‌دانیم شنیده‌اید یا نه؛ ولی معمولا می‌گویند دریافت ویزای شینگن تضمینی بدون دعوتنامه امکان‌پذیر نیست؛ ولی خوب راستش را بخواهید، واقعیت چیز دیگری است! چون دعوتنامه، تنها یک مدرک کمکی برای دریافت انواع ویزای شنگن است.

نشان‌به‌آن‌نشان که خود ما در مجموعۀ حامی مهاجر، بارها برای همراهانی ویزا گرفته‌ایم که هیچ دعوتنامه‌ای نداشته‌اند. حالا دیگر چطوری‌اش را می‌توانید از مشاورانمان بپرسید. با این شماره تماس: 02148406

ویزای شینگن بدون دعوتنامه

ویزای شینگن بدون سابقه سفر

یکی دیگر از مدارکی که زیاد نامش را می‌شنویم، گواهی سابقۀ سفر است؛ زیرا به‌عقیدۀ عده‌ای، ما اگر سابقه سفر مناسبی نداشته باشیم، هیچ‌رقمه نمی‌توانیم رضایت افسر را جلب کنیم و ویزا بگیریم؛ ولی خوب ما که چنین عقیده‌ای نداریم!

چرا؟ چون فقط کافی است خودتان تجربۀ گرفتن ویزای شینگن بدون سابقه سفر را مشاهده کنید تا ببینید ماجرا چیست؛ پس در یک کلام، ویزا تضمینی شینگن لزوما سابقه سفر نمی‌خواهد!

ویزای شینگن فوری تضمینی

منظور از ویزای شینگن فوری تضمینی، حالتی است که بتوانیم از سفارت موردنظرمان وقت فوری بگیریم و زودتر از موعد ویزایمان را در آغوش بکشیم! اما خوب مگر می‌شود؟

با حامی مهاجر، بله! این‌طور که طی مکاتباتی که با برخی سفارت‌ها صورت گرفته، کارشناسان حامی مهاجر به‌راحتی می‌توانند وقتی فوری‌مان را رزرو کنند و ما را چندپله‌ای جلو بیندازند! پس اخذ ویزای شینگن تضمینی فوری، شدنی‌تر از چیزی است که حتی فکرش را می‌کنیم!

اخذ ویزا شینگن بدون اثر انگشت

شاید شنیده باشید که برخی از متقاضیان ویزای شینگن، می‌پرسند آیا نمی‌شود بدون حضور در سفارت‌ها و بدون ثبت اثر انگشت، ویزای توریستی شینگن تضمینی دریافت کرد؟

اگر بخواهیم در یک کلمه پاسخ بدهیم، باید بگوییم خیر! حالا چرا؟ چون دریافت ویزای شینگن تضمینی برخلاف ویزای کاناداست؛ یعنی «هرکسی که طاووس می‌خواهد، باید جور هندوستانش را هم بکشد» و خودش را به سفارت برساند؛

ولی خوب خبر خوب این است که برخلاف ویزای کانادا یا آمریکا، برای ویزا تضمینی شینگن نیازی به پرداخت هزینه‌های چندده میلیونی و سفر به خارج از کشور نیست! بلکه تنها می‌توانیم با رفتن به دفتر این سفارت‌ها در داخل کشورمان، پروندۀ ویزا شینگن تضمینی خود را به جریان بیندازیم.

ویزای تضمینی شینگن فرانسه چگونه ویزایی است؟

برای اینکه وضعیت ویزای شینگن تضمینی برخی کشورهای مهم را بررسی کنیم، بد نیست که هرازچندگاهی به آمار صدور ویزاهایش نگاهی بیندازیم! خوب حالا دربارۀ صدور ویزای تضمینی شینگن فرانسه هم، باید بدانیم دریافتش کمی مشکل اما امکان‌پذیر است؛

به‌ویژه که فرانسه در صدر لیست پربازدیدترین کشورهای جهان قرار دارد. این‌طور که در سال 2023، حدود 80میلیون گردشگر از این کشور بازدید کرده‌اند! ضمنا هرچند تعداد ریجکتی‌های شینگن این کشور کم نیست، می‌توانیم با رعایت شرایط اخذ ویزای فرانسه احتمال صدور ویزای خودمان را بالا ببریم.

دریافت ویزای شینگن فرانسه

ویزای شینگن تضمینی ایتالیا چگونه ویزایی است؟

ایتالیا نیز از جمله کشورهای پرطرفدار صنعت گردشگری است؛ اما فرق عمده‌اش با فرانسه، در این است که معمولا سخت‌گیری زیادی برای صدور ویزاهایش به‌خرج نمی‌دهد! طوری که بیشترین دلیل ریجکت‌شدن ویزای شنگن ایتالیا، قانع‌نشدن افسر برای بازگشت شما به کشورتان است؛

ویزای شینگن ایتالیا

حال آنکه با رعایت شرایط گرفتن ویزای شینگن ایتالیا، به‌راحتی می‌توان افسر را قانع و ویزا را دریافت کرد.

ویزای شینگن تضمینی آلمان

راستش را بخواهید، تعداد درخواست‌هایی که سالانه به‌دست آلمان می‌رسد، درست مثل فرانسه بالاست و به‌تبع آن، ریجکتی‌هایش نیز بیشتر است؛ لذا مهم است که با رعایت شرایط و آماده‌سازی اصولی مدارک، شانسمان را برای دریافت ویزای شینگن آلمان تقویت کنیم.

ویزای شینگن آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تضمینی شینگن

گفتیم و گفتیم و گفتیم، تا برسیم به اینجا که اصلا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تضمینی شینگن چه مواردی هستند؛ پس بیایید این مدارک را سرتیتروار بخوانیم:

 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه، سند ازدواج و...
 • فرم تکمیل‌شده و امضاشدۀ درخواست ویزا
 • 2 قطعه عکس معتبر پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک مرتبط با برنامۀ سفر؛ مثل گواهی رزرو بلیت پروازهای رفت‌وبرگشت
 • رسید بیمۀ مسافرتی با حداقل 30هزار یورو اعتبار
 • مدارک مرتبط با تمکن مالی
 • مدارک اقامتی؛ مثل واچر هتل
 • رسید پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا
 • ترجمه مدارک به زبان خواسته‌شده
 • گذرنامه‌های قبلی (در صورت وجود)

قیمت ویزای شینگن تضمینی

یکی دیگر از نکات مهم در خصوص ویزا شینگن تضمینی، هزینه‌ای است که باید برای دریافت آن بپردازیم. پس به‌نظرمان بهتر است بی حرف پس‌وپیش برویم سراغ این هزینه‌ها! منتها قبلش، باید این موضوع مهم را بدانیم که عددورقم نوشته‌شده، تنها مبلغی است که فرد باید در داخل سفارت بپردازد. در حالی که هزینه‌های دیگری نیز مثل هزینۀ خدمات، ترجمۀ مدارک و... در این مسیر وجود دارد.

قیمت ویزای تضمینی شینگن

به‌طور کلی، قیمت ویزای شینگن تضمینی به این شرح است:

 • افراد بالای 12 سال: 80 یورو
 • کودکان بین 6 تا 12 سال: 40 یورو
 • کودکان زیر 6 سال: رایگان
 • اعضای خانواده فردی که مقیم اروپاست: رایگان

کلام آخر!

وقتی حرف از ویزا تضمینی شینگن به‌میان می‌آید، منظورمان این است که کارشناسان حامی مهاجر، با آگاهی از آخرین تغییرات موجود، تلاش می‌کنند پروندۀ ویزای ما را طوری به جریان بیندازند که کمترین خطری شانسمان را تهدید کند؛

بنابراین بسیار مهم است که اول از همه، وضعیت پرونده‌مان را با ایشان در میان بگذاریم و از راهنمایی‌هایشان استفاده کنیم. خوب آنچه گفتیم هم، همه‌اش در همین راستا بود! این‌طور که با بررسی برخی از شرایط و مدارک اخذ ویزای تضمینی شینگن، تلاش کردیم نکات مهمش را برایتان بازگو کنیم؛

پس از اینجا به‌بعد، شما بگویید! اگر سوال یا نظری بود، هم می‌توانید آن را در بخش «دیدگاه‌ها» مطرح کنید و هم ضمن تماس با شمارۀ 02148406، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید. همواره پاسخگویتان خواهیم بود.

سوالات متداول درباره اخذ ویزای شینگن تضمینی

بسیار خوب! دیگر حرفی نمانده جز پاسخ به چند سوال پرتکرار دربارۀ موضوع بحثمان؛ پس بیایید ببینیم قصه از چه قرار است.

چگونه شانس گرفتن ویزای شینگن را افزایش دهم؟

از جمله مواردی که شانس دریافت ویزای شینگن را بالا می‌برد، کمک‌گرفتن از متخصصان و کارشناسان اخذ ویزاست؛ چرا که آن‌ها با ارائۀ راهنمایی‌هایی در خصوص نحوه ارائه مدارک، نگارش اصولی کاور لتر، چگونگی ارائۀ دعوتنامه یا سابقه سفر و... می‌توانند به رونده پروندۀ ما سرعت بدهند.

اخذ ویزای شینگن از کدام کشور راحت است؟

راستش را بخواهید، این مورد به شرایط هر فرد بستگی دارد؛ زیرا با توجه به وضعیت پروندۀ متقاضی، گاهی لیتوانی انتخاب مناسبی است و گاهی یونان و سوئیس و... با این حال، ما بر اساس آمار و اطلاعات موجود، تمامی این کشورها را در مقاله راحت ترین کشور برای ویزای شینگن معرفی کرده‌ایم.

آیا اخذ ویزا شینگن بدون ضمانت وجود دارد؟

بله. خود ما در مجموعۀ حامی مهاجر، اخذ ویزا شینگن بدون ضمانت را انجام می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شمارۀ 02148406 تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 5 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
ناشناس
سلام ممنون از توضیحاتتون- من سال 98 درخواست ویزا 90 روزه از المان کردم که به عنوان کاراموزی برم با اینکه سند خونه را هم در مدارکم گذاشتم و بلیط برگشت هم داشتم و همه مدارکم اماده بود به خاطر بند 9 ریجکت شدم. الان میخوام دوباره اقدام کنم چیکار کنم و ایا باز هم به من ویزا شنگن میدن؟ میتونم مثلا برم یونان که فقط شنگن در پاسم بخوره؟
کارشناس حامی مهاجر

درود همراه عزیز.

بله! با توجه به آنچه در مقاله هم نوشته‌ایم، شما حتی با سابقۀ ریچکتی هم می‌توانید برای دریافت مجدد ویزای شینگن اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی، می‌توانید با شمارۀ 02148406 تماس حاصل فرمایید. 

ناشناس
با سلام مطالب مفید بود ولی جوابگوی کامل نبود به هر حال ممنون با این شرایط کرونا ایا امکان اخذ ویزای توریستی شینگن امکانپذیر هست چطور میتونید کمک کنید
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

در شرایط کرونا بیشتر سفارت ها فعلا ویزا صادر نمی کنند. می تونید برای مشاوره و دریافت پاسخ سوالات خودتون با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.