برزیل، سرزمین فوتبال، قهوه و رنگ، سال‌ها است که تبدیل به یکی از مراکز محبوب گردشگری در سطح جهان شده است. برزیل، بزرگترین کشور آمریکای جنوبی که شامل تعدادی از کلان‌شهرهای جهانی می‌شود، برای گردشگران جذابیت‌های فراوانی دارد و وسعت این کشور تنها بخشی از جذابیت آن است. برای مثال جشن کارنیوال که دارای شهرتی جهانی است هر سال در این کشور برگزار می‌شود و در ایام آن مردم به شادی و پایکوبی می‌پردازند. طرفداران حیات وحش هم به برزیل علاقه‌مند خواهند شد و از ماجراجویی در تالاب‌ پانتانال و جنگل‌های آمازون لذت خواهند برد. علاوه بر این، کسانی که به معماری دوران استعمار و شهرهای تاریخی علاقه دارند، نیز باید از سالوادور دیدن کنند. تور برزیل به خاطر جاهای دیدنی برزیل و زیبایی‌های کشور برزیل همواره جز محبوب‌ترین تورهای مسافرتی بوده است.

مجسمه مسیح منجی  (Christ the Redeemer)

مجسمه مشهور مسیح که در کشور برزیل و در شهر ریودوژانیرو قرار دارد، یکی از عجایب هفتگانه جهان است که ارتفاعی برابر با ۳۹٫۶ متر دارد و در نوک کوه کورکووادو ساخته شده است؛ این کوه ۷۱۰ متر ارتفاع دارد. مجسمه مسیح ریودوژانیرو حالتی ایستاده دارد و دستان خود را کاملا باز کرده است و این حالت نشان‌دهنده پذیرش انسان‌ها در آغوش‌اش است. شاید ندانید اما در دامن ردای این مجسمه یک ورودی قرار دارد که در داخل آن داربستی گذاشه شده است. وقتی که قدم به داخل این مجسمه می گذارید تازه می بینید که آنچه که در داخل آن می بینید با فضای خارجی چقدر تفاوت دارد، در همان لحظه ی ورود محال است باور کنید که داخل یکی از معروف ترین آثار جهان قرار دارید چرا که فضای داخلی آن بسیار متروک و تاریک و بیشتر شبیه یک انبار بزرگ است!
 

سالن اپرای مانائوس

از جاهای دیدنی برزیل می توانیم به تئاتر آمازوناس اشاره کنیم، این سالن اپرای تئاتر در شهر مانائوس در قلب جنگل های آمازون برزیل قرار گرفته است. این سالن به اعتقاد بسیاری زیباترین و باشکوه ترین سالن اپرا در دنیا محسوب می شود و درست در طول دوران زیبا (belle Epoque) و دوران رونق اقتصادی منطقه ساخته شده است. برای ساخت این کلیسا مصالح مختلف از سرتاسر دنیا به این منطقه از برزیل آورده شد: مبلمان و دکوراسیون داخلی از پاریس، مرمر از ایتالیا و فلز از انگلیس. گنبد زیبای این ساختمان با کاشیکاری های رنگی و زیبا پوشیده شده و در واقع، ۳۶۰۰۰ کاشی سرامیکی زیبا به رنگ های پرچم برزیل روی این گنبد قرار گرفته اند. اولین اجرا در این سالن اپرا در سال ۱۸۹۷ و توسط اپرای ایتالیایی لا گیوکوندا برگزار شد. با این حال، پس از آن این سالن بسته شد تا ۹۰ سال بعد و در سال ۱۹۹۰ که تئاتر آمازوناس دوباره درهایش را به روی هنردوستان باز کرد.
 

آبشار ایگواسو

یکی از جاهای دیدنی برزیل آبشار نعلی شکل ایگواسو است که روی رود ایگواسو در مرز بین برزیل و آرژانتین قرار دارد. آبشار ایگواسو (آب بزرگ) با طول ۲.۷ کیلومتر در سال ۱۵۴۱ توسط مکتشفی اسپانیایی به نام "آلوار نونز کابزاد واکا" کشف شد. این آبشار دو قسمت مجزا دارد که هر بخش از صدها آبشار کوچک‌تر (حدود ۲۷۵ آبشار با ارتفاعی بین ۳۰ تا ۴۰ و ۶۰ تا ۸۲ متر) تشکیل شده است. جالب اینکه آبشار ایگواسو حدود ۳ برابر از آبشار نیاگارا بزرگ‌تر است. گلوگاه شیطان، سرآغاز سقوط آب به پایین ‌دست است که چشمگیرترین بخش آبشار به‌حساب می‌آید.
 

سواحل کوپاکابانا 

ساحل کوپاکابانا یکی از معروف‌ترین و زیباترین سواحل جهان و یکی از جاهای دیدنی برزیل ، واقع در "زونا سو" در شهر ریو دو ژانیرو است. این ساحل که در یکی از شلوغ‌ترین نواحی مسکونی پایتخت برزیل قرار گرفته، حدود ۴ کیلومتر امتداد دارد و از خیابان پرینسزا ایزابل شروع و تا نجات غریق شماره ۶ ادامه دارد. منظره سمت چپ ساحل کوپاکابانا را کوهستان شوگرلوف و دژ دوک کاشیاس در بر گرفته‌اند که در سال ۱۷۷۹ ساخته شده است. در سمت راست نیز دژ کوپاکابانا را خواهید دید که متعلق به سال ۱۹۱۴ میلادی می‌باشد.
 

اورو پِرتو

شهر اورو پرتو یکی از شهرستان‌های برزیل می‌باشد که در میناس گرایس واقع شده است. این شهر در واقع محل زندگی معدن‌چیان بوده است و معنای لغوی آن طلای سیاه است. این شهر شامل معماری استعماری پرتغال می‌باشد. این شهر دارای یکی از بیشترین جاذبه‌های توریستی است از جمله ساختمانهای تاریخی، خیابان‌های سنگ فرش شده، کلیساهای تاریخی، موزه ها، معادن و کارناوال ها.
 

تالاب پانتانال

تالاب پانتانال منطقه‌ای حفاظت شده در برزیل و بزرگترین پهنه تالاب گرمسیری دنیا است. این تالاب در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. بخش اعظمی از این تالاب در ماتو گروسو جنوبی برزیل واقع شده ولی تا ماتو گروسو و بخش‌هایی از بولیوی و پاراگوئه ادامه پیدا کرده است. این تالاب حدود 140 هزار تا 19 هزار و 500 کیلومتر وسعت دارد و دارای انواع اکوسیستم است.
 

سالوادور

این شهر پایتخت جهانی اهالی برزیل با پیشینه آفریقایی است. سالوادور به خاطر این چیزها مشهور است: هنرهای رزمی کاپوئِرا، رقص کَندومبله، گروه کارناوال اُلُدوم، معماری دوره استعمار پرتغال، غذاهای خیابانی آفریقایی و یکی از قد‌یمی‌ترین فانوس‌های دریایی در قاره آمریکا. صفت مشخصه تاریخ این شهر تحمل سختی است: ماجراهای شجاعانه از دریانوردی‌های پرتغالی‌ها و داستان‌های دردآور تاریخ داد و ستد برده‌های آفریقایی بخشی از گذشته این شهر است. اما این پایتخت باهیایی بسیار سرزنده است و محل تلاقی دو فرهنگ زنده به شمار ‌می‌رود. سالوادور در ماه فوریه میزبان یکی از بهترین کارناوال‌های برزیل است. موسیقی شاد و صحنه‌های زندگی شبانه در این زمان به اوج خود ‌می‌رسد.
 

شوگرلوف

شوگرلوف (کله قند) قله‌ای ۳۹۶ متری در دهانه خلیج گوانابارای ریودوژانیرو می‌باشد که به اقیانوس اطلس متصل است. این جاذبه به دلیل چشم انداز پانوراما به شهر و تله کابین هیجان انگیزش بسیار مشهور و پرطرفدار است. شوگرلوف تنها کوه گرانیتی است که درست در لبه آب بیرون آمده است. برای رسیدن به بالای این قله که یکی از جاهای دیدنی برزیل است، باید از تله کابین با دیواره‌های شیشه‌ای با ظرفیت 65 نفر مسیر 1400 متری بین قله‌های شوگرلوف و مورو داورکا استفاده شود. در طول مسیر ایستگاه اول پوشش انبوه گرمسیری، پرندگان و گاهی میمون‌ها حال و هوای لذت بخشی را به شما می‌دهد. ایستگاه دوم این تله کابین کوه شوگرلوف در قسمت اورکا قرار دارد که گردشگران را به بالای قله کوه شوگرلوف می رساند که دراین محل چندین مکان برای تماشای مناظر زیبا تعبیه شده است.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0