20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

موزه های ازبکستان

جایی در آسیای میانه، ازبکستان کشوری کوچک است که به دلیل تاریخ و هنر مدرنش شناخته می شود. این مکان که به مسیر ابریشم که مسیر تجاری باستانی بین چین و مدیترانه است، پیوند خورده است. این مکان برای معماری بی نظیر اسلامیش است که بازدید کننده های زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند. بیشترین تعداد موزه در پایتخت، تاشکند است که به همراه دیگر موزه ها در شهرهای بزرگ مختلف مانند سمرقند، بخارا و خیوا یافت می شود. این موزه ها اساساً به هنر مدرن و کلاسیک ازبک و آثار مردمی و عتیقه‌های بسیار قیمتی و زیبا که از میراث فرهنگی این کشور تشکیل شده است، تمرکز دارند. تعطیلات خود را در ازبکستان با در آغوش گرفتن تاریخ زیبا و باستانی این کشور شروع کنید و بهترین زمان را در کنار عزیزان خود در اینجا داشته باشید. زیرا می توانید از غذاهای محلی، از خرید و گرفتن صنایع دستی و سوغاتی های دیگر از بازارهای پر جنب و جوش لذت ببرید.

موزه ی امیر تیمور

 

تیمور فاتح ترک-مغول بود كه این موزه به افتخار او به این نام نامگذاری شده است. موزه امیر تیمور که به عنوان موزه تاریخ تیموریان نیز شناخته می شود ، نمونه ای عالی از معماری استثنایی است که گنبدی عظیم آبی بر روی آن قرار دارد. این موزه توسط چشمه های زیبایی احاطه شده است که زیبایی های بیشتری را به جذابیت آن می بخشاند. نمای این موزه بسیار زیبا تزئین شده است و از گذشته نقاشی ها ، سلاح ها ، لباس های قدیمی ، وسایل ، دست نوشته ها و اسناد از گذشته به نمایش می گذارد که از نزدیک با زندگی و فعالیت امیر تیمور ارتباط داشتند.

موزه تکنیک های راه آهن تاشکند

 

اگر در سفر خانوادگی خود هستید ، این بهترین مکان برای بازدید شما و خانواده ی شما است. موزه ی تکنیک های راه آهن دارای موتور و لوکوموتیوهای بخار و دیزلی است که مدتها پیش در سراسر کشور کار می کردند. ممکن است در مورد انواع مختلف موتورها و لوکوموتیوها یک معرفی مختصر دریافت کنید. اگرچه این موزه بیشتر بر موتورها و قطارهای راه آهن تأکید دارد و تا چشم کار می کند قطار وجود دارد ، خانواده ها همچنین می توانند در پارک های داخل شهر که در نزدیکی این موزه واقع شده اند قدم بزنند و اوقاتی را نیز در این پارک خای بسیار زیبا و جذاب بگذرانند. در این جا می توانید با لوکوموتیو ران ها عکس بگیرید و احساس پرشکوهی را در اینجا احساس کنید. این موزه دوشنبه ها و سه شنبه ها تعطیل می باشد.

موزه ی تاریخ ازبکستان

 

از موزه تاریخ ایالتی 136 ساله ازبکستان حتما بازدید کنید که نمایش باستان شناسی ، انسان شناسی و جدول زمانی ازبکستان تا به امروز است. این موزه به 4 طبقه تقسیم شده است که به صورت تاریخ شناسایی، تاریخ کشور را نشان می دهد و طبقه 4 آن را در مورد تاریخ مدرن قرنهای 21-20 نشان می دهد. می توانید از مغازه ای که در زیر موزه قرار دارد فرش های دستباف نفیس ، مینیاتورها یا سرامیک های منزل خریداری کنید و یا سوغاتی برای عزیزان خود بخرید.

موزه ی کارگاه هنری والنتینا روماننکو

 

خانواده و عزیزان خود را به کارگاه هنری و استودیو والنتینا روماندنکو در سمرقند ببرید و از تجربیات غنی استادان ابریشم ، نقاشی و گلدوزی سمرقند استفاده کنید. در اینجا می توانید نمایش عامه مردانه را ببینید و بدیهی است هر لباسی را که میبیند شما را به وجد آورد. شما می توانید از تورهای هدایت شده به استودیو بهره مند شوید که نمایشگاهی از لباس های شگفت انگیز از والنتینا روماننکو در آن موجود است.

موزه ی افراسیاب

 

این موزه در سمرقند کاملاً به تاریخ این شهر پر رمز و راز اختصاص دارد. این موزه نام خود را از افراسیاب گرفته است که یکی از بزرگترین مکان های باستان شناسی در جهان است و در اوایل قرن سیزدهم توسط مغول ها تخریب شد. این موزه به آسانی پیشرفت سمرقند و تاریخ مربوط به آن را از زمان فتح اسکندر کبیر توضیح می دهد. این ساختمان 40 ساله شامل تکه های شواهدی از نقاشی های دیواری بی نظیر است که به صحنه های شکار و جشن های آن دوران باز میگردد و آن ها را رمزگشایی می کند.

موزه ی هنر ساویتسکی

 

این موزه به نام یک هنرمند مسکو ، ساویتسکی نامگذاری شده است که آثار هنری معاصر بسیاری را تولید کرد. همه ی این آثار در آن زمان توسط رژیم سیاسی موجود ممنوع بودند. موزه هنر ساویتسکی توسط بسیاری از منابع مشهور یکی از بهترین موزه های جهان به حساب می آید. این موزه معروف به مدرسه ای برای هنرمندان است که مجموعه هنرهای کلاسیک آسیا در آن قرار دارد و شامل دومین مجموعه بزرگ جهان از آوانگارد روسیه است. همچنین ، هنر خوارزم باستان را به همراه کپی هایی از برخی از نمایشگاه های لوور در پاریس به نمایش می گذارد.

موزه ی هنر دولتی ازبکستان

 

از سال 1918 ، موزه هنری ازبکستان یا موزه هنرهای ازبکستان 100 اثر مجسمه سازی ، نقاشی ، نقاشی را در خود حفظ کرده است. وقتی از اینجا بازدید می کنید ، می توانید چینی های استادان روسی و اروپای غربی را نیز از مجموعه های شاهزاده رومانوف و سایر مجموعه های خصوصی آن زمان ، که توسط دولت شوروی پس از انقلاب ملی درست شده اند را مشاهده کنید.

گالری هنر ازبکستان

 

رئیس جمهور ازبکستان در سال 1994 اقدام به راه اندازی یک مجموعه هنری زیبا کرد که وقتی از ظرفیت فضای یک گالری فراتر رفت ، به یک سالن نمایش و سپس به یک موزه تبدیل شد. شما می توانید 15 اتاق را در داخل گالری هنر به همراه یک اتاق کنفرانس ، سالن سخنرانی ، استودیو برای سازماندهی سمینارها و کارگاه های آموزشی پیدا کنید. از گالری بازدید کنید و با دیدن نقاشی های کلاسیک هنرمندان ازبک ، با بهترین آثار معاصر آشنا شوید.

موزه ی طبیعت

 

این موزه نیز یکی از موزه های دولتی است که در حیطه ی طبیعت فعالیت دارد. نمایشگاه های این موزه شامل حدود 400.000 آیتم است که از این میان سه چهارم حشرات و برگهای گیاه دارویی ، جانورشناسی و زمین شناسی در کل ازبکستان انتخاب شده اند. شما برای دیدن چهار بخش از این مکان که عبارتند از: گروه زمین شناسی و جغرافیا ، گروه فلور و جانوران ، گروه علمی و آموزشی، میتوانید آماده باشید. در این موزه میتوایند با مجموعه ای از ماهی ها ، حلزون ها ، صدف ها ، استخوان های دایناسور و فسیل های دیگر نیز همراه شوید و در مورد آن ها اطلاعاتی کسب کنید.

موزه هنرهای کاربردی ازبکستان

 

وقتی در جستجوی بهترین موزه های ازبکستان هستید ، نمی توانید موزه هنرهای کاربردی در تاشکند را از دست بدهید. آنچه شما را در اینجا متحیر خواهد کرد ، آثار هنری کاربردی است که بر سنت های کهن مربوط به مدارس تأکید دارد. در کنار اینها ، با آثاری که به روش سنتی صنعتگران و همچنین آثار هنری مدرن آشنا شوید. این موزه پر است از بناهای رنگارنگ که با دیدن آن ها صد در صد به وجد خواهید آمد. برای خرید آثار هنری دانشجویان کارشناسی ارشد ازبک از فروشگاه های داخل موزه ها دیدن کنید و سوغاتی های خود را از این فروشگاه ها تهیه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0