20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تغییرات در نحوه دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

اینجا حامی مهاجر است؛ مرجع مقاله درباره مهاجرت

نحوه دریافت گواهی عدم سوء پیشنیه

مدتی است صدور گواهی عدم سوء پیشینه در بسیاری از شهرها برعهده دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گذاشته شده است  و دیگر توسط دفاتر پلیس +10 انجام نمی‌شود. دریافت گواهی عدم سو پیشینه از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به روشهای زیر انجام میشود:

1. تماس با دفتر پلیس+10

در مرحله اول باید به یکی از دفاتر پلیس +10 شهر خود تماس بگیرید ودر صورتی که همچنان صدور گواهی عدم سو پیشینه را انجام میدهند طبق روال گذشته، به همراه شناسنامه، کارت ملی و عکس مناسب به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

اگر مسئولیت  ثبت گواهی عدم سو پیشینه بر عهده دفتر خدمات الکترونیک قضایی باشد، مراحل زیر  را دنبال کنید.

2. دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

ثبت نام در سامانه ثنا

با دردست داشتن کارت ملی (الزامی برای جدید بودن کارت ملی وجود نخواهد داشت) باید به  یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و سپس فرم ثبت نام  را در سامانه ثنا تکمیل کنید. هزینه ثبت نام مبلغ 11 هزار و 500 تومان می باشد . "رمز شخصی" از طریق پیامک برای شما ارسال میشود که باید این رمز را نزد خود نگه دارید. همچنین کدپستی و شماره تلفن ثابت برای ثبت نام ثنا اجباریست و ضمن اینکه جهت ثبت نام هر مدرک معتبر عکس دار و کد ملی دار مثل دفترچه بیمه و گواهینامه و پاسپورت و... هم مورد قبول است .

  • نکته: برای ثبت نام گواهی عدم سوء پیشینه الزامی برای رجوع به دفتر خدمات الکترونیک قضایی نیست و لینک ثبت نام در سامانه عدل ایران گذاشته شده است. تنها زمان ابلاغ گواهی، بایذ جهت اخذ برگه مهر شده به دفتر خدمات الکترونیک قضایی رجوع کنید. 

 ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

مرحله بعدی برای ثبت درخواست گواهی عدم سو پیشینه میباشد که برای این کار نیز در همان دفتر  خدمات الکترونیک قضایی انجام خواهد شد و که این فرایند فقط با کارت ملی انجام خواهد شد و  نیازی به انگشت نگاری و عکس  نمی باشد. لازم به ذکر است هزینه این درخواست مبلغ 20 هزار تومان می باشد.

 دریافت پیامک و ابلاغیه

پس از ثبت درخواست، پیامکی برای شما ارسال میشود که مبنی بر صدور ابلاغیه مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه است. معولا این پیامک ظرف 72 ساعت بعد از ثبت درخواست ارسال میشود. پس از دریافت پیامک شما میبایست  با در دست داشتن کارت ملی خود به مرکز خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید.  پس از پرداخت مبلغ 4 هزار تومان، پرینت و مهر گواهی عدم سوء پیشینه کیفری به شما ارائه می‌شود.

  • نکته: معمولا نسخه مهرشده برای ترجمه و ارائه به سفارت ها مناسب‌تر می باشد.شما می توانید ابلاغیه گواهی عدم سوء پیشینه  را به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سامانه ثناadliran) ) نیز دریافت کنید .
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 0