تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت
در حال حاضر تولد در حدود 30 کشور جهان به شهروندی منتهی میشود که شناخته شده ترین کشور در این مورد آمریکا می باشد.این کشورها عبارتند از آمریکا، کانادا، آرژانتین، برزیل، کاستاریکا، اروگوئه، ونزوئلا، سنت لوسیا، پرو، پاناما، مکزیک، پاراگوئه، کوبا، دومنیکا (با جمهوری دومنیکن اشتباه نشود)، اکوادور، فیجی، السالوادور، گرانادا، گواتمالا، گویان، جامائیکا، هندوراس، لسوتو، نیکاراگوئه، پاکستان، پاناما، سنت کیتس و نویس، تانزانیا، ترینیداد و توباگو، توالو و آنتیگوا و باربودا.

ایالات متحده آمریکا

آمریکا از جمله کشورهایی می باشد که اعطای حق شهروندی را به نوزادانی که در این کشور متولد می‌شوند به رسمیت ‌می‌شناسد البته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد با فرمانی اجرایی این قانون را لغو کند. این قانون البته استثناهایی هم دارد؛ فرزندان دیپلمات‌های خارجی شاغل در آمریکا و همچنین فرزندان نیروهای نظامی دشمن اشغالگر شامل این قانون نیستند.

کانادا

 کسانی که در این کشور متولد می‌شوند شهروند کانادا محسوب می‌شوند حتی اگر والدین نوازد اقامت این کشور را نداشته نباشند. فرزندان دیپلمات‌های خارجی شاغل در کانادا مشمول این قانون نمی‌شوند و والدین فرزندانی هم که به این طریق شهروند کانادا می‌شوند از این قانون مستثنی هستند.

شهروندی با حق سفر به کشورهای حوزه شنگن

در میان حدود سی کشوری که تولد در آنجا به حق شهروندی منجر می‌شود؛ کشورهایی دیده می‌شوند که با کسب شهروندی آنها می‌توان آزادانه و بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر نمود.در اکثر کشورهایی که از این طریق نیازی به گرفتن ویزا ندارند، افراد می‌توانند مدت نود روز (طی شش ماه) در کشورهای حوزه شنگن بمانند؛ البته مدت اقامت بسته به کشور متفاوت می باشد. کشورهایی نظیر آرژانتین، برزیل، کاستاریکا، اروگوئه، ونزوئلا، مکزیک، پاراگوئه، پاناما و سنت لوسیا نمونه‌هایی از این کشورها هستند.البته در مورد سنت لوسیا و دومنیکا با پرداخت حدود 100 هزار دلار آمریکا یا خرید خانه هم می‌توان شهروندی این کشورها را خرید و بدون نیاز به ویزا به بیشتر از 100 کشور جهان سفر کرد.

تولد در کشورهای اروپایی چگونه به شهروندی می‌رسد؟

  • در بیشتر کشورهای اروپایی تولد به خودی خود به شهروندی منتهی نمی‌گردد.این کشورها عمدتا وضعیت اقامتی والدین را در زمان تولد مورد نظر قرار می‌دهند و حداقل یکی از آنها باید دارای اقامت دائم یا شهروندی کشور میزبان باشد تا حق شهروندی شامل فرزندش گردد.
  • در لوکزامبورگ متولدین این کشور که والدین آنها شهروند نیستند می‌توانند از 12 سالگی درخواست شهروندی نمایند؛ بشرطی که فرد متقاضی 5 سال و یکی از والدین حداقل 1 سال پیش از تولد در لوکزامبورگ زندگی کرده باشد.
  • در کشور آلمان، تولد فرزندان شهروندان غیرآلمانی در صورتی به شهروندی منتهی می‌گردد که حداقل یکی از والدین هشت سال در این کشور زندگی کرده باشد و دارای اقامت دائم این کشور باشد.
  • در بریتانیا، افرادی که از والدین غیربریتانیایی متولد می‌شوند در صورتی شهروند محسوب می گردند که حداقل یکی از والدین دارای اقامت دائم این کشور باشد.
  • متولدین والدین غیرایتالیایی در زمانی که 18 ساله می‌شوند، می‌توانند درخواست شهروندی کنند بشرطی که از زمان تولد در این کشور زندگی کرده باشند.
  • کسانی که از والدین غیرفرانسوی در این کشور متولد می‌شوند در 18 سالگی بطور خودکار شهروند می‌شوند بشرطی که در فرانسه زندگی کنند و از  11سالگی حداقل 5 سال در این کشور باشند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0