20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
شرایط سنی مهاجرت به کانادا

یکی از سوالات متداول در زمینه شرایط مهاجرت به کانادا، شرط سنی است. متقاضیان علاقه‌مند هستند که بدانند آیا سن آن‌ها برای روش مورد نظرشان مناسب است یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم به صورت کامل درباره شرایط سنی برای روش های گوناگون مهاجرت به کانادا صحبت کنیم. 
پس اگر نگران شرایط سنی خود برای مهاجرت به کانادا هستید. توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مقاله همراه حامی مهاجر باشید. به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.
حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا در ایران است و ارائه کننده خدمات اخذ ویزای توریستی کانادا و ارائه خدمات مربوط به تحصیل در کاناداست. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما فقط کافی است با شماره 02148406 تماس بگیرید.

بهترین سن مهاجرت به کانادا

بهترین سن برای مهاجرت به کانادا چیست؟ پاسخ به این سوال به صورت عمومی سخت است و به روش انتخابی شما برای رفتن به کانادا بستگی دارد. به طور مثال اگر به دنبال ویزای توریستی کانادا هستید، کارشناسان توصیه می‌کنند که در سن های پایین برای این ویزا اقدام نکنید.
ولی از طرف دیگر اگر بخواهید برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کنید، کارشناسان توصیه می‌کنند که در سن های پایین برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. در روش اکسپرس اینتری کانادا نیز، بیشترین امتیاز سنی به افراد تعلق می‌گیرد که بین 20 تا 30 سال سن دارند.

محدودیت سنی در مهاجرت به کانادا

آیا محدودیت سنی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟ بله، برای هر روش یک بازه سنی طلایی وجود دارد که اگر سن شما در آن محدوده باشد، امتیاز مثبتی برای شما به حساب می‌آید. در ادامه این بازه های سنی را بر هر روش بیان خواهیم کرد.
ولی توجه کنید که شرط سنی فقط یکی از شاخصه‌های مهم است و معیارهای دیگری هم برای ارزیابی شرایط شما وجود دارد. همه شرایط مهاجرت به کانادا باید در کنار هم و برای شرایط شخصی شما در نظر گرفته شود.
شاید سن شما با یک روش مهاجرتی سازگاری نداشته باشد، ولی شاید نکات مثبت دیگری در پرونده شما وجود داشته باشد که سن شما را جبران کند. هیچ چیز قطعی وجود ندارد! بنابراین قبل از هر تصمیمی، با یک کارشناس مجرب در مورد شرایط خود مشورت کنید.

شرایط سنی برای مهاجرت به کانادا

شرایط سنی ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، تحصیل در کانادا و اکسپرس اینتری، سه روش رایج برای مهاجرت به کانادا هستند. که در ادامه شرایط سنی مربوط به هر روش را بررسی می‌کنیم.

شرایط سنی برای اخذ ویزای توریستی کانادا

برای گرفتن ویزای توریستی کانادا فقط کافی است که سن شما بالاتر از 22 سال باشد. در این صورت شانس دریافت ویزای توریستی کانادا را خواهید داشت. افرادی که کمتر از 21 سال سن دارند، باید به همراه پدر و مادر ویزای توریستی را دریافت کنند.
البته توجه کنید که بعد از درخواست ویزای توریستی کانادا، ویژگی‌های دیگری همچون میزان تمکن مالی شما نیز بررسی می‌شود. اگر میزان تمکن مالی شما با سن‌تان متناسب باشد، شانس شما برای گرفتن ویزای توریستی افزایش پیدا می‌کند. بنابراین افرادی که سن پایین‌تری دارند، نباید میزان تمکن مالی خود را به حدی اعلام کنند که از لحاظ افسر پرونده غیرمنطقی باشد.

شرایط سنی برای تحصیل در کانادا

برای پذیرش تحصیلی در کانادا، سن شما معیار اصلی در نظر گرفته نمی‌شود، بلکه به میزان گپ تحصیلی شما توجه می‌شود. با توجه به همین موضوع، هیچ محدودیتی برای افراد جوان و افراد دارای گپ تحصیلی مناسب وجود ندارد.
کارشناسان تحصیلی معمولا به افراد بالای 40 سال توصیه می‌کنند که برای تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس کانادا اقدام نکنند و از روش‌های دیگری به منظور مهاجرت به کانادا استفاده کنند. البته این افراد نیز می‌توانند برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنند و شرایط آن‌ها باید به صورت دقیق ارزیابی شود.

شرایط سنی اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری یکی از روش های مهاجرت کاری به کاناداست. در این روش متقاضیان باید یک پروفایل تشکیل دهند و اطلاعات مربوط به میزان تسلط بر زبان، نوع مهارت، تحصیلات و... را در این پروفایل وارد کنند.
اکسپرس اینتری یک سیستم امتیازبندی دارد و بر اساس اطلاعات وارد شده، امتیاز نهایی شما محاسبه می‌شود. در این سیستم برای سن متقاضی نیز امتیاز در نظر گرفته می‌شود و افرادی که بین 20 تا 29 سال دارند، بیشترین امتیاز را برای شاخص سن دریافت می‌کنند.
در جدول زیر، نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا برای سنین متفاوت را مشاهده می‌کنید. امتیاز سنی افراد متاهل از افراد مجرد کمتر است، چرا که امتیاز جداگانه ‌ای برای سن همسر افراد متاهل در نظر گرفته می‌شود و هرچه همسر متقاضی سن مناسب‌تری داشته باشد، امتیاز دریافتی بالاتر است.

میزان امتیاز
(برای فرد متاهل)

میزان امتیاز
(برای فرد مجرد)

سن

0

0

17

90

99

18

95

105

19

100

110

بین 20 تا 29 سال

95

105

30

90

99

31

85

94

32

80

88

33

75

83

34

70

77

35

65

72

36

60

66

37

55

61

38

50

55

39

45

50

40

35

39

41

25

28

42

15

17

43

5

6

44

0

0

45 سال و بزرگ‌تر

مهاجرت در 40 سالگی به کانادا

مهاجرت افراد 40 تا 50 سال به کانادا همواره با نگرانی و سوال زیادی از طرف این متقاضیان همراه است. افرادی که بالاتر از 40 سال سن دارند، نگران این موضوع هستند که دولت کانادا از لحاظ سن آن‌ها را فاقد صلاحیت تشخیص دهد.
البته جای نگرانی نیست. مهاجرت در 40 سالگی به کانادا هم امکان‌پذیر است. اگر تخصص کاری ویژه ندارید، می‌توانید از طریق ویزای توریستی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، افراد با سن 40 سال و بالاتر، شانس زیادی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا دارند.
بعد از گرفتن ویزای توریستی نیز می‌توانند از قوانین جدید استفاده کنند و ویزای خود را تبدیل به مجوز کار آزاد در کانادا کنند. به این ترتیب مهاجرت افراد 40 تا 50 سال به کانادا، امکان پذیر است و این افراد نباید تصور کنند که شانس خود را برای رفتن به کانادا از دست داده اند.
سخن پایانی
افرادی که سن بالاتری دارند، نگرانی بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا دارند. این افراد نگران هستند که به دلیل شرایط سنی خود موفق به اخذ ویزای کانادا نشوند و به همین دلیل سوالات زیادی در این رابطه دارند.
در این مقاله به صورت کامل در مورد شرایط سنی مهاجرت به کانادا صحبت کردیم و توضیح دادیم که محدودیت سنی مهاجرت به کانادا با روش‌های متفاوت چقدر است. در انتهای مقاله نیز، بهترین روش برای مهاجرت در 40 سالگی به کانادا را معرفی کردیم. امیدواریم با این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم و نگرانی شما در مورد این موضوع را برطرف کنیم.
در صورتی که قصد ارزیابی شرایط خود برای مهاجرت به کانادا و آمریکا را دارید، فقط کافی است که از طریق شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0