50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اکسپرس اینتری انتاریو- جریان کارگر ماهر فرانسوی زبان

نکته: حامی مهاجر فاقد مجوز کاریابی بین‌المللی است و این مقاله صرفا جهت اطلاع‌رسانی منتشر شده است.

این جریان، کارگران ماهری را که به دنبال ایجاد شغل و استقرار در استان انتاریو بوده و تسلط کامل به زبان فرانسوی و توانایی های قوی در زبان انگلیسی دارند را مورد هدف قرار می دهد. برای اقدام در این برنامه محبوب ، داوطلبان مهاجرت انتاریو(OINP) ، باید واجد شرایط مهاجرت، تابعیت کانادا(IRCC) ، اکسپرس فدرال کانادا یا در یکی از برنامه های کارمند ماهر فدرال (FSWP) یا کلاس تجربه کانادا باشند. نامزدها ممکن است مستقیماً در این جریان اعمال نشوند. در عوض، آنها ابتدا باید بر اساس مشخصات ورود به سیستمExpress ، یک اعلان بهره (NOI) از OINPدریافت کنند. OINP منبع اطلاعاتی Express Entry را جستجو می کند و نامزدهای بالقوه ای را که تسلط کامل به زبان فرانسوی دارند را شناسایی می کند.
داوطلبان مشخص شده توسط OINPنامه NOI  را دریافت می کنند ، که آنها را دعوت می کند تا برای نامزد شدن در جریان کارگران ماهر فرانسوی زبان، به طور آنلاین به OINP مراجعه کنند. از این مرحله ، داوطلبان منتخب فقط 45 روز مهلت دارند تا تحت این جریان به OINP مراجعه کنند. توجه به این نکته ضروری است که برنامه های ارسال شده در خارج از مهلت 45 روز پردازش نخواهند شد. در صورت تأیید درخواست آنها ، نامزدها توسط OINP اعلام می شوند که می توانند آن را بپذیرند و از آنها استفاده کنند تا در IRCC برای اقامت دائم اقدام کنند.

حداقل الزامات واجد شرایط بودن برای جریان کارگر ماهر فرانسوی زبان

 • برای واجد شرایط بودن جریان کارگر ماهر فرانسوی زبان در انتاریو ، نامزدها باید:
 • شرایط لازم برای یکی از برنامه های فدرال کانادا را مطالعه کنند ( برنامه (FSWP)  یا کلاس تجربه کانادا (CEC)).
 • داوطلبان متقاضی از طریق FSWP باید براساس فاکتورهای انتخاب کارگر فدرال IRCC ، 67 امتیاز را در موضوعات مختلف کسب کنند مانند مهارت های زبانی ، تحصیلات ، تجربه کار ، سن ، اشتغال مرتب در کانادا و سازگاری.
 • سطح مهارت زبان کانادایی (CLB) 7 یا بالاتر در زبان فرانسه و CLB 6 یا بالاتر در انگلیسی را در هر چهار مؤلفه (صحبت کردن ، خواندن ، نوشتن و گوش دادن) نشان دهید.
 • تسلط به زبان باید با نتایج آزمون معتبر (کمتر از دو سال) از یکی از آژانس های تعیین شده زیر آزمایش و ثابت شود:
  سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS)
 • برنامه فهرست مهارت انگلیسی کانادا (CELPIP) فقط (آزمون عمومی) برای انگلیسی.
 • آزمون d'Evaluation Du Français (TEF)
 • Test de connaissance du français pour le Canada (TCF Canada) به زبان فرانسه
 • گزارش کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکتری یا گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) که توسط یک سازمان تعیین شده تهیه شده و نشان می دهد که تحصیلات خارجی معادل دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکتری کانادا است.
 • قصد اقامت در انتاریو را با تهیه اسناد و مدارک برای نشان دادن روابط با انتاریو را اعلام کنید.
 • در صورت اقامت در کانادا در زمان درخواست ، وضعیت حقوقی خود را در کانادا نگه دارید (و آن را تا زمان نامزدی در برنامه مهاجرتی انتاریو حفظ کنید)
 • OINP برنامه های ارسال شده را هنگام وضعیت ضمنی قبول می کند.
 • بودجه کافی برای تأمین هزینه های تسویه حساب در انتاریو داشته باشیداین نیاز را می توانید با یک یا ترکیبی از عوامل ذکر شده توسط OINP ، مانند صورت های بانکی ، درآمد سالانه ناشی از اشتغال در کار در انتاریو و یا یک پیشنهاد شغلی در انتاریو برآورده کنید.
 • بودجه تسویه حساب مورد نیاز باید برابر یا بیشتر از مبالغ ذکر شده برای هر اندازه خانواده باشدلازم به ذکر است نیازهای صندوق های تسویه حساب سالانه به روز می شود.

الزامات تجربه کار برای جریان کارگر ماهر فرانسوی زبان

برنامه کارگر ماهر فدرال

داوطلبانی که تصمیم می گیرند در برابر معیارهای برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) ارزیابی شوند ، باید:

 • کار مداوم تمام وقت به مدت حداقل یک سال یا معادل پاره وقت آن ، در پنج سال گذشته در کانادا یا خارج از کشور و قبل از تاریخ NOI داشته باشند.( کار تمام وقت شامل حداقل 30 ساعت کار در طی یک دوره یک هفته در یک شغل است و شامل حداقل 1.560 ساعت اشتغال پولی در یک سال می باشد.)
 • حتما توجه داشته باشید که تجربه کاری که بالغ بر 1،560 ساعت است اما در کمتر از یک سال بدست می آید یا کار داوطلبانه ، به عنوان تجربه کاری معتبر شمرده نمی شود.
 • کار مداوم بدان معنی است که هیچ فاصله ای بین دوره های اشتغال وجود نداشته باشد. تجربه کاری ممکن است شامل مشاغلی باشد که در گذشته با کارفرما انجام دادید اما حداقل یک سال باید در همان طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) باشد که NOC اولیه در لیست ورودی Express اعلام کرده است.
 • حداقل 15 ساعت کار در طی یک دوره یک هفته در یک شغل و شامل حداقل 1،560 ساعت شغل مشخص شده در دو سال می باشد.
 • حداقل 30 ساعت کار در طی یک دوره یک هفته در مشاغل متعدد و همزمان ، شامل حداقل 1،560 ساعت شغل مشخش شده در یک سال است.
 • فعالیتهای انجام شده در شغل باید با فعالیتهای شرح داده شده در بیانیه اصلی برای شغل و وظایف اصلی بیان شده در NOC مطابقت داشته باشد.

خوداشتغالی

کاندیداهای FSWP ممکن است تجربه کار بدست آمده را در حالی که خود اشتغالی دارند، برای تحقق حداقل شرایط تجربه کار ادعا کنند. لذا تجربه کار در خود اشتغالی باید به صورت تمام وقت (یا معادل آن در پاره وقت) و در مهارت نوع 0 یا مهارت سطح A یا B NOC مشخص شده باشد.
توجه:  OINP  به مستنداتی نیاز دارد که به طور مستقل از طریق اشخاص ثالث به عنوان اثبات خود اشتغالی قابل اثبات باشد ، و همچنین نیازبه شواهدی مبنی بر پرداخت مداوم برای خدمات ارائه شده داشته باشد (به عنوان مثال فاکتورهای خرید یا فروش). برای اثبات اینكه نامزد حداقل 1،560 ساعت بیش از یك سال اشتغال داشته باشد باید ساعات كار شاغل اندازه گیری شود. لازم به ذکر است  OINPنامه مرجع را که توسط خود نامزدها ، شرکای تجاری و یا اعضای خانواده نوشته شده است  را نمی پذیرد.

کلاس تجربه کانادا

 • اگر نامزدهای موجود در منبع اطلاعاتی ورودی اکسپرس تصمیم بگیرند که تحت CEC ارزیابی شوند ، باید اثبات این موارد را ارائه دهند:
  کار تجمعی و تمام وقت حداقل یک سال یا معادل پاره وقت آن که در سه سال گذشته در کانادا و قبل از تاریخ درخواست باشد.
 • کار تمام وقت شامل حداقل 30 ساعت کار در طی یک هفته در یک شغل است و شامل حداقل 1.560 ساعت اشتغال با حقوق در یک سال می باشد. کار داوطلبانه و کارآموزی بدون حقوق کار معتبر محسوب نمی شوند.
 • تجمعی یعنی اینکه تجربه کار باید برابر با یک سال باشد. شکافهایی در اشتغال وجود دارد و تجربه کار نباید مداوم باشد
 • کار نیمه وقت حداقل 15 ساعت کار در طی یک هفته در یک شغل و شامل حداقل 1،560 ساعت شغل مشخص شده در دو سال
 • حداقل 30 ساعت کار در طی یک هفته در مشاغل متعدد همزمان و شامل حداقل 1،560 ساعت شغل مشخص شده در یک سال است.
 • نامزدها حین کار در کانادا باید دارای وضعیت حقوقی باشند.
 • تجربه کار به دست آمده در هنگام تحصیل و تمام وقت در یک موسسه بعد از دوره متوسطه (یعنی مدت کار تعاونی) و این مشاغل هنگام ارزیابی تحت CEC مورد قبول و واجد شرایط نیستند.

فرآیند درخواست کارگر ماهر فرانسوی‌ زبان

اتباع خارجی باید یک پروفایل Express entr و یک نامه NOI داشته باشند تا درخواست این جریان اکسپرس اینتری را درخواست کنند. OINP منبع اطلاعاتی اکسپرس اینتری را جستجو می‌کند و کاندیدهای بالقوه را شناسایی می‌کند که ممکن است معیارهای واجد شرایط برای جریان کارگر ماهر فرانسوی‌زبان را برآورده کنند.

NOI  برای 45 روز معتبر است و به این معنی است که باید درخواست را به OINP ظرف 45 روز ارسال کنید. به داوطلبان موجود در منبع اطلاعات ورودی اکسپرس که مجوز NOI داده شده است لذا توصیه می شود از قبل با معیارهای برنامه و لیست های بررسی اسناد آشنا شوند تا از این طریق، آمادگی خود را برای ارائه برنامه برای جریانی که در آن واجد شرایط هستند ارائه دهند.

بررسی اجمالی فرآیند

مرحله 1: معیارهای واجد شرایط بودن از طبقه کارگر ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادا را بررسی کنید.
مرحله 2: یک پروفایل Express Entry ایجاد کنید.
مرحله 3: OINP نامزدها را در منبع اطلاعات ورود Express مشخص می کند.
مرحله 4:  NOI را از OINP دریافت کنید.
مرحله 5: در جریان کارگر ماهر فرانسوی زبان در طی 45 روز پس از دریافت NOI از انتاریو به OINP مراجعه کنید.
مرحله 6: در صورت نامزد شدن ، نامزدها نامه تأیید نامزد و گواهی OINP نامزدی را از طریق ایمیل دریافت می کنندداوطلبان 30 روز تقویم برای پذیرش نامزدی در سیستم ورود اکسپرس را دارند.
مرحله 7: در صورت پذیرش نامزدی ، به داوطلبان Express Entry 600 امتیاز اضافی CRS و دعوت به درخواست (ITA) برای اقامت دائم در قرعه کشی آینده داده می شود.
مرحله 8: ظرف مدت 60 روز از دریافت ITA ، درخواست اقامت دائم کانادا را به IRCC ارسال کنید

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0