20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در ساسکاچوان

این راهنمای رسمی شما برای حل و فصل موفقیت آمیز مشکلات روزمره در استان ساسکاچوآن است که توسط تیم کارشناسی ما تهیه شده و تمام شرایط موجود را برای شما عزیزان  شرح خواهیم داد.

در این  مقاله راهنما، اطلاعات تماس کامل برای هر دفتر دولتی و آژانس خدمات مهاجرت ذکر شده است تا با موفقیت و آگاهی کامل زندگی جدیدتان را درساسکاچوان آغاز کنید، همچنین چه به شهر رجینا و چه شهر ساسکاتون یا مناطق اطراف سفر کنید این راهنما می تواند به شما کمک شایانی کند.

اطلاعات عمومی در مورد ایالت ساسکاچوان

وب سایت رسمی مهاجرت استانی:www.immigration.gov.sk.ca

وب سایت رسمی شهر رجینا:www.regina.ca

وب سایت رسمی شهر ساسکاتون:www.city.saskatoon.sk.ca

شما می توانید برای به دست آوردن نقشه شهری رایگان و سایر اطلاعات مهم در مورد رویدادها از یک دفتر گردشگری محلی بازدید کنید:

مرکز گردشگری رجینا:

آدرس : بزرگراه شماره یک شرق

تلفن: (306) 789-5099 - 800-661-5099

فکس: (306) 789-3171

مراقبت های بهداشتی در ساسکاچوان

مهاجران تازه وارد در استان ساسکاچوآن، واجد شرایط پوشش بهداشتی در ساسکاچوان هستند. برای دریافت مزایای سلامتی ، باید در خدمات درمانی ساسکاچوان ثبت نام کرده و کارت خدمات درمانی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد خدمات درمانی با بودجه دولتی در ساسکاچوان یا نحوه ثبت نام ، به آدرس اینترنتی www.saskatchewan.ca مراجعه کنید.

همچنین شما می توانید با شماره 787-3251 در رجینا یا 1-800-667-7551 در جاهای دیگر استان تماس بگیرید.

اشتغال در ساسکاچوان

برای کسب اطلاعات بیشتر برای شماره بیمه اجتماعی خود ، به آدرس www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin مراجعه نمایید. با مراجعه به سایت www.cicic.ca اطمینان حاصل کنید که اعتبار شما در مرکز اعتبار بین المللی کانادا ارزیابی شده است. برای صدور گواهینامه تجارت ، از طریق تماس با شرکت Red Seal که یک سازمان صدور مجوز است تماس حاصل کنید یا به وب سایتwww.red-seal.ca  مراجعه نمایید.

برای حرفه خود (در صورت لزوم) در سازمان تنظیم مقررات استان  ثبت نام کنید. در صورت نیاز برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی ، در کلاس های زبان ثبت نام کنید تا شانس شما برای پیدا کردن شغل افزایش یابد.

امور مالی در ساسکاچوان:

به محض ورود ، در یک بانک محلی یا موسسه مالی حساب کاربری باز کنید. بانکهای محبوب در کانادا عبارتند از:

  • HSBC
  • اسکاتا بانک
  • رویال بانک کانادا (RBC)
  • بانک مونترال (BMO)
  • TD Canada Trust
  • بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC)
  • بانک ملی کانادا
  • Bank Desjardins

در همین راستا پیشنهاد ما که برای شما مفید باشد این است که با یک مشاور مالی در بانک منتخب خود ملاقات کنید ، که بتواند در مورد برنامه ریزی مالی به شما مشاوره دهد. پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. اسکناس 100 دلاری نیز در کانادا وجود دارد.

مدرسه و آموزش در ساسکاچوان

کلیه کودکان زیر 16 سال باید برای ثبت نام در مدرسه در ساسکاچوان ثبت نام کنند. آموزش عمومی برای همه کودکان زیر 16 سال رایگان است و بطور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان یعنی تا سن 18 سالگی در مدرسه باقی خواهند ماند.

سیستم مدارس عمومی کانادا به طور کلی به سه سطح تقسیم می‌شود: آموزش ابتدایی، متوسطه و کالج یا دانشگاه. برخی نواحی یا مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به گونه‌ای متفاوت سازماندهی کنند، هر چند استاندارد های آموزشی توسط دولت استانی اداره می‌شوند. سال تحصیلی برای تمام سطوح تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج و دانشگاهی اجرا می‌شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در دسامبر و ژانویه و تعطیلی بهار در هر کدام از ماه‌های مارس یا آوریل می‌شود. به علاوه، دانش آموزان حق دارند که تعطیلات مذهبی را رعایت کنند. لذا با هیات‌مدیره مدرسه محلی در محله خود برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اخذ گواهینامه رانندگی در ساسکاچوان

اگر قصد اجاره ، لیزینگ یا خرید ماشین را دارید ، باید مجوز رسمی رانندگی در ساسکاچوان را داشته باشید. برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی اخذ گواهینامه رانندگی ، به آدرس www.sgi.sk.ca/individuals/licensing/getyourlicence مراجعه کنید.لازم است بدانید ، هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به درستی بیمه شوید.

مسکن در ساسکاچوان

ساسکاچوان مقرون به صرفه ترین ایالت از لحاظ مسکن در کانادا است. اگر قبل از مهاجرت به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید ، بهتر است هنگام ورود به خانه ، آپارتمان را به طور موقت اجاره کنید ، و با استخدام یک نماینده املاک و مستغلات برای راهنمایی شما در طی مراحل مسکن در بهترین مناطق برای شما و خانواده تان ، مشاوره آگاهانه ای را در اختیار شما قرار دهد. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به یک نفر است ، یک مجتمع نامیده می شود و به هر واحد یک کاندو گفته می شود.

ساختمانهای آپارتمانی، ساختمانهای بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا مجردی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان های بزرگتر می توانند خانواده ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی اضافی هستند.

هزینه زندگی و مسکن در ساسکاچوآن

گرچه متوسط ​​هزینه زندگی با توجه به اندازه خانواده ، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است اما مسکن به طور کلی در شهرها گرانتر است. در نتیجه ، بسیاری از خانواده ها زندگی در شهرهای کوچکتری که در اطراف ساسکاچوان قرار دارد را انتخاب می کنند.بسیاری از مردم زندگی در حومه شهرهایی را انتخاب می کنند که در خارج از محدوده شهرها واقع شده اند ، جایی که مسکن مقرون به صرفه تر است ، حومه شهرها اغلب محله های امن ، مدارس ، مراکز خرید و مراقبت های بهداشتی را در خود دارند که همگی در نزدیکی امکانات شهر واقع شده اند. مسکن در کشور حتی می تواند ارزان تر باشد و برای بسیاری از خانواده ها مطلوب است ، اما ممکن است برای مسافرت درون شهری و برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی ، کار ، مدرسه و مراقبت های بهداشتی در صورت عدم تصمیم به زندگی در شهر به وسیله نقلیه احتیاج داشته باشید.

آب و هوا در ساسکاچوان

بیشتر شهرهای کانادا از تابستان های بسیار گرم برخوردارند که دمای هوا می تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد. با این حال ، تقریباً در تمام مناطق کانادا در زمستان می تواند بسیار سرد شود ، هنگامی که درجه حرارت می تواند به زیر -20 ، حتی -30 درجه سانتیگراد برسد اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. در زمستان داشتن لباس گرم  از جمله ژاکت ، کاپشن زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و یا دستکش از الزامات است. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید ، می توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست وارد میکند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می شود.

کانادایی ها معمولاً در صورت بروز موارد اضطراری شمع و کبریت ، پتو گرم ، چراغ قوه ، کیت کمکهای اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بیشتر مناطق کانادا ، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد.

خدمات اورژانس در ساسکاچوان

در شرایط اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. با شماره گیری 911 با یک اپراتور متصل شوید که به شما کمک کند و خدمات اضطراری را به محل شما اعزام میکند. در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، می توانید شماره تماسهای مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید.

  • پلیس رجینا: (306) 777-6500
  • پلیس ساسکاتون: (306) 975-8300
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0