50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
بیمه مسافرتی کانادا، انواع و موارد تحت پوشش

یکی از کارهایی که می‌توانید قبل از سفر به کانادا انجام دهید، خرید بیمه مسافرتی کانادا است. البته این بیمه جزء موارد الزامی برای ورود به خاک کانادا نیست اما قطعا شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش خواهد داد. علاوه بر این، اگرچه سیستم بهداشتی و درمانی کانادا بسیار پیشرفته و بی نقص است اما متاسفانه شهروندان غیرمقیم را پوشش نمی‌دهد. بنابراین با توجه به هزینه بالای درمان در این کشور، داشتن بیمه مسافرتی می‌تواند بخشی از هزینه‌های پیش بینی نشده شما را جبران کند.
در این مقاله سعی داریم اطلاعات مفیدی را درباره بیمه مسافرتی کانادا به شما ارائه دهیم. موضوعاتی که در این نوشته به آن می‌پردازیم، شامل موارد زیر است:
-    چرا دریافت بیمه مسافرتی کانادا مهم است؟ 
-    آیا بیمه مسافرتی کانادا الزامی است؟
-    بیمه مسافرتی کانادا چه مواردی را پوشش می‌دهد؟
-    بهترین بیمه مسافرتی کانادا چیست؟
-    انواع بیمه مسافرتی کانادا
-    هزینه بیمه مسافرتی کانادا 
حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا در ایران است. در صورتی که قصد دریافت ویزای توریستی کانادا یا آمریکا را دارید، فقط کافی است که با شماره 02148406 تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حامی مهاجر بهره مند شوید. پاسخگوی شما هستیم.

چرا دریافت بیمه مسافرتی کانادا مهم است؟

این روزها کشور کانادا به یکی از مقاصد جذاب برای سفر و مهاجرت ایرانیان تبدیل شده است. اما قطعا می‌دانید که هزینه سفر به این کشور اصلا ارزان نیست. همچنین ممکن است در حین سفر، اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای برای شما به وجود آید و شما را متحمل هزینه‌هایی کند که برای آن برنامه‌ریزی نکرده‌اید. بخشی از این اتفاقات غیر منتظره شامل موارد زیر است:
-    نیاز به خدمات درمانی و بستری در بیمارستان
-    نیاز به خدمات اورژانسی 
-    تاخیر در برنامه پرواز
-    مفقود شدن چمدان و مدارک
-    سرقت پول و اشیای گرانبها
مواردی که در بالا ذکر شد، می‌تواند برای هر مسافری اتفاق بیفتد که علاوه بر ایجاد استرس و نگرانی، هزینه‌های گزافی را به شما تحمیل خواهد کرد. اما انتخاب بیمه مسافرتی مناسب به شما کمک می‌کند که در زمان اتفاقات ناگوار دغدغه مالی نداشته باشید. 
از این گذشته، با داشتن بیمه مسافرتی شما می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهید. زیرا ارائه آن این اطمینان خاطر را به مسئول سفارت می‌دهد که شما مشکلی بابت تامین هزینه‌های درمانی در کانادا ندارید. پس لطفا بدون بیمه مسافرتی کانادا به این کشور سفر نکنید.

آیا بیمه مسافرتی کانادا الزامی است؟

به جز کسانی که سوپر ویزای کانادا را دارند، هیچ الزامی به ارائه بیمه مسافرتی کانادا برای سایر مسافران نیست. با این وجود بسیاری از بیمه مسافرتی برای سفر به این کشور استفاده می‌کنند. زیرا هزینه درمان برای گردشگران خارجی بسیار بالا است. بنابراین بهتر است قبل از سفر به کانادا حداقل بیمه خدمات درمانی اورژانسی را برای خود انتخاب کنید. در ادامه بیمه مسافرتی خدمات درمانی اورژانسی را معرفی کرده‌ایم.

بیمه مسافرتی کانادا چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

خدمات بیمه مسافرتی کانادا با توجه به نوع بیمه متفاوت است. اما مواردی که معمولا در همه بیمه‌ها مشترک هستند شامل فهرست زیر می‌شود:

پوشش خدمات درمانی اورژانسی

بیماری ممکن است در هر زمان و در هر مکان و موقعیتی اتفاق بیفتد، حتی در کانادا! بنابراین اگر شما بیمه مسافرتی داشته باشید به راحتی می‌توانید هزاران دلار صرفه جویی کنید. البته توجه داشته باشید که اکثر بیمه‌های مسافرتی، هزینه‌های درمان بیماری‌های مزمن مانند ام اس یا دیابت را پوشش نمی‌دهند. اما شما می‌توانید با توجه به شرایط خود بیمه‌ای را انتخاب کنید که مشکلی بابت هزینه‌های درمان خود در حین سفر نداشته باشید. موارد زیر تحت پوشش خدمات اورژانسی قرار می‌گیرد:
-    هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی اورژانسی
-    هزینه‌های مربوط به ارسال آمبولانس و آمبولانس هوایی
-    خدمات درمان سرپایی
-    هزینه‌های آزمایشگاه
-    تامین هزینه‌های داروهای تجویزی
-    هزینه‌های بستری در بیمارستان و پزشکان معالج
-    ایجاد تسهیلات و امکاناتی برای انتقال یکی از اعضای خانواده برای مراقبت از بیمار
توجه داشته باشید، که صدمات ناشی از ورزش و تفریحات ورزشی تحت پوشش بیمه خدمات اورژانسی قرار نمی‌گیرد. بنابراین لازم است شخص برای جبران این هزینه‌ها، بیمه حوادث سفر داشته باشد.

جبران خسارت مالی ناشی از سرقت اموال

اهالی سفر می‌دانند که سرقت ممکن است یکی از اتفاقات ناگوار و پیش بینی نشده سفر باشد. گاهی پیش می‌آید که با وجود مراقبت و هوشیاری باز هم در معرض سرقت قرار بگیرید. خوشبختانه بسیاری از بیمه‌های مسافرتی این مورد را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. بنابراین شما می‌توانید در صورت بروز این مشکل برای جبران خسارت اقدام کنید. البته معمولا اثبات سرقت اموال برای بیمه شده کمی سخت و زمانبر خواهد بود.

کمک‌های اضطراری

بسیاری از بیمه‌های مسافرتی کانادا با کمک‌های اضطراری 24 ساعته ارائه می‌شوند که می‌توانند در مواقع بحرانی مفید باشند. به عنوان مثال اگر مسئله حقوقی برای شما به وجود آید و نیاز به حل فوری آن داشته باشید، می‌توانید آن را با بیمه گذار خود در میان بگذارید.

پرداخت خسارت مالی مرتبط با لغو یا تاخیر در پرواز

خوشبختانه برخی از بیمه‌های مسافرتی کانادا پوشش لازم را برای جبران خسارات مالی ناشی از تاخیر در پرواز دارند. همچنین این مورد شامل مفقودی چمدان در فرودگاه نیز می‌شود.
لغو پرواز به هر دلیلی را اصطلاحا CFAR می‌گویند. معمولا هزینه این نوع پوشش بیمه‌ای بسیار گران است و بیمه مسافرتی فراگیر که تنها جامع‌ترین نوع بیمه مسافرتی کانادا محسوب می‌شود، خسارات مالی ناشی از لغو پرواز را پرداخت می‌کند.

بهترین بیمه مسافرتی به کانادا چیست؟

بیمه مسافرتی کانادا

بسیاری این سوال را مطرح می‌کنند که کدام بیمه مسافرتی برای سفر به کانادا پوشش دهی بهتری دارد؟ باید گفت که این سوال جواب مشخصی ندارد. چرا که بهترین بیمه مسافرتی با توجه به شرایط سفر، نوع ویزا و مجموعه‌ای از عوامل دیگر انتخاب می‌شود. بنابراین به دنبال هیچ گزینه "بهترین" برای همه مسافران نگردید.

انواع بیمه مسافرتی کانادا

نکته مهم درمورد بیمه مسافرتی این است که از نظر موارد تحت پوشش متفاوت هستند. بنابراین هر کدام مزایای متفاوتی دارند که شخص بایستی براساس نیاز خود آن را انتخاب نماید. انواع بیمه مسافرتی به موارد زیر دسته بندی می‌شوند:

بیمه مسافرتی پزشکی اورژانسی

این نوع از بیمه‌های پایه‌ای برای سفر به کانادا است وهمانطور که از نامش پیداست شامل کلیه هزینه‌های ناشی از خدمات درمانی اورژانسی می‌شود. همچنین 365 روز اعتبار دارد و هزینه آن با توجه به وضعیت سلامتی و سن شما متغیر است. 

بیمه کنسلی و لغو سفر

در صورتی که سفر شما قطع یا کنسل شود، هزینه کامل سفر شما پوشش داده خواهد شد. البته در صورتی که لغو سفر، خارج از کنترل‌ شما باشد. توجه داشته باشید که بین قطع و کنسلی سفر تفاوت وجود دارد. درحالیکه کنسلی سفر قبل از تاریخ سفر انجام می‌شود، قطع سفر در حین سفر اتفاق می‌افتد.

بیمه مسافرتی فراگیر

این نوع بیمه مسافرتی تمامی موارد بالا را تحت پوشش قرار می‌دهد و برای کسانی که می‌خواهند سفر آرام و بدون دغدغه‌ای به کانادا داشته باشند مفید است. البته با توجه به موارد تحت پوشش معمولا از سایر بیمه‌های مسافرتی گرانتر است و به طور عموم برای مسافرت‌های طولانی استفاده می‌شود.

بیمه حوادث سفر 

این نوع بیمه‌ مسافرتی، تمامی خسارات ناشی از حوادثی که منجربه آسیب جسمی یا مرگ بیمه شده شود را پوشش می‌دهد. اگر حادثه‌ای منجر به مرگ اتفاق بیفتد، این بیمه مانند بیمه عمر عمل خواهد کرد. بنابراین به افراد تحت تکفل متوفی، هزینه‌ فوت و تمامی هزینه‌های مربوط به انتقال و کفن و دفن پرداخت می‌شود. البته در صورتی که فرد بیمه شده از قبل بیمه عمر داشته باشد.

بیمه مسافرتی کانادا چقدر هزینه دارد؟

می‌دانید که سفر به کانادا اصلا کم هزینه نیست. به همین دلیل بایستی برنامه ریزی دقیقی در خصوص هزینه‌ها داشته باشید. قطعا یکی از مواردی که باید قبل از سفر به کانادا و در برنامه ریزی مالی مدنظر قرار دهید، هزینه بیمه مسافرتی کانادا است.
هزینه بیمه مسافرتی با توجه به نوع بیمه و شرایط بیمه شده متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که سن بالاتری دارند یا مدت زمان اقامت آنها در کشور کانادا طولانی است، معمولا بایستی هزینه بیشتری برای بیمه پرداخت کنند. علاوه بر این، پوشش هزینه‌های لغو پرواز و خدمات درمانی بیماری‌های مزمن نیز در قیمت نهایی بیمه مسافرتی اثرگذار است.
به طور کلی، هزینه بیمه مسافرتی معمولا 4 الی 10 درصد از هزینه‌‌های سفر شما را در بر می‌گیرد. البته مواردی که به عنوان پیش پرداخت هزینه کرده‌اید و بخشی از آن غیر قابل استرداد است. البته بخشی از اطلاعات شخصی مسافر نیز در قیمت بیمه تاثیر گذار است که شامل موارد زیر است: 

  • سن مسافر
  • تعداد افراد تحت پوشش
  • مدت زمان سفر
  • نوع بیمه مسافرتی

از میان این چهار عاملی که بیان شد، فاکتور سن بسیار اهمیت دارد. معمولا افراد بالای 65 سال بایستی هزینه بیشتری برای بیمه مسافرتی خود بپردازند. از طرف دیگر، افراد کم سن می‌توانند با نرخ کمتری به برنامه بیمه‌ای شما اضافه شوند.
مدت زمان سفر و تعداد افراد تحت پوشش نیز در قیمت نهایی بیمه مسافرتی شما تاثیر دارد. به عنوان مثال اگر سفرتان 27 روزه باشد، بیشتر در معرض حوادث پیش بینی نشده قرار می‌گیرید. همچنین هزینه بیمه یک گروه هفت نفره قطعا بیشتر از یک گروه دو نفره خواهد بود.
معمولا بیمه‌هایی که هزینه‌های پایه‌ای را پوشش می‌دهند، قیمت کمتری دارند. هزینه‌های پایه شامل مواردی می‌شوند که در همه انواع بیمه‌های مسافرتی مشترک هستند. اما اگر می‌خواهید بیمه‌ای جامع را خریداری کنید که شامل مزایای اختیاری مانند CFAR ( لغو پرواز به هر دلیلی) باشد بایستی هزینه بیشتری بپردازید.
توجه داشته باشید که هیچ بیمه نامه‌ای 100 درصد جامع نیست. حتی بهترین بیمه مسافرتی نیز شما را در برابر همه اتفاقات ناگزیر و پیش بینی نشده محافظت نمی‌کند.
پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید بیمه مسافرتی به دقت شرایط و ضوابط بیمه نامه خود را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که آیا بیمه مورد نظر، انتظارات شما را به اندازه کافی پوشش می‌دهد یا خیر. همچنین بهتر است با یک متخصص بیمه مشورت نمائید.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0