50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای نخبگان کانادا

ویزای نخبگان کانادا

همیشه راه‌های متفاوتی برای مهاجرت به کشورهای جهان وجود دارد و کانادا یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر اقدام به جذب مهاجر و نیروهای کار از طرق مختلف نموده است. یکی از این روش‌ها، دریافت ویزای نخبگان کاناداست. ویزای نخبگان کانادا مخصوص افرادی است که دارای مقام‌های بسیار بالای جهانی یا شهرت در زمینه هنر، ورزش و ... هستند(مثلا دارنده مدال المپیک هستند یا جایزه اسکار دریافت کرده‌اند). این افراد برای دریافت ویزا نیازمند هیچکدام از شرایط دیگر نیستند و حتی برای دریافت ویزا به کارفرما یا اسپانسر نیاز ندارند.

دانشمندان و محققان برجسته بین‌المللی و مدیران بزرگ بین‌المللی نیز می‌توانند از شرایط این ویزا استفاده کنند، اما بر خلاف نخبگان ورزشی و هنری نیازمند مؤسسه‌ای هستند که در آمریکا خواهان آنها باشد و اسپانسری آنها بر عهده گرفته و حامیشان باشد.

در این مقاله قصد داریم تا به موضوعاتی همچون ویزای نخبگان چیست و شامل چه کسانی می‌شود، شرایط اخذ ویزای نخبگان کانادا، مدارک لازم برای ویزای نخبگان کانادا، هزینه ویزای نخبگان کانادا و کشورهای صادرکننده ویزای نخبگان بپردازیم. همچنین جزئیات شرایط ویزای نخبگان کانادا، شرایط ویزای نخبگان علمی، سیستم اکسپرس اینتری و شرایط شرکت در اکسپرس اینتری و بخش کوتاهی از ویزای استارتاپ را بیان خواهیم کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هم می‌توانید به مقالات سایت حامی مهاجر مراجعه و یا برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

ویزای نخبگان چیست؟

ویزای نخبگان یا Elite Visa جزو ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال است. این ویزا فرصتی است برای افرادی که دستاوردهای بزرگی را برای تحصیل یا کار به دست آورده اند و قصد دارند که به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند. فردی که بتواند این دستاوردها را ثبت کند، مجاز به زندگی و کار در کانادا خواهد بود.

پس از آن افرادی که دارای ویزای نخبگان کانادا هستند، می توانند مدارکی مانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند و یا به ادامه تحصیل بپردازند، ازدواج کنند و صاحب فرزند شوند و پس از گذراندن یک زمان خاص با ویزای نخبگان، بدون هیچ مشکلی می توانند بری شهروندی کانادا اقدام نمایند.

کشورهای صادرکننده ویزای نخبگان

کشورهای صادرکننده ویزای نخبگان

نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه نمود این است که ویزای نخبگان کانادا به تنهایی جزو دسته‌بندی ویزاهای مهاجرتی این کشور محسوب نمی‌شود و دولت کانادا ویزای نخبگان صادر نمی‌کند. افرادی که می‌خواهند از طریق ویزای نخبگان به کانادا مهاجرت کنند، به دلیل شرایط خوبی که دارند باید از طریق اکسپرس اینتری اقدام نمایند و امتیاز بالایی را دریافت کنند تا بر اساس مهارت‌های خود ویزای نخبگان دریافت نمایند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

اما از جمله کشورهایی که اقدام به صدور ویزای نخبگان می‌کنند، می‌توان به آمریکا، انگلیس، استرالیا و تایلند اشاره نمود. ویزاهایی که کشور آمریکا برای نخبگان صادر می‌کند، ویزاهای 1EB نام دارد که به گروه‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقاله 1EB آمریکا مراجعه نمایید.

شرایط اخذ ویزای نخبگان کانادا

برای اخذ ویزای نخبگان کانادا باید توانایی بالا و فوق‌العاده‌ای در زمینه علوم، هنر، آموزش، کسب و کار و یا ورزش را در سطح ملی و بین‌المللی از خود نشان دهید و حداقل شرایط تعیین شده را داشته باشید و یا مدارکی که از دستاوردهای خود ارائه می‌دهید، واقعا استثنایی باشد.

هزینه ی ویزای نخبگان کانادا

هزینه ی ویزای نخبگان کانادا

هزینه ی ویزای نخبگان کانادا، در واقع مبلغی است که می‌تواند با توجه به روند و نوع شغلی که شما خواهان استخدام در آن هستید؛ متفاوت باشد. توجه داشته باشید هزینه‌ایی که شما برای شرکت در این برنامه میپردازید، به شما برگشت داده نمی‌شود؛ حتی اگر شغل مورد نظرتان را پیدا نکرده باشید. علاوه براین، این هزینه نمی‌تواند توسط نیروی کار خارجی که به صورت موقت در کانادا اقامت دارد، پرداخت یا پوشش داده شود.

ویزای نخبگان چون یک ویزای توریستی به حساب می‌آید، هزینه‌های نیز بر اساس ویزای توریستی محاسبه می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای نخبگان کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای نخبگان کانادا

جهت اقدام برای دریافت ویزای نخبگان کانادا نسبت به شغل و حرفه‌ای که می‌خواهید در آن فعالیت کنید، مدارک متفاوتی باید ارائه شود. اما به طور کلی مدارکی که جهت صدور ویزا نیاز است، شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه تا انقضا فرصت داشته و همچنین 3 برگ خالی برای درج مهر ویزا داشته باشد.
 • عکس جدید که بیش از 6 ماه از آن نگذشته باشد.
 • ترجمه کامل مدارک
 • ترجمه کامل گواهی‌ها
 • اصل و ترجمه کامل مدارک شناسایی

شرایط ویزای نخبگان کانادا

برای دریافت ویزای نخبگان کانادا الزاماتی وجود دارد که ملزم به فراهم کردن آنها هستید و این الزامات شامل موارد زیر می‌شود:

 1. مدارکی که نشان می‌دهد شما یک جایزه ملی یا بین‌المللی بر اساس دستاوردهای خود دریافت کرده‌اید.
 2. مدارکی که نشان‌دهنده این است که شما عضو یک انجمن در زمینه خود هستید که به طور پیوسته از پیشرفت‌های اعضای خود می‌پرسد.
 3. شواهدی وجود داشته باشد که مقالات یا تحقیقات خود را در مجلات یا رسانه‌های رسمی منتشر کرده‌اید.
 4. شواهدی وجود داشته باشد که شما مهارت خاصی در زمینه‌های علمی، هنری، ورزشی و یا مرتبط با کسب و کار داشته باشید.
 5. مدارک درخواست شده از شما که کار افراد را به عنوان یک فرد یا گروه ارزیابی کنید.
 6. شواهدی که وجود داشته باشد که شما نقش مهمی را در یک سازمان برجسته انجام داده‌اید.
 7. مدارکی که نشان‌دهنده این است که شما حقوق و دستمزد بالا دریافت کرده‌اید و شما انتظار دارید که مانند دیگران دستمزد دریافت کنید.
 8. شواهدی وجود داشته باشد که شما در زمینه هنرهای نمایشی موفقیت کسب کرده‌اید.
 9. شواهدی وجود داشته باشد که شما بر اساس دستاوردهایی که دارید، جوایزی را دریافت کرده‌اید.

شرایط ویزای نخبگان علمی

همچین کسانی که در زمینه‌های علمی و پژوهشی نخبه هستند، برای دریافت ویزای نخبگان باید الزاماتی را فراهم نمایند که شامل موارد زیر است:

 1. شواهدی وجود دارد که شما عضو انجمنی در زمینه خود هستید که به طور پیوسته از پیشرفت‌های اعضای خود می‌پرسد.
 2. مدارکی وجود داشته باشد که دیگران برای کار و دستاوردهای شما مقالاتی منتشر کرده باشند.
 3. شواهدی وجود داشته باشد که از شما درخواست شده که کار افراد را به عنوان یک فرد یا یک گروه ارزیابی کنید.
 4. مدارکی که نشان‌دهنده این است که شما در زمینه خود کمک علمی انجام داده‌اید.
 5. شواهدی وجود داشته باشد که شما مقالات یا مجلات تجاری بین‌المللی را نوشته و منتشر کرده‌اید.
 6. شواهدی وجود داشته باشد که شما بر اساس دستاوردهایی که دارید، جوایزی کسب کرده‌اید.

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری

به جز ویزای استارتاپ که نخبگان می‌توانند از طریق آن جهت اخذ ویزای کانادا اقدام کنند، روش دیگری به نام اکسپرس اینتری کانادا وجود دارد که با توجه به ویژگی‌ها و برتری‌هایی که نسبت به بقیه افراد دارند، یک راه آسان برای اخذ ویزای کانادا برای نخبگان محسوب می‌شود.

اکسپرس اینتری (Express Entry) سیستمی برای آسان کردن و سرعت بخشیدن روند مهاجرت به کانادا برای نخبگان به حساب می‌آید. این سیستم برای آسان‌تر کردن و سرعت بخشیدن به روند مهاجرت کاری به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا راه‌اندازی شد.

نخبگان باید اطلاعات خود را در استخر انتظار اکسپرس اینتری ثبت کنند. سپس از طریق یک سیستم امتیاز بندی که CRS نام دارد، امتیازدهی می‌شوند که این امتیاز CRS نقش مهمی در انتخاب شدن متقاضی دارد. از آنجایی هم که نخبگان ویژگی‌ها و برتری‌های بیشتری نسبت به بقیه افراد دارند، می‌توانند امتیاز بالایی کسب کرده و به راحتی ویزای کانادا را دریافت نمایند.

شرایط شرکت در اکسپرس اینتری

برای اینکه بتوانید از طریق اکسپرس اینتری به ویزای کانادا دست پیدا کنید، باید امتیاز بالایی داشته باشید و شرط گرفتن امتیاز بالا داشتن شرایط زیر است:

 1. داشتن مدرک زبان معتبر همچون تافل، آیلتس، CLB یا TEF که در کانادا مورد قبول و دارای اعتبار هستند.
 2. داشتن سابقه کار که با توجه به شغلی که در آن متقاضی هستید، باید برای آن شغل سابقه کار معتبر ارائه دهید.
 3. داشتن تمکن مالی کافی
 4. داشتن تحصیلات کافی
 5. داشتن سن مناسب

برای اطلاع دقیق و کامل از سیستم اکسپری اینتری و نحوه امتیاز بندی آن می‌توانید مقاله مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری مطالعه نمایید.

ویزای استارتاپ چیست؟

ویزای استارتاپ چیست؟

همان طور که در بالا هم اشاره شد، ویزای نخبگان به تنهایی در انواع ویزاهای مهاجرتی کانادا جایی ندارد اما نخبگان می‌توانید از راه‌های دیگر برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند. یکی از این راه‌ها، ویزای استارتاپ می‌باشد. ویزای استارتاپ نوع دیگری از ویزاست که مربوط به محققان، صاحبین کسب و کار و مخترعان میشود. در این خصوص یک ایده‌ی خوب، در خصوص بیزینس یا اختراع یک محصول می‌تواند سبب دریافت ویزای استارتاپی شما شود.

ویزای استارتاپ معمولا به افرادی داده میشود که ایده‌ای قوی یا اختراعی جدید، در یک حوزه‌ی مشخص داشته باشند. در این خصوص، ایده‌ی شما باید دارای سه مشخصه اصلی باشد :

 • خلاقانه باشد.
 • برای کانادایی ها اشتغال زایی نماید.
 • ایده‌ایی باشد که در صحنه های جهانی قابل رقابت باشد. 

اگر شما ایده‌ایی برای کسب و کارتان دارید که می‌تواند پتانسیل دریافت ویزای استارتاپ در کانادا را داشته باشد، کبک میتواند گزینه مناسبی برای استارتاپ شما باشد.

اخذ ویزای استارتاپ، با ویزاهای دیگر، اندکی متفاوت است و ممکن است شامل شرایط و پیش نیازهای سخت‌تری باشد اما اگر شما قصد به اجرا گذاشتن یا گسترش ایده‌ی خود را دارید چند شرط اصلی نیاز است که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • سرمایه‌ی کافی جهت بنیانگذاری یک کسب و کار در کانادا و زندگی در این کشور
 • تسلط بر زبانهای خواسته شده در سطوح مشخص شده
 • داشتن نامه‌ی حمایتی از سوی سازمان ها و ارگانهای تعیین شده
 • داشتن یک کسب و کار دارای صلاحیت

سوالات متداول

 • هزینه ویزای نخبگان چقدر است؟

ویزای نخبگان جزو ویزاهای توریستی محسوب می‌شود و هزینه‌های آن نیز بر همین اساس محاسبه می‌گردد.

 • آیا می‌توان با ویزای نخبگان مشغول به کار شد؟

بله همانطور که در بالا هم اشاره شد، ویزای نخبگان یک ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال است و نخبگان با توجه به تخصص و مهارتی که دارند در شغل مورد نظر خود مشغول به کار می‌شوند.

 • آسان‌ترین راه برای دریافت ویزای نخبگان کانادا چیست؟

آسان‌ترین روش برای نخبگانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، روش اکسپرس اینتری است که از طریق آن می‌توانند به راحتی ویزای کانادا را دریافت نمایند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تخصصی ویزای نخبگان کانادا و روش‌هایی که آنها می‌توانند از طریق آن ویزای کانادا را دریافت کنند، پرداختیم و کشورهایی که ویزای نخبگان را صادر می‌کند معرفی کردیم. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای نخبگان را دارند، می‌توانند از سریع‌ترین و راحت‌ترین ‌روش یعنی اکسپرس اینتری اقدام نمایند.

مؤسسه حامی مهاجر با توجه به تخصص بالا و نیروهای مجربی که دارد، پرونده موفق بسیاری در زمینه اکسپرس اینتری داشته است. حامی مهاجر با بررسی دقیق شرایط موجود افراد و با ارائه مشاوره به آنها، بهترین و سریع‌ترین راه را جهت اخذ ویزای کانادا پیش روی مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

جهت رزرو وقت مشاوره با کارشناسان ویزای کانادا در مؤسسه حامی مهاجر، می‌توانید از طریق سایت حامی مهاجر اقدام نمایید و یا با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0