50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه مصاحبه ویزای لاتاری گرین کارت سفارت آمریکا در ابوظبی

چند سالتونه و برنده لاتاری چه سالی هستید؟

سلام. کمیل هستم، 37 ساله، ساکن تهران. خانمم کیس اصلی بود و برنده لاتاری سال 2022. الان تمام خانواده ویزا شدیم: من، پسر 17ساله‌ ام و همسرم.

چه حسی داشتین وقتی لاتاری ثبت نام کردید؟

برای ثبت نام لاتاری من اقدام کردم و خیلی عجیب بود که احساس می‌کردم خودم یا همسرم برنده می‌شیم. به این حس خیلی باور داشتم که همین‌طور هم شد و همسرم برنده شد.

این مطلب را هم بخوانید : لاتاری آمریکا چیست؟ چگونه ثبت‌نام کنیم؟

پس از چند سال برنده لاتاری آمریکا شدید؟

خیلی خوش‌شانس بودیم چون برای اولین بار بود که ثبت نام می‌کردیم.

چرا پرونده لاتاری خودتون رو به حامی مهاجر سپردید؟

زمانی که نتایج لاتاری اعلام شد، من اول برای خودم رو نگاه کردم و دیدم متاسفانه برنده نشدم؛ اما برای خانمم رو که باز کردم، دیدم صفحه جدیدی باز شد. اول شک کردم؛ ولی اون‌لحظه‌ای رو که شروع کردم به خوندن و متوجه شدم برنده شدیم، برای همه آرزو می‌کنم؛ چون خیلی لحظه خوبیه. واقعا می‌تونم بگم تا دوسه روز شوکه بودیم؛ اما چون مطالعه کرده بودم و می‌دونستم برنده‌شدن تو لاتاری به‌تنهایی کافی نیست و ریزه‌کاری‌های زیادی داره، طوری که با یه بی‌اطلاعی می‌تونی شانست رو از دست بدی، سرچ کردم و خیلی اتفاقی با حامی مهاجر آشنا شدم.

و از روزی که با آقای راد مشورت کردم (مشاورم آقای راد بود) و به‌مرور باهاشون کار کردم، متوجه شدم این موسسه یکی از بهترین‌هاست؛ چون من چندین سال قبل از اینکه لاتاری شرکت کنم، وکیل گرفته بودم برای مهاجرت و اون‌ها، واقعا چهارپنج سال از عمر من رو تلف کردن و سر کارم گذاشتن.

بی‌تعارف می‌گم که حامی مهاجر بهترینه و رو دستشون نیست. کاش همچین موسسه‌هایی تو ایران زیاد بشن.

این مطلب را هم بخوانید : چطور خودم نتیجه لاتاری آمریکا را بررسی کنم؟

برای مصاحبه لاتاری به کدام سفارت آمریکا مراجعه کردید؟

ما تاریخ 11 می، در سفارت ابوظبی بودیم که اتفاقا، از تور سفارتی حامی مهاجر استفاده کردیم. توری که واقعا خوب بود. این‌شکلی که ما رو مدیکال بردن و تا آخرین لحظه که می‌خواستیم وارد سفارت بشیم، کارگزار همراهمون بود و نکات کلیدی رو به ما می‌گفت. از صفر تا صد تور واقعا راضی بودیم. خیلی خوب بود.

از تجربه مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا در ابوظبی بگید؟

موقعی که رسیدیم سفارت، شخصی که جلوی سفارت ایستاده بود، ما رو راهنمایی کرد روی نیمکتی بشینیم. بعد پرسید برای چی اومدیم و ما گفتیم برای لاتاری. بعد برگه کیس نامبرمون رو نگاه کرد و گفت بشینید تا صداتون کنم. چند دقیقه بعد، تو صفی رفتیم که اونجا، دوباره برگه کیس نامبرمون رو چک کردن و ما رو فرستادن داخل سفارت. داخل سفارت، کیف و موبایل و هر وسیله‌ای رو که داشتیم از ما تحویل گرفتن و راهنمایی‌مون کردن به یک سالن. داخل سالن، شماره‌ای به ما دادن که از 600 شروع می‌شد و شماره ما، 606 بود.

بعد ما رو صدا کردن و یه آقای هندی که فارسی رو خوب صحبت می‌کرد و مدارک رو می‌شناخت، از ما شناسنامه، سند ازدواج، مدارک تحصیلی، کارت معافیت و باقی مدارک رو تحویل گرفت. بعد پرسید که «مصاحبه‌تون به چه زبانی باشه؟» و ما فارسی رو انتخاب کردیم. بعد ما رو فرستادن برای انگشت‌نگاری و منتظر موندیم تا آفیسر ما رو صدا کرد.

مصاحبه لاتاری در سفارت ابوظبی چطور بود؟

می‌خواستم به کسانی که برنده لاتاری شدن، بگم اصلا استرس نداشته باشید؛ چون واقعا استرس زیادی داره و ما زمان منتظرموندن برای مصاحبه با آفیسر، نفس‌کشیدن واسه‌مون سخت شده بود؛ چون فکر می‌کردم اتاق به‌خصوصیه و من باید بشینم با افسر صحبت کنم. بعد متوجه شدم که نه. تو همون باجه‌هایی که مثل بانک‌های خودمونه، با یه اسپیکری از پشت شیشه با شما مصاحبه می‌کنن. بابت همین استرسم ریخت و راحت شدم؛ چون بین جمعیت داشت مصاحبه انجام می‌شد؛ یعنی بقیه نشسته بودن و شما پشت باجه، توسط اسپیکر صحبت می‌کردی.

موقعی که ما رو صدا زدن، ما رفتیم داخل و چون کیس اصلی همسرم بود، اسم و فامیلشون رو پرسیدن و گفتن اگه از موقع برنده‌شدن تا حالا تغییراتی اتفاق افتاده، مثلا صاحب فرزند شدین، به ما اطلاع بدین که خوب شرایط ما این‌طوری نبود. بعد راجع‌به مدرک تحصیلی و تاریخ ازدواج از ایشون پرسید. بیشتر سوال‌ها از من بود. از من درباره سربازی پرسید و اینکه کجا خدمت کردم. من معافیت داشتم و اینو به ایشون گفتم. راجع‌به کارم پرسید که کارم آزاد بود. از فرزندمون هم که 18 سالش بود پرسید «دانشجویی یا سربازی رفتی؟» که خوب دانش‌آموز بود.

بعد یه‌سری سوال‌های خیلی جزئی درباره کار و مدرک تحصیلی و تاریخ ازدواج بود.

بعد از پایان مصاحبه لاتاری چه اتفاقی افتاد؟

بعد از پرسیدن این سوال‌ها سکوت کرده بود و فقط کارت معافیت من رو پشت‌ورو می‌کرد. من دیگه چیزی نگفتم چون من اینو باور داشتم که ای پی می‌خوردم و همسر و فرزندم ویزا می‌شن. بعد کارت و باقی مدارک رو تحویل داد و بازم سکوت کرد. بعد گفت «شما کی برمی‌گردید تهران؟» گفتیم «فردا شب». جواب داد «پس پاسپورت‌ها رو نیاز دارید». گفتم «می‌شه نتیجه رو به ما اعلام کنید؟» جواب داد «شما ویزا شدید. من به شما ویزا می‌دم». اون‌لحظه من واقعا به‌شخصه دوست داشتم بپرم افسر رو بغل کنم انقدر که خوش‌حال بودم. واقعا برای تک‌تک کسایی که برنده شدن آرزو می‌کنم. خیلی لحظه خوبیه. بعد یه برگه‌ای به ما داد که پاسپورت‌ها رو ببریم تهران و برای سفارت پیکاپ کنیم. تو این زمینه هم، باز صفر تا صد کار رو حامی مهاجر انجام داد و من پیکاپم رو به اون‌ها سپردم که کمتر از دو هفته هم تحویلم دادن و من واقعا راضی‌ام. من باز هم ممنون از زحمات حامی مهاجر.

چه ایالتی رو برای سکونت انتخاب کردید؟

تصمیم ما اینه که بریم ایالت کالیفرنیا ولی هنوز شهر رو انتخاب نکردیم. مشکل ما این بود که متاسفانه، آشنایی در آمریکا نداشتیم؛ اما تازگی‌ها متوجه شدیم که موسسه حامی مهاجر، اونجا دفتر دارن و کارهایی مثل گرین کارت و گواهینامه و... انجام می‌دن. همین باعث شد که خیلی امیدوار بشیم و دلمون قرص بشه به حامی مهاجر. واقعا ممنونم. مرسی که هستید.

این مطلب را هم بخوانید : معرفی بهترین و بدترین شهرها برای برندگان لاتاری 

سخن پایانی

اینم از ویزای من و خانواده‌م که  امروز اومدم حامی مهاجر و تحویل گرفتم. این‌لحظه رو، باز هم برای شما برندگان لاتاری آرزو می‌کنم. اینم پاکت‌های معروف برندگان لاتاریه، وقتی ویزا می‌شن؛ که تو فرودگاه آمریکا باید دستشون باشه و به هچ وجه، نباید بازش کنن. همین‌طور سربسته باید ازشون مراقبت بشه که تو فرودگاه، مشخص بشه شما برنده لاتاری هستید.

در سایت حامی مهاجر تعداد زیادی مصاحبه با برندگان لاتاری وجود داره، برای دیدن مصاحبه‌های قبلی به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

تجربه اخذ ویزای لاتاری با مصاحبه در ارمنستان (خانواده دو نفره)

تجربه دریافت ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ایراون (کیس مجرد) 

تجربه دریافت ویزای لاتاری بعد از 23 سال ثبت نام در لاتاری

تجربه اخذ ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ابوظبی (خانم محمود آبادی)

تجربه برنده لاتاری از دریافت ویزای (DV محل مصاحبه ارمنستان)

تجربه اخذ ویزا لاتاری و استفاده از خدمات تور سفارتی ارمنستان

تمام تجربیات من درباره برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزا


برای ثبت نام و اخذ مشاوره درباره لاتاری گرین کارت آمریکا، فقط کافیه که به وسیله شماره 02191344330 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0