50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شرایط خرید و اجاره خانه برای برندگان لاتاری در آمریکا

قیمت مسکن در ایالات متحده، در مقایسه با میانگین دستمزد، نسبتاً مقرون به صرفه است. با این حال، هزینه‌ها به منطقه و همچنین نوع خانه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما قبل از تصمیم‌گیری باید به این فکر کنید که آیا می‌خواهید اجاره کنید یا بخرید؟ معمولا اجاره خانه در آمریکا رایج‌ترین گزینه برای بسیاری از مهاجران است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. اگر هم قصد خرید خانه در آمریکا را دارید، شرایط آن را بررسی کرده و گزینه‌های موجود را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

موسسه حامی مهاجر، متخصص در اموری همچون اخذ ویزای توریستی آمریکا، ویزای تحصیلی آمریکا، راهنمایی برندگان لاتاری و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. برای دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه‌ها می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

شرایط خرید خانه در آمریکا برای برندگان لاتاری آمریکا

برای افرادی‌که شماره تامین اجتماعی دارند هیچ منعی برای خرید ملک در آمریکا وجود ندارد. بنابراین نیازی به داشتن شرایط خاصی نیست. پس به‌محض ورود به آمریکا باید برای دریافت ssn تامین اجتماعی اقدام کنید. اگر هم شرایط دریافت آن را ندارید، این امکان است که با شماره شناسایی مالیات دهندگان (ITIN) اقدام کنید.

هیچ قانون یا محدودیتی برای خرید آپارتمان در آمریکا وجود ندارد. هر کسی (شهروندان ایالات متحده، مقیم ایالات متحده و تبعه خارجی) می‌تواند ملکی را خریداری کند. فرآیند آن بسیار ساده است.

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در آمریکا

برای خرید ملک در آمریکا به مدارک زیر نیاز دارید:

 • شماره تامین اجتماعی(SSN) یا ITIN
 • پاسپورت معتبر، ویزای ایالات متحده یا گواهینامه رانندگی
 • صورت‌ حساب‌های بانکی و در صورت لزوم، سوابق مالی 
 • فیش حقوقی
 • امتیاز اعتباری
 • اظهارنامه مالیاتی

مدارک برای خرید و اجاره خانه در آمریکا

شرایط اجاره خانه در آمریکا برای برندگان لاتاری آمریکا

شرایط اجاره خانه برای برندگان لاتاری و شهروندان آمریکایی تقریبا مشابه یکدیگر است. تفاوت اصلی ممکن است در تعداد اسنادی باشد که باید قبل از امضای اجاره نامه ارائه دهید. همچنین ممکن است نیاز به ارائه اسناد بیشتری برای اثبات ثبات مالی خود داشته باشید. از آنجایی‌که اولین باری که وارد ایالات متحده می‌شوید، سوابق اعتباری لازم را نخواهید داشت، صاحبخانه مطمئن نیست که شما توانایی پرداخت اجاره خانه را دارید یا خیر؟ به‌همین‌دلیل است که باید آماده باشید تا امتیاز اعتباری بین‌المللی و اسناد استخدامی خود را نشان دهید و در برخی موارد، ودیعه بالاتری (از دو تا دوازده ماه اجاره) بپردازید.

توجه داشته باشید که تنها در برخی موارد ممکن است از شما قرارداد استخدام یا ودیعه بیشتر خواسته شود. گفتنی‌ست شرایط اجاره خانه به صاحب‌خانه بستگی دارد و او شرایط مشخصی را برای اجاره منزل خود تعیین می‌کند.

مراحل اجاره خانه در آمریکا

فرآیند اجاره مسکن در آمریکا را با بررسی گزینه‌های آنلاین شروع کنید. سایت‌ها و برنامه‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید ازطریق آنها، خانه‌های مورد نظرتان را در منطقه‌ دلخواه پیدا کنید.

بعد از اینکه آپارتمان یا ملک مورد نظر خود را پیدا کردید که متناسب با نیازهای شما است، باید درخواست اجاره را پر کنید. این سند معمولاً توسط صاحبخانه جمع آوری می‌شود و از شما می‌خواهد اطلاعات تماس و همچنین اطلاعات مربوط به شغل و اجاره‌های قبلی خود را ارائه دهید. پس از اینکه صاحبخانه درخواست شما را تأیید کرد، قرارداد اجاره خود را امضا می‌کنید.

مراحل اجاره خانه در آمریکا

مدارک مورد نیاز برای اجاره خانه در آمریکا

هنگام معامله با صاحبخانه خود، معمولا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت
 • گواهی اشتغال (نامه کارفرما، قرارداد کار و غیره)
 • اطلاعات مالی (صورتحساب بانکی، گواهی پشتیبانی و غیره)
 • شماره تامین اجتماعی(SSN)
 • اطلاعات تماس صاحبخانه های قبلی

قرارداد اجاره خانه در آمریکا

قرارداد اجاره شما باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • مدت قرارداد
 • تعهدات پایان قرارداد (هم برای مالک و هم برای مستاجر)
 • بند فسخ
 • تاریخ سررسید اجاره
 • روش پرداخت
 • بند تأخیر پرداخت
 • پرداخت قبوض آب و برق
 • بند نگهداری و تعمیرات
 • مبلغ دپوزیت(Deposit) به همراه نحوه و زمان بازگرداندن آن

اگر در حال نقل مکان به یک آپارتمان هستید، برای آشنایی با قوانین ساختمان نیز وقت بگذارید. برخی آپارتمان‌ها ممکن است محدودیت‌هایی برای حیوانات خانگی، برگزاری مهمانی و جشن و نگهداری و مرتب کردن راهرو و راه پله داشته باشند.

دپوزیت(Deposit) یا ودیعه در آمریکا چیست؟

دپوزیت(Deposit) پولی است که به صاحبخانه یا فروشنده خانه به عنوان مدرکی برای قصد نقل مکان و مراقبت از محل سکونت داده می‌شود. بسته به شرایط معامله، دپوزیت می‌تواند قابل استرداد یا غیرقابل استرداد باشد. دپوزیت همچنین می‌تواند برای پرداخت خسارت یا اموال از دست رفته استفاده شود.

دیپوزیت چیست

مبلغ دپوزیت در آمریکا

معمولا مبلغ دپوزیت برابر با مبلغ یک ماه اجاره آپارتمان در آمریکا است. اما دربسیاری از موارد، از مهاجران به دلیل نداشتن سابقه‌های مالی و اعتباری ممکن است مبلغ دپوزیت بیشتری بخواهند. همچنین مدت زمانی که صاحبخانه می‌تواند برای بازگرداندن دپوزیت به مستاجر صرف کند نیز از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. (از 14 تا 60 روز می تواند باشد)

شرایط گرفتن دپوزیت

اول از همه، قبل از امضای قرارداد اجاره، اطمینان حاصل کنید که دپوزیت یا به اصطلاح ودیعه قابل استرداد است. سپس، درخواست کنید که شرایط بازپرداخت دپوزیت در قرارداد اجاره نوشته شود.

صاحبخانه دپوزیت یا ودیعه شمارا فقط درصورتی می‌تواند به شما بازنگرداند که دلیل موجهی داشته باشد. به عنوان مثال در مواقعی که شما اجاره یک یا چندماه را پرداخت نکرده باشید، به خانه آسیب رسانده باشید یا برخی از اقلام موجود در خانه را گم کرده یا شکسته باشید، صاحبخانه می‌تواند دپوزیت شما را به شما ندهد.

دپوزیت حیوان خانگی (Pet Deposits)

دپوزیت یا ودیعه حیوان خانگی پرداختی است که به صاحبخانه برای پوشش هرگونه خسارت وارده به اموال ناشی از حیوان خانگی پرداخت می‌شود. این نوع دپوزیت نیز صاحبخانه باید پس از پایان اجاره پس دهد. با این‌حال، آن‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه خسارت مرتبط با حیوان خانگی به ملک، مبلغی جزئی یا کامل از دپازیت حیوان خانگی را نگه دارند. هزینه ودیعه حیوان خانگی بین 200 تا 500 دلار است. صاحب‌خانه بر اساس نوع حیوان خانگی، اندازه حیوان خانگی و ارزش ملک، قیمت این دپوزیت را تعیین می کند.

میانگین قیمت اجاره خانه در آمریکا

اجاره آپارتمان در آمریکا بهترین گزینه برای تازه واردان این کشور و برندگان لاتاری است. پس اگر هنوز موفق به دریافت اقامت دائم آمریکا را ندارید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت. هزینه اجاره خانه در آمریکا به دلیل تنوع گزینه‌های موجود، می‌تواند کمی پیچیده باشد. چون معمولاً به نوع ملک و محل قرارگیری آن بستگی دارد.

میانگین قیمت اجاره خانه در آمریکا

 • میانگین قیمت اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در گران‌ترین مناطق آمریکا

ایالت

متوسط اجاره ماهانه (دلار)

نیویورک

4،300

کلمبیا

2,400

نیوجرسی

3،090

بوستون

2،990

سان فرانسیسکو

2،970

 • میانگین قیمت اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در مقرون به صرفه ترین مناطق

ایالت

متوسط اجاره ماهانه (دلار)

داکوتای جنوبی

1،195

نیومکزیکو

1200

آرکانزاس

1750

داکوتای شمالی

900

 • میانگین قیمت اجاره ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در بزرگ‌ترین شهرهای ایالات متحده

ایالت

متوسط اجاره ماهانه (دلار)

سانفرانسیسکو

2،970

نیویورک

4،300

لس آنجلس

2،380

بوستون

2،990

میامی

2،600

قیمت خرید خانه در آمریکا

هزینه خرید خانه در آمریکا 341,825 دلار است. گرانترین ایالت‌ها از نظر خرید خانه، شامل نیویورک، کالیفرنیا، هاوایی، کلمبیا و ماساچوست می‌شود. همچنین ایالت‌های داکوتای شمالی و جنوبی، یوتا، تگزاس و ویرجینیا در لیست ارزانترین‌ها قرار دارند.

 • میانگین قیمت خرید خانه در گرانترین ایالت‌های آمریکا (به دلار)

نیویورک

700،000

هاوایی

832،688

کالیفرنیا

737،677

کلرادو

526،489

کلمبیا

607،158

ماساچوست

581،414

 • میانگین قیمت خرید خانه در ارزانترین ایالت‌های آمریکا

آرکانزاس

196،183

کنتاکی

193،879

لوئیزیانا

195،544

اوکلاهاما

194،731

ویرجینیا

154000

 

سخن پایانی

تهیه مسکن اولین و مهمترین کار برای هر شخصی است که به آمریکا مهاجرت می‌کند. ما در این مقاله به تمام نکات لازم برای اجاره و خرید خانه در آمریکا پرداختیم. گفتیم که این امکان برای تمام افراد وجود دارد و هیچکس نمی‌تواند به دلیل کشور محل تولد، دین و نژاد، از اجاره کردن یا خرید ملک منع شود. در ادامه نیز توضیحاتی درباره شرایط اجاره خانه برای برندگان لاتاری ارائه دادیم و مدارک مورد نیاز برای هرکدام را نیز بررسی کردیم. همچنین به نحوه خرید خانه در آمریکا پرداختیم و دپوزیت، مبلغ دپوزیت و شرایط گرفتن دپوزیت را معرفی کردیم.

اگر جزء برندگان خوش شانس لاتاری هستید و نمی‌دانید برای مهاجرت به آمریکا باید از کجا شروع کنید، می‌توانید کارتان را به عهده بهترین موسسه مهاجرتی ایران یعنی حامی مهاجر بسپارید. ما متخصص در امور آمریکا هستیم؛ از اخذ ویزای توریستی آمریکا گرفته تا مشاوره برندگان لاتاری. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره خرید و اجاره خانه در آمریکا

قیمت خانه ارزان در آمریکا چقدر است؟ دیپوزیت چیست و به کار می‌آید؟ آیا برندگان لاتاری برای خرید آپارتمان در آمریکا محدودیتی دارند؟ اینها پرتکرارترین سوالات هستند. هرچند که پاسخ آن را در متن مقاله آورده‌ایم اما در ادامه این بخش دوباره مطرح‌شان کردیم تا برای افرادی‌که زمان کمی برای مطالعه دارند، مفید باشد.

آیا یک خارجی می تواند خانه در آمریکا اجاره کند؟

بله. یک تبعه خارجی می تواند به راحتی یک خانه در ایالات متحده اجاره کند یا بخرد. صاحبخانه نمی تواند درخواست اجاره شخص را بر اساس کشور مبدا، وضعیت مذهبی یا سن او رد کند.

آیا صاحبخانه می‌تواند دپوزیت من را پس ندهد؟

بله، صاحبخانه درصورت داشتن دلایل موجهی که در متن مقاله به آنها اشاره کردیم می‌تواند دپوزیت شما را به شما بازنگرداند.

برای اجاره خانه در آمریکا حتما باید شهروند آمریکا باشیم؟

خیر. تمامی مهاجران و اتباع خارجی نیز می‌توانند در آمریکا خانه اجاره کنند.

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در آمریکا چیست؟

مدارک لازم برای خرید خانه در آمریکا شامل پاسپورت، SSN، اطلاعات مالی و سایر مدارکی در متن مقاله به آنها اشاره کردیم است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 9 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
باران
مبلغ دیپوزیت را قبل از نقل مکان به خانه جدید باید پرداخت کرد یا بعد از تحویل گرفتن خانه
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز؛

معمولا دپوزیت باید هنگام بستن قرارداد و قبل از نقل مکان به خانه پرداخت شود. اما می‌توانید با صاحبخانه توافق کنید که آن را طی چند قسط پرداخت کنید.

امیر دیبا
عالی بود اگه میشه مقاله درباره آمریکا زیاد بزارید خیییییلییی ممنونم بابت مقاله ها
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه عزیز&nbsp;</p> <p>سپاس از توجه شما&nbsp;</p> <p>مفتخریم که توانستیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار بدیم .</p>