20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بورسیه تحصیلی ارمنستان

کشور ارمنستان در بین اروپای شرقی و خاور‌میانه واقع شده است. شاید ارمنستان به دلیل وسعت کوچکش نسبت به سایر کشور‌های اروپایی مقصد محبوبی برای دانشجویان به نظر نرسد، اما این کشور پتانسیل بالایی برای پذیرش دانشجویان بین المللی دارد. دانشجویانی که به دنبال تحصیل در ارمنستان هستند می‌توانند کالج و دانشگاه‌های مناسب و متعددی که تحت حمایت مالی دولت ارمنستان قرار گرفته‌اند را پیدا کنند.

بورسیه دولتی

تمرکز برنامه تحصیلی « بورسیه داوید ال بورن» بر ارائه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویانی است که خواهان تحصیل در کشورهای خارجی مانند ارمنستان را دارند. این بورسیه تحصیلی فضای بسیار رقابتی را ایجاد کرده است. زیرا تنها چند صد نفر از بین چندین هزار نفر شرکت کننده انتخاب می‌شوند و از این رو هرچقدر رزومه تحصیلی شما درخشان‌تر باشد شانس قبولی در این برنامه بیشتر خواهد شد. اگر شما به مسائل امنیت ملی علاقه مند باشید احتمال دریافت کمک هزینه تحصیلی به صورت کامل نیز وجود خواهد داشت. هدف والا تر برنامه «بورسیه داوید ال بورن» در اصل ارائه بورسیه تحصیلی در ازای خدمات متقابل است؛ به این معنا که دانشجویان پس فارغ التحصیل شدن بابت هزینه  دریافتی باید مدتی مشغول به کار شوند. بورسیه تحصیلی شامل دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌شود. در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و بعد از فارغ التحصیل شدن در ازای بورسیه تحصیلی مشغول به کار شوید هزینه تحصیلی شما 25000 یورو خواهد بود.

کنسولگری آمریکایی‌ها برای تحصیلات بین المللی

کنسولگری آمریکایی‌ها برای تحصیلات بین المللی یک سازمان غیر انتفاعی است که به ارائه خدمات آموزشی به ویژه همکاری‌های بین المللی و بشر دوستانه متمرکز شده است. این سازمان بودجه قابل توجهی برای تحصیل در ارمنستان  را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته‌ است.

بورسیه تحقیقاتی

 این بورسیه به دانشجویانی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد که علاقه مند به انجام تحقیقات در یک کشوراروپای شرقی مانند ارمنستان هستند. یک شورا از آژانس‌های فدرال از جمله وزارت آموزش و بنیاد ملی علوم انسانی، هزینه تحصیلی را متقبل می‌شود. محققان واجد شرایط باید یک پروژه مشخص که نیاز به حضور چند ماهه در کشور مورد نظر دارد را تعیین کنند. سپس به بهترین پژوهشگرانی که شور و علاقه خود را برای تحقیق در ارمنستان اثبات کنند مبلغی به ارزش 35000 دلار تعلق می‌گیرد.

برنامه یادگیری زبان مناطق اوراسیا

 این برنامه، بورسیه تحصیلی قابل توجهی را برای محصل‌های زبان ارمنی و زبان سایر کشورهای اوراسیا در نظر گرفته است. هرچند برای اخذ این بورسیه شرایط بسیار رقابتی شکل می‌گیرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ارمنستان

  • اهداف تحقیقاتی در کشور ارمنستان
  • اثبات کردن تسلط به زبان انگلیسی
  • دلایل توجیه کننده متقاضی برای دریافت بورسیه
  • ارائه سوابق تحصیلی متقاضی
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0