20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت ایتالیا از طریق خرید سهام

چشم انداز بازار سهام ایتالیا برای سال 2019

شاخص معیار سهام بورس ایتالیا، FTSE MIB ، در 27 دسامبر 2018 به پایین ترین حد دو سال رسید. این کافی بود تا سرمایه گذاران را تحریک کرده و موج بدبینی را ایجاد کند.

با این حال، اقتصاد ایتالیا شروع به نشان دادن برخی از علائم بهبود در آوریل 2019 کرده است. در کل، بورس سهام ایتالیا از زمان سقوط بزرگ خود در دسامبر 2018 ، 20٪ سود کسب کرد.

درباره بورس ایتالیا

بورس ایتالیا، Borsa Italiana، در میلان مستقر است و 108مین بورس بزرگ در جهان است. بورس ایتالیا در سال 1998 تاسیس شد. از سال 2007، این شرکت تابعه بورس اوراق بهادار لندن است. بورس های ایتالیا توسط وزارت اقتصاد و دارایی از طریق آژانس CONSOB تنظیم می شود.

 

 

بورس ایتالیا از طریق سه بازار اصلی تجارت فعالیت می کند. بازار سهام پیشرو MTA است که به شرکت های متوسط و بزرگ می پردازد. MTA همچنین به دو بخش تقسیم می شود: STAR برای شرکت های متوسط و MTA International برای سهام صادرکنندگان غیر ایتالیایی.

وظیفه اصلی بورس ایتالیا مدیریت بورس اوراق بهادار ایتالیا به طور کارآمد و معقول است. این سیستم بر روی یک سیستم تجارت الکترونیکی کار می کند تا کارگزاران داخلی و بین المللی و اعضای آن را مدیریت کند.

مزایا و مخاطرات سرمایه گذاری در ایتالیا

بازار سهام ایتالیا همچنان در وضعیت نامشخص است. کشور و اقتصاد آن، آنقدر در معرض ضربات سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است که آینده به شدت غیرقابل پیش بینی است.

قیمت سهام در حال نزول است، نرخ های کوتاه مدت و بلند مدت و گسترش بازده زیاد است.  شرایط بازار در مراحل بهبود می باشد. با این حال ، بازار سهام ایتالیا هنوز هم بسیار بی ثبات است و به دلیل انتخابات عمومی در آینده نزدیک ، نوسانات بیشتری هم خواهد داشت.

عمده پیشرفت سرمایه گذاری در ایتالیا قدرت و همبستگی شرکت های داخلی آن است. شرکت های محلی ایتالیایی هنوز هم با علاقه مشاهده می شوند و به خاطر کیفیت محصولاتشان شناخته می شوند. این محصولات بیشتر به کشورهای دیگر صادر می شوند و بنابراین ، بسیاری از شرکت های پیشرو ممکن است تحت تأثیر تغییر موضعی و شکنندگی محلی بی تأثیر باقی بمانند.

ویژگی های سرمایه گذاری در سهام یک شرکت ایتالیایی

 • مدت زمان پردازش : 1-3 ماه
 • اجازه اقامت دائم بعد از 5 سال
 • اجازه ورود به اعضای خانواده
 • اجازه کار در ایتالیا
 • 2 سال اجازه اقامت با قابلیت تمدید
 • دارای آزمون زبان می باشد

شرایط سرمایه گذاری در سهام یک شرکت ایتالیایی

 • در 10 سال گذشته هیچ محکومیت کیفری صورت نگرفته باشد
 • عملکرد سرمایه گذاری حداکثر 90 روز پس از ورود به ایتالیا
 • سرمایه گذاری در شرکت های ایتالیایی

نحوه خرید سهام یک شرکت ایتالیایی

قانون ایتالیا امکان خرید سهام یک شرکت محلی را فراهم می کند، روشی که به شکلی مشابه در بسیاری از کشورها انجام می شود. با این حال، هنگام انجام این اقدام نیز اختلافات زیادی وجود دارد که به کمک های قانونی نیاز دارد. یک وکیل مجرب می تواند به سرمایه گذاران داخلی و خارجی کمک کند تا در یک شرکت ایتالیایی سهام کسب کنند، همانطور که طبق قانون قابل اجرا بیان شده است. این روال به دنبال مفاد قانون ثبات، که در دسامبر 2012 تصویب شد، به کمک یک دفتر اسناد رسمی خواهد بود.

طبق قانون ثبات ، سهام یک شرکت ایتالیایی را خریداری کنید

سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در ایتالیا توسط مجموعه ای از مشوق های اعمال شده توسط مقامات ایتالیایی پایدار است. یکی از راه های جذب سرمایه خارجی در ایتالیا ، استفاده از حق خرید سهام در شرکت های ایتالیایی است ، روشی که باید با انجام چندین مرحله انجام شود.
کسی که در یک تجارت ایتالیایی سهام خریداری می کند، باید بدون توجه به ارزش واگذاری، خود را در مقابل اسناد رسمی ارائه دهد. سهامدار آینده نیز باید طبق مالیات معاملاتی مالی ایتالیا ، که در قانون ثبات شامل شده است ، مالیات های زیادی بپردازد. مالیات برای هر نوع انتقال سهم از جمله اسناد سهام قابل استفاده است.

مالیات نقل و انتقالات سهام در ایتالیا

طبق مقررات قانون ثبات ، مالیات معامله مالی ایتالیا (IFTT) شامل یک علامت تمبر 0.2٪ برای نقل و انتقالات زیر است:

 • انتقال سهام ایتالیایی
 • انتقال اوراق بهادار سهام ایتالیا
 • انتقال سهام از طریق اوراق قابل تبدیل

درصورتیکه انتقال در یک بازار تنظیم شده صورت گیرد، می توان ارزش علامت تمبر را نیز ۰/۱ درصد از ارزش سهام دانست. این مالیات برای همه افراد، از جمله کسانی که ساکن ایتالیا نیستند، اعمال می شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0