50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جزیره های یونان

یونان با پایتخت آتن از جنوب و شرق به وسیلۀ دریای اژه و از سمت غرب با دریای سیاه همسو و نزدیک است. در واقع طبیعت یونان تحت تاثیر پیوند ۳ قارۀ اروپا، آسیا و آفریقا است. سفر به جزیره های یونان از جمله محبوب‌ترین مقاصد دریایی در اروپاست که خاطره‌ای رویایی را برایتان رقم خواهد زد. معرفی لیستی از رویایی ترین جزیره های یونان ، آن هم از بین بیش از ۵۰۰۰ جزیره کاری بسیار دشوار است.

جزیره سانتورینی (Santorini)

یکی از معروف‌ترین جزیره های یونان ، جزیزه سانتورینی است که عمده شهرت آن به دلیل خانه‌های سفید با سقف‌های آبی رنگ است. سانتورینی با نام سنتی ثَرا جزیره‌ای در دریای اژه است و شهر فیرا مرکز آن است. این جزیره سال‌های بسیار دور، شاهد فوران عظیم آتشفشانی بوده است و بخش‌هایی از این جزیره به دلیل همین فوران ایجاد شده است. در قسمتی از این جزیره زیبا نیز ساحل سرخ رنگی در کنار یک دیواره قرمز رنگ وجود دارد که بسیار زیبا می‌باشد. در زیر آب‌های این جزیره بقایای کشتی‌های قدیمی و غرق شده وجود دارند که گردشگران می‌توانند با وسایل غواصی، هم تجربه این ورزش هیجان انگیز را داشته باشند و هم از بقایای کشتی های غرق شده دیدن کنند.
 
 

جزیره میکونوس (Mykonos)

جزیره میکونوس یونان در فاصله 150 کیلومتری شرق آتن در میان آب های آبی دریای اژه واقع شده و با خانه‌های مکعبی و سفیدش، یکی دیگر از جزیره های خیره‌کننده یونان است. میکونوس دارای سواحلی با شن‌های ابریشمی است. گردشگران در تعطیلات برای تفریح و استراحت در این سواحل خیره‌کننده به این جزیره سفر می‌کنند. البته دیدنی‌های میکونوس به سواحل آن خلاصه نمی‌شود. از مهمترین دیدنی های این جزیره می توان به آسیاب های بادی که در قسمت غربی شهر قرار گرفته‌اند اشاره نمود این آسیاب‌‌ها از قرن 16 میلادی تا امروز پابرجا است و به همان سبک به نمایش در می‌آید. موزه دریایی اژه، کلیسای پاراپورتیانی، موزه فرهنگ عامه، خانه لنا، موزه کشاورزی، ونیز کوچک و ساحل الیا از دیگر اماکنی هستند که بازدید از آنها به گردشگران توصیه می‌گردد .
 
 

جزیره کرت (Crete)

کرت بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره در یونان است، همچنین پنجمین جزیره بزرگ دریای مدیترانه هم هست. کرت کانون تمدن مینوسی کهن‌ترین تمدن اروپا بوده‌ است. کرت به دلیل زیبایی طبیعی‌اش معروف است. چشم اندازهای این جزیره شامل کوهستان، غارها، تنگه‌ها و سواحل متعدد با شن‌های وسوسه انگیز است. به جز مناظر باستانی و تاریخی، این جزیره سواحل مخصوصی نیز دارد که معمولاً برای حمام آفتاب و شنا ایده آل و مناسب هستند. همچنین ارائه دهندۀ ورزش های آبی متنوعی هم هستند. کرت دارای پنج مکان مهم بازدید شده توسط بسیاری از گردشگران، یعنی کاخ کنوسوس، چانیا (هانیا)، رتیمنون، هراکلیون و Lassithi است.
 
 

جزیره میلوس (Milos)

جزیره میلوس در جنوب شرقی جزیره سیکلیدیس قرار دارد. کوه‌های نعلی شکل، جزیره میلوس را به یکی از زیباترین جزیره های یونان بدل کرده است. این جزیره همانند جزیره سانتورینی آتشفشانی است و تخته سنگ‌هایی با اشکال گوناگون به زیبایی این جزیره افزوده است. تخته سنگ‌های سرامیکی سفید که هر کدام باریکه‌هایی را از خود عبور می‌دهند که در انتها به هم می‌پیوندند؛ بهترین مکان برای شنا و غواصی است. این جزیر همچنین چند موزه جذاب هم دارد، از جمله موزه معدن، موزه قطب‌نماها. همچنین روستاهایی در اطراف وجود دارند و بندر ادامس نیز در این جزیره قرار دارد. این جزیره به خاطر مجسمه افرودایته که هم اکنون در موزه لوور قرار دارد و مجسمه خدای یونانی  Asclepius که هم اکنون در بریتانیا است شهرت دارد.
 
 

جزیره رودس (Rhodes)

جزیره رودس یونان، بزرگترین و محبوب‌ترین جزیره دودکانیز است که ۳۰۰ روز آفتابی در سال دارد و بیشتر برای شهر قدیمی رمانتیک و استراحتگاه‌های ساحلی شگفت انگیزش معروف شده است. شهر قدیمی، از جمله بهترین شهرهای حفظ شده قرون وسطی اروپا است، با دیواره‌های قوی، قلعه چشمگیر، مسیرهای هموار و قصرهایی با سنگ‌های زیبا. در این جزیره یک رشته قلعه های ساحلی مرتبط به هم وجود دارد که برای محافظت از آن در دوران باستان استفاده شده است که جذاب‌ترین و با شکوه‌ترین قلعه آن کاستلو کریتینیاس است، قلعه‌ای که چشم انداز زیبا و باور نکردنی به سمت دریا دارد. رودس گنجینه‌های تاریخی بسیاری در خود دارد نظیر شهرک قدیمی قرون‌وسطایی، معبد آپولو، آکروپلیس لیندوس، قصر فرمانروا و پل پیاده رودس.
 
 

پاتموس (Patmos)

در میان جزیره های یونان یکی از جزایر بسیار پر طرفدار، جزیره پاتموس می‌باشد که در دریای اژه قرار دارد. این جزیره برای مسیحیان بسیار مهم بوده و محلی برای زیارت آنها است. توریستی ترین مکان جزیره پاتموس، اسکالا است، اما سواحل آرامش بخش در سراسر این جزیره، یافت می‌شوند. پاتموس در یونان و اروپا معروف به جزیره آخر الزمان است. این جزیره دارای دو بنای مذهبی بسیار زیباست که هر ساله مسیحیان زیادی برای زیارت و عبادت به آنجا می روند. در تابستان این جزیره میزبان جشنواره های موسیقی های مذهبی است. صومعه سنت جان که در بالای تپه ای زیبا توسط دیوار های محافظ احاطه شده، از قلعه های زیبای این جزیره است. غار مکاشفه نیز که محل دریافت وحی سنت جان بوده است از دیگر مکان های دیدنی این جزیره می باشد.
 
 

جزیره سریفوس (Serifos)

این جزیره قبلا لقب جزیره محزون را به خود اختصاص داده بود اما در حال حاضر لقب خوشحال برای آن مناسب‌تر است. این جزیره کوچک دارای محیطی ساحلی با محفل‌های شنی است که زیباییش باعث می‌شود پیشنهاد بسیاری از مسافرانی که به این کشور می‌آیند برای استراحت و بازدید باشد. صومعه مقدس فرشته در بخش شمالی جزیره در قرن 16 و به شکل یک قلعه ساخته شد تا به عنوان محافظی در برابر دزدان دریایی مهاجم عمل کند.
 
 

جزیره کورفو (Corfu)

در پس هر خشت و آجر به کار رفته در معماری جزیره کورفو، تاریخی خونین از باروت و جنگ وجود دارد. گردشگرانی که وارد جزيره کورفو می‌شوند، در ابتدا با دو نمونه عالی از معماری دفاعی بیزانس و ونیزی روبه‌رو شده و می‌توانند با عبور از خندق قلعه قدیمی، کلیسای زیبایی را ببینید که به سن جورج پیشکش شده است. دیگر کلیسای تاریخی کورفو، کلیسای سن اسپیریدون با ظاهری بسیار ساده است که در سال 1589 به سبک معماری کلیساهای بیزانسی ساخته شده است. تفریحات محبوب کورفو شامل قایق های بادبانی در دریای ایونی و تورهای گردشگری با قایق به ساندارا و بورتنیت در نزدیکی آلبانی می‌باشد.کورفو یک فرودگاه و کشتی از پاتراس یونان دارد. در تابستان کشتی ها آنکونا و ونیز هم در اینجا توقف می‌کنند. این جزیره دارای باغ‌های زیتون، مرکبات و تاکستان‌های فراوانی می‌باشد. در ساحل این جزیره زیبا رستوران های فراوانی وجود دارد که گردشگران تور جزیره های یونان را دعوت به استفاده از غذاهای سنتی یونان می‌کند.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0