20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن و یکی از شادترین کشورهای دنیا می‌باشد. اخذ اقامت دانمارک از روش‌های مختلفی امکان‌ پذیر است. در این مقاله به بررسی این روشها می‌ پردازیم.

اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی سرمایه گذاری در دانمارک مثل سرمایه گذاری در کانادا بین ۱ تا ۶ ماه زمان می برد و با سرمایه گذاری در این کشور با رعایت شرایط و قوانین مربوطه امکان اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال به متقاضی اعطا می شود. توجه نمایید که شرایط یا پیش زمینه خاصی برای سرمایه گذاران وجود ندارد و امکان سرمایه گذاری برای متقاضیان این امر با داشتن حداقل سرمایه وجود خواهد داشت. برای اخذ تابعیت کشور دانمارک نیاز است که فرد ۹ سال به صورت متوالی در کشور دانمارک سکونت کرده و برای این امر درخواست نماید.

خرید ملک

مهاجرت با خرید ملک طبق قوانین و اصول خاصی تعیین می‌شود. افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند و می‌خواهند در دانمارک ملک خریداری کنند باید از وزارت دادگستری اجازه خرید ملک اخذ کنند. در واقع فرد باشد ثابت کند که ملکی که قرار است خریداری شود در طول اقامت وی در دانمارک مورد استفاده قرار می‌گیرد و این ادعا از سوی وزارت دادگستری نیز قابل تائید است. قیمت خرید ملک در مرکز شهر برای هر متر مربع بالای ۳۲ هزار کرون و در خارج از شهر برای هر متر مربع بالای ۲۱ هزار کرون عنوان شده است.
اخذ اقامت دانمارک اَز روش خرید ملک مانند دیگر کشورهای اروپایی به مدت یک سال می‌باشد، اما جای هیچ گونه نگرانی جهت مدت اقامت وجود ندارد، زیرا که این مدت یکساله  به مدت ۵ سال تمدید خواهد شد و بعد از گذشت ۵ سال فرد متقاضی می‌تواند جهت اخذ اقامت دائم خود در کشور دانمارک اقدام فرماید.

خرید اوراق قرضه

متقاضی در این روش برای اخذ اقامت کشور دانمارک نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی اقدام می‌نماید که به دو حالت سرمایه قابل بازگشت و غیرقابل بازگشت تقسیم می‌شود. متقاضی در حالت اول مبلغ مورد نظر دولت را به عنوان سپرده به کشور دانمارک اعطا نموده و پس از ۵ سال می‌تواند اصل پول خود را (بدون سود) به همراه اقامت دائم کشور دانمارک دریافت نماید. در صورتی که خرید اوراق قرضه غیر قابل بازگشت باشد هیچ هزینه‌ای به فرد بازگردانده نمی‌شود و فرد می‌تواند اقامت دریافت نماید.

ثبت شرکت

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در دانمارک، ثبت شرکت در این کشور می‌باشد. در صورتی که فردی بخواهد در کشور دانمارک کسب و کاری را راه اندازی نماید باید هدف وی از ثبت شرکت مشخص بوده و گردش مالی مطلوبی به دولت این کشور ارائه نماید.
شرکت خصوصی دانمارکی (ApS)
ApS  تنها نیاز به یک سهامدار دارد و این شخص ملزم به داشتن یک شهروند دانمارکی نیست. با این حال، یک ApS مستلزم حداقل سرمایه است، به طور معمول ۸۰۰۰۰ کرون دانمارک است. سهام در داخل یک ApS غیر قابل انتقال و غیر قابل مذاکره است. سهامداران تنها نسبت به مشارکت شخصی خود مسئول هستند.
شرکت سهامی دانمارکی (A / S)
یک سهامدار تنها می تواند یک A / S را با ارائه حداقل سرمایه متعلق به ۵۰۰۰۰۰ کرون دانمارک شروع نماید. سهامداران A / S برای تعهدات شرکت مسئول نیستند و سهام را می توان با سهامداران عمومی معامله کرد یا به اشتراک گذاشت.
مشارکت محدود دانمارکی (K / S)
مشارکت محدود نیز نیاز به حداقل دو شریک دارد، اما در K / S، حداقل یک شریک ممکن است مسئولیت تعهدات شرکت را محدود کند. مانند یک  I / S، K / S  باید با ثبت نام تجاری دانمارک ثبت شود.
دانمارکی
شما همچنین می توانید شرکت خود را در دانمارک به عنوان مالکیت شخصی تنظیم کنید. تنها صاحبان سهام مسئولیت کامل این شرکت را دارند و اگر کارکنان دارند یا در تجارت شرکت دارند، با مقامات مالیاتی ثبت نام می کنند.
 
 

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

مهاجرت به روش ازدواج از دیگر گزینه‌هایی است که می‌تواند شما را مقیم دانمارک کند. شاید با خود بگویید چرا مهاجرت از طَریق ازدواج به دانمارک اینقدر دشوار و پیچیده شده است؟ پاسخ واضح است به هر حال شما باید با نیت خالص این گزینه را انتخاب کنید، بارها دیده شده است که فرد تنها برای اینکه بتواند اقامت این کشور را بگیرد تن به ازدواج‌های سوری می‌دهد، بنابراین واضح است که باید سخت گیری‌های دقیق در این باب وجود داشته باشد.


مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق ازدواج

 
مهم‌ترین مدرکی که برای این نوع مهاجرت باید ارائه شود، این است که فرد مورد نظر تابعیت دانمارک را داشته باشد و شناسنامه وی در وضعیت تجرد قرار بگیرد. اگر قبلاً ازدواج کرده است و همسر وی فوت شده باید گواهی فوت ارائه دهد و در صورت طلاق نیز باید گواهی طلاق عرضه کند. پوشش مالی در این لاین حرف اول را می‌زند، در واقع شهروند دانمارکی باید از وضعیت مالی مناسبی برخوردار باشد به طوری که ثابت شود هزینه‌های ورود شما و همینطور امرار معاش زندگی را پرداخت خواهد کرد. اولین گام در این مسیر پر کردن فرم‌های ازدواج است که بهتر است به طور دقیق و صادقانه پر شود.

اخذ اقامت دانمارک از طریق کار

روشهای و طرحهای مختلفی برای جدب نیروی کار تعریف شده است که در ذیل به آنها اشاره می شود:

لیست مشاغل مورد نیاز

فهرستی است که مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک را که با کمبود نیروی کار مواجه هستند معرفی می نماید. چنانچه متقاضی از تحصیلات لازم برخوردار بوده و در یکی از مشاغل اعلام شده دارای تخصص و تجربه باشد می تواند درخواست ویزای کار دانمارک را بنماید. معمولا طول مدت زمان ویزای صادر شده برای قراردادهای موقت کار به اندازه طول مدت زمان قرارداد کاری به علاوه ۶ ماه خواهد بود. چنانچه قرارداد کار به صورت نامحدود بسته شده باشد ویزای کار به مدت ۴ سال صادر خواهد شد.
در پایان ۴ سال اگر متقاضی همچنان در همان شغل مشغول به کار باشد می تواند درخواست تمدید مدت زمان کار را نماید. شروع مدت زمان ویزای کار عمدتا یک ماه زودتر از تاریخ شروع قرارداد کاری خواهد بود تا فرد متقاضی بتواند در طول این یکماه در کشور دانمارک استقرار پیدا کند. در هر صورت چه در قراردادهای موقت کار و چه در قراردادهای نامحدود، طول مدت زمان ویزای کار به مدت اعتبار گذرنامه فرد متقاضی محدود خواهد شد. گذرنامه فرد باید به مدت ۳ ماه بعد از پایان مدت قرارداد اعتبار داشته باشد

طرح مشاغل با محدودیت در پرداخت

این طرح فرصتی در اختیار افرادی قرار می دهد که از موسسات و شرکتهای کشور دانمارک، پیشنهاد شغلی با سطح حقوق بالاتر از حداقل سطح سالیانه تعیین شده دریافت می نمایند. طول مدت زمان ویزای صادر شده برای قراردادهای موقت کار حداکثر به اندازه مدت زمان قرارداد کاری به علاوه ۶ ماه خواهد بود. چنانچه قرارداد کار به صورت نامحدود بسته شده باشد ویزای کار به مدت ۴ سال صادر خواهد شد. در هر صورت چه در قراردادهای موقت کار و چه در قراردادهای نامحدود، طول مدت زمان ویزای کار به مدت اعتبار گذرنامه فرد متقاضی محدود خواهد شد. گذر نامه فرد باید به مدت ۳ ماه بعد از پایان مدت قرارداد اعتبار داشته باشد.
اگر در طول مدت اعتبار ویزای کار، شخص کار خود را تغییر دهد می بایست مجدد ویزای کار جدید را درخواست نماید. در این حالت فرد قبل از دریافت ویزای جدید می تواند در کار جدید مشغول شود مشروط بر آنکه حداقل یک روز قبل از شروع کار جدید درخواست ویزای کار داده باشد.  چنانچه فردی بدون اینکه قصوری متوجه ایشان باشد، بیکار شود مدت زمان اقامت نامبرده ۶ ماه تمدید می گردد تا بتواند کار جدیدی را پیدا کند. در اینحالت فرد می بایست درخواست ویزای جستجوی کار بنماید.

طرح جذب سریع نیروی کار

این طرح امتیازی است که به برخی از موسسات و شرکتهای دانمارک داده شده است تا بتوانند نسبت به جذب سریع نیروی متخصص خارجی اقدام نمایند. حداکثر زمان این نوع ویزا ۴ سال خواهد بود و افراد متخصص خارجی به دفعات می توانند به کشور دانمارک وارد شده و یا خارج گردند مشروط بر آنکه حداکثر ۶ ماه از آخرین خروج فرد از کشور دانمارک سپری نشود. برای استفاده از این طرح حداقل حقوق ناخالص سالیانه پرداختی می بایست ۴۰۸۰۰۰ کرون و بالاتر باشد. در این طرح اعضای خانواده فرد متخصص خارجی می توانند به عنوان همراه در دانمارک اقامت داشته باشند.

طرح جذب محققین

 دانشجویان دکترا یا محققین در صورت دریافت پیشنهاد تمام وقت یا پاره وقت تحقیق، می توانند درخواست اقامت موقت دانمارک را بنمایند. اعضاء خانواده نیز می توانند به عنوان همراه در دانمارک اقامت داشته باشند.

طرح تجاری

افراد کارآفرین با داشتن یک طرح تجاری نوآورانه که به تصویب سازمان کسب و کار کشور دانمارک رسیده است، می توانند اقامت دانمارک را اَز طَریق اجرایی نمودن آن طرح تجاری اخذ نمایند. کمیته ای متشکل از افراد باتجربه در سازمان کسب و کار دانمارک ، طرح تجاری شما را بررسی و حداکثر بعد از ۶ هفته نتیجه بررسی خود را اعلام می نمایند.
با توجه به اینکه ابتکاری بودن طرح تجاری شرط اصلی پذیرش درخواست فرد متقاضی خواهد بود لذا راه اندازی کسب و کاری همانند تاسیس یک رستوران، تاسیس شرکتهای واردات و صادرات، ایجاد فروشگاهها و مغازه های خرده فروشی و کسب و کارهای کوچک، منجر به اخذ اقامت دانمارک از طَریقِ داشتن ایده تجاری نخواهد شد.  

کارت استقرار

 این طرح مشمول افرادی است که مدرک فوق لیسانس و یا دکترای خود را از موسسات آموزش عالی کشور دانمارک دریافت کرده اند. به این افراد فرصتی داده می شود تا بتوانند در کشور دانمارک استقرار پیدا کرده و شغلی را بیابند.
 
 

اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل

کشور دانمارک با داشتن دانشگاههای معتبر در رتبه‌بندی جهانی، سیستم آسان تبادل دانشجو، ارائه بیش از ۶۰۰ دوره تحصیلی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی در زمینه‌های مختلف مانند مهندسی، علوم زیستی،علوم اجتماعی و ... انتخاب بی نظیری برای اخذ اقامت از طَریق تحصیل می‌باشد. سطح آموزش در کشور دانمارک از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مدرک تحصیلی دانشگاه‌های دانمارک در سراسر دنیا به رسمیت شناخته می‌شود. سیستم پیشرفته آموزشی، یکی از مقاصد مناسب برای تحصیل دانشجویان بین المللی می‌باشد.
تحصیل در دانمارک برای اتباع این کشور و شهروندان کشورهای اسکاندویناوی شمال اروپا (کشورهای نروژ، فنلاند، سوئد و ایسلند) وشهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است.
برای اتباع سایر کشورها شهریه سالیانه تحصیل در دانمارک از ۶۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰ یورو بسته به رشته، مقطع و محل تحصیل متغیر می‌باشد. همچنین افراد سایر کشورها مشروط به داشتن شرایط زیر از تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود.
  •  افرادی که اقامت دائم دانمارک دارند
  • افرادی که امکان تبدیل شرایط اقامت موقت به دائم آنها مهیا می باشد
  • فرزندان والدین غیر اروپایی که والدین آنها اجازه اقامت از طریقِ کار در دانمارک را کسب کرده باشند
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7 | کل دیدگاه های تایید شده: 0