20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت در 2024

آیا قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارید، اما نمی‌دانید کدام‌یک را انتخاب کنید؟ صادقانه‌ترین نظرات را فقط می‌توان از افرادی دریافت کرد که قبلاً تجربه زندگی در این قاره سبز را داشته‌اند یا اینکه درحال‌حاضر مشغول زندگی در آن هستند. چون فقط آنها با جوانب واقعی زندگی در اروپا آشنایند و نظراتشان بر مبنای معیارهای تجربه نشده نیست.

باید چیزهای زیادی را بسنجید. از قدرت اقتصادی گرفته تا وضعیت آب و هوا و بسیاری عوامل دیگر که می‌توانند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارند. حالا بر اساس این معیارها و بسیاری از معیارهای دیگر کدام کشورهای اروپایی توانسته است در سال 2023 در لیست بهترین‌های اقامت و مهاجرت به اروپا قرار بگیرد؟ جواب این سوال را از دیدگاه مهاجران بخوانید. آن‌هم در قالب یک نظرسنجی واقعی و موثق. پس بیایید بیشتر در این باره صحبت کنیم.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

هر سال، جامعه جهانی مهاجران بین‌المللی، نظرسنجی Expat Insider را برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت انجام می‌دهد. در این نظرسنجی 12000 نفر از 171 ملیت که ساکن 172 کشور جهان هستند، در آن شرکت می‌کنند. معیارهایی که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد شامل سهولت اقامت و کیفیت زندگی، امنیت شغلی، میزان اوقات فراغت و غیره.... است.

این رتبه‌بندی همچنین شامل شاخص‌های کیفیت خدمات دیجیتال، بوروکراسی، سهولت یادگیری زبان است. جدول زیر بهترین کشورها را براساس این معیارها مشخص کرده است.

رتبه

نام کشور

1

اسپانیا

2

پرتغال

3

فنلاند

4

لوکزامبورگ

5

جمهوری چک

6

هلند

7

سوئیس

8

یونان

9

ایسلند

10

آلمان

اسپانیا؛ بهترین کشور اروپایی برای زندگی و کار

شاید خیلی در بین ایرانیانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند، شناخته شده نباشد. اما در کمال ناباوری اسپانیا در صدر لیست بهترین کشور اروپایی برای زندگی و کار قرار دارد. این را کسانی می‌گویند که تجربه مهاجرت به این منطقه از اروپای سبز را دارند و کاملا تجربی و براساس معیارهای واقعی رتبه‌بندی شده است.

اگر اروپا را کنار بگذاریم و بخواهیم دیدگاهی جهانی به این موضوع داشته باشیم نیز باز هم به نام اسپانیا برمی‌خوریم. آن‌هم در جایگاه دومین کشور جهان برای مهاجران. چون کیفیت بالای زندگی، چشم‌انداز شغلی و جمعیت محلی دوستانه، مهاجران زیادی را به این کشور جذب می‌کند.

اکثر پاسخ‌‎دهندگان به این نظرسنجی خاطرنشان کردند که تعادل ایده‌آلی بین کار و زندگی خصوصی در این کشور وجود دارد. همچنین 88 درصد از مهاجران تحت تأثیر فرهنگ اسپانیا و فرصت‌های فراوان برای ورزش و شب زنده‌داری قرار گرفته‌اند. ساکنان جدید اسپانیا عاشق آب‌و‌هوای این کشور در زمستان هستند و از سواحل آفتابی آن نهایت استفاده را می‌برند.

اسپانیا بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

پرتغال؛ کشوری آرام و کم هزینه

پرتغال نیز در این نظرسنجی در جایگاه دوم بهترین کشور اروپایی برای زندگی و مهاجرت قرار دارد. همچنین از معدود کشورهای اروپایی است که توانسته تعادلی بین کیفیت بالای زندگی و هزینه را حفظ کند. مهمتر از همه، از نظر این معیار در رتبه هفتم جهان قرار گرفته است. یعنی جزو هفت کشور جهان است که کیفیت بالای زندگی را با هزینه متعادل برای ساکنین خود فراهم می‌کند.

اگر به دورکاری علاقمندید، پرتغال انتخاب مناسبی‌ست. هرچند شاید چشم‌انداز شغلی مناسبی به نسبت سایر کشورهای اروپایی نداشته باشد. اما 78٪ از مهاجران می‌گویند که درآمد آنها از دورکاری برای یک زندگی راحت در این کشور کافی‌ست. با این‌حال، هنوز بوروکراسی پرتغالی برای مهاجران، قسمت بسیار دشوار زندگی در این کشور را رقم زده است.

پرتغال بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

فنلاند؛ شادترین کشور جهان

پنج سال است که این کشور در صدر شادترین کشور جهان قرار دارد. البته این به معنای آن نیست که صرفا همیشه می‌خندند، بلکه به این معناست که رضایت بیشتری از زندگی خود دارند. همه اینها را مدیون سیستم مراقبت بهداشتی رایگان، کیفیت بالای آموزش و نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور هستند. فنلاندی‌ها کاملا بردبارند و احترام زیادی برای مهاجران قائل هستند.

فنلاند شادترین کشور جهان

لوکزامبورگ؛ یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی

مساحت جغرافیایی ناچیزی دارد. حتی در نقشه هم به زحمت دیده می‌شود. اما به‌گفته مهاجران یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی محسوب می‌شود. می‌توانید بالاترین کیفیت زندگی را در اینجا تجربه کنید و فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار داشته باشید. چون بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در لوکزامبورگ فعال هستند و سطح پایین فساد و شرایط مالیاتی مطلوب به فعالین اقتصادی و متخصصان حرفه‌های مختلف اجازه پیشرفت می‌دهد.

لوکزامبورگ با کیفیت بالای زندگی

هلند؛ کشوری با آسیاب‌ های بادی و مزارع گل

هلند هم در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت قرار دارد. زندگی در جامعه‌ای با نرخ پایین جرم و جنایت و مردمی با رفتارهای دوستانه همواره لذت بخش است. همچنین تعادل پایداری بین کار و زندگی برقرار می‌کند و جامعه‌ای بسیار لیبرال دارد.

هلندی‌ها بالاترین سطح مهارت انگلیسی را جهان دارند. بنابراین دیگر نباید نگران عدم تسلط به زبان هلندی باشید. هرچند برای داشتن یک زندگی ایده‌آل در کنار جوامع بومی حتما به آن نیاز خواهید داشت.
اقتصاد هلند بر شانه‌های صنعت خدماتش ایستاده است. محصولات کشاورزی مقرون به‌صرفه‌ای دارد و سرزمین حاصلخیزش برای پرورش گل‌های رنگارنگ و زیبا مناسب است. همه جای آن مسیرهای دوچرخه‌سواری می‌بینید و کمتر هلندی می‌توانید پیدا کنید که برای کارهای بیرون از خانه‌اش از دوچرخه‌ استفاده نکند.

هلند سرزمین گل های رنگارنگ

سوئیس؛ تنوع شگفت‌انگیزی از جاذبه‌های طبیعی

زندگی در سوئیس برای مهاجران مرفه مناسب است. بالاترین حقوق را دارد و از این نظر در رتبه چهارم جهان قرار گرفته است. همچنین نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و خدمات مراقبت بهداشتی آن در دسترس همگان قرار می‌گیرد. سوئیس به‌دلیل ثبات سیاسی نیز شناخته می‌شود و برای همین اگر شرایط گرفتن ویزای شینگن را دارید، به‌راحتی می‌توانید به این کشور سفر کنید و از طبیعت شگفت‌انگیز آن لذت ببرید.

سوئیس کشوری با مناظر طبیعی زیبا

آلمان؛ چرخ دنده‌ های اقتصاد اروپا

آلمان برای شهروندان و ساکنان خارجی خود کیفیت بالای زندگی و ثبات اقتصادی را فراهم می‌کند. بنابراین، جای تعجب نیست که بیشترین تعداد مهاجران در اروپا در آلمان زندگی می‌کنند. فرصت‌های شغلی زیادی در این ایالت وجود دارد، به ویژه برای کارگران بسیار ماهر. در نگاه اول، آلمانی ها مستقیم، سخت کوش و شاید حتی کمی سرد هستند، اما این کاملا درست نیست. بسیاری از آنها رفتار بسیار دوستانه‌ای دارند.

آلمان چرخ دندهه های اقتصادی اروپا

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

ایتالیا؛ قطب تحصیلی ایرانیان

هرچند در فهرست ده‌تایی بهترین کشور اروپایی برای زندگی نیست، اما ویژگی‌هایش آن را به مقصدی محبوب برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. از هزینه تحصیل بسیار پایین گرفته تا برنامه‌های بورسیه استانی که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده است. بنابراین مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در سالهای اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و همین موضوع سیل زیادی از دانشجویان را روانه خود کرده است.

ایتالیا مقصد مهاجرت تحصیلی ایرانیان

دانمارک؛ مناظر وسیع، مراتع بی پایان

قطعا نام این کشور در کنار فنلاند قرار می‌گیرد. چون مانند فنلاند مردم شادی دارد و زیبایی‌های طبیعی و امکانات زندگی‌اش آن را در فهرست بلند بالای بهترین کشور اروپایی برای زندگی قرار داده است. دانمارک سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته‌ای داردو تمامی قوانین آن بر آزادی‌های شخصی تاکید می‌کند.

شاید بتوان گفت که ضعیف‌ترین ویژگی دانمارک در سیستم مراقبت‌های بهداشتی آن خلاصه می‌شود. هرچند هنوز هم رتبه بهتری نسبت به نیوزلند، اتریش و بریتانیا دارد. اما  سال به سال در سیستم خود بهبود می‌ دهد و در تلاش است که خدمات بهداشتی بهتری ارائه دهد.

دانمارک

چه گفتیم و چه خواندیم؟

فهرست بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت بسیار طولانی است. اگر می‌خواستیم به همه آنها بپردازیم مطمئنا از حوصله شما به‌عنوان خواننده مطلب خارج بود. بنابراین سعی‌مان این بود که تنها بهترین کشور اروپایی برای زندگی ایرانیان را معرفی کنیم. کشورهای آلمان و ایتالیا که اقبال بسیاری در میان مهاجران ایرانی داشته‌اند. اما قطعا نمی‌دانستید که کشورهایی مثل اسپانیا و پرتغال در صدر این فهرست قرار دارند.

امیدواریم که توانسته باشیم شما را در انتخاب مقصد مناسب مهاجرت‌تان یاری کرده باشید. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، کارشناسان حامی مهاجر همیشه گوش به زنگ تماس‌هایتان هستند. کافی‌ست تلفن را بردارید و 02148000957 را شماره‌گیری کنید. مسیر مهاجرت را برای‌تان کوتاه خواهیم کرد.

سوالات متداول در زمینه بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

به بخش سوالات متداول رسیدیم. قرار است مهمترین پرسش‌ها را اینجا مطرح کنیم و پاسخی کوتاه و مختصر به هرکدام دهیم. شاید سوال شما هم بین‌شان باشد، اگر نبود حتما از قسمت نظرات همین مقاله استفاده کرده و پرسش خود را مطرح کنید.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کدام است؟

براساس  نظرسنجیExpat Insider اسپانیا رتبه اول را در فهرست بهترین کشور برای زندگی در اروپا کسب کرده است. بعد از آن کشور پرتغال قرار می‌گیرد و کشورهای فنلاند و لوکزامبورگ در رده سوم و چهارم هستند.

بهترین کشور اروپایی برای زندگی ایرانیان کدام است؟

بستگی به این دارد که آیا برای مهاجرت تحصیلی می‌خواهید اقدام کنید یا قصد کار کردن در کشور مقصد را دارید. آلمان به‌دلیل اقتصاد پویایی که دارد، جای مناسبی برای مهاجرت کاری ایرانیان است. همچنین ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی مناسب است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0