در این مقاله قصد داریم درباره رفع ریجکتی ویزای کانادا توضیحات مختصری را ارائه کنیم. شما می توانید برای رفع ریجکتی ویزا ، رفع ریجکتی ویزای شینگن و یا رفع ریجکتی ویزای آمریکا از طریق موسسه حامی مهاجر اقدام نمائید.

عوامل مهم در تصمیم گیری

کانادا احتمالاً یکی از مقصد های برتر برای مهاجرت و همچنین برای اهداف توریستی است. با گفتن این موضوع ، این یکی از سخت ترین ویزاها است، به دلیل اینکه تعداد زیادی از افراد هستند که مایل به زندگی در کانادا هستند. عواملی که کنسولها در تصمیم گیری خود در نظر می گیرند عبارتند از:

 • اطلاعات موجود در اسناد مسافرتی و هویتی.
 • دلیل سفر به کانادا
 • مخاطبین شخص در کانادا
 • روابط شخص با کشور محل اقامت خود (از جمله وضعیت مهاجرت ، اشتغال و روابط خانوادگی)
 • توانایی شخص در پرداخت هزینه سفر و حمایت از خود در هنگام حضور در کانادا.
 • آیا فرد احتمالاً شرایط پذیرش خود در کانادا را رعایت می کند.
 • آیا فرد در کانادا غیرقابل قبول است
 • آیا فرد احتمال دارد در پایان مدت اقامت مجاز خود ، کانادا را ترک کند.

توجه داشته باشید که یک یا برخی از دلایل انکار ویزا می تواند برای شما قابل استفاده باشد.

دلایل رایج برای ریجکتی ویزا

 • شما صندوق های مالی یا دارایی های مناسب را ندارید
 • جعل اسناد و مدارک
 • عدم موفقیت در استاندارد های سلامت کانادا
 • عدم موفقیت در استاندارد های ایمنی
 • شما هنوزمجوز خارج از کشور خود را رد نکرده اید

هنگام ریجکتی ویزای کانادا چه کاری باید انجام شود؟

اگر شما از کسانی هستید که به تازگی درخواست ویزای کانادا شما را رد کرده اند ، می تواند یکی از ناامید کننده ترین تجربه های زندگی شما باشد. برنامه های سفر خراب شده و امید به حضور مجدد با دوستان و نزدیکان دور دست در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

و برای بدتر شدن اوضاع ، نامه رد فرم فقط یک اشاره مبهم به اعتقاد یک افسر مبنی بر اینکه "شما در پایان مدت اقامت خود کانادا را ترک نخواهید کرد" است. می دانید که باید چیزی بیش از آن وجود داشته باشد. خوب راهی برای به دست آوردن این پرونده ها وجود دارد .

بیانیه ریجکتی ویزای مهاجرت کانادا

اگر مایل به استفاده مجدد هستید ، من پیشنهاد می كنم كه فقط اگر وضعیت شما به طور اساسی تغییر كرده است یا اطلاعات جدید و قابل توجهی برای ارسال دارید ، این كار را انجام دهید.

اگر می خواهید امیدوار باشید که این امتناع از بین نرود یا درخواست دوم تأیید شود ، گرفتن پرونده فیزیکی مهاجرت بسیار ضروری است. این بسیار مهم است که شما می دانید چه مدارکی وجود دارد یا عدم وجود آن ، افسر را تحت تأثیر این باور قرار داده است که اگر ویزا تأیید شود ، به خانه خود نمی روید.

تنها با دانستن این اطلاعات می توانید به امید تأیید مجدد ، "اطلاعات جدید مهم" را در مورد برنامه بعدی خود ارائه دهید. با برطرف کردن نگرانی های اساسی در یادداشت های پنهان افسران ، می توانید شانس امتناع دوم را کاهش دهید.

بهترین راه برای دستیابی به این اطلاعات ، انجام درخواست دسترسی به اطلاعات و حفظ حریم خصوصی (ATIP) به دولت کانادا است. اگر به درستی انجام شود ، این درخواست به شما کپی از مواد پرونده واقعی و نگاهی اجمالی به دلایل "داخلی" دقیق افسر برای امتناع از درخواست شما می دهد. با داشتن این دانش ، احتمالاً در برنامه بعدی خود موفق تر خواهید بود.

از ATIP ها می توان برای دسترسی به اطلاعات دولت از منابع مختلف استفاده کرد. با این حال ، ما فقط می خواهیم به درخواست کپی از مطالب پرونده و یادداشت های افسر مربوط به ویزای رد شده کانادا بپردازیم.

ارسال درخواست ATIP

برای ارسال درخواست ATIP ، باید یا شهروند کانادایی باشید یا فردی باشید که دارای شرکتی در کانادا باشد. اگر یک تبعه خارجی هستید که می خواهید درخواست ATIP ارسال کنید و در حال حاضر در کانادا حضور ندارید ، برای تکمیل این کار شما نیاز به یافتن نماینده ای دارید. اگر شخص دیگری ATIP را از طرف شما ارسال می کند ، باید یک فرم رضایت نامه امضا کنید که به آنها اجازه دهد این کار را انجام دهند.

باید رضایت برای دسترسی به اطلاعات و درخواست اطلاعات شخصی را بارگیری کنید. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه پردازش کمی برای مشکل CIC در تهیه این اطلاعات وجود دارد. هزینه 5 دلار CAD برای هر درخواست است.

دستورالعمل های مرحله به مرحله برای درخواست ATIP

ATIP می تواند از طریق پست یا به صورت آنلاین ارسال شود. من توصیه می کنم که آنلاین باشد زیرا خیلی سریعتر است. در زیر مراحل اساسی مورد نیاز برای ثبت درخواست آنلاین ATIP آورده شده است.

مرحله 1: به صفحه اصلی ATIP به آدرس https://atip-aiprp.apps.gc.ca/atip بروید و زبان دلخواه خود را (انگلیسی یا فرانسوی) انتخاب کنید. می توانید از قسمت "سؤالات برتر" رد شوید و مستقیم به پایین بروید و روی دکمه "Next" کلیک کنید.

مرحله 2: این کار شما را به "اعلامیه حفظ حریم خصوصی" می برد که پس از تأیید اینکه با چک کردن کادر اعلامیه ، حریم خصوصی را خوانده و درک کرده اید ، روی "ادامه" کلیک می کنید.

مرحله 3: در مرحله بعدی ، بخش مورد نظر خود را برای ارسال درخواست ATIP انتخاب کنید. شما می خواهید "تابعیت و مهاجرت کانادا" را انتخاب کنید.

مرحله 4: در خط دوم ، باید مشخص کنید که آیا شما یک شهروند کانادایی ، اقامت دائم ، فردی / شرکتی هستید که در حال حاضر در کانادا حضور دارند یا هیچ یک از موارد فوق را ندارید. لطفاً برای وضعیت خود گزینه ی صحیحی را انتخاب کنید.

توجه: اگر "هیچ یک از موارد فوق" را انتخاب نکردید ، نمی توانید درخواست را ارسال کنید.

مرحله 5: نام کامل قانونی ، شماره تلفن و آدرس فعلی خود را وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که یک شماره فکس اختیاری است ، اما توصیه می کنیم در صورت داشتن شماره این بخش را پر کنید.

مرحله 6: در خط بعدی ، آدرس ایمیل را درخواست می کند. لطفاً حتماً یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید ، زیرا این امر معمولاً در نحوه ارسال یادداشتهای پرونده ویزا است. در پرونده های بزرگتر، ممکن است آنها نیاز به ارسال سی دی داشته باشند ، که به آدرس پستی شما ارسال می شود.

اگر می خواهید اطلاعات مربوط به پرونده خود را درخواست کنید ، "بله" را انتخاب کنید ، اما اگر درخواست شما را به نمایندگی از کسی خارج از کانادا انجام داده اید ، "نه" را انتخاب کنید.

شما همچنین می توانید "نه" را از فهرست کشویی بعدی انتخاب کنید زیرا می خواهید یادداشت های پرونده ویزا را از طرف یک شخص زنده درخواست کنید. بدیهی است ، در صورت درخواست این کار، باید یک نسخه از رضایت نامه امضا شده را تهیه کنید.

مرحله 7: در مرحله بعد از شما خواسته می شود دسته ای را که در آن جا دارید انتخاب کنید. این اجباری نیست ، بنابراین ممکن است شما از این بخش پرش کنید. با این حال ، اگر می خواهید این اهداف را برای اهداف آماری به دولت ارائه دهید ، "تجارت بخش خصوصی" یا  "عضو عمومی" را انتخاب کنید.

شما می توانید بهترین روش برای دریافت اطلاعات را پیشنهاد کنید؛ با این حال ، اگر پرونده خیلی بزرگ است ، آنها بدون توجه به اولویتی که انتخاب کرده اید ، آن را با فرمت CD ارسال می کنند. پس از اتمام این کار ، روی "ادامه" کلیک کنید.

مرحله 8: در صفحه بعد از شما خواسته می شود كه پاسخ دهید آیا می خواهید طبق قانون حفظ حریم خصوصی یا دسترسی به اطلاعات اقدام كنید ، پاسخ دهید. هنگام درخواست یادداشت های دفتر ویزا، شما طبق قانون دسترسی به اطلاعات این کار را انجام می دهید ، بنابراین این گزینه را انتخاب کنید. سپس از شما نوع سوابق مورد نظر خواسته می شود. " پرونده" را انتخاب کرده و اطلاعات پرونده درخواست شده را تکمیل کنید .

اگرچه اجباری نیست ، از شما خواسته می شود شماره شناسه مشتری را که به عنوان شماره شناسه مشتری منحصر به فرد (UCI) نیز شناخته می شود ، تهیه کنید. من اکیداً توصیه می کنم در صورت مشخص بودن این شماره را درج کنید.

مرحله 9: پس از تکمیل اطلاعات ردیابی اولیه فایل، از شما سؤال می شود که می خواهید چه نوع اطلاعاتی را درخواست کنید . بعضی اوقات اطلاعات مهمی در رابطه با امتناع وجود دارد كه در "یادداشتهای موجود در پرونده الکترونیکی" درج نشده است.

پس از انتخاب "پرونده فیزیکی" ، "نوع پرونده" را انتخاب می کنید. به سادگی گزینه ای را انتخاب کنید که به امتناع شما مربوط می شود. برای هر نوع مجوز کار، مجوز تحصیل یا درخواست ویزای بازدید کننده ، "پرونده مهاجرت: اقامت موقت" را درخواست می کنید. از شما خواسته می شود "شماره پرونده" را وارد کنید. این بسیار مهم است ، زیرا بدون آن ، شما نمی توانید درخواست را انجام دهید.

مرحله 10: همچنین توجه داشته باشید که در انتهای این صفحه یک فیلد قابل پر کردن وجود دارد که می توانید اطلاعاتی را که می تواند به یک افسر کمک کند تا بفهمد دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید، ارائه دهید.

اگر می خواهید یک درخواست خاص را وارد کنید ، می توانید مواردی مانند این را درج کنید: "لطفاً تمام یادداشتهای مربوط به پرونده مربوط به برنامه مشخص شده در بالا را ارائه دهید".

    نکته: اگر این یک برنامه حمایت مالی است ، از هر طرف یک فرم رضایت نامه امضاء کنید ، در غیر این صورت CIC می تواند به دلیل حفظ حریم خصوصی اطلاعات مهم را از پرونده حذف کند. بعد روی "ادامه" کلیک کنید.

مرحله 11: ما به مراحل نهایی درخواست ATIP رسیده ایم. این صفحه بعدی جایی است که اسناد و فرم رضایت خود را بارگذاری می کنید (در صورت وجود). لطفاً توجه داشته باشید که اگر به نمایندگی از شخص دیگری از ATIP درخواست می کنید، فرم رضایت نامه را بارگذاری کنید (IMM5477: رضایت برای دسترسی به اطلاعات و درخواست اطلاعات شخصی).

    نکته: اگر چندین فرم رضایت دارید ، می توانید بر روی دکمه "افزودن" کلیک کنید و یک قسمت جدید برای بارگذاری فرم رضایت دوم یا سوم باز خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید که اسنادی که آپلود می کنید در پارامترهای فرمت پرونده تنظیم شده توسط CIC متناسب باشد. هر گونه اسناد اضافی در بخش "سایر اسناد (اختیاری)" بارگذاری می شود.

    نکته: اگرچه اطلاعات دیگری لازم نیست ، اما توصیه می کنیم برای اندازه گیری مناسب ، نسخه ای از نامه امتناع را نیز بارگذاری کنید.

مرحله 12: شما باید تمام اطلاعاتی را که وارد کرده اید بررسی کنید و هزینه پردازش را پرداخت کنید. حتماً اطلاعاتی را که وارد کرده اید کاملاً بررسی کنید زیرا اشتباهات می تواند منجر به امتناع ATIP یا تأخیر در زمان پردازش شود.

شما می توانید هر بخش را تغییر دهید. اگر فیلد مورد نظر خود را تغییر دهید ، کافی است بر روی دکمه آبی "اصلاح" کلیک کرده و به صفحه اصلی که در آن وارد کرده اید بر گردید. حتماً تغییرات خود را ذخیره کنید.

    نکته: توصیه می کنیم این صفحه را برای سوابق خود چاپ کنید. اگر چیزی از خط پایین بیفتد ، اثبات ATIP ارائه شده را دارید و در صورت لزوم می توانید پرونده را به CIC ارسال کنید.

اگر تمام پاسخ های خود را مرور کرده اید و راضی هستید ، کادر "صدور گواهینامه" را در انتهای صفحه بررسی کنید و روی "ادامه" کلیک کنید.

مرحله 13: آخرین مرحله ، پرداخت هزینه پردازش است. هزینه ATIP ، 5.00 دلار CAD است. تنها روش پذیرفته شده پرداخت درخواست آنلاین ، کارت اعتباری است. پس از وارد کردن اطلاعات پرداخت خود و ارسال آن ، معاملات شما پردازش می شود و رسید به صورت خودکار ایجاد می شود. حتماً یک نسخه از این رسید را برای سوابق خود نیز نگه دارید.

بعد از ارسال درخواست ATIP چه اتفاقی می افتد؟

CIC اکنون برنامه ATIP شما را پردازش خواهد کرد. آنها آن را با روش مشخص شده خود (نامه الکترونیکی یا سی دی) برای شما ارسال می کنند. به طور معمول ، درخواست ATIP نباید بیش از 30 روز طول بکشد. با این حال ، اگر از یک کنسولگری در خارج از کشور درخواست پرونده فیزیکی می کنید ، اغلب 60 روز طول می کشد یا در موارد نادری حتی بیشتر. اگر 60 روز گذشته است و شما اطلاعات درخواستی خود را دریافت نکرده اید ، حتماً با CIC پیگیری کرده و نسخه هایی از رسیدها و درخواست ارسال شده را تهیه کنید .

پس از دریافت مواد پرونده درخواستی خود ، خواهید دید که دقیقاً چرا درخواست شما رد شد. با این اطلاعات اکنون شما به اطلاعاتی که باید مجدداً درخواست خود را دوباره پالایش کنید مسلح شده اید و بهترین شانس موفقیت را به خودتان می دهید.

جهت رفع ریجکتی و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0