20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
نامه POE چیست؟ شرایط دریافت، مدت زمان انقضا و دلیل دریافت آن

POE یا همان Port Of Entry نامه‌ای رسمی از سفارت یا کنسولگری شما است که هویت‌تان را تایید می‌کند و به شما اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. این نامه می‌تواند به صورت PDF، Word یا حتی فیزیکی باشد. نامه POE باید از IRCC (اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) درصورتی که برای یکی از موارد ویزای تحصیلی، ویزای کاری یا سوپر ویزا (اگر از کشوری هستید که به ویزای بازدیدکننده نیاز ندارد)، مورد تایید شده باشید، ارسال می‌شود.

نامه POE برای ویزای تحصیلی 

اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کرده باشید، بعد از قبول شدن درخواست ویزا، این نامه برای شما صادر می‌شود؛ یعنی دانشجویان بین‌المللی، پس از دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی، نامه POE را دریافت می‌کنند. سپس می‌توانند به وسیله این نامه، استادی پرمیت (study permit) خود را بعد از رسیدن به کانادا دریافت کنند.
نکته بسیار مهم این است که با صدور پاس ریکوئست مراحل به پایان نرسیده؛ بلکه زمانی POE شما صادر می‌شود که پرونده تکمیل و استیکر ویزا روی پاسپورت باشد. (پاس ریکوئست که همان Pass Request Letter است، نامه‌ای از طرف اداره مهاجرت کانادا برای متقاضیان ویزاست که معمولا چند هفته بعد از انگشت نگاری و درصورتی که متقاضی موفق به دریافت ویزا شود و پرونده‌اش به روال بیفتد، برای او ارسال می‌شود)

نامه POE برای ویزای کاری

اگر در خصوص ویزای کار اقدام شده باشد، این معرفی‌نامه برای کمک به کارفرمایان، جهت پبدا کردن افراد واجد شرایط موقعیت‌های شغلی مدنظر کارفرمایان، ایجاد می‌شود. (دقت داشته باشید معرفی نامه، مجوز تحصیل یا کار شما نیست)

در تصویر زیر نمونه‌ای از نامه POE برای ویزای کاری را می‌بینید.

نامه POE کانادا

نامه پورت ورودی (POE) گاهی اوقات با نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود؛ مانند نامه مکاتبه و معرفی‌نامه. 

همچنین این معرفی‌نامه می‌تواند از سمت شخصی که در کانادا می‌شناسید برای شما انجام شود که دلایل مختلفی هم دارد.
ممکن است دوست یا یکی از اعضای خانواده شما کسی را در کانادا بشناسد که بتواند موقعیت شما را به عنوان یک مسافر تضمین کند یا  به شما در پیدا کردن شغل یا ملاقات با افراد در زمانی که در کانادا هستید، کمک کند. درهر‌صورت، گرفتن معرفی‌نامه راهی آسان برای شروع کار در کانادا و پیدا کردن دوستان جدید در زمانی است که در کشور هستید.
توجه داشته باشید، شما باید اطلاعات کافی در مورد شخصی که معرفی‌نامه را می‌نویسد، داشته باشید؛ یعنی به نام، اطلاعات تماس و هر چیز مرتبط دیگری نیاز دارید تا ثابت کنید که شما را به خوبی می‌شناسند.

اطلاعات موردنیاز برای صدور نامه POE

  • نام کامل شما (با هر نام مستعاری که دارید)
  • تاریخ تولد 
  • شماره پاسپورت 
  • شماره ویزای تحصیلی یا کاری خود
  • آدرس ایمیل شما

زمانی که همه این اطلاعات را داشتید، باید فرم POE را پر کنید و توسط سفارت یا کنسولگری خود تأیید کنید. پس از آماده شدن، می‌توانید آن را به IRCC ارسال کنید.
اگر تایید شده باشید، این نامه را دریافت خواهید کرد که می‌تواند به صورت آنلاین از طریق آدرس ایمیلی که در درخواست مجوز تحصیل یا کار خود، به کنسولگری داده‌اید. 

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، پاسخی دریافت می‌کنید که نامه POE شما از کانادا پذیرفته شده و دستورالعمل‌های اضافی در مورد نحوه دریافت آن به صورت حضوری، ارائه می‌شود. وقتی به کانادا رسیدید، به افسر در ورودی کانادا، نامه POE را نشان می‌دهید. (اگر نسخه چاپی معرفی نامه خود را ندارید، می‌توانید نسخه الکترونیکی یا ویزای بازدید کننده در پاسپورت خود را نشان دهید)

ورود به کانادا با نامه POE

در نظر داشته باشید شما باید در تمام مدتی که در کانادا هستید، بیمه درمانی داشته باشید. بیمه درمانی باید پوشش دهد. توصیه می‌شود این بیمه را فقط پس از دریافت نامه ورودی (POE) خود خریداری کنید. 
در صورت نداشتن بیمه ممکن است از ورود شما جلوگیری شود. اگر مدت زمان اعتبار بیمه نامه شما کمتر از مدت زمان اقامت‌تان در کانادا باشد، ممکن است مجوز کار یا تحصیلی برای شما صادر شود که همزمان با بیمه شما منقضی می‌شود.
سخن نهایی
در این مقاله، تمامی موضوعات مربوط به نامه POE گفته شد. از نحوه ارسال و مدارک موردنیاز آن گرفته تا مواردی که می‌توان تایید نامه را از IRCC دریافت کرد. در ادامه به سوالات متداول نیز پاسخ داده شده است.
اگر شما هم قصد دارید برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی اقدام کنید، با کارشناسان ما از طریق شماره 02148000957 تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. حامی مهاجر، بی حدو مرز شما را برای رسیدن به مقطع موردنظرتان (کالج، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) و رشته مناسب شما، راهنمایی می‌کند.

سوالات متداول درمورد نامه POE

در ادامه توضیحات تکمیلی نامه موردنظر گفته شده است. اگر سوالی برای شما نیز ایجاد شد، در کامنت‌ها بپرسید تا در اسرع وقت کارشناسان مجرب حامی مهاجر، پاسخگوی شما باشند.

چه مدت طول می کشد تا نامه معرفی دریافت شود؟

فرآیند اخذ معرفی نامه به کانادا می‌تواند کمی زمان‌بر باشد. شما باید درخواستی ارسال کنید، هزینه‌ای بپردازید و منتظر تایید باشید. پس از تایید، باید نامه خود را مستقیما به سفارت یا کنسولگری کانادا ارسال کنید یا فکس کنید. این نامه نباید بیش از دو صفحه باشد و شامل نام کامل، اطلاعات تماس و دلیل علاقه به کار یا تحصیل در کانادا است.

در صورت گم شدن یا آسیب دیدن نامه POE چه اقدامی باید انجام داد؟

با استفاده از فرم وب با کنسولگری تماس بگیرید و بخواهید نامه ورودی (POE) را مجددا ارسال کنیم.

مدت اعتبار نامه POE چقدر است؟

کادری با عنوان "اعتبار مجوز" در نامه ورودی (POE) شما وجود دارد. شما باید قبل از آن تاریخ به کانادا بروید. اگر تاریخ اعتبار بگذرد و شما هنوز به کانادا وارد نشده باشید، باید درخواست جدیدی ارسال کنید؛ زیرا نمی‌توانید تاریخ اعتبار نامه POE خود را تمدید کنید.
نامه POE شما برای مدت زمان درخواست مجوز کار، مجوز تحصیل یا سوپر ویزا معتبر خواهد بود. زمانی که در کانادا هستید، ممکن است واجد شرایط تمدید مجوز کار خود باشید.
نامه POE معمولا 12 ماه اعتبار دارد. اگر تحت معاینه پزشکی قرار گرفته‌اید، این معاینه تا تاریخ انقضای معاینه پزشکی شما یا به مدت 12 ماه (هر کدام کمتر باشد)، معتبر خواهد بود.

آیا می توان قبل از دریافت نامه POE به کانادا رفت؟

توصیه می‌شود قبل از سفر به کانادا منتظر بمانید تا نامه (POE) Port of Entry خود را دریافت کنید. برای مثال اگر هنگام ورود به بندر ورودی کانادا، نامه POE خود را نداشته باشید، مجوز کار دریافت نخواهید کرد. افسر خدمات مرزی تصمیم خواهد گرفت که ممکن است شما به عنوان یک توریست، پذیرفته شوید. در این صورت، شما مجاز به کار نیستید. 

در صورت داشتن مجوز کار بین المللی تجربه کانادا، آیا می توان کارفرما را تغییر داد؟

اگر مجوز کار تحت دسته تعطیلات کاری دارید، می‌توانید هر زمان که بخواهید یا نیاز داشته باشید کارفرما را تغییر دهید.
اگر مجوز کارتان تحت دسته‌های حرفه‌ای و تعاونی بین‌المللی (کارآموزی) باشد، تنها در صورتی می‌توانید کارفرمای خود را تغییر دهید که دلیل موجهی داشته باشید. همچنین شما فقط می‌توانید مجوز کار خود را در شرایط بسیار خاص تمدید کنید.

آیا می توان پس از پایان مجوز کار یا تحصیل، به عنوان توریست در کانادا ماند؟

ممکن است بتوانید برای تغییر وضعیت خود از «کارگر یا دانشجو» به «توریست » درخواست دهید. شما باید حداقل 30 روز قبل از انقضای مجوز کار یا تحصیل خود درخواست دهید اما هیچ تضمینی وجود ندارد که درخواست شما تایید شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0