این یک راهنمای رسمی برای زندگی در مناطق شمال غربی کانادا است. در این راهنما ، اطلاعات تماس هر آژانس خدماتی که برای شروع زندگی جدید خود در مناطق شمال غربی کانادا ، چه زندگی در شهر Yellowknife یا مناطق اطراف رانیاز دارید، پیدا خواهید کرد. در ادامه­ی این راهنما اطلاعات زیر در مورد مناطق شمال غربی کانادا مطرح می­گردد:

 • اطلاعات کلی
 • مراقبت­های بهداشتی
 • استخدام و اشتغال
 • امور مالی
 • مدارس و آموزش
 • نحوه اخذ گواهینامه رانندگی
 • مسکن
 • چه کالاهایی را می­توان به کانادا آورد.
 • آب و هوا
 • خدمات اضطراری

اطلاعات عمومی در مورد زندگی در مناطق شمال غربی کانادا

وب سایت رسمی استان: www.gov.nt.ca

وب سایت رسمی شهر :Yellowknife   www.yellowknife.ca

برای تهیه نقشه از مناطق شمال غربی کانادا به اینجا مراجعه کنید: www.spectacularnwt.com

مراقبت­های بهداشتی زندگی در مناطق شمال غربی کانادا

شما باید به محض ورود، در مراکز بهداشتی و درمانی شمال غربی ثبت نام کنید. برای اطلاعات بیشتر، لطفا به وب سایت وزارت بهداشت، درمان و خدمات اجتماعی مناطق شمال غربی کانادا به آدرس زیر مراجعه نمایید: hss.gov.nt.ca

اشتغال در مناطق شمال غربی کانادا

برای شروع کار قانونی در مناطق شمال غربی کانادا پس از ورود، این مراحل را دنبال کنید:

 • برای شماره بیمه اجتماعی خود (SIN) اقدام کنید. برای اطلاعات در این زمینه، به آدرس زیر مراجعه کنید: Employment Social Development
 • اطمینان حاصل کنید که گواهینامه شما با مرکز اعتبار بین المللی کانادا ارزیابی شده است.
 • اگر مشغول به تجارت و کسب و کار هستید، اطمینان حاصل کنید که مدارک لازم توسط قانون در مناطق شمال غربی کانادا را برای انجام تجارت خود داشته باشید. برای صدور گواهینامه تجارت، با شرکت Red Seal، یک سازمان صدور گواهینامه تجارت در سراسر کشور به آدرس: www.red-seal.ca تماس بگیرید.
 • در صورت امکان در سازمان مقررات محلی مناسب برای حرفه خود ثبت نام کنید.
 • برای بهبود مهارت­های زبان انگلیسی یا فرانسوی در صورت لزوم برای کلاس­های زبان ثبت نام انجام دهید.

با انجام این مراحل، آماده شروع کار در مناطق شمال غربی کانادا هستید.

توجه: نیروهای کار خارجی باید مجوز معتبر برای کار در کانادا را به صورت موقت یا دائمی داشته باشند.

امور مالی در مناطق شمال غربی کانادا

به محض ورود، در یک بانک محلی یا مؤسسه مالی حساب کاربری خود را باز کنید. بانک­های معروف در کانادا شامل موارد زیر هستند:

 • HSBC
 • اسکاتا بانک
 • رویال بانک کانادا (RBC)
 • بانک مونترال(BMO)
 • TD کانادا Trust
 • بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC)
 • بانک ملی کانادا
 • بانک Desjardins

پول کانادا شامل سنت و دلار می­باشد. 100 دلار در هر دلار کانادا وجود دارد. ارز در سکه­ های 1 سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" یافت می­شود که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی­شود، 5 سنت (0.05 دلار) به نام "نیکل" ، 10 سنت (0.10 دلار) به نام "سکه"، 25 سنت ( 0.25 دلار که به آن "ربع" گفته می­شود)، 1 دلار (1.00 $) برای لون کانادایی نشان داده شده روی سکه "loonie" خوانده می­شود و یک سکه دو دلاری (2.00 $) به نام "دوونی" به عنوان معادل دو لونی است. اسکناس یا ارز کاغذی در اسکناس­های پنج دلار (5.00 $)، ده دلار (10 $) ، بیست دلار (20 $)، پنجاه دلار (50 $) و صد دلار (100.00 $) یافت می­شود.

مدرسه و آموزش در مناطق شمال غربی کانادا

کودکان زیر 16 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می ­شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان، به طور کلی در سن 18 سالگی در مدرسه حضور دارند. سیستم مدارس دولتی کانادا عموما به سه سطح ابتدایی، راهنمایی و متوسطه، کالج یا دانشگاه تقسیم می­ شود. اگرچه استاندارد های آموزش توسط دولت استان تنظیم می ­شود. بعضی از بخش­ ها یا مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به صورت متفاوتی ترتیب دهند. سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می­شود و تا ماه ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه و تا آپریل برای دانشجویان ادامه دارد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در ماه مارس یا آپریل است. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی محله خود تماس بگیرید. آدرس اینترنتی بخش آموزش، فرهنگ و اشتغال مناطق شمال غربی کانادا را می­ توان در اینجا مشاهده کرد: www.ece.gov.nt.ca

اخذ گواهینامه رانندگی در مناطق شمال غربی کانادا

اگر قصد اجاره لیزینگ یا خرید ماشین را دارید، باید مجوز رسمی رانندگی Northwest Territories را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی به دست آوردن این مجوز، به این آدرس مراجعه کنید: www.idmv.dot.gov.nt.ca

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا بیمه لازمه را فراهم کنید.

وضعیت مسکن در مناطق شمال غربی کانادا

چندین گزینه مختلف مسکن در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید، بهتر است هنگام ورود، آپارتمان موقتی را اجاره کنید، و یا  از یک کارمند یک نماینده املاک و مستغلات کمک بگیرید تا در روند انتخاب مسکن به شما راهنمایی کند و مشاوره آگاهانه­ای را در مورد بهترین مناطق برای اسکان شما و خانواده تان ارائه دهد.

آپارتمان ها در مناطق شمال غربی کانادا

ساختمان­های آپارتمانی، ساختمان­های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می­ کنند. آپارتمان­ های استودیویی یا کارشناسی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان­ های بزرگتر می ­توانند خانواده ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی اضافی هستند. ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به ساکنین است، مجتمع نامیده می ­شود و به هر واحد آن یک Condo گفته می­شود. اغلب آپارتمان ­ها، خانه­ هایی هستند که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده اند. خانه ­ها را می­توان در یک ردیف به هم متصل کرد، به نام خانه ­های شهر یا خانه ­های ردیف، یا جداگانه به عنوان خانه­ های جداگانه.

انتخاب محل زندگی در مناطق شمال غربی کانادا

اگرچه متوسط هزینه زندگی با توجه به اندازه خانواده، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است، اما مسکن در شهرها به طور کلی گران­تر است. در نتیجه، بسیاری از خانواده ها در حومه شهرهایی که در خارج از محدوده شهر واقع شده­ اند و جایی که مسکن مقرون به صرفه تر است، زندگی می­ کنند. حومه شهرها اغلب محله ­های مناسب، مدارس، مراکز خرید و خدمات بهداشتی و درمانی خوبی دارند، همه در مجاورت امکانات شهری نزدیک هستند. درنتیجه مسکن در این نواحی می ­تواند ارزان­تر باشد و برای بسیاری از خانواده ­ها مطلوب باشد، اما برای مسافرت برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، محل کار، مدرسه و مراقبت­ های بهداشتی به وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت.

کالا های مجاز در مناطق شمال غربی کانادا

کانادا در مورد آنچه می ­توان و نمی توان وارد کشور شود ، قوانین سختگیرانه­ ای دارد. مقررات مربوط به مواد غذایی، الکل، محصولات نیکوتین، گیاهان، حیوانات، اتومبیل و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات، حتماً از قبل بررسی کنید که چه چیزی مجاز به ورود به کانادا نیست و همچنین برای ورود موارد خاص به کشور باید چه روش­هایی را دنبال کنید.

 

برای تماس درمورد اتومبیل

برای تماس درمورد حیوانات و مواد غذایی

سازمان

حمل و نقل کانادا

آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا بهداشت، حیوانات، کشاورزی کانادا

آدرس

Place de Ville, Tower C
330 Sparks Street
Ottawa, Ontario K1A 0N5

59 Camelot Drive
Neapean, Ontario K1A 0Y9

شماره تماس

(613) 990-2309

(613)225-2342 (ext:4629)

سایت

road transportation

 

Canadian Food Inspection Agency

 

آب و هوا در مناطق شمال غربی کانادا

آب و هوا تابستان­ ها می ­توانند در مناطق شمال غربی کانادا خنک باشند، اما در زمستان می ­تواند بسیار سرد باشد وقتی دما از -30 ، حتی -40 درجه سانتیگراد پایین تر بیاید، اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. لباس گرم زمستان از جمله ژاکت، کاپشن زمستانی، چکمه، کلاه، روسری و دستکش به همراه داشته باشید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید، می­توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست وارد می­کند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می شود..

کانادایی ­ها در صورت بروز شرایط اضطراری شمع و کبریت، پتو گرم ، چراغ قوه، کمک­های اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل ­ها و خانه های خود نگه می­دارند. در بیشتر مناطق کانادا، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد

خدمات اضطراری در مناطق شمال غربی کانادا

در شرایط اضطراری، 911 را شماره گیری کنید. وقتی 911 را شماره گیری می­ کنید ، با یک اپراتور متصل هستید که به شما کمک می­کند و در صورت لزوم خدمات اضطراری را به مکان شما اعزام می­ کنند.در شرایط غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید، می ­توانید شماره تماس ­های مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0