سیاست مهاجرتی سخاوتمندانه کانادا اجازه می دهد تا اعضای خانواده دانشجویان بین المللی برای کار و تحصیل به کانادا بیایند.

ویزاهای بازدید کننده

شهروندان برخی کشورها و سرزمین ها برای ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده نیاز به ویزای اقامت موقت (TRV) دارند. در بندر ورودی کانادا نمی توان درخواست ویزا کرد و در برخی موارد ممکن است نیاز به معاینه پزشکی باشد و به همین دلیل می تواند زمان پردازش قابل توجهی را به درخواست شما اضافه کند.

شهروندان برخی کشورها نیازی به TRV ندارند ، اما از 10 نوامبر 2016 ، بیشتر افراد معاف از ویزا به مجوز سفر الکترونیکی (ETA) نیاز دارند. استثناء اصلی شهروندان آمریكایی است كه به TRV یا ETA احتیاج ندارند.

برای تعیین اینکه آیا شما یا اعضای خانواده همراه شما به TRV یا ETA احتیاج دارید ، از ابزار Visiting Canada استفاده کنید.

ویزای کار برای همسران

دانشجویان تمام وقت با اجازه تحصیل معتبر می توانند به همسر یا شریک زندگی عادی خود کمک کنند تا درخواست مجوز کار آزاد دهند. اجازه کار آزاد باعث می شود همسر یا شریک دانشجوی بین المللی در کانادا مشغول کار شود و معمولاً این مجوز برای کل طول مدت تحصیل دانشجو معتبر است. برای واجد شرایط بودن در این درخواست، دانشجو باید به صورت تمام وقت تحصیل کند و مجوز تحصیلی معتبری را در زمینه های زیر داشته باشد.

  • یک موسسه عمومی پس از دوره متوسطه
  • یک موسسه خصوصی پس از متوسطه که تحت همان قوانین و مقررات به عنوان یک نهاد دولتی فعالیت می کند و نیمی از بودجه کل عملیات خود را از کمک های دولتی دریافت می کند.
  • یک موسسه خصوصی مجاز به اعطای مدرک دانشگاهی توسط اساسنامه استانی.

این مجوز کار اجازه می دهد تا صاحب آن برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و نیازی به پیشنهاد شغلی یا ارزیابی اثر بازار کار ندارد. در نظر داشته باشید، این اجازه کار آزاد ممکن است مشاغل خاصی (مانند مشاغل در مدارس یا بیمارستان ها) را حذف کند مگر اینکه معاینه پزشکی ارائه شود.

زمان بندی اجازه کار همسر و رویه درخواست

دفاتر ویزای کانادا در خارج از کشور عموماً همزمان با درخواست اجازه تحصیل می توانند درخواست مجوز کار را صادر کنند. در چنین مواردی، علاوه بر هزینه های پردازش پروانه مطالعه، متقاضی (بازدید کنندگان) نیز باید هزینه پردازش پروانه کار را نیز پرداخت کنند.

برعکس، همسر یا شریک دانشجو ممکن است به عنوان بازدید کننده به کانادا بیایند و پس از ورود درخواست مجوز کار دهند. برای شهروندان کشورهایی که نیازی به TRV ندارند، این درخواست اجازه کار ممکن است در بندر ورودی کانادا انجام شود.

کودکان خردسال و قوانین اجازه ی تحصیل در کانادا

اگر شما با همسر و یا شریک زندگی خود در کانادا هستید، فرزند خردسال تان ممکن است بدون اجازه تحصیل در سطح پیش دبستانی ، ابتدایی یا متوسطه تحصیل کند. اما کودک پس از رسیدن به سن اکثریت در استان خود، باید برای ادامه تحصیل در کانادا، درخواست مجوز تحصیل کند. روند این مجوز می تواند از داخل کانادا تکمیل شود. اطلاعات بیشتر در این خصوص.

هنگام درخواست از خارج از کانادا ، باید برای اجازه تحصیل فرزندتان در یک دفتر ویزای خارج از کشور کانادا اقدام کنید.

درخواست همراه با خانواده

اگر قصد دارید در حین تحصیل خانواده خود را به کانادا بیاورید و همزمان به آنجا برسید، ممکن است در نظر داشته باشید که یک درخواستی را برای کل خانواده تان تکمیل کنید. در صورت داشتن انواع درخواست های مجوز (به عنوان مثال مجوز تحصیل و مجوز کار همسر یا شریک زندگی عادی خود) به اسناد اضافی احتیاج دارید و نیاز به هزینه های اضافی (مانند هزینه اضافی برای پروانه کار) دارید.

مواردی دیگر

اگر می خواهید شرایط خود را در حالی که در کانادا هستید تمدید یا تغییر دهید ، باید یک درخواست جداگانه را تکمیل کنید. در صورت تمایل به تمدید اقامت خود ، اطمینان حاصل کنید که تاریخ انقضا را در اجازه تحصیل خود بررسی کرده و حداقل 30 روز قبل از آن تاریخ را اعمال کنید.

آیا کودک به مجوز تحصیل احتیاج دارد؟

کودکانی که با یک فرد بالغ که مجوز کار یا مجوز تحصیل در کانادا را دارد، زندگی می کنند می توانند بدون اجازه تحصیل در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه در کانادا تحصیل کنند.

اگر فرزند شما...

مدارک مورد نیاز

اجازه تحصیل لازم است؟

شهروند کانادا باشد

پاسپورت ، کارت تابعیت یا شماره شناسنامه

خیر

اقامت دائم کانادا داشته باشد

تأیید اقامت دائم (IMM 5292) یا کارت اقامت دائم

خیر

یک تبعه خارجی همراه با والدینی با وضعیت بازدید کننده

در گذرنامه کودک یا گذرنامه پدر یا مادر، در آن باید کودک به عنوان پسر یا دختر ذکر شده باشد.

بله

کودکتان تنها در کانادا است یا اینکه با پدر و مادری که اجازه اقامت موقت را در کانادا دارند، زندگی میکند

پاسپورت کودک یا کودک ممکن است سابقه بازدید کننده داشته باشد.(به نکته زیر توجه کنید)

خیر

متقاضی پناهندگی، خواه با والدین همراه باشد یا نه

تعیین نامه واجد شرایط بودن از مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، گذرنامه ی کودک یا هرگونه اسناد مسافرتی که هویتی موجود درج شده است. همچنین ممکن است یک سند IRCC منقضی داشته باشد

خیر

فرزندتان در کانادا است اما وضعیت مشخصی ندارد

گذرنامه کودک یا گذرنامه والدین که اسم فرزندتان در آن درج شده است یا هرگونه اسناد مسافرتی یا هویتی موجود، درج شده باشد. همچنین ممکن است یک سند IRCC منقضی داشته باشد

خیر

 

 

توجه: کودک ممکن است هنگام ورود به کانادا دارای سابقه بازدید کننده یا مجوز تحصیل باشد. کودک مجاز است بدون اجازه تحصیل در صورتی که فقط گذرنامه ویزا بازدید کننده یا مهر ورود کانادا را داشته باشد مشغول تحصیل شود.

آیا می توانم پدر و مادرم را هنگام اجازه تحصیل بیاورم؟

دانشجویان بین المللی می توانند والدین خود را برای بازدید از کانادا با استفاده از ویزا اقامت موقت (TRV) یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) دعوت کنند که به والدین اجازه می دهد به کانادا سفری داشته باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0