50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آوردن همسر، شریک عادی یا اعضای خانواده به کانادا

اسپانسرشیپ همسر کانادا به این معنی است که چگونه یک شهروند یا مقیم دائم کانادا می‌تواند برای آوردن همسر به کانادا و زندگی دائم، حمایت مالی انجام دهد. کانادا به کنار هم بودن خانواده بسیار اهمیت می‌دهد؛ به همین دلیل درخواست اسپانسرشیپ همسر کانادا در اولویت قرار می‌گیرد.

در این مطلب موضوعاتی همچون موارد تعهد اسپانسرشیپ همسر در کانادا، حداقل درآمد برای اسپانسرشیپ همسر در کانادا و مدارک مورد نیاز آوردن همسر به کانادا بیان شده است. پس تا پایان این مقاله با حامی مهاجر همراه باشید.

حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی معتبر و متخصص در زمینه انواع امور مهاجرتی نظیر دریافت اقامت دائم کانادا، اخذ ویزای توریستی کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا، دریافت وقت انگشت نگاری کانادا و پیکاپ پاسپورت کانادا است. جهت دریافت وقت مشاوره و خدمات می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

موارد تعهد اسپانسرشیپ همسر در کانادا

اگر به طور قانونی با یک شهروند کانادایی ازدواج کرده باشید، گرفتن اقامت دائم راحت نیست. پیش از این دریافت تابعیت دائم کانادا چندان مشکل نبود اما پس از مواجهه با چندین مورد تقلب در ازدواج برای دریافت اقامت، دولت کانادا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای آوردن همسر به کانادا اعمال کرد. بنابراین برای دریافت اقامت باید تمامی مدارک لازم را ارائه و همه الزامات به درستی انجام شود. کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی معتبر بهترین گزینه برای اجرای درست پرونده و در نهایت دریافت اقامت کانادا است.

دو روش اصلی برای آوردن همسر به کانادا یا همان اسپانسرشیپ همسر کانادا وجود دارد:

  • حمایت مالی داخلی: برای زمانی است که متقاضی با همسر کانادایی خود ازدواج کرده و قبلا با استفاده از مجوز کار یا ویزای تحصیلی، در کشور کانادا زندگی می‌کرده است. در این صورت می‌تواند در زمانی که امور کفالت همسر در حال انجام است، در کشور بماند.
  • اسپانسر خارج از کشور: برای زمانی است که متقاضی با همسر کانادایی خود ازدواج کرده اما در این کشور زندگی نمی‌کرده است. بنابراین برای دریافت ویزای اقامت دائم باید منتظر بماند و بدون این ویزا نمی‌تواند وارد خاک کانادا شود.

مراحل اسپانسرشیپ

اقدامات بسیار سخت‌گیرانه‌ای توسط دولت کانادا وجود دارد که باید مرحله به مرحله انجام شود. همسر کانادایی باید برای حمایت از متقاضی به عنوان شریک زناشویی و یا همسر خود در کانادا درخواست دهد و پس از آن می‌تواند برای شهروندی دائم درخواست خود را ارسال نماید.

پس از تایید شهروندی متقاضی، او می‌تواند برای مدت معینی در کانادا بماند. در این مدت زمان باید تمامی مدارک را ارائه کند و هر الزامی را که دولت کانادا از او خواسته است، انجام دهد. تنها ارائه سند ازدواج به منظور جلب اعتماد دولت به صحت رابطه متقاضی کافی نیست. آنها باید تمام تلاش خود را بکنند تا دولت را متقاعد کنند که واقعا با یکدیگر ازدواج کرده‌اند.

حقایق و مدارک مورد نیاز آوردن همسر به کانادا

اثبات صحت رابطه ازدواج برای افسر مهاجرت بسیار دشوار است اما برخی از حقایق و مدارک ممکن است در قانع کردن افسر تاثیرگذار باشد. چند مورد از این مدارک در زیر بیان شده است:

  • سفرهای 2 نفره: زن و شوهر باید عکس یا بلیط سفرهایی که قبل یا بعد از ازدواج با هم داشته‌اند را به افسر ارائه دهند.
  • عکس‌ها: ارائه تعدادی از عکس‌ها دو نفره که در مکان‌های مختلف و مناسبت‌های مختلف
  • مدارک زندگی مشترک: ارائه شواهد مراسم ازدواج
  • کرونولوژی رابطه: یک داستان مفصل از رابطه می‌تواند به افسر کمک کند تا عمق رابطه زوج را قضاوت کند.
  • دانشتن جزئیات درباره همسر: کوچکترین جزئیات می‌تواند بیشترین تاثیر را در برنامه‌های حمایت از همسر داشته باشد. زوج متقاضی باید به افسر بفهمانند که از تمام جزئیات زندگی یکدیگر با خبر هستند.

موارد تعهد اسپانسرشیپ همسر در کانادا

فرد متقاضی که با یک شهروند کانادایی ازدواج می‌کند، ممکن است واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا باشد اما با این حال به طور خودکار این ازدواج به متقاضی اجازه اقامت دائم را نمی‌دهد. علاوه بر این باید واجد شرایط تعیین شده دولت کانادا باشد و درخواست اقامت دائم را نیز ارسال کند.

شرایط واجد شرایط بودن برای حمایت از همسر برای اقامت در کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

  • اسپانسر (شهروند کانادایی) باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
  • اسپانسر باید شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد.
  • اسپانسر نباید کمک‌های اجتماعی دریافت کند (به استثنای برخی موارد خاص)
  • حامی باید حداقل درآمد برای اسپانسرشیپ همسر در کانادا را داشته باشد و قادر به تامین نیازهای مالی اولیه همسر یا شریک زندگی خود به مدت حداقل 3 سال باشد.
  • فرد مورد حمایت (همسر) باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
  • شخص مورد حمایت نباید در کانادا غیرقابل پذیرش باشد. (مثلا به دلیل محکومیت کیفری یا مسائل پزشکی)
  • ازدواج باید واقعی باشد و به منظور به دست آوردن وضعیت مهاجرت انجام نشده باشد.

اگر زوج این شرایط را داشته باشند و درخواست آنها تایید شود، اقامت دائم کانادا به آنها داده می‌شود. پس از آن به عنوان یک مقیم دائم کانادا، حق زندگی و کار در کانادا، دسترسی به خدمات اجتماعی و توانایی درخواست شهروندی کانادا برای متقاضی وجود خواهد داشت.

حداقل درآمد برای اسپانسرشیپ همسر در کانادا

اگر شخصی قصد دارد اسپانسر همسر یا شریک زندگی خود شود، نیازی به نشان دادن حداقل درآمد برای اسپانسرشیپ همسر در کانادا ندارد اما باید تعهدی را امضا کند که در آن قول می‌دهد نیازهای اساسی و هزینه‌های شخص تحت حمایت خود را تا مدت 3 سال تامین کند. هزینه‌های پردازش دولتی برای حمایت از همسر یا شریک زناشویی مشترک که جزئی از موارد تعهد اسپانسرشیپ همسر در کانادا می‌باشد، در زیر بیان شده است.

عنوان هزینه

مبلغ

هزینه حمایت

75 دلار

هزینه پردازش متقاضی اصلی

475 دلار

هزینه حق اقامت دائم

500 دلار

بیومتریک

85 دلار

مجموع

1135 دلار

  • اگر شخصی از همسر خود حمایت مالی می‌کند و او فرزندان تحت تکفل دارد، به ازای هر فرزند برای درخواست، 150 دلار اضافی پرداخت می‌شود.
  • همچنین اگر اسپانسر در کبک اقامت داشته باشد یا با صدور اقامت دائم قصد اقامت در کبک را دارد، علاوه بر هزینه‌های مذکور، باید 289 دلار اضافی پرداخت کند.

مدارک مورد نیاز آوردن همسر به کانادا برای کفالت عرفی

کفالت عرفی به برای ازدواج‌های متعارف در نظر گرفته می‌شود. برای اینکه رابطه ازدواج واجد شرایط حمایت از طریق قانون باشد، باید طرفین ثابت کنند که به عنوان یک زوج، به مدت حداقل 1 سال یا بیشتر در یک رابطه زناشویی با هم زندگی کرده‌اند.

مدارکی که برای ارائه درخواست کفالت عرفی همسر نیاز است، شامل موارد زیر می‌شود:

  • فرم‌های درخواست تکمیل شده
  • اثبات وضعیت در کانادا
  • مدارک هویتی
  • گواهی ازدواج
  • گواهی پلیس و تسویه‌حساب از همه‌کشورهایی که همسر اسپانسر به مدت 6 ماه یا بیشتر از سن 18 سالگی در آنها زندگی کرده است.
  • گواهی پزشکی برای همسر
  • گواهی پرداخت هزینه‌های دولتی قابل اجرا
  • عکس دیجیتال
  • دعوت‌نامه و عکس‌های عروسی
  • گواهی تولد فرزند در صورت وجود
  • اثبات وضعیت ازدواج در مراجع دولتی
  • پرسشنامه ارزیابی اطلاعات ارتباط و حمایت مالی

انجام مصاحبه برای حمایت مالی از همسر

مصاحبه‌های مهاجرتی برای موارد حمایت از همسر معمولا نادر است و در موارد استثنا اتفاق می‌افتد. مصاحبه‌های مهاجرتی اسپانسرشیپ همسر معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که اسنادی برای حمایت از روابط وجود نداشته باشد و اطلاعات متناقض در فرم‌ها مثل تناقض در مدارک، سن، تقاوت مذهبی، فاصله کوتاه بین آشنایی و ازدواج با همسر و یا عدم وجود زندگی مشترک وجود دارد.

دلایل رد درخواست اسپانسرشیپ

برای اینکه شخص اسپانسر واجد شرایط حمایت همسر از هر نوع باشد، باید ثابت کند که رابطه آنها مشروع است. عوامل متعددی وجود دارد که توسط افسران مهاجرت، بسته به ماهیت رابطه در نظر گرفته می‌شود. افسران ویزا طیف وسیعی از عناصر را برای تعیین اینکه آیا رابطه واقعی است در نظر می‌گیرند. برخی از عناصری که آنها در نظر می‌گیرند، سنتی‌تر هستند مانند عکس‌های عروسی که اعضای خانواده در آن حضور دارند. همچنین ازدواج‌هایی که از طریق اینترنت انجام می‌شود، برای مهاجرت به کانادا پذیرفته نمی‌شود.

 

سخن پایانی

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اسپانسرشیپ یا همان حمایت مالی همسر شاید در ظاهر آسان به نظر برسد؛ اما یک روند نسبتا طولانی و بسیار مشکل است. بهتر است کسانی که قصد دارد از این روش برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند، پیش از هر کاری با یک موسسه مهاجرتی بسیار معتبر و متخصص، مشورت نمایند. موسسه مهاجرتی حامی مهاجر با تجربه و تخصصی که در زمینه دریافت انواع ویزاهای کانادا دارد، توانسته پرونده‌های موفق بسیاری را در کارنامه خود به ثبت برساند. برای دریافت هر گونه خدمات در خصوص مهاجرت به کانادا می‌توانید از طریق شماره 02149078 با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0