20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

کانادا کشوری است که عمده شهرت آن به دلیل دانشگاه های معتبر کانادا ، فرصت های کاری کانادا و طبیعت و مناطق جذاب توریستی آن است. یکی از ویژگی‌های جذاب مهاجرتی کانادا ، نیاز آن به نیروی کاری است و یکی از کشورهای بسیار مهاجرپذیر در زمینه جذب دانشجو و جذب افراد جویای کار به حساب می‌آید.

برای شروع روند مهاجرت به کانادا ابتدا باید به درک درستی از وضعیت خود برسید. ابتدا باید برنامه زندگی خودتان را بدانید و متوجه باشید در چه مرحله‌ای از برنامه خود برای آینده هستید. برای شروع مهاجرت به کانادا جواب دادن به سوالات زیر شما را در رسیدن به درک درست کمک خواهد نمود:

  • آیا به دنبال به دست آوردن مهارت از طریق یک دانشگاه معتبر و سپس کار در زمینه رشته خودتان هستید؟ آیا تحصیلات و تخصص عالی دارید و به دنبال یک فرصت کاری خوب هستید؟
  • آیا به اندازه کافی تخصص و تجربه کاری دارید و فقط در فکر ارتقای سطح کاری خود و پیشرفت بیشتر هستید؟
  • آیا شرکت موفقی دارید و به فکر توسعه و گسترش آن در سطح جهان هستید؟

واقعیت این است که بدون داشتن یک برنامه مناسب و درک درست از اینکه چه می‌خواهید قادر به شروع مهاجرت به کانادا نخواهید بود. اولین قدم صداقت با خود و ترسیم نقشه آینده زندگی شماست. پس از آنکه برنامه خود را مشخص کردید، می‌توانید در ادامه این مقاله با حامی مهاجر همراه باشید و با شیوه مهاجرتی که بیشتر با هدف شما مطابق است، آشنا شوید.

قدم اول برای مهاجرت کردن به کانادا چیست ؟

قدم اول : از عهده هزینه مهاجرت به کانادا برمی‌آیید؟

هزینه مهاجرت به کانادا شامل دو دسته کلی می‌شود. دسته اول هزینه‌های مصرفی شامل هزینه‌های تشکیل پرونده، هزینه سفر به کانادا و ... می‌شود و دسته دوم شامل مقدار دارایی لازم برای استفاده از برنامه‌های موقعیت‌های مهاجرتی به کاناداست.

  • هزینه‌های مورد اشاره در قسمت اول، مصرفی و خرج شدنی هستند. یعنی در صورت اقدام به تشکیل پرونده و هزینه برای آن، فارغ از نتیجه گرفتن یا نگرفتن (رد شدن یا دریافت پذیرش) پول خود را صرف کرده‌اید و امکان برگشت آن وجود ندارد.
  • هزینه‌های مورد اشاره در قسمت دوم، صرفا منابع مالی هستند که شما باید گواهی داشتن آن‌ها را ارائه کنید. این منابع صرفا برای قانع کردن دولت کانادا به این موضوع است که شما توانایی مالی کافی برای زندگی در کانادا را دارید و می‌توانید در مدت زندگی خود در کانادا از خود و خانواده‌تان حمایت مالی کافی نمایید. داشتن این منابع و گواهی آن‌ها الزامی است، اما الزامی برای خرج آن‌ها وجود ندارد.

پس قبل از هر اقدامی باید میزان توانایی مالی خود را چک کنید، برای گواهی دارایی‌های خود حداقل به 15000 دلار کانادا سرمایه نیاز دارید و برای هزینه‌های خرج شدنی حداقل به 4000 تا 8000 دلار کانادا نیاز دارید. میانگین هزینه زندگی در کانادا نیز چیزی حدود 800 تا 1500 دلار کانادا در ماه است. چنانچه میزان پول لازم را در اختیار دارید، می‌توانید به گام‌های بعدی فکر کنید.

برنامه مهاجرتی کانادا

قدم دوم :انتخاب برنامه مهاجرتی کانادا

انتخاب برنامه مناسب مهاجرتی کانادا بسیار وابسته به نوع برنامه‌ریزی شما برای آینده است. می‌توان با توجه به نوع برنامه‌ریزی‌های مختلف برای زندگی، برنامه‌های مهاجرتی کانادا به چهاردسته کلی زیر تقسیم کرد:

  1. برنامه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا از لحاظ تحصیل کشور بسیار مهاجرپذیری است. مدارک دانشگاه‌های این کشور بسیار معتبر هستند و قابلیت معادل‌سازی در کشورهایی همچون آمریکا و انگلستان را دارا هستند. شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به دانشگاه‌های انگلستان و آمریکا مناسب‌تر هستند و همچنین امکان فوق‌العاده دیگر این است که در کانادا می‌توانید در کنار تحصیل کار کنید و هزینه تحصیل و زندگی خود را تامین کنید، همچنین امکان  اشتغال پس از فارغ التحصیلی در برخی از استان‌های کانادا وجود دارد.

چنانچه هنوز در ابتدای راه مهارت آموزی و تحصیل هستید و یا چنانچه قصد از نو ساختن مهارت‌ها و تحصیلات خود را داشته باشید. این روش مناسب شماست. به این وسیله می‌توانید در رشته‌هایی که بعدا منجر به اشتغال شما و زندگی در کانادا می‌شوند، تحصیل کنید. برای آشنایی بیشتر با روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید و یا آنکه با مشاوران ما در مرکز تماس موسسه حامی مهاجر تماس حاصل نمایید.

  1. برنامه های مهاجرت کاری به کانادا

با توجه به کاهش نرخ تولد در کانادا و بازنشستگی زود رس، احتیاج به نیروی کار در این کشور زیاد است، و مهاجرت کاری به کانادا یکی از روش‌های موثر برای زندگی در کاناداست. اولویت پذیرش نیروی کار در کانادا، پذیرش نیروهای متخصص و ماهر است.

در صورتی که ماهر و متخصص هستید می‌توانید از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری به منظور مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. این برنامه یک راه سریع است که مقدمات لازم برای مهاجرت نیروی متخصص به کانادا را فراهم می‌کند.

در صورتی که واجد شرایط مهارت و تخصص لازم در برنامه اکسپرس اینتری نباشید، می‌توانید از سایر برنامه‌های مهاجرت کاری کانادا همچون گزینش استانی ( PNP )، برنامه پایلوت کار در مناطق شمالی و روستایی کانادا و برنامه پایلوت کار در استان‌های آتلانیک شمالی بهره ببرید، که احتیاج به تخصص و مهارت کاری کمتری دارند، ولی از طرف دیگر سرعت پروسه این برنامه‌ها نسبت به اکسپرس اینتری کمتر است و شاید مستلزم فعالیت و کار در شهرهای کوچک‌تر و کمتر توسعه یافته شود. 

  1. برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

این  برنامه مخصوص کارآفرینان و صاحبان سرمایه‌ای است که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند و می‌توانند با سرمایه گذاری در کانادا شرایط اشتغال به کار شهروندان کانادایی و پیشرفت این کشور را مهیا کنند.

چنانچه از تمکن مالی خوبی بهره‌مند هستید و توانایی سرمایه‌گذاری و کارآفرینی دارید، می‌توانید به وسیله این روش به راحتی مقدمات کار خود را برای مهاجرت به کانادا فراهم کنید. 

  1. برنامه مهاجرت خودحمایتی کانادا

چنانچه یک فرد بسیار متبحر در رشته کاری خود مخصوصا در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ورزش هستید و قصد پیشرفت بیشتر دارید، این برنامه مهاجرت خودحمایتی کانادا مناسب شماست. کشور کانادا با هدف تقویت زمینه‌های فرهنگی و ورزشی کشور خود پذیرای افرادی است که می‌توانند دارای سوابق چشم‌گیر در زمینه‌های فرهنگی و ورزشی هستند و می‌توانند برای این کشور افتخارآفرین باشند. 

قدم سوم : اقدام و تشکیل پرونده

به منظور اقدامات اداری تشکیل پرونده، برخی از مراحل ثبت‌نام اولیه و ثبت مدارک را می‌توان به صورت آنلاین انجام داد، اما به منظور انگشت‌نگاری و ثبت شناسه‌های بایومتریک حتما باید به دفاتر VAC معتبر کانادا مراجعه کرد که متاسفانه در کشور ایران نمایندگی ندارند و برای اینکار باید به کشورهای همسایه مراجعه کرد.

پس این موضوع را هم بخاطر داشته باشید، که برای انجام روند اداری کارهای خود باید یک سفر خارجی را نیز به برنامه‌های کاری خود اضافه کنید. معمولا فرآیند دریافت پذیرش در کشور کانادا و اخذ ویزا، با عدم پذیرش‌ها و ریجکتی‌های زیادی همراه است و به این منظور استفاده از مشاورین متخصص به منظور رفع ریجکتی‌ها و یا مشورت در خصوص چگونگی ارسال مدارک توصیه می‌شود.استفاده از تجربه یک مشاور متخصص در این زمینه باعث می‌شود تا علاوه بر طی سریع فرآیند دریافت پذیرش، از تحمیل هزینه‌های اضافه جلوگیری شود

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0